‌آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی در گفت‌وگو با تسنیم: ‌دست پلید آمریکا و جریان نفاق و معاند در اغتشاشات به وضوح دیده می‌شود‌
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
‌آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی در گفت‌وگو با تسنیم: ‌دست پلید آمریکا و جریان نفاق و معاند در اغتشاشات به وضوح دیده می‌شود‌

‌آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی در گفت‌وگو با تسنیم: ‌دست پلید آمریکا و جریان نفاق و معاند در اغتشاشات به وضوح دیده می‌شود‌

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک با بیان اینکه تجربه نشان داده دشمن در هیچ فتنه‌ای به اهداف شومش نرسیده است، گفت: ‌دست پلید آمریکا و جریان نفاق و معاند در اغتشاشات به وضوح دیده می‌شود‌.

- اخبار استانها -

آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در اراک‌ با اشاره به دشمنی دشمنان انقلاب اسلامی در طول ۴ دهه اظهار داشت: انقلاب اسلامی ایران از سال ۵۷ و از همان روزهای نخست پیروزی مورد هجمه و دشمنی ابرقدرت‌های استکباری دنیا بود چرا که این دشمنان درک کرده بودند که گفتمان انقلاب اسلامی در دنیا موثر و حرکت بزرگ جهانی در راستای اعتلای اسلام ناب محمدی، عدالت و دفاع از مظلومان به راه می‌اندازد.

وی افزود: ترورهای کور در کشور و شهادت مسئولان و مردم مظلوم کشور توسط گروهک نفاق به عنوان ابزار استکبار، ایجاد آشوب و درگیری، جنگ ۸ ساله تحمیلی بیانگر این شرارت دشمنان بوده است.

دری نجف‌آبادی تصریح کرد: دشمن در طول این ۴۰ سال با تحریم‌های اقتصادی در کنار ایجاد فتنه‌های گوناگون اوج دشمنی خود را به نمایش گذاشته است تا آنجا که در فتنه ۷۸ و ۸۸ بدون پرده و عیان چهره نحس و خبیثانه خود را به نمایش گذاشت و حمایت قاطعی از فتنه‌گران در کشور برای به آشوب کشیدن طی ماه‌ها داشتند که البته در قیام حماسی مردم انقلابی و ولایی ایران اسلامی در ۹ دی ماه ۸۸ سیلی محکمی خوردند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام بیان کرد: در اغتشاشات ۹۶ نیز بار دیگر دشمن خارجی با استفاده و حمایت از برخی عناصر خودفروخته داخلی خود با سوءاستفاده از اعتراض مردمی جهت این اعتراض را به سمت اغتشاش و آشوب منحرف کرد که البته در همه فتنه و اغتشاشات مردم بابصیرت ما با جداکردن مسیر و راه خود از فتنه‌گران و آشوب طلبان آنها را در مسیر سواستفاده ناکام گذاشتند.

وی ادامه داد: درچند روز اخیر و پس از اعلام تغییرات قیمت بنزین مردم نسبت به افزایش قیمت‌ها نگرانی‌هایی داشته و به این تصمیم دولت اعتراضاتی داشتند که در این بین متاسفانه برخی فرصت طلبان و آشوب طلبان تلاش کردند تا از این اعتراضات مردمی سوءاستفاده کرده و کشور را به آشوب بکشند.

دری نجف‌آبادی خاطرنشان کرد: حوادث اخیر به دو بخش تقسیم می‌شود، یک بخش آن اعتراض مردم به شیوه و زمان افزایش قیمت سوخت است که توسط مردم هم اعلام شد و این نظرات مردم باید شنیده بشود چون در کشور ما آزادی وجود دارد و مردم می‌توانند دیدگاه‌های خود را اعلام کنند. اما بخش دیگر شرارت‌ها و اقدامات خرابکارانه‌ای بود که انجام شد و کانون‌های شرارت و دستبرد به اموال مردم ایجاد شد اما این‌بار هم توطئه آمریکا شکست خورده است.

وی اضافه کرد: در قوانین کشور ما این حق برای مردم وجود دارد که بتوانند خواسته‌‌هایشان را در فضایی مسالمت‌آمیز مطرح و اعلام کنند، حتی معترضان می‌‌توانند اجتماعات قانونی نیز داشته باشند، اما اینکه افراد شروری بخواهند به اموال عمومی و خصوصی مردم صدمه وارد کنند و کسب و کار مردم را به هم بزنند و غارت کنند، کاملا در جهت تضعیف و تخریب نظام عمل می‌کنند.

امام جمعه اراک عنوان کرد: برهم‌زنندگان نظم عمومی و اخلال‌گران همسو و هم‌راستا با کشور، نظام و مردم نیستند، بلکه در تقابل با نظام و مردم قرار دارند، حتما حساب اینها با حساب کسانی که گرفتارند و مشکل اقتصادی دارند و یا فریب خورده‌اند جدا است.

وی افزود: مردم عادی که گلایه دارند دست به آتش زدن بانک‌ها و تخریب اموال عمومی نمی‌زنند و چنین اقداماتی از سوی عده‌ای شرور که به دنبال بر هم ریختن آرامش جامعه هستند اتفاق می‌افتد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به حمایت آمریکا و دشمنان انقلاب اسلامی از اغتشاشات و آشوب‌گران چند روز اخیر گفت: بیانیه وزارت امور خارجه آمریکا و رسانه‌های معاند همچون بی‌بی‌سی در حمایت از اغتشاشگران و حمایت دولتمردان آمریکا از اغتشاشات نشان می‌دهد که این اتفاقات از کجا آب می‌خورد و بار دیگر دست ناپاک و خبیث دشمن خارجی عیان شده و چهره پلید و نقشه شوم شکست‌خوردگان و سرخوردگان از اقتدار نظام اسلام ایران در جبهه دشمن از آمریکای خبیث و آل سعود جنایتکار و رژیم منحوس صهیونیستی، تا منافقین جنایتکار و سلطنت طلبان و تمامی دشمنان خبیث انقلاب اسلامی در این حوادث چند روز گذشته هویدا شد که البته با بصیرت، هوشیاری و درک درست مردم از شرایط و جداکردن خط خود از آشوب و آشوب طلبان ناکام ماندند.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

وی تصریح کرد: دشمن در این مدت تلاش داشت تا با ایجاد ناامنی و آشوب در کشور بلایی که در کشورهای عراق و لبنان با آشوب و فتنه ایجاد کرد را در ایران اسلامی رقم بزند اما همچون همیشه ناکام ماند چراکه اینجا کشور ولایی و اسلامی ایران است که مردم با جان و دل خود مدافع نظام و رهبری خود هستند و به رغم اعتراضاتی که به برخی سیاست‌های اقتصادی و فشارهای ناشی از تحریم‌های اقتصادی دشمن ایجاد شده دارند اما در بزنگاه‌های حوادث همواره یاری‌گر و مدافع نظام و انقلاب بوده و هستند.

دری نجف‌آبادی بیان کرد: نیروهای انتظامی و امنیتی با جان و دل در میدان بودند و همه نیروهای امنیتی و انتظامی با مردم همراهی کردند که بالاخره راه مردم و آشوبگران جدا شد.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی ادامه داد: آسیب زنندگان به اموال عمومی و اموال شخصی غیر از مردم بوده و بر اساس تصاویر منتشر شده، مشخص شد که افراد آسیب زننده به اموال عمومی، افراد دستگیر شده آموزش دیده بودند و سازماندهی شده بودند که منتظر یک جرقه و بهانه بودند.

وی عنوان کرد: بی‌شک آشوب‌های اخیر اعتراض به گرانی نیست بلکه در ادامه جریان عراق سازی و لبنان سازی ایران بود و باید با جدا شدن راه مردم از اغتشاشگران، برخورد جدی با فتنه‌گران صورت گیرد.

دری نجف‌آبادی با اشاره به سخنان چند روز گذشته رهبرمعظم انقلاب اسلامی ادامه داد: البته مقام معظم رهبری در سخنان ارزشمندشان خطاب به دولتمردان فرمودند گه از افزایش قیمت‌ها و فشار اقتصادی بر مردم جلوگیری کنند و مسئولان دولت باید با افزایش کار و تلاش و نظارت خود جلوی هرگونه افزایش قیمت و ایجاد سختی و تنگنای اقتصادی برای مردم را بگیرند و اجازه ندهند مردمی که این طور در تمام مراحل و در همه پیج‌های تاریخی و سخت انقلاب پای نظام اسلامی ایستاده‌اند در سختی و مشقت زندگی گیرکنند.

وی افزود: قطعا، مردم ایران که از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون برای نهال پربار انقلاب جان داده و صدها شهید و جانباز و آزاده تقدیم کرده‌اند و امروز نهال ۴۰ ساله آنان درخت تنومند و بارور و نتیجه بخش شده است را به هیچ قیمتی از دست نخواهند داد.

امام جمعه اراک اضافه کرد: نظام اسلامی امانت بزرگ امام عزیز و شهدای گرانقدر و امید ملت شریف ما و نسل‌های آینده و چراغ راه دوست‌داران و خدمت‌گزاران به قرآن و امام زمان (عج) است و همه در پاسداری از آن کوشا هستیم. از مسئولان نیز انتظار می‌رود در خدمتگذاری به مردم بزرگ و بصیر ایران اسلامی و تامین نیازهای عمومی و نظارت بر قیمت‌ها و حسن تدبیر و ایجاد اشتغال سالم و مولد و گسترش عدالت و مبارزه همه جانبه با فساد مجاهدت و فداکاری کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مروری بر پرونده‌های مفاسد اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
از پرونده ابربدهکار بانکی، سلطان سکه، متهمان بانک سرمایه، تخلفات پتروشیمی‌ها و موسسات مالی غیرمجاز تا اخلال در بازار دارو که در یکسال اخیر اتفاق افتاده را، بررسی می‌کنیم. آنطور که سخنگوی دستگاه قضا اعلام کرده تا مرداد سال ۹۸ برای بیش از ۹۰۰ پرونده در تهران و شهرستان‌ها، حکم صادر شده است. پرونده تخلفات پتروشیمی‌ها هم از دیگر پرونده‌های مهمی است که با تشکیل جلسات دادرسی متعدد، رسیدگی‌ها همچنان ادامه دارد. رسیدگی به تخلفات موسسات مالی غیرمجاز، پرونده پرسرو صدای شاندیز و پیگیری اخلال ارزی از دیگر پرونده‌های یکسال اخیر است. در ماه‌های گذشته هم اخلال در بازار گوشت و دارو رسیدگی شد که هنوز در پرونده شبنم نعمت زاده با تخلفات دارویی، حکمی صادر نشده است.
صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، آقای عباس معمارنژاد معاون بانک و بیمه وزیر اقتصاد و جمعی از مدیران عامل بانک‌ها نیز وزیر اقتصاد را در این دیدار همراهی می‌کنند. بانک قرص الحسنه مهر ایران هم اکنون ۵۲۲ شعبه در سراسر کشور دارد و منابع آن ۲۸۰ هزار میلیارد تومان است که از این میزان ۲۵۰ هزار میلیارد تومان منابع قرض الحسنه و ۳۰ هزار میلیارد تومان منابع سهامداران است.

فیلم/ محرومیت زدایی در دل استان پایتخت

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز18 ساعت قبل

لایحه بودجه ۹۹ تورم زاست

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای مدنی زاده گفت: اکنون با کاهش درآمد‌های نفتی به اجبار نقش درآمد‌های نفتی در بودجه کاهش یافته، اما هنوز از بودجه خارج نشده است. وی گفت: نمی‌توانیم بودجه‌ای معادل بودجه سال ۹۶ با شرایطی که درآمد‌های نفتی کاهش یافته است ببندیم. آقای هادی قوامی نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس نیز در این برنامه گفت: اصلاح ساختار به معنای واقعی در لایحه بودجه سال آینده دیده نمی‌شود و این لایحه تفاوتی با لایحه بودجه سال ۹۸ ندارد. وی افزود: منابع درآمدی بودجه سال ۹۸ بهتر از لایحه بودجه سال ۹۹ است. نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در بودجه سال آینده درآمد نفتی حدود ۱۱ میلیارد دلار پیش بینی شده که یک سوم درآمد نفتی بودجه سال ۸۸ است.
تجارت‌نیوزتجارت‌نیوز13 ساعت قبل
دژپسند از افتتاح سامانه‌ای برای اعلام فساد از طریق مردم در روزهای آتی خبر داد و گفت: G۴B فرآیندی است که مجوزها ثبت و مشکلات بررسی می‌شود و مردم می‌توانند در صورت شکایت از سامانه «دادور» آن استفاده کنند. وزیر امور اقتصادی و دارایی از راه‌اندازی سامانه اعلام فساد از طریق مردم در روزهای آتی خبر داد. به گزارش تجارت‌نیوز، وزیر امور اقتصادی و دارایی امروز در جمع خبرنگاران بیان کرد: پیشرفت سریع در اقتصاد هوشمند و افتتاح حساب آنلاین عاملی برای کاهش فساد است. مقرر شده که کارمزد بانک قرض‌الحسنه در سال‌های آینده از ۴ درصد به ۳ درصد کاهش پیدا کند. دژپسند از افتتاح سامانه‌ای برای اعلام فساد از طریق مردم در روزهای آتی خبر داد و گفت: G۴B فرآیندی است که مجوزها ثبت و مشکلات بررسی می‌شود و مردم می‌توانند در صورت شکایت از سامانه «دادور» آن استفاده کنند.
ایلناایلنا16 ساعت قبل
دبیر شورای روابط خارجی با ببان اینکه کشور به این جمع‌بندی رسیده که سیاست همسایگی‌مان را توسعه دهیم، تاکید کرد: برای موفق بودن و داشتن روابط خوب با کشورها باید مناسبات اقتصادی داشت. تحریم‌ها به کشور فشار وارد کرده و در چنین شرایطی همسایگان کارگشا هستند. روس‌ها در شمال ایران عضو پیمان امنیتی شانگهای هستند یعنی همسایه ما عضو دو پیمان مهم امنیتی و نظامی است و این مساله موجب شده تا ما سیاست امنیتی را درباره همسایگان داشته باشیم. دیروز آقای انصاری معاون اقتصادی وزارت خارجه می‌گفت ما سومین صادرکننده سیب هستیم اما در صادرات آن مانده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند روش‌های جدید در پیشبرد دیپلماسی هستیم، ابراز داشت: بردن کشور به ویژه سیاست اقتصاد پایه در مناسبات همسایگی به سود ما است و باید زمینه و شرایط آن فراهم شود.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

مدیران شهامت عذرخواهی داشته باشند

مهر15 ساعت قبل

روایت شهید دستغیب درباره مرد بی‌سوادی که به عنایت امام‌حسین (ع) توان قرائت قرآن‌ یافت

تسنیم1 روز قبل

علمای لبنانی کنفرانس سازش «منامه» را محکوم کردند

فارس14 ساعت قبل

پرسپولیس نباید به ترکیب برنده و مطمئن دست بزند

مهر1 روز قبل

نکته‌های آماری به ثبت رسیده در بازی‌های ۱۰ دسامبر ۲۰۱۹ لیگ NBA؛ از هزار و پانصدمین بازی وینس کارتر تا رکوردهای پر تعداد بازیکنان میامی هیت

طرفداری1 روز قبل

«ثاصفا» سهام‌داران خود را جهت برگزاری مجمع عمومی عادی فراخواند

اقتصاد آنلاین1 روز قبل

فنون جلوگیری از انتقال آنفلوآنزا به دیگران

سلامت نیوز1 روز قبل

واکنش به ادعای سهم ۳ درصدی خودروها در آلودگی | نقش اساسی سواری‌ها در تولید گازهای سرطان‌زا

همشهری1 روز قبل

توضیحات بیمه سلامت در خصوص بیماران صعب العلاج

مهر23 ساعت قبل

اعتراض به تخلفات در روند برگزاری انتخابات شورای عالی استانها

تسنیم23 ساعت قبل