سفر وزیر نیرو به مسکو برای وام کم سابقه/دستگاه‌های دولتی حق گران کردن کالا‌ها را ندارند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فردا نیوز
  4. اقتصادی
سفر وزیر نیرو به مسکو برای وام کم سابقه/دستگاه‌های دولتی حق گران کردن کالا‌ها را ندارند

سفر وزیر نیرو به مسکو برای وام کم سابقه/دستگاه‌های دولتی حق گران کردن کالا‌ها را ندارند

فردا نیوزخبرگزاری فردا نیوز |
وزیر نیرو در حاشیه نشست هفتگی هیئت دولت گفت: فردا عازم مسکو هستیم، برای عملیاتی کردن وام ۵ میلیارد دلار وام دولتی‌روسیه به ایران به این سفر می‌روم.

خبرگزاری تسنیم: رضا اردکانیان وزیر نیرو در حاشیه نشست هفتگی دولت در جمع خبرنگاران گفت: فردا عازم مسکو هستیم تا وام ۵ میلیارد دلاری دولت روسیه به ایران را عملیاتی کنیم.

وی افزود: این وام کم سابقه است …

حجتی: وزارت نفت سوخت بخش کشاورزی را تامین می‌کند

وزیر جهاد کشاورزی گفت: وزارت نفت در خصوص تامین سوخت بخش کشاورزی اعلام آمادگی کرده و همکاران ما نیز در مناطق حضور دارند و سهمیه‌ها را تخصیص می‌دهند.

به گزارش مهر، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی پیش از ظهر امروز چهارشنبه در حاشیه جلسه دولت و در جمع خبرنگاران در خصوص تامین سوخت بخش کشاورزی، گفت: بحث تامین و سهمیه سوخت در دستور کار سنواتی بوده و امروز نیز به همین شکل است و با توجه به تصمیم گیری ستاد مربوطه سهمیه‌های این حوزه مشخص است.

وی افزود: وزارت نفت در خصوص تامین سوخت بخش کشاورزی اعلام آمادگی کرده و همکاران ما نیز در مناطق حضور دارند و سهمیه‌ها را تخصیص می‌دهند تا کشاورزان بتوانند تحویل بگیرند.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: البته همانطور که می‌دانید بحث تبدیل سوخت بخش کشاورزی از گازوئیل به گاز در حال گسترش است و گلخانه‌ها که بیشترین سوخت و انرژی را در فصل سرما دارند، از سوخت گاز استفاده می‌کنند. سایر کشاورزان نیز سهمشان مشخص است و در اختیارشان قرار می‌گیرد.

رحمانی: دستگاه‌های دولتی حق گران کردن کالا‌ها را ندارند

وزیرصنعت، معدن و تجارت گفت: دستگاه‌های دولتی تا پایان امسال به هیچ عنوان حق گران کردن کالایی را ندارند.

به گزارش مهر، رضا رحمانی در حاشیه نشست امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه طبق گزارش‌های میدانی از بازار، قیمت‌ها در حال کنترل است، گفت: البته در برخی موارد مانند حمل و نقل یکسری تاثیرات واقعی وجود دارد که بحث آن جداست، اما تلاش ما این است که افزایش قیمت بنزین تاثیر روانی بر جامعه نگذارد و عده‌ای از آن سوءاستفاده نکنند.

وی ادامه داد: البته در جا‌هایی ممکن است با درصد‌های پایینی افزایش قیمت بنزین تاثیر خود را بگذارد، اما دستگاه‌های دولتی تا پایان امسال به هیچ عنوان حق گران کردن کالایی را ندارند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در واکنش به سوالی مبنی بر اینکه آیا با افزایش قیمت بنزین تولید خودرو‌های کم مصرف افزایش می‌یابد، تصریح کرد: تولید خودرو‌های برقی و الکتریکی با موتور کم مصرف قبل از بحث سهمیه بندی بنزین هم در دستور کار ما بود که در شرایط فعلی ضرورت آن افزایش می‌یابد.

رحمانی درباره افزایش اخیر قیمت خودرو نیز گفت: خودروسازان هیچ گونه افزایش قیمتی را اعمال نکرده‌اند و مثل همیشه که دلالی باعث افزایش قیمت می‌شود در شرایط فعلی هم همین مساله مطرح است و تلاش این است که با عرضه بیشتر خودرو قیمت آن کاهش یابد.

وی در واکنش به اینکه گفته می‌شود افزایش قیمت بنزین نهایتا تورم دو تا چهار درصدی را در پی خواهد داشت، افزود: کنترل قیمت کالا‌های اساسی برای ما بسیار مهم است و آن را در اولویت کاری خود قرار داده‌ایم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: تاکید اصلی ما این است که اجازه ندهیم تورم حاصل از فضای روانی موجود بسیار افزایش یابد و در حق مردم اجحاف شود که البته افزایش قیمت برخی از کالا‌ها اجتناب ناپذیر است. اما بیشترین تلاش ما این است که افزایش بی رویه، بی جهت و به دلیل سوءاستفاده از شرایط جدید اتفاق نیفتد و تا این لحظه هم بر اساس گزارش‌هایی که بنده دریافت کرده‌ام قیمت‌ها کنترل شده است.

رحمانی بیان کرد: ما برای کنترل قیمت‌ها نیرو کم نداریم و از اصناف، اتحادیه‌ها و وزارتخانه‌های مربوطه خواسته‌ایم در این زمینه تلاش کنند و همچنین از بسیج هم کمک گرفته‌ایم که با ورود این نهاد‌ها مشکلی پیش نخواهد آمد و سازمان تعزیرات و دادستانی هم تمهیداتی در این باره دارند که امیدواریم موثر واقع شود.

وی با اشاره به فرمایشات اخیر مقام معظم رهبری درباره حذف قوانین دست و پا گیر در مقابل تولید گفت: یکی از راهکار‌های این مساله الکترونیکی شدن خدمات است تا نیاز مردم را به مراجعه کاهش دهیم که تاکنون اقداماتی در این راستا انجام شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: البته این مساله نیازمند کار جمعی دستگاه‌های مختلف است و مهمترین اقدامی که در شرایط فعلی باید انجام دهیم حذف قوانین دست و پا گیر بر سر راه تولید است و این کار اراده و تغییر نگرش می‌خواهد و باید به صورت جدی پیگیری شود.

اختصاص حداکثر ۱۲۰ لیتر بنزین ماهانه به سرویس‌های مدارس

وزیر آموزش و پرورش با اعلام خبر اختصاص حداکثر ۱۲۰ لیتر بنزین ماهانه به سرویس‌های مدارس گفت: رانندگان سرویس‌های مدارس در این باره نگران نباشند.

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش صبح امروز در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به تدابیر دولت برای تأمین سوخت سرویس مدارس، اظهار داشت: با هماهنگی‌هایی که از طریق ستاد سوخت به عمل آمده مقرر شده است کلیه سرویس‌هایی که برای مدارس مورد استفاده قرار می‌گیرد در سامانه سپند (سامانه پایش ناوگان حمل و نقل دانش‌آموزی) در وزارت کشور، اطلاعات‌شان را ثبت کنند.

وی ادامه داد: پس از ثبت اطلاعات در سامانه سپند، متناسب با پیمایشی که انجام می‌شود، سهمیه لازم برای آن‌ها درنظر گرفته خواهد شد. نوع سرویس‌ها متفاوت است، چراکه برخی از مسیر‌های سرویس‌های مدارس کوتاه و برخی طولانی است.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: تا سقف ۱۲۰ لیتر ماهانه برای سرویس‌های مدارس در نظر گرفته شده است و متناسب با پیمایش و پس از ثبت در سامانه به صورت ریالی بهای آن را را به رانندگان پرداخت می‌شود.

وی بیان کرد: رانندگان سرویس‌های مدارس نگران نباشند چراکه به سرعت تمهیدات اجرایی به عمل می‌آید و سرویس مدارس از سوخت سهمیه‌ای استفاده می‌کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

رمز یک بار مصرف

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
بانک مرکزی دریافت رمز دوم یکبار مصرف را برای تراکنش‌های بدون کارت و اینترنتی از اول دی اجبار کرده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ در کشور روزانه بیش از ۳۰ میلیون تراکنش بدون کارت بانکی در حال انجام است که نیاز به تدابیر خاص امنیتی دارد و در همین راستا بانک مرکزی دریافت رمز دوم یکبار مصرف را برای تراکنش‌های بدون کارت و اینترنتی اجبار کرده است.

بازارهای مالی

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ رئیس کل بانک مرکزی هشدار داد؛ مردم دارایی‌های خود را در معرض ریسک خرید و فروش ارز قرار ندهند. بازار ارزبازار ارز هفته گذشته را با نوسان پشت سر گذاشت و قیمت دلار در پایان هفته به ۱۳ هزار تومان رسید. بازار بورس بازار بورس برخلاف بازار‌های موازی هفته پر رونقی را پشت سر گذاشت و نقدینگی قابل توجهی به این بازار وارد شد. بازار سکه و طلابازار سکه و طلا نیز به دلیل نوسانات بازار ارز هفته گذشته با نوسان زیادی همراه بود و قیمت هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

نظرها

اخبار بیشتر