بارانی با چاشنی ترافیک
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. اجتماعی
بارانی با چاشنی ترافیک

بارانی با چاشنی ترافیک

فارسخبرگزاری فارس |
باران بارید. بزرگراه ها قفل شد. در برخی نقاط آب ماندگی رخ داد البته مسؤولان شهری وعده داده اند که بزودی اصلاحات هندسی به اتمام رسیده و مشکلات در این زمینه برطرف می شود.

گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، از ابتدای هفته بارش باران و برف را در تهران شاهد بودیم و البته بر اساس اعلام سازمان هواشناسی تا اوایل هفته آینده بارش‌ها ادامه دارد.

در ابتدای هفته جاری بارش برف در تهران داشتی که مشکلاتی برای شهروندان ایجاد کرد. تهران در برخی مناطق شمالی قفل شد. راه‌های عبوری مخصوصا در معابر منطقه ۱ شهرداری تهران مسدود شد و شهروندان را دچار مشکل کرد.

بارانی با چاشنی ترافیک - 3

درختان آسیب دیده در برف/قصور شهرداری منطقه ۱

چند روزی طول کشید تا شرایط تا حدودی عادی شود اما در این مدت بسیاری از درختان بر اثر بارش برف و کم کاری شهرداری منطقه یک دچار آسیب شد و همچنین شاخه‌ها آنها شکست.

صدر اعظم نوری رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران در این باره روز گذشته در صحن علنی شورا تذکر داد و گفت: برف در روزهای گذشته سبب بروز مشکلاتی در منطقه یک تهران شد و این منطقه نتوانست اقدامات به هنگامی انجام دهد. 

بارانی با چاشنی ترافیک - 7

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران ادامه داد: نشستن برف زیاد بر روی درختان سبب سنگینی شاخه‌ها و شکستن آن می‌شود که دو روز پیش این اتفاق در بسیاری از نواحی شهرداری منطقه یک به وقوع پیوست و در این زمینه به شهرداری منطقه یک تذکر می‌دهم و درخواست دارم در موارد مشابه، اقدام به هنگام انجام دهد.

در حال حاضر ۲ شهردار ناحیه عزل شدند

البته شورای شهر تهران خواستار برخورد با مدیران خاطی در این زمینه شد و تاکنون هم ۲ نفر از شهرداران نواحی منطقه ۱ شهرداری تهران عزل شده و ابته گفته شده که چند نفر دیگر عزل خواهندشد.

بر اساس این گزارش، در ابتدای ماه جاری بارش باران در تهران داشتیم و آب گرفتگی و در برخی نقاط آب ماندگی در برخی معابر را شاهد بودیم مسؤولان شهری این بار علت آب گرفتگی را مشکلات هندسی معابر و بزرگراه‌ها عنوان کرده و اعلام کردند که تمامی نهرها در ابتدای سال لایروبی شده است و مشکلی در این باره وجود ندارد.

کیسه شن در تمامی معابر گذاشته‌ایم/دپوی کامل در ایستگاه‌ها

مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران در این باره به خبرنگار فارس گفت: در ابتدای هفته بارش برف در برخی نقاط پایتخت داشتیم که با همکاری همه نیروهای شهرداری تهران کارها انجام شد.

وی به بارش‌های امروز تهران اشاره کرد و گفت: تا این لحظه مشکل خاصی نبوده و کیسه‌های مخصوص شن در تمامی معابر گذاشته‌ایم و همچنین نیروها در حالت آماده باش کامل هستند.

بارانی با چاشنی ترافیک - 15

معاون خدمات شهری شهرداری تهران گفت: در تمامی ایستگاه‌های دپوی شن‌ و ماسه داریم و بازدید‌ها انجام شده تا مشکلی رخ ندهد.

وی ادامه داد: همچنین نقاط حساس آب گرفتگی مشخص و تعیین تکلیف شده است.

به گفته معاون خدمات شهری شهرداری تهران، باید در زمینه ریختن زباله در انهار فرهنگ سازی صورت گیرد و مردم زباله‌ها را در خیابان و جوی‌های آب نریزند چرا که همین امر در برخی موارد سبب مسدود شدن نهرها می‌شود.

رگبارهای شدید در تهران/حضور ۱۴ هزار نیروی خدمات شهری

از شب گذشته رگبارهای شدیدی را در تهران شاهد بودیم و همچنین ۱۴ هزار نیروی خدمات شهری در حال آماده باش بودند.

اصغر عطایی مدیر کل خدمات شهری شهرداری تهران در این باره به خبرنگار فارس گفت: از شب گذشته بارش باران در تهران داشتیم واز ساعت ۲۱ به بعد رگبارهای شدیدی را شاهد بودیم و تا صبح بارش‌ها ادامه داشت.

خبری: جدیدترین و بروزترین اخبار اجتماعی ایران

بارانی با چاشنی ترافیک - 23

وی ادامه داد: عوامل اجرایی شهرداری تهران در سطح شهر بودند و ۱۴ هزار نیروی خدمات شهری که در امر نظافت مشغول به کار هستند در حال آماده باش بوده و تمامی معابر و نهرها را کنترل می‌کردندتا انهار و شبکه‌های فرعی دچار مشکل نشود.

مدیر کل خدمات شهری شهرداری تهران اضافه کرد: تا صبح تمامی معابر را کنترل کرده و با دوربین‌ها سطح شهر را رصد می‌کردیم و البته با راهور هم هماهنگ بودیم و تاکنون آب گرفتگی تاثیر گذار که برای شهروندان مشکل ایجاد کند را نداشتیم البته آب ماندگی در سطح خیابان‌ها به دلیل شیب یا گودال‌ها وجود داشت که آن هم زیاد نبود اما آب گرفتگی ناشی از گرفتگی انهار و …. نداشتیم.

دستور ۱۲ بندی شهردار برای رفع مشکلات در زمان بارش‌ها

در بارندگی ابتدای آبان در برخی از معابر آب گرفتگی شدیدی رخ داد و ماشین‌ها تا کمر در آب فرو رفتند و همین این امر تردد خودروها را دچار مشکل و ترافیک سنگینی ایجاد کرد. پیروز حناچی شهردار تهران دستور داد که ۱۲ نقطه آب گرفته در تهران از جمله آبگرفتگی در فتح، اندیشه منطقه ۲۱، کاروانسرای سنگی منطقه ۲۱، چهارراه پارک‌وی منطقه ۱ و ۳، میدان آزادی منطقه ۹، لشکری، آزادگان منطقه ۲۱، شریعتی، میرزاپور منطقه ۱، شریفی‌منش منطقه۱، فرجام، باقری منطقه ۴، آزادگان، شمس‌آباد منطقه ۱۸، بعد از تونل نیایش منطقه ۲، تونل امیرکبیر منطقه ۱۲ و ۱۴ که حتما باید ظرف مدت کوتاهی برطرف شود.

بارانی با چاشنی ترافیک - 28

چند نقطه اصلاح هندسی شد/نقاط دیگر وقت گیر اما در دستور کار است

صفا صبوری دیلمی معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در این باره به خبرنگار فارس گفت: چند نقطه آب گرفتگی در تهران داشتیم که بیشتر آن برطرف شده و چند نقطه آن هم در حال رفع است اما به دلیل اینکه در برخی بخش‌ها باید کارهای زیر بنایی انجام شود کار زمان بر خواهد بود اما این نقاط هم بزودی مشکلش برطرف می‌شود.

بارانی با چاشنی ترافیک - 31

وی ادامه داد: بخش‌های که مشکل هندسی داشت زیاد نبود و بخشی از آن رفع و الباقی هم بزودی مرتفع می‌شود.

بر اساس این گزارش، امروز در تهران باران بارید و در برخی نقاط شاهد آب گرفتگی و همچنین ترافیک سنگین در برخی بزرگراه‌ها بودیم البته مسؤولان شهری علت ترافیک را کم شدن دید رانندگان و استفاده از خودروی شخصی اعلام می‌کنند و از شهروندان هم می‌خواهند در این روز از سیستم حمل و نقل عمومی استفاده کنند اما توسعه خوبی در این زمینه صورت نگرفته و کمبود واگن یکی از معضلات اساسی در متروی تهران است.

البته روز گذشته محسن هاشمی از چراغ سبز معاون اول رئیس جمهوری برای کمک به توسعه سیستم حمل و نقل عمومی تهران خبر داد.

بارانی با چاشنی ترافیک - 35

بر اساس این گزارش، قرار بود نقاط آب گرفتگی در تهران برطرف شود و البته به گفته مسؤولان بخشی از کار انجام شده و الباقی هم در حال انجام است چرا که در برخی نقاط برای رفع مشکلات باید زمان زیادی وقت صرف شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری2 روز قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

یه سوال از بچه‌های بالاشهر و پایین‌شهر: آرزوتون چیه؟

مهرمهر1 روز قبل

بارندگی‌ها تا پایان امشب ادامه دارد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای مرتضی ضرابی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: در آخرین ساعات دیشب یک سامانه بارشی از نوار غربی وارد کشور شد و نخستین بارش‌ها به شکل برف از ارومیه، سردشت آذربایجان غربی و سقز کردستان گزارش شد. وی افزود: همچنین از دیشب تا صبح امروز در بندر ماهشهر، ایلام، آبادان، بوشهر، شیراز و بروجرد گزارش بارندگی شده است. کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: در مناطق مرتفع و سردسیر، چون مراغه، سردشت، پیرانشهر، ارومیه و زنجان بارش برف گزارش شده است. آقای ضرابی گفت: مناطق مرکزی کشور و بخش‌هایی از استان‌های مرکزی و همدان در دامنه‌های زاگرس نیز تحت تأثیر این بارندگی‌ها قرار گرفتند. آقای ضرابی گفت: از بعدازظهر دوشنبه هفته آینده یک سامانه بارشی از سمت غرب و جنوب غربی وارد کشور می‌شود و از نیمه دوم هفته آینده شاهد فعالیت بارشی این سامانه خواهیم بود.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

فیلم | آتش دوباره به جان پلاسکو افتاد

همشهریهمشهری2 روز قبل
وی با تاکید بر اینکه محل حادثه در ضلع شرقی پلاسکو قدیم واقع شده بود گفت: ساختمان محل آتش سوزی در گذشته گاراژ بوده و مغازه‌هایی در کنار آن وجود داشت. در طبقه بالایی این ساختمان که بیش از ١٠٠٠ متر وسعت داشت، چندین باب مغازه دچار اتش سوزی شده که انبارها و مغازهها کاربری تولید و نگهداری لباس داشتند و وسعت آتش سوزی حدود ٢٥٠متر بود. سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: در ابتدا شعله زیادی از پنجره‌ها بیرون می‌زد اما بعد از مدتی با تلاش آتش نشانان شدت آن کاهش یافت. در ادامه نیز با توجه به اینکه آتش به شیروانی‌ها هم سرایت کرده بود عملیات را ادامه دادند تا آتش به طور کامل اطفاء شود. به گفته وی این عملیات مصدومی نداشته است.

نظرها

اخبار بیشتر