صعود ولز در شب پیروزی قاطع آلمان و هلند/ بلژیک هم ۳۰ امتیازی شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. ورزشی
صعود ولز در شب پیروزی قاطع آلمان و هلند/ بلژیک هم ۳۰ امتیازی شد

صعود ولز در شب پیروزی قاطع آلمان و هلند/ بلژیک هم ۳۰ امتیازی شد

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
بلژیک توانست مرحله مقدماتی را بدون از دست دادن حتی یک امتیاز به پایان برساند.

به گزارش مشرق، در آخرین شب از رقابت‌های مقدماتی مسابقات یورو ۲۰۲۰، سه شنبه شب و از ساعت ۲۳:۱۵ (به وقت تهران) ۹ مسابقه در گروه‌های I، C، G و E برگزار شد که در مهم‌ترین مسابقات ولز موفق شد با پیروزی صعود کند، آلمان و هلند برابر رقبای خود به پیروزی‌های قاطعی رسیدند و بلژیک هم مثل ایتالیا با کسب ۱۰۰ درصد امتیازات رهسپار یورو شد.

در گروه I بلژیک در ورزشگاه کینگ بادوئن بروکسل میزبان قبرس بود و در پایان موفق شد با برتری ۶-۱، ۳۰ امتیازی شده و با ۱۰ برد از ۱۰ مسابقه به یورو ۲۰۲۰ صعود کند. اکنون ایتالیا در کنار بلژیک تنها تیم هایی هستند که بدون از دست دادن حتی یک امتیاز، مرحله مقدماتی را به پایان رسانده‌اند. بلژیک با ۴۰ گل زده عنوان برترین خط حمله این دور از رقابت‌ها را هم از آن خود کرد.

بنتکه و دی‌بروینه هر کدام ۲ گل برای شیاطین سرخ به ثمر رساندند و کاراسکو و کریستوفورو (گل به خودی) دیگر گل‌های شاگردان روبرتو مارتینز را به ثمر رساندند. در دیگر مسابقات این گروه روسیه با ۵ گل از سد سن‌مارینو گذشت و اسکاتلند ۲-۱ قزاقستان را شکست داد.

در گروه C آلمان که صعود خود را قطعی کرده بود، در فرانکفورت میزبان ایرلندشمالی بود و با نتیجه پرگل ۶-۱، بهترین پیروزی تاریخ خود برابر ایرلندشمالی را جشن گرفت.

در این مسابقه آلمان با گل دقیقه ۷ اسمیت از مهمان خود عقب افتاد اما در ادامه هت‌تریک گنبری، دبل لئون گورتسکا و گل یولین برانت موجب شد تا آلمان دور گروهی را با به ثمر رساندن ۳۰ گل به پایان برساند.

در دیگر مسابقه این گروه هلند در آمستردام میزبان استونی بود و به لطف هت‌تریک جورجینیو واینالدوم با نتیجه ۵-۰ به پیروزی رسید تا با ۱۹ امتیاز جواز حضور در مرحله بعد را به دست آورد.

در گروه E و تنها گروهی که همچنان جذابیت جدولی داشت ولز ۱۱ امتیازی در شرایطی میزبان مجارستان ۱۲ امتیازی بود که برای صعود تنها به پیروزی نیاز داشت. شاگردان رایان گیگز در پایان با دبل آرون رمزی ۲-۰ مجارستان را شکست دادند تا با ۱۴ امتیاز و بالاتر از اسلواکی ۱۳ امتیازی به عنوان بیستمین تیم (آخرین تیمی که از طریق مسابقات مقدماتی در مرحله گروهی جواز حضور در یورو را به دست آورده) به یورو ۲۰۲۰ راه یابد.

خبری: اخبار ورزشی را آنلاین بخوانید

اسلواکی نیز با نتیجه ۲-۰ آذربایجان را شکست داد اما پیروزی ولز شانس صعود مستقیم را از اسلواکی گرفت و این تیم را در رده سوم گروه E قرار داد.

در گروه G اتریش صعود کرده در دیداری تشریفاتی ۱-۰ مغلوب لتونی شد و لهستان نیز در دیداری جذاب با نتیجه ۳-۲ از سد اسلوونی گذشت.

در ادامه نگاهی دقیق‌تر به نتایج دیدارهای سه شنبه شب و وضعیت گروه‌ها خواهیم داشت:

گروه I

بلژیک ۶-۱ قبرس

بنتکه (۱۶ و ۶۸)، دی‌بروینه (۳۴ و ۴۲)، کاراسکو (۴۴) و کریستوفورو (۵۱، گل به خودی) برای بلژیک/ یوانو (۱۵) برای قبرس

سن‌مارینو ۰-۵ روسیه

کوزیائف (۳)، پتروف (۱۹)، میرانچوک (۴۹)، لونوف (۵۶) و کوملیچنکو (۷۸) برای روسیه

اسکاتلند ۳-۱ قزاقستان

مک‌گین (۴۸ و ۹۱) و نایسمیت (۶۴) برای اسکاتلند/ زینودینوف (۳۴) برای قزاقستان

در این گروه بلژیک با ۳۰ امتیاز صدرنشین شد، روسیه با ۲۴ امتیاز در رده دوم قرار گرفت و اسکاتلند (۱۵)، قزاقستان (۱۰)، قبرس (۱۰) و سن‌مارینو (صفر) به ترتیب در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

گروه C

آلمان ۶-۱ ایرلند شمالی

گنبری (۱۹، ۴۷ و ۶۰)، گورتسکا (۴۳ و ۷۳) و برانت (۹۱) برای آلمان/ اسمیت (۷) برای ایرلند شمالی

هلند ۵-۰ استونی

واینالدوم (۶، ۶۶ و ۷۹)، آکه (۱۹) و بوادو (۸۷) برای هلند

در این گروه آلمان با ۲۱ امتیاز صدرنشین شد، هلند با ۱۹ امتیاز در رده دوم قرار گرفت و ایرلند شمالی (۱۳)، بلاروس (۴) و استونی (یک) به ترتیب در رده‌های بعدی حضور یافتند.

گروه G

لتونی ۱-۰ اتریش

اوس (۶۵) یرای لتونی

لهستان ۳-۲ اسلوونی

زیمانسکی (۳)، لواندوفسکی (۵۴) و گورالسکی (۸۱) برای لهستان/ ماتاوز (۱۴) و ایلیچ (۶۱) برای اسلوونی

در این گروه لهستان با ۲۵ امتیاز صدرنشین شد و اتریش با ۱۹ امتیاز در رده دوم قرار گرفت. اسلوونی (۱۴)، مقدونیه (۱۴)، رژیم صهیونیستی (۱۱) و لتونی (۳) هم به ترتیب در رده‌های بعدی قرار گرفتند.

گروه E

اسلواکی ۲-۰ آذربایجان

بوژنیک (۱۹) و همشیک (۸۶) برای اسلواکی

ولز ۲-۰ مجارستان

رمزی (۱۵ و ۴۷) برای ولز

در این گروه کرواسی با ۱۷ امتیاز صدرنشین شد و ولز با ۱۴ امتیاز در رده دوم قرار گرفت. اسلواکی (۱۳)، مجارستان (۱۲) و آذربایجان (یک) هم در رده‌های بعدی قرار گرفتند.منبع: وب سایت برنامه نود

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گل سلیم آمالا به آرسنال (استاندارد لیژ ۲-۰ آرسنال)

طرفداریطرفداری3 روز قبل

بسکتبال NBA؛ استقبال فوق العاده تورنتو رپترز از کوای لنارد و دادن حلقه قهرمانی به او

طرفداریطرفداری3 روز قبل
طرفداری- در جریان دیدار تورنتو رپترز و لس آنجلس کلیپرز، همانطور که انتظار می‌رفت استقبال بی نظیری از کوای لنرد شد و ستاره فصل گذشته رپترز، حلقه قهرمانی اش را از دست کایل لاوری دریافت کرد. یکی از جذاب‌ترین و خلاقانه‌ترین کارهای رپترز، ساختن صحنه‌ای فوق العاده از گیم وینر لنرد مقابل فیلادلفیا سونی سیکسرز بود.

نظرها

اخبار بیشتر