برای افزایش کیفیت «تولید» به «تحقیقات» اهمیت نمی‌دهیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
برای افزایش کیفیت «تولید» به «تحقیقات» اهمیت نمی‌دهیم

برای افزایش کیفیت «تولید» به «تحقیقات» اهمیت نمی‌دهیم

ایسناخبرگزاری ایسنا |
یک فعال سیاسی گفت: قاچاق کالای مشابه با کالای داخلی، کمبود نقدینگی تولیدکنندگان، بوروکراسی، مقررات و ضوابط قانون کار و دارایی و خرید کالای خارجی توسط دستگاه‌های اجرایی از مشکلات تولید داخلی است.

حمیدرضا ترقی در گفت‌وگو با ایسنا با بیان این‌که «نیاز است تا تولید داخلی به بخش تحقیقات و دانشگاه‌ها متصل شود»، اظهار کرد: به هر میزانی که تولیدکنندگان بخش تحقیقاتی خود را تقویت کنند و دانشگاه‌ها به صنعت وصل شود، به همان میزان کیفیت تولید افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: ضرورت دارد تا سرمایه‌گذاری جدی در بخش تحقیقات انجام شود. ۱۵۰ هزار نفر از کارگران کارخانه هواوی در بخش تحقیقات و ۵۰ هزار نفر در بخش تولید فعال هستند یعنی دو سوم نیروهای این کارخانه در بخش تحقیقات مشغول هستند و همین مساله نشاگر اهمیت بخش تحقیقات برای افزایش کیفیت محصولات است. این در حالی است که در ایران اهمیت کافی به تحقیقات برای افزایش کیفیت تولید داده نمی‌شود. آموزش نیروی کار هم راه دیگری برای افزایش کیفیت تولید داخلی است.

این فعال سیاسی با بیان این‌که «کمک دولت به تولیدکننده برای افزایش کیفیت تولید منجر به کاهش واردات خواهد شد»، تصریح کرد: اگر کالای با کیفیت تولید شود، دغدغه مردم هم برای استفاده از کالای داخلی از بین می‌رود؛ البته برای استفاده از کالای داخلی به فرهنگ‌سازی و آموزش هم نیاز است.

در خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

ترقی همچینین یادآور شد: قاچاق کالای مشابه با کالای داخلی، کمبود نقدینگی تولیدکنندگان، بوروکراسی، مقررات و ضوابط قانون کار و دارایی و خرید کالای خارجی توسط دستگاه‌های اجرایی از مشکلات تولید داخلی است. گاهی بانک‌ها و تامین اجتماعی به خود اجازه می‌دهند که یک کارخانه با دویست کارگر را به خاطر یک میلیارد تومان بدهی تعطیل کنند. دستگاه قضایی نیز برای شکایت یک کارگر از کارفرما، مدیر کارخانه و کارآفرین را محاکمه می‌کند که این عامل هم می‌تواند منجر به تعطیلی کارخانه شود، در حالی که در این موارد باید شخصیت حقوقی تولیدکننده مدنظر باشد نه شخصیت حقیقی او.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.
روزنوروزنو4 روز قبل
مسئولان باشگاه استقلال ظاهرا در تلاش هستند تا به هواداران بگویند در تلاش هستند استراماچونی را بازگردانند ولی به نظر نمی‌رسد، خواست واقعی این باشد. امروز استراماچونی فاش کرد اصلا قراری با مسئولان این باشگاه در ترکیه ندارد! شب گذشته استقلالی‌ها اعلام کردند خلیل زاده سرپرست استقلال عازم ترکیه شده تا با این مربی دیدار و توافق کند. حتی تصویری از خلیل زاده هم منتشر شد که اصلا حواسش به دوربین نبود. بدین ترتیب برای همه این سوال به وجود می‌آید که سرپرست استقلال در ترکیه به دیدار چه کسی رفته است؟!

نظرها

اخبار بیشتر