سهمیه بندی بنزین را از هند یاد بگیریم / چگونه هندوستان قیمت سوخت را بدون اعتراض بالا برد؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نامه‌نیور
  4. اقتصادی

سهمیه بندی بنزین را از هند یاد بگیریم / چگونه هندوستان قیمت سوخت را بدون اعتراض بالا برد؟

نامه‌نیورخبرگزاری نامه‌نیور |
مهمترین تدبیر دولت هند برای افزایش قیمت بنزین افزایش قیمت در برخی ایالات است. ایالاتی که در آنها خودروهای پرمصرف بیشتر است و در عین حال معضل آلودگی دارند معمولا مبلغ بیشتری برای بنزین باید بپردازند.

پایگاه خبری تحلیلی نامه نیوز (namehnews.com) :

سهمیه بندی بنزین را از هند یاد بگیریم / چگونه هندوستان قیمت سوخت را بدون اعتراض بالا برد؟ - 1

به گزارش نامه نیوز، بعد از سهمیه بندی مجدد بنزین و افزایش قیمت آن در ایران و بالطبع، نارضایتی مردم و افزایش اعتراضات، بسیاری انتقاداتی را به اصل یا نحوه اجرای این تصمیم ایراد کردند.

با تصمیم چند روز گذشته سران قوا، قیمت بنزین سهمیه‌ای به ۱۵۰۰ تومان و نرخ بنزین آزاد هم به ۳۰۰۰ تومان رسید.

برخی از نمایندگان معتقدند در شرایط فعلی افزایش قیمت بنزین منطقی نبود. برخی دیگر با اصل این کار موافق بودند اما نحوه اجرای آن را نادرست دانستند.

حجت الاسلام مصباحی مقدم در نشست خبری خود که در دفتر خبر فوری برگزار شد، ضمن اشاره به اشتباه دولت در مورد سهمیه بندی بنزین گفت که دولت باید یک ماه زودتر زمینه را برای اطلاع رسانی آماده می‌کرد تا چنین اتفاقی رخ ندهد.

آنچه مشخص است این است که در اجرای قانون سهمیه بندی بنزین اشتباهات فراوانی رخ داده است. بررسی شرایط قیمتی و سهمیه‌ای بنزین در کشورهای مختلف می‌تواند در این زمینه به ما کمک کند تا بتوانیم شرایط مختلف را بررسی کرده و نمونه‌های خارجی این اتفاق را درک نماییم.

هند شاید نمونه خوبی در این زمینه باشد. کشور هند حدود یک میلیارد جمعیت دارد. با اینکه هند حدود ۵۹۴٫۴۹ میلیارد تن نفت خام و ۱۳۳۹٫۵۷ میلیارد مکعب گاز طبیعی دارد اما جمعیت بالای این کشور باعث شده همواره در تامین فراورده‌های نفتی دچار مشکل بوده و وارد کننده این اقلام باشد.

این ضرورت باعث شده هند تدابیر خاصی را در زمینه نفت، گاز و بنزین و گازوئیل به اجرا بگذارد. مهمترین تدبیر دولت برای افزایش قیمت بنزین و کسب درآمد از آن (جهت تامین بودجه لازم برای واردات نفت) افزایش قیمت بنزین در برخی ایالات است. ایالاتی که در آنها خودروهای پرمصرف بیشتر است و در عین حال معضل آلودگی دارند معمولا قیمت بیشتری برای تامین بنزین باید بپردازند.

در وبسایت خبری بخوانید: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان | اخبار سیاسی روز ایران و جهان

به طور مثال، قیمت بنزین در بنگال (بنگالورا) در سال ۲۰۱۱ به ازای هر لیتر ۷۱٫۹ روپیه بود. این در حالی است که در دهلی (که نسبتا خودروهای باکیفیت‌تری دارد) قیمت هر لیتر بنزین کمتر از ۳۰ روپیه بوده است.

این سیاست باعث شده در عین تامین بودجه بنزین و کاهش مصرف بی رویه، مردم نیز اعتراضات گسترده‌ای نداشته باشند.

مالیات بر مصرف کننده‌ها و فروش خودرو هیبریدی

در عین حال، دولت هند با بستن مالیات نسبتا سنگین به خودروهای پرمصرف باعث کاهش مصرف بنزین شده است. این تدبیر به حدی موفق بوده که امروزه بسیاری از شهروندان هندی خودرو پرمصرف خود را تغییر داده و از خودروهای دوگانه سوز یا باکیفیت هیبریدی استفاده می‌کنند.

البته لازم به ذکر است که قیمت و شرایط فروش خودروهای هیبریدی در هند به مراتب از کشورمان ایران آسان‌تر است و جدیدا دولت تعهد داده که به علت بحران آلودگی هوا به صاحبان خودرو فرسوده وام دهد تا خودرو خود را تعویض کنند.

در همین راستا، دولت هند قیمت و سهمیه گاز را بالا برده تا افراد را ترغیب به جایگزینی سوخت خودروهای خود نمایند.

روش دینامیک قیمت سوخت

سیاست دیگری که دولت هند در مورد بنزین پیش گرفته سیاست «روش دینامیک قیمت سوخت» است.

طبق این روش، دولت موظف است قیمت سوخت و بنزین را روزانه تعیین نماید. این سیاست از سال ۲۰۱۷ در هند به کارگرفته شده است. مهمترین فایده و منفعت این سیاست این است که تغییرات قیمت جهانی بنزین (که هندوستان به علت واردات به شدت به آن وابسته است) روزانه بر مصرف رانندگان تاثیر می‌گذارد.

این اتفاق همچنین باعث می‌شود دولت از سیبل حملات خارج می‌شود و افزایش و کاهش قیمت بنزین عملا بر نرخ جهانی بیفتد.

اکنون نظر شما چیست؟ آیا به نظر شما دولت ایران هم می‌تواند چنین تدابیری را اندیشیده و این سیاستها را در ایران اجرا نماید؟

منبع: خبر فوریلینک کوتاهکپی لینک

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها