لزوم کار کارشناسی برای مرمت برج آزادی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اجتماعی

لزوم کار کارشناسی برای مرمت برج آزادی

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
رئیس شورای شهر تهران: برج آزادی از بنا‌های هویتی پایتخت محسوب می‌شود و برای مرمت و بازسازی آن مطالعات کارشناسی لازم است.
لزوم کار کارشناسی برای مرمت برج آزادی - 0

به گزارش خبرگزاري صدا و سيما به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۹، رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: با توجه به اینکه برج آزادی از بنا‌های هویتی پایتخت محسوب می‌شود، می‌بایست برای مرمت و بازسازی آن مطالعات کارشناسی انجام شود و اقدامات لازم برای این نماد مدرنیته شهر تهران در دستور کار قرار گیرد.

محسن هاشمی به جذب بازدید کننده برای این مکان گردشگری اشاره و بیان کرد: با برنامه ریزی و معرفی فعالیت‌های ویژه در این مجموعه می‌توان برج آزادی را به عنوان اثری منحصر به فرد که معرف معماری ایرانی اسلامی است، توسعه داد که ظرفیت خوبی برای جذب مسافران و گردشگران دارد.

سید علی مفاخریان، شهردار منطقه ۹

طرح آرام سازی و ایمن سازی اطراف میدان آزادی در دست اجراست

سید علی مفاخریان شهردار منطقه ۹ هم در ادامه به آرام سازی و ایمن سازی اطراف میدان آزادی اشاره و بیان کرد: با توجه به آمار تصادف در اطراف میدان آزادی، دو طرح ترافیکی و آرام سازی در محور غربی میدان آزادی در حال اجراست و ایمن سازی آن در سه خط کندرو و تندرو در ورودی بزرگراه شهید لشکری به این میدان انجام شده است و امیدواریم با اتمام این طرح، دسترسی شهروندان به برج آزادی تسهیل شود.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

وی با اشاره به اتصال زیرگذر مترو آزادی به میدان آزادی خاطر نشان کرد: بر اساس دستور رئیس شورای اسلامی شهر تهران مبنی بر دسترسی بهتر به میدان آزادی از طریق خط مترو، قرار شد با ارسال لایحه‌ای به شورای اسلامی شهر، این طرح بررسی شود و با تسهیلاتی که فراهم می‌شود، بتوانیم دسترسی بهتری برای شهروندان ایجاد کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری2 روز قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

یه سوال از بچه‌های بالاشهر و پایین‌شهر: آرزوتون چیه؟

مهرمهر2 روز قبل

بارندگی‌ها تا پایان امشب ادامه دارد

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
آقای مرتضی ضرابی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: در آخرین ساعات دیشب یک سامانه بارشی از نوار غربی وارد کشور شد و نخستین بارش‌ها به شکل برف از ارومیه، سردشت آذربایجان غربی و سقز کردستان گزارش شد. وی افزود: همچنین از دیشب تا صبح امروز در بندر ماهشهر، ایلام، آبادان، بوشهر، شیراز و بروجرد گزارش بارندگی شده است. کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: در مناطق مرتفع و سردسیر، چون مراغه، سردشت، پیرانشهر، ارومیه و زنجان بارش برف گزارش شده است. آقای ضرابی گفت: مناطق مرکزی کشور و بخش‌هایی از استان‌های مرکزی و همدان در دامنه‌های زاگرس نیز تحت تأثیر این بارندگی‌ها قرار گرفتند. آقای ضرابی گفت: از بعدازظهر دوشنبه هفته آینده یک سامانه بارشی از سمت غرب و جنوب غربی وارد کشور می‌شود و از نیمه دوم هفته آینده شاهد فعالیت بارشی این سامانه خواهیم بود.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

فیلم | آتش دوباره به جان پلاسکو افتاد

همشهریهمشهری3 روز قبل
وی با تاکید بر اینکه محل حادثه در ضلع شرقی پلاسکو قدیم واقع شده بود گفت: ساختمان محل آتش سوزی در گذشته گاراژ بوده و مغازه‌هایی در کنار آن وجود داشت. در طبقه بالایی این ساختمان که بیش از ١٠٠٠ متر وسعت داشت، چندین باب مغازه دچار اتش سوزی شده که انبارها و مغازهها کاربری تولید و نگهداری لباس داشتند و وسعت آتش سوزی حدود ٢٥٠متر بود. سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: در ابتدا شعله زیادی از پنجره‌ها بیرون می‌زد اما بعد از مدتی با تلاش آتش نشانان شدت آن کاهش یافت. در ادامه نیز با توجه به اینکه آتش به شیروانی‌ها هم سرایت کرده بود عملیات را ادامه دادند تا آتش به طور کامل اطفاء شود. به گفته وی این عملیات مصدومی نداشته است.

نظرها

اخبار بیشتر