شرایط بازار استان مرکزی با ثبات است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اقتصادی
شرایط بازار استان مرکزی با ثبات است

شرایط بازار استان مرکزی با ثبات است

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/مرکزی معاون اقتصادی استاندار مرکزی گفت: در حال حاضر به نظر می‌رسد شرایط بازار استان با ثبات است، در خصوص پرونده‌های متشکله تخلفات، هیچ سازمانی جز اداره تعزیرات اجازه اطلاع‌رسانی ندارد تا از انتشار اخبار غیرواقعی و ایجاد تشنج در جامعه جلوگیری شود.

عید فرخی در ستاد تنظیم بازار استان مرکزی با بیان اینکه در حال حاضر شرایط بازار با ثبات به نظر می‌رسد، گفت: به منظور کنترل نرخ کرایه‌های درون شهری باید با مسافربرهای شخصی که نرخ کرایه را افزایش داده‌اند، برخورد لازم صورت گیرد، چراکه در صورت ادامه افزایش نرخ توسط این رانندگان، امکان کنترل رانندگان تاکسی نیز وجود نخواهد داشت.

وی افزود: در حال حاضر با افزایش نرخ حمل و نقل داخل شهری مواجه هستیم که تخلف محسوب می‌شود و این در حالی است که قرار بوده هیچگونه افزایش قیمتی ایجاد نشود. لازم است سازمان صنعت، معدن و تجارت با یک برنامه‌ریزی دقیق از افزایش قیمت در حوزه مسافربرهای شخصی جلوگیری کند.

معان اقتصادی استاندار مرکزی تصریح کرد: در خصوص قیمت آژانس‌ها هم قرار بر عدم افزایش قیمت بوده و نباید به افزایش نرخ‌های ایجاد شده رنگ و بوی قانونی داد که در این راستا نظارت بر حمل و نقل شهری باید جدی‌تر مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، معاون نظارت و بازرسی صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی نیز در این ستاد گفت: در بازه زمانی ۲۳ آبان تا ۲۸ آبان قیمت پرتقال تامسون ۱۶۶ درصد، تخم مرغ ۱۱۷درصد، سیب زرد ۲۸۵ درصد، سیب قرمز ۱۴۳ درصد، گوجه فرنگی ۳۳ درصد افزایش و از طرفی گوسفند زنده و گوساله با کاهش قیمت مواجه بوده‌اند.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

محمد قربانیان با بیان اینکه نصب lpg از یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به سه میلیون تومان افزایش قیمت داشته بیان کرد: از طرفی، قیمت گوشی همراه ۲۵ درصد افزایش داشته که البته ارتباطی به بحث بنزین نداشته و مربوط به قیمت دلار است. همچنین جوجه یک روزه، قیمت خودرو در بنگاه‌های معاملات ملکی و دارو نیز افزایش قیمت داشته است. در حال حاضر معضل موجود در داروخانه‌ها این است که موجودی خود را با تغییر قیمت به قیمت جدید عرضه می‌کنند.

به گزارش ایسنا، مدیرکل تعزیرات حکومتی استان مرکزی نیز با بیان اینکه ۵۸ گشت مشترک با دستگاه‌های متولی نظارت انجام شده، گفت: از مجموع گشت‌ها ۲۳ واحد متخلف شناسایی، ۱۴ پرونده تشکیل و ۱۷ تذکر داده شده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایجاد خط هوایی ایران و قرقیزستان؛ به​زودی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستانبررسی طرح ایجاد خط راه آهن چین - قرقیزستان و ازبکستانبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، امروز تفاهمنامه دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قرقیزستان با حضور محمد اسلامی و جانان بیش اوف وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستان امضا شد. در مراسم اختتامیه این کمیسیون، محمد اسلامی گفت: این تفاهم نامه در حوزه‌های انرژی، حمل و نقل و ارتباطات، گمرک، بازرگانی و سرمایه گذاری، صنعتی، معدن، کشاورزی، علوم جوی، نقشه برداری و خدمات فنی و‌ مهندسی، گردشگری و مسائل مربوط به بیمه و بانک امضا شد. وی افزود: در بخش حمل و‌ نقل مهمترین اقدام، ایجاد خط هوایی بین دو کشور است و در صورت افزایش متقاضی پرواز‌ها افزایش می‌یابد. آقای اسلامی بیان کرد: در زمینه گردشگری، گردشگری سلامت، فرهنگ، هنر و آموزش همکاری‌های دانشگاهی تفاهم صورت گرفت. وی با اشاره به اینکه در حوزه نفت‏، گاز و پتروشیمی نیز تفاهم همکاری صورت گرفت، گفت: تامین قیر قرقیزستان و اعلام آمادگی قرقیزستان برای تامین گوشت قرمز از جمله توافقاتی بود که صورت گرفت. در ادامه جانان بیش اوف وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستان گفت: استفاده از ظرفیت ترانزیت ایران برای کشور قرقیزستان بسیار حائز اهمیت است در این رابطه جلساتی خصوصی با آقای اسلامی داشتیم در حال حاضر در حال بررسی طرح ایجاد خط راه آهن چین -قرقیزستان و ازبکستان هستیم که برای ایران هم فرصت خوبی است تا کالا‌های خود را به آسیای مرکزی صادر کند. وی افزود: ایجاد خطوط هوایی زمینه خوبی برای توسعه گردشگری خواهد داشت. وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستان گفت: برای کشور ما افزایش همکاری و توسعه روابط با ایران بسیار اهمیت دارد. وی افزود: در زمینه آموزش، بیمه‏، مناطق آزاد تجاری، استاندارد، علوم و فرهنگ تفاهم کردیم. آقای جانان بیش اوف تصریح کرد: در حوزه روابط اقتصادی بین دو کشور همکاری در حوزه کشاورزی از اولویت‌های ما است.

نگاهی به ساختار صنعت بیمه کشور

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
آقای محمدرضا فرهی کارشناس صنعت بیمه کشور نیز در ارتباط تصویری با این برنامه گفت: حدود ۴۰٪ صنعت بیمه کشور معطوف به بیمه شخص ثالث و ۸٪ مختص بیمه بدنه خودرو و ۵۰ ٪ باقیمانده صنعت بیمه معطوف به ۲۳ بخش گوناگون تحت پوشش بیمه است. این کارشناس تخصیص ۵۰٪ صنعت بیمه به بخش خودرویی را یک ضعف و اشکال عنوان کرد و گفت: با این اتفاق، دیگر نمی‌توان بدنبال افزایش تولید ناخالص داخلی در صنعت بیمه بود، زیرا به این واسطه، در کشور همه چیز مشروط به خرید خودرو می‌شود و تا زمانی که مردم خودرو بخرند ۵۰٪ صنعت بیمه کشور در گردش و جریان خواهد بود. آقای غدیر مهدوی کارشناس صنعت بیمه کشور در ارتباط تلفنی با این برنامه سرعت انتقال دانش بیمه‌ای به کشور در سال‌های اخیر را بسیار کند بیان کرد. آقای سلیمانی رئیس کل بیمه مرکزی در خصوص قرارداد بیمه دی با جانبازان و ایثارگران گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران هر ساله خدمات بیمه تکمیلی را میان شرکت‌های بیمه به مناقصه می‌گذارد و بیمه دی دو سال متوالی در این مناقصه برنده می‌شود. وی تصریح کرد: طبق بررسی‌ها میزان خدمت دهی بیمه دی مناسب‌تر شده و این بیانگر رضایتمندی بیمه شدگان است اگر بنیاد شهید و امور ایثارگران هزینه‌های بیمه دی را پرداخت نمایند مشکل ریزش پزشکان طرف قرارداد با بیمه دی رفع خواهد شد.

رونمایی از مدیر عامل کارتن خواب

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، دومین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده اخلال ارزی متهمان شرکت طرح و نقشه پناهی در دادگاه ویژه جرایم اقتصادی به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد. در این جلسه از مدیر عامل اجاره‌ای که قبلا کارتن خواب بوده است رونمایی شد. این فرد مدیر عامل شرکتی سوری بوده است که تاسیس کنندگان آن ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار دلار ارز دولتی را برای واردات گرفتند و در بازار آزاد فروختند. وی امروز به عنوان مطلع به دادگاه آمد تا از پشت پرده تاسیس شرکت‌های سوری بگوید. متهم علی زرنانی با سوء استفاده از یک معتاد و کارت ملی وی، ارز دولتی گرفته است. در این جلسه دادگاه، متهم عظیم علی اشرفی به جایگاه دفاع آمد، ​متهمی که برای فرار از قانون اموالش را به نام دیگران ثبت کرده است. این پرونده ۵ متهم داردکه با اخذ آخرین دفاعیات متهمان و وکلای آنها، ​حکم قاضی در مهلت قانونی صادر می‌شود.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد21 ساعت قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین18 ساعت قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، خبرگزاری آسوشیتدپرس مدعی توقیف یک محموله از قطعات موشکی ایران در دریای عرب شد. آسوشیتدپرس ادعا کرد: یک کشتی جنگی متعلق به ناوگان دریایی ایالات متحده محموله‌ای از قطعات موشکی با دقت بالا را که از ایران توسط یک کشتی کوچک به سمت یمن ارسال شده بود، توقیف کرد.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
ایسنا/چهارمحال و بختیاری مدیرشعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در چهارمحال و بختیاری گفت: تسهیلات و خدماتی که بانک قرض‌الحسنه مهر ایران ارائه می‌کند به گونه‌ای است که ضعیف‌ترین قشر جامعه هم بتواند از آن‌ خدمات استفاده کند. علی توکلی ۱۴ آذرماه در بازدید از مرکز جامع توانبخشی و نگهداری معلولان ذهنی یکتا، اظهار کرد: بانک قرض الحسنه مهر ایران بانکی است که در راستای گسترش و توسعه سنت قرض‌الحسنه فعالیت دارد. مدیرشعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در استان گفت: تسهیلات و خدماتی که این بانک ارائه می‌کند به گونه‌ای است که ضعیف‌ترین قشر جامعه هم بتواند از آن‌ خدمات استفاده کند. وی خاطرنشان کرد: بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در سال جاری دو افتخار بین‌المللی کسب کرد و به عنوان اولین بانک ایرانی و سومین بانک کاملا اسلامی در جهان معرفی شد. وی افزود: استان ما موسسه‌ای برای نگهداری معلولان کمتر از ۱۴سال ندارد.

نظرها

اخبار بیشتر