تازه‌ترین نظرسنجی‌ها در آمریکا؛ ترامپ از رقبایش عقب افتاد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. بین‌المللی

تازه‌ترین نظرسنجی‌ها در آمریکا؛ ترامپ از رقبایش عقب افتاد

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- نظرسنجی‌های اخیر در آمریکا نشان دهنده پیچیده‌تر شدن شرایط برای دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ این کشور است. تاریخ انتشار: 12:40 - 29 آبان 1398 - کد خبر: ۵۶۹۴۸۷
تازه‌ترین نظرسنجی‌ها در آمریکا؛ ترامپ از رقبایش عقب افتاد - 0

به گزارش گروه بین المللخبرگزاری میزان؛همزمان با پیشرفت تحقیقات استیضاح «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا، در مجلس نمایندگان و وخامت موقعیت وی در افکار عمومی این کشور، «جو بایدن»، معاون رئیس جمهور پیشین آمریکا و رقیب اصلی رئیس جمهور این کشور در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ با اقبال عمومی مواجه شده و توانسته است موقعیت خود را در میان رقبای دموکرات بیش از پیش تقویت کرده و فاصله را با آنان افزایش بدهد.

تحقیقات درباره استیضاح ترامپ در موضوع «اوکراین گیت»، سبب شده تا روند تحولات در عرصه‌های انتخاباتی آمریکا به شدت متاثر شده و موقعیت بایدن هم در رقابت با ترامپ و هم در رقابت با همقطاران حزبی وی بهبود یابد.

نظرسنجیمشترک «هیل» و «هریکس» که در بازه زمانی ۱۶ و ۱۷ نوامبر (۲۵ و ۲۶ آبان) انجام شد، نشان می‌دهد بایدن در قیاس با رقبای هم حزبی ۳۰ درصد شانس پیروزی دارد. این در حالی است که «الیزابت وارن»، سناتور «ماساچوست» و «برنی سندرز»، سناتور «ورمونت» با ۱۵ و ۱۸ درصد شانس پس از وی قرار دارند. بقیه رقبای دموکرات بایدن نیز بین ۱ تا ۷ درصد برای پیروزی شانس دارند.

در جبهه مقابل، وضعیت ترامپ در روز‌ها و هفته‌های اخیر در افکار عمومی با سیر نزولی مواجه شده است.

براساس نظرسنجی مشترک «ان‌پی‌آر»، «پی‌بی‌اس» و «ماریست» در مورد رضایت از عملکرد ترامپ که در بازه زمانی ۱۱ تا ۱۵ نوامبر (۲۰ تا ۲۴ آبان) انجام شد، ۵۱ درصد مشارکت کنندگان اعلام کردند از عملکرد رئیس جمهور در حوزه‌های اقتصاد، سیاست خارجی و … ناراضی هستند و تنها ۴۴ درصد ابراز رضایت کردند.

نظرسنجی «راسموسن» در این زمینه که در بازه زمانی ۱۴ تا ۱۸ نوامبر (۲۳ تا ۲۷ آبان) انجام شد، نیز نتایج مشابهی را نشان می‌دهد.

نارضایتی از عملکرد ترامپ در نظرسنجی «پولیتیکو» و «مورنینگ کانسولت» شدیدتر بوده است. این نظرسنجی که در بازه زمانی ۱۵ تا ۱۷ نوامبر (۲۴ تا ۲۶ آبان) انجام شد، نشان می‌دهد ۵۵ درصد از افکار عمومی از عملکرد ترامپ ناراضی و ۴۱ درصد راضی هستند.

نظرسنجی دانشگاه «سنت آنسلم» در مورد وضعیت رقابت ترامپ و رقبای دموکرات در ایالت «نیو همشایر» نشان می‌دهد رئیس جمهور آمریکا در این ایالت در برابر بایدن، وارن و سندرز با اختلاف ۸، ۱ و ۳ درصد عقب مانده است.

از عمده پیامد‌های قابل توجه اوکراین گیت، سقوط میزان محبوبیت ترامپ به زیر صفر و تداوم و گاه وخامت این میزان در هفته‌ها و ماه‌های اخیر است.        • بیشتر بخوانید:وضعیت ترامپ در نظرسنجی‌های انتخاباتیبررسی نظرسنجی انتخابات آمریکا در یک ماه اخیر

براساس نظرسنجی مشترک پولیتیکو و مورنینگ کانسولت که در بازه زمانی ۱۵ تا ۱۷ نوامبر (۲۴ تا ۲۶ آذر) انجام شد، ۵۵ درصد افکار عمومی آمریکا، ترامپ را فردی نامحبوب می‌دانند.

موافقت افکار عمومی آمریکا با تحقیقات استیضاح ترامپ نیز در روز‌ها و هفته‌های اخیر قابل توجه است.

براساس نظرسنجی مشترک ان‌پی‌آر، پی‌بی‌اس و ماریست که در بازه زمانی ۱۱ تا ۱۵ نوامبر (۲۰ تا ۲۴ آبان) انجام شد، ۴۸ درصد مردم آمریکا خواهان ادامه تحقیقات هستند.

نتیجه نظرسنجی پولیتیکو و مورنینگ کانسولت نیز مشابه نظرسنجی مذکور بوده است.

اهمیت تحقیقات استیضاح ترامپ در روز‌ها و هفته‌های اخیر به حدی بوده که چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا را از بررسی مسائل مختلف داخلی و خارجی بازداشته و انتقادات فراوانی را برای او به دنبال داشته است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

مهرمهر12 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «آگنس فون در مول» سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در جریان نشست خبری خود، با اتهام زنی علیه ایران مدعی شد که کشورش نسبت به فعالیت‌های موشکی بالستیک ایران که با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت همخوانی ندارد، به شدت نگران است. ادعای سخنگوی وزارت خارجه فرانسه پس از آن مطرح شده که این کشور به همراه آلمان و انگلیس به تازگی نامه‌ای را در ارتباط با توانایی‌های موشکی ایران به دبیرکل سازمان ملل ارسال کرده‌اند. ارسال این نامه در عین حال با استقبال وزارت خارجه و مقامات رژیم صهیونیستی روبرو شده و آن‌ها نیز همگام با اروپایی‌ها به تکرار ادعاهای خود علیه ایران پرداخته و حتی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی مدعی ارسال مستندات نقض توافق هسته‌ای از سوی ایران به سازمان ملل شده است. ایران پیش از این با تکذیب اتهامات کشورهای اروپایی و آمریکا، توسعه توان موشکی خود را موضوعی داخلی و حق مسلم خود عنوان کرده بود.
مهرمهر13 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، شرکت اتمی دولتی روسیه، معروف به روس اتم با انتشار بیانیه‌ای در روز پنج شنبه اعلام کرد که کار برای بازسازی یک کارخانه در تاسیسات هسته‌ای فردوی ایران را تعلیق کرده است. در این بیانیه با اعلام این که علت تعلیق بازسازی کارخانه مورد نظر فردو، غنی سازی اورانیوم است، گفته شده: غنی سازی اورانیوم و تولید ایزوتوپ‌های پایدار نمی‌تواند بصورت همزمان در یک اتاق انجام گیرد. به گفته واحد TVEL که زیرمجموعه روس اتم به شمار می‌رود، از نظر فنی و تکنولوژیک تولید ایزوتوپ‌های پایدار همزمان با غنی سازی اورانیوم غیرممکن است. واحد TVEL همچنین در بیانیه خود در همین ارتباط اعلام کرده که طرف ایرانی را در جریان تعلیق بازسازی یک کارخانه در تاسیاست هسته‌ای فردو قرار داده است. پیش از این ایران در چارچوب روند کاهش تعهدات به توافق هسته‌ای، غنی‌سازی اورانیوم در مرکز فردو را آغاز کرده بود و حال بیانیه شرکت روس اتم تنها چند هفته پس از آغاز گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای ایران در برجام صورت می‌گیرد که در واکنش به عدم پای بندی اعضای اروپایی توافق هسته‌ای دنبال می‌شود.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴16 ساعت قبل
روسیه انحصار صادرات گاز به اروپا رادر اختیار دارد و حالا با یک طرح ۵۵ میلیارددلاری گاز خود را به چین رسانده است و آمریکا نیز در راه انحصار کردن گاز به هند است. صادرات گاز روسیه به چین نه تنها راه احتمالی صادرات گاز ایران به این کشوررا منتفی کرد بلکه باافزایش سهم گاز درسبد انرژی چین مصرف نفت این کشوررنیز کاهش می‌یابد که این نیز به زیان ایران است. درحالی که گاز روسیه به اروپا و چین می‌رود متاسفانه گاز ایران دردریاها و در اعماق زمین‌های ایرانی بدون استفاده مانده است. گاز سیبری د رچینکرملین همزمان با هرچه ‌شکننده‌تر شدن روابطش با غرب، مسیر رویکرد به شرق را در دیپلماسی اقتصادی پیش‌ گرفت. از این رو اغراق نیست اگر «قدرت سیبری» روسیه را از این پس رقیب اصلی ترکمنستان و استرالیا در چین بدانیم.
انتخابانتخاب17 ساعت قبل
زینب فتاح در بلومبرگ نوشت: در ماه‌های اخیر شاهد عقب نشینی کشور‌های عربی خلیج فارس از کمپین فشار حداکثری ترامپ علیه ایران بوده‌ایم. همه شواهد موجود نشان دهنده از سر گیری دیپلماسی و کاهش تنش در منطقه خلیج فارس هستند. تابستان امسال شاهد حوادث زیادی در خلیج فارس از جمله حمله به نفت کش‌های تجاری و سرنگونی یک پهپاد جاسوسی آمریکا بودیم. البته کشور‌های عربی خلیج فارس رویکرد‌های متفاوتی را در قبال حوادث اخیر دنبال می‌کنند. هم زمان، قدرت‌های دیگر از جمله روسیه در حال تلاش برای افزایش نفوذ خود در منطقه خلیج فارس هستند.
مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، رای الیوم در مطلبی با اشاره به رزمایش نظامی میان ایران، چین و روسیه آورده است: این رزمایش نقطه تحول واقعی در تامین کشتیرانی در خلیج فارس و تنگه هرمز و اقیانوس هند و سرآغازی برای پایان هیمنه آمریکا و به ویژه ناوگان پنجم آن در بحرین محسوب می‌شود. این رسانه می‌نویسد: ایران از رزمایشی از ۲۷ دسامبر جاری میان سه کشور در آبهای اقیانوس هند در نزدیکی ورودی خلیج فارس خبر داده است و این نقطه تحولی است زیرا اولین رزمایش نظامی میان سه کشور است. این رزمایش در قاموس نظامی در چارچوب سناریوهای روسی-ایرانی-چینی برای مقابله با هر قدرت خارجی که به دنبال سیطره در تنگه هرمز باشد، رخ می‌دهد. رای الیوم نوشت: این از آن جهت هم اهمیت دارد که واشنگتن از ماهها قبل به دنبال تشکیل ائتلاف دریایی برای تاکید حضور در خلیج فارس و اقیانوس هند است و در جذب کشورهای اروپایی بزرگ شکست خورده است و به کشورهای کوچکی مانند بحرین، عربستان و برخی کشورهای دارای بنیه نظامی قوی مانند استرالیا و نیز رژیم صهیونیستی بسنده کرده است. این رسانه آورده است: دعوت آمریکا برای تشکیل ائتلاف نظامی برای تضمین امنیت کشتیرانی در خلیج فارس پس از حملات به نفتکش‌ها در تابستان گذشته، با شکستی که طی دهه‌های اخیر بی سابقه بوده، روبرو شده است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

ویروس جدید آنفالونزا تاکنون جان چه تعدادی از ایرانی‌ها را گرفته است؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۱۳ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

اظهارات امروز روحانی و نامه رییس اتحادیه کانون وکلا به او + فیلم

خبری1 روز قبل

انفجار در یک تالار عروسی / در کردستان عزای عمومی اعلام شد + فیلم

خبر فوری12 دقیقه قبل

قیمت جهانی نفت امروز جمعه ۱۵ آذر

رکنا14 دقیقه قبل

صهیونیست‌ها در مرز لبنان حصار آهنی نصب می‌کنند

مشرق‌نیوز16 دقیقه قبل

بودجه سالانه حوزه فرهنگ تنها یک درصد بودجه کشور است/ بودجه فرهنگی در بودجه ۹۹، کاهش ۱۰ درصدی داشته است/ هرگز توسعه متوازن دغدغه دولت‌ها نبوده است/ هنرمندان در مقابل حاکمیت بلاتکلیف هستند/ حاکمیت موسیقی را قبول دارد ولی نمایش سازهایش را قبول ندارد

اعتمادآنلاین16 دقیقه قبل

شاهکار یگان پدافندی انصارالله در یمن / شکار ۴ فروند هواگرد سعودی در کمتر از ۱ هفته / احتمال رونمایی سامانه‌های جدید پدافندی در آینده نزدیک +عکس

مشرق‌نیوز16 دقیقه قبل

شهرداری بندرعباس بر مهرام تهران غلبه کرد

ایسنا18 دقیقه قبل

تولید نفت روسیه به رکورد ۱۱٫۲۵ میلیون بشکه در روز می‌رسد

رکنا19 دقیقه قبل