برای افزایش کیفیت «تولید» به «تحقیقات» اهمیت نمی‌دهیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. سیاسی
برای افزایش کیفیت «تولید» به «تحقیقات» اهمیت نمی‌دهیم

برای افزایش کیفیت «تولید» به «تحقیقات» اهمیت نمی‌دهیم

اعتمادآنلاینخبرگزاری اعتمادآنلاین |
حمیدرضا ترقی، فعال سیاسی، گفت: قاچاق کالای مشابه با کالای داخلی، کمبود نقدینگی تولیدکنندگان، بوروکراسی، مقررات و ضوابط قانون کار و دارایی و خرید کالای خارجی توسط دستگاه‌های اجرایی از مشکلات تولید داخلی است.

اعتمادآنلاین| حمیدرضا ترقی، فعال سیاسی، با بیان این‌که «نیاز است تا تولید داخلی به بخش تحقیقات و دانشگاه‌ها متصل شود»، گفت: به هر میزانی که تولیدکنندگان بخش تحقیقاتی خود را تقویت کنند و دانشگاه‌ها به صنعت وصل شود، به همان میزان کیفیت تولید افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: ضرورت دارد تا سرمایه‌گذاری جدی در بخش تحقیقات انجام شود. ۱۵۰ هزار نفر از کارگران کارخانه هواوی در بخش تحقیقات و ۵۰ هزار نفر در بخش تولید فعال هستند یعنی دو سوم نیروهای این کارخانه در بخش تحقیقات مشغول هستند و همین مساله نشاگر اهمیت بخش تحقیقات برای افزایش کیفیت محصولات است. این در حالی است که در ایران اهمیت کافی به تحقیقات برای افزایش کیفیت تولید داده نمی‌شود. آموزش نیروی کار هم راه دیگری برای افزایش کیفیت تولید داخلی است.

این فعال سیاسی با بیان این‌که «کمک دولت به تولیدکننده برای افزایش کیفیت تولید منجر به کاهش واردات خواهد شد»، تصریح کرد: اگر کالای با کیفیت تولید شود، دغدغه مردم هم برای استفاده از کالای داخلی از بین می‌رود؛ البته برای استفاده از کالای داخلی به فرهنگ‌سازی و آموزش هم نیاز است.

در خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

ترقی همچینین یادآور شد: قاچاق کالای مشابه با کالای داخلی، کمبود نقدینگی تولیدکنندگان، بوروکراسی، مقررات و ضوابط قانون کار و دارایی و خرید کالای خارجی توسط دستگاه‌های اجرایی از مشکلات تولید داخلی است. گاهی بانک‌ها و تامین اجتماعی به خود اجازه می‌دهند که یک کارخانه با دویست کارگر را به خاطر یک میلیارد تومان بدهی تعطیل کنند. دستگاه قضایی نیز برای شکایت یک کارگر از کارفرما، مدیر کارخانه و کارآفرین را محاکمه می‌کند که این عامل هم می‌تواند منجر به تعطیلی کارخانه شود، در حالی که در این موارد باید شخصیت حقوقی تولیدکننده مدنظر باشد نه شخصیت حقیقی او.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایلناایلنا3 روز قبل
دبیر شورای روابط خارجی با ببان اینکه کشور به این جمع‌بندی رسیده که سیاست همسایگی‌مان را توسعه دهیم، تاکید کرد: برای موفق بودن و داشتن روابط خوب با کشورها باید مناسبات اقتصادی داشت. تحریم‌ها به کشور فشار وارد کرده و در چنین شرایطی همسایگان کارگشا هستند. روس‌ها در شمال ایران عضو پیمان امنیتی شانگهای هستند یعنی همسایه ما عضو دو پیمان مهم امنیتی و نظامی است و این مساله موجب شده تا ما سیاست امنیتی را درباره همسایگان داشته باشیم. دیروز آقای انصاری معاون اقتصادی وزارت خارجه می‌گفت ما سومین صادرکننده سیب هستیم اما در صادرات آن مانده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند روش‌های جدید در پیشبرد دیپلماسی هستیم، ابراز داشت: بردن کشور به ویژه سیاست اقتصاد پایه در مناسبات همسایگی به سود ما است و باید زمینه و شرایط آن فراهم شود.

نظرها

اخبار بیشتر