پای لنگ حمل و نقل عمومی/محل هزینه کرد منابع حاصل از افزایش نرخ سوخت کجاست؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. میزان‌آنلاین
  4. اجتماعی

پای لنگ حمل و نقل عمومی/محل هزینه کرد منابع حاصل از افزایش نرخ سوخت کجاست؟

میزان‌آنلاینخبرگزاری میزان‌آنلاین |
خبرگزاری میزان- رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران، از ضرورت اختصاص منابع حاصل از افزایش نرخ سوخت به توسعه حمل و نقل عمومی خبر داد. تاریخ انتشار: 13:13 - 29 آبان 1398 - کد خبر: ۵۶۹۵۶۰
پای لنگ حمل و نقل عمومی/محل هزینه کرد منابع حاصل از افزایش نرخ سوخت کجاست؟ - 0

محمد سالاری رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورا در گفتگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، با اشاره به اولویت‌های مدیریت شهری در دوره پنجم شورای شهر تهران، گفت: یکی از مهم‌ترین اولویت‌های مدیریت شهری دوره پنجم دور کردن شهر تهران از مسیر شهرفروشی و خارج کردن شهر از این ریل گذاری بوده تا در مسیر انسان مداری پیش برویم.

وی با بیان اینکه شهر تهران مانند همه شهر‌های دنیا در منطقه سرزمینی با محدود ظرفیت‌های زیستی و اکولوژیکی است، افزود: در تهران جمعیتی باید ساکن باشد که این ظرفیت اکولوژیکی پاسخگوی آن باشد.

سالاری با تاکید بر اینکه طی سال‌های گذشته شاهد افزایش بی رویه بارگذاری به مفهوم ساخت و ساز و ایجاد سکونت گاه‌های مسکونی در شهر تهران و شهر‌های اقماری و کانون‌های جمیعیتی منطقه کلانشهری شهر تهران بوده‌ایم، تصریح کرد: امروزه مهم‌ترین چالش شهر تهران از منظر شهروندان طبق نظرسنجی آلودگی هوا و ترافیک بوده که برای رفع این دو معضل یکی از رویکرد‌های درست توسعه حمل و نقل همگانی است.

منابع درآمدی شهر تهران کاهش یافته است

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه منابع درآمدی شهر تهران که عمدتا از محل شهرفروشی به مفهوم فروش تراکم متخلفانه، خارج از طرح تفضیلی و یا فروش املاک و اراضی ارزشمند شهر بوده اکنون به پایین‌ترین سطح ممکن رسیده است، گفت: کاهش منابع درآمدی در این حوزه به این دلیل است که املاک ارزشمند شهر اساسا تمام شده و در فرآیند اجرای برخی پروژه‌های بزرگ مقیاس یا اتوبان‌های درون شهری هزینه شده از این رو ظرفیت درآمدزایی از محل طرح تفضیلی به مفهوم صدور پروانه نیز به پایین‌ترین سطح خود رسیده است.

بیشتر بخوانید:

در جلسه هاشمی با جهانگیری چه گذشت؟/انتقاد به انسداد مسیر شمال به جنوب خیابان پاکنژاد

وی با اشاره به اینکه شهر تهران از حیث همکاری بخش خصوصی در جهت ساخت و ساز و سرمایه گذاری در پروژه‌های بزرگ مقیاس همچون مال، مگامال و انواع پاساژ‌ها اشباع شده است، افزود: رویکرد بلند مرتبه سازی نیز اساسا در این دوره متوقف شده به لحاظ اینکه شهر تهران خط قرمز جمعیت پذیری است.

سالاری با تاکید بر اینکه دولت باید به وظایف قانونی خود که در قوانین مصوب مجلس و برنامه‌های توسعه‌ای وجود دارد عمل کند، تصریح کرد: در همین رابطه آسیب شناسی که در شورای شهر تهران صورت گرفته نشان می‌دهد که تعداد واگن‌های مترو به نسبت خطوط ساخته شده موجود به شدت پایین است و در صورتی که واگن‌ها افزایش یابد میزان جابه جایی مسافر نیز سه برابر خواهد شد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

وی ادامه داد: با افزایش تعداد واگن‌ها به طور حتم ضمن بیشتر شدن میزان جابه جایی مسافران کاهش ترافیک و آلودگی هوا را شاهد خواهیم بود.

فرسودگی اکثر اتوبوس‌های شهری

این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه وضعیت اتوبوس‌های شهر تهران نیز به علت عدم حمایت دولت‌های گذشته و دولت فعلی وضعیت نامناسبی است، گفت: اتوبوس‌ها عمر استانداردی دارند که اکنون از ۵ سال به ۱۱ سال نیز رسیده و تعدادی از آن‌ها هم از رده خارج شده‌اند.

سالاری با اشاره به نامه رئیس شورای شهر تهران به معاون اول رئیس جمهور، افزود: ریاست شورای شهر تهران بر اساس دغدغه در این حوزه نامه نگاری‌های بسیاری داشته و اعلام کرده که وضعیت حمل و نقل عمومی در حوزه ریلی، واگن و اتوبوس رانی مناسب نیست.

وی با بیان اینکه نامناسب بودن شرایط حمل و نقل عمومی استقبال مردم از این شقوق حمل و نقل را کاهش داده است، گفت: در نتیجه این کم کاری‌ها در حوزه حمل و نقل عمومی جابه جایی سفر با خودرو‌های شخصی و تاکسی‌های اینترنتی صورت می‌گیرد.

این عضو شورای شهر تهران با اشاره به تذکرش نسبت به محل هزینه کرد افزایش قیمت بنزین، گفت: یکی از مهم‌ترین اهداف اصل به روزرسانی قیمت سوخت استفاده از منابع درآمدی آن برای توسعه حمل و نقل عمومی است، اما تاکنون در هیچ جا در خصوص پرداخت منابع درآمدی برای توسعه حمل و نقل همگانی صحبتی نشده که این وضعیت حمل و نقل را بدتر می‌کند.

رئیس کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر تهران یادآور شد: باید جلسه فوری با هدف اختصاص منابع حاصل از افزایش نرخ سوخت به بخش حمل و نقل عمومی برگزار شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برف و باران در راه است

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
خانم معصومه احمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: این سامانه بارشی برای پنج شنبه و جمعه در بیشتر مناطق به شکل برف و باران و برای مناطق جنوبی کشور به شکل رعد و برق پیش بینی می‌شود. وی با اشاره به آغاز بارش‌ها از نیمه غربی کشور، افزود: این سامانه به تدریج به بخش‌هایی از مرکز، جنوب و شمال کشور خواهد رسید. احمدی افزود: این سامانه به سمت شرق کشور حرکت می‌کند و برای ابتدای هفته آینده بخش‌هایی از شرق و شمال شرق، شاهد بارندگی خواهند بود. همچنین افزایش تدریجی دما در حد یک تا دو درجه در سایر مناطق دور از انتظار نیست. کارشناس هواشناسی ادامه داد: امروز سامانه بارشی در بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب دامنه زاگرس فعال است.

جهنم‌دره تهران کجاست؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کیفیت پایینکیفیت خوبعصرایران- زینب کریمی- یکی از مخوف‌ترین و خطرناکترین پاتوق‌های اعتیاد است، درست بین محله پونک و سعادت‌آباد؛ کنار رودخانه پونک، میان دره‌ای که در دامنه جنوبی ارتفاعات البرز قرار گرفته؛ دره فرحزاد. جایی که سال‌هاست محلی امن برای زندگی معتادان و موادفروشان است. چهل پله، ممددراز، کرم، خزایی و پل آهنی از جمله پاتوق‌های دره فرحزاد است. می‌گویند همه زن‌های این پاتوق برای تامین پول مواد خود مجبور به تن‌فروشی‌اند. بیشتر بدانیداز زنان رانده شده تا دختران فراری بی‌نام و نشان/ خانه زنان بی‌خانمان تهران کجاست؟ (+فیلم) پشت دیوارهای کوه سنگی چه خبر است؟ از رفت و آمد‌های مشکوک تا ساکنان بزرگترین گرمخانه تهران (+فیلم) از زنان رانده شده تا دختران فراری بی‌نام و نشان/ خانه زنان بی‌خانمان تهران کجاست؟ (+فیلم) چرخه معیوب درمان اعتیاد در ایران؛ ۲۰ بار ترک فقط برای یک نفر (فیلم) تصاویر مخفی بزرگترین مرکز فروش مواد مخدر در جنوب شرق تهران/ در حاشیه بزرگراه امام رضا چه می‌گذرد؟ (+فیلم)

تعقیب و گریز قاچاقچیان در اتوبان قم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ ماموران عملیاتی مبارزه با مواد مخدر پس از تعقیب و گریز با پژو ۴۵۰ که حامل ۳۹۰ کیلو گرم مواد مخدر بود، در اتوبان قم شناسایی و دستگیر کردند. همچنین در چند روز گذشته ۱۷ نفر قاچاقچی و ۶۸۶خرده فروش دستگیر شدند. قاچاقچیان هر ترفند و شگردی را اجرا کنند باز هم از پلیس عقب ترند.

سالروز شهادت شهید کشوری

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
شهید کشوری در ۱۵ آذر سال ۵۹ در غرب کشور به شهادت رسید و این روز به نام روز هوانیروز نام‌گذاری شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ به مناسبت سی و نهمین سالگرد شهادت سرلشکر کشوری جمعی از خلبانان ستاد هوانیروز ارتش دور هم گرد آمدند و این روز را گرامی داشتند.

وصول هزار میلیارد تومان مالیات شناسایی شده تا پایان آبان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‏، رئیس سازمان بازرسی کل کشور در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با بیان اینکه این سازمان، امسال تا پایان آبان، ۴ هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان مالیات شناسایی نشده را شناسایی و معرفی کرده است، گفت: سازمان امور مالیاتی هم برای این مالیات‌ها، برگ تشخیص صادر کرده که حدود هزار میلیارد تومان از این مبلغ وصول شده است. وی اضافه کرد: یکی از اولویت‌ها و رویکرد‌های مهم سازمان بازرسی کشور‏، پیگیری و شناسایی بستر‌های فسادزا و اصلاح آن است که بخش قابل توجهی از این بستر‌ها باید توسط قوه مجریه‏، اصلاح شود. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان گفت: بخشی از این بستر‌ها هم ناشی از قوانین و مقررات است که باید اصلاح شود. وی تاکید کرد: فساد، خط قرمز سازمان بازرسی و دستگاه قضایی است و بدون هیچ اغماضی با آن برخورد می‌کنیم. حجت الاسلام و المسلمین درویشیان ادامه داد: در سازمان بازرسی کل کشور هم تخلفی انجام شود حتما برخورد می‌کنیم.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز22 ساعت قبل
اصولگرایان می‌گویند آرای قشر مذهبی تماما متعلق به آنهاست و قشر غیرمذهبی متعلق به اصلاح‌طلبان! اصولگرایان می‌گویند آرای قشر فرودست جامعه متعلق به آنهاست و آرای قشر ثروتمند - یا به تعبیر آن‌ها اشراف‌زاده و مرفهین بی‌درد - متعلق به اصلاح‌طلبان. در ثانی اگر چنانچه گفته شد او در تشخیص خود در مورد پایگاه و بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان اشتباه بوده باشد، در نتیجه می‌توان نتیجه گرفت که آن بخش از بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان که در طبقه مذهبی و حاشیه‌نشین قرار می‌گیرند، رای خود را از اصلاح‌طلبان دریغ خواهند کرد. ماجرا فقط این نیست؛ افزایش قیمت بنزین غالب بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان را از این جریان ناامید خواهد کرد؛ چراکه دست‌کم این نوع اجرای طرح بنزینی و نیز در تقابل با وعده‌های اصلاح‌طلبان در مورد شفافیت است. از طرفی، بنزین فقط یکی از دلایل نارضایتی بدنه اجتماعی اصلاح‌طلبان از عملکرد این جریان است.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

چه کسی جایگزین فتحی در استقلال شد؟

خبری16 ساعت قبل

اعتراض هواداران تیم استقلال به فسخ قرارداد سرمربی ایتالیایی این تیم

خبری1 روز قبل

استراماچونی ایران را ترک کرد!

خبری1 روز قبل

توبه مرد در سرنوشت سیاه زن همسایه

خبر فوری1 ساعت قبل

فیلم/ دور ریختنی‌هایی که چرخ کردند و به مردم فروختند!

مشرق‌نیوز1 ساعت قبل

هوملس: فاوره احساسات و انرژی خود را به ما منتقل کرد؛ بورکی برابر اسلاویاپراگ در سطح کلاس جهانی ظاهر شد

طرفداری1 ساعت قبل

ارنستو والورده: اضطراب گل نزدن در نیمه دوم روی کار اینتر تاثیر گذاشت؛ آنها برای حضور در جمع ۱۶ تیم به اندازه کافی خوب بودند

طرفداری1 ساعت قبل

عکس روز: پیاده‌روهای پردود سیدنی

همشهری1 ساعت قبل

حضور تاج و سلطانی فر در مجلس برای شفاف سازی قراردادهای استراماچونی و ویلموتس؛ وزیر ورزش طرفداری از هر تیمی را تکذیب کرد

طرفداری1 ساعت قبل

چگونه از خراب‌شدن کارت حافظه جلوگیری کنیم؟ | راهنمای حل مشکلات مربوط به مموری‌کارت

همشهری1 ساعت قبل