صندوق‌های تامین اجتماعی نیاز به کار اقتصادی دارند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اقتصادی

صندوق‌های تامین اجتماعی نیاز به کار اقتصادی دارند

ایلناخبرگزاری ایلنا |
علی حیدری گفت: همه صندوق‌های کشور نیاز به کار اقتصادی دارند تا در این شرایط سخت پایدار بمانند؛ این فعالیت اقتصادی جزو وظیفه ذاتی صندوق‌ها است.

صندوق‌های تامین اجتماعی نیاز به کار اقتصادی دارند - 1

به گزارش ایلنا، علی حیدری (نایب رئیس هیات مدیره سازمان تامین اجتماعی) در سیزدهمین کنفرانس بین المللی مدیریت استراتژیک در سالن اجلاس سران، گفت: انسان ماهر و سالم، محور توسعه است و تامین اجتماعی زیرساخت و ابزار و هدف توسعه است و توسعه بدون عدالت اجتماعی و عدالت اجتماعی بدون تامین اجتماعی میسر نیست.

وی تصریح کرد: یکی از دلایل موفق نبودن توسعه، همراهی نکردن بخش کارگری با توسعه است؛ وقتی می‌خواهیم به سمت توسعه حرکت کنیم باید حداقلی از تامین اجتماعی برای آحاد جامعه وجود داشته باشد تا احاد جامعه با این توسعه همراهی داشته باشند.

حیدری با بیان اینکه اشتغال مولد در کشور کمتر شده است، گفت: اگر اشتغال ایجاد شود، سهم ورودی صندوق‌های تامین اجتماعی هم افزایش خواهد یافت و این امر موجب می‌شود از تکانه‌های اقتصادی جلوگیری شود.

وی گفت: اکنون همه صندوق‌های کشور نیاز به کار اقتصادی دارند تا در این شرایط سخت پایدار بمانند؛ این فعالیت اقتصادی جزو وظیفه ذاتی صندوق‌ها است در حالی که اکنون این فعالیت‌ها مورد هجمه و هجوم قرار گرفته‌اند.

وی افزود: نیازمند تدوین یک بسته سیاستی خدمات اجتماعی مبتنی بر تامین اجتماعی و بیمه‌های اجتماعی هستیم تا اقتصاد کشور بتواند در مقابل جراحی‌ها و بحران‌ها پایدار بماند.

«حسین راغفر» افزود: اقتصاد ایران قابلیت خلق شغل پایدار متناسب با نیازهای جمعیتی کشور را ندارد؛ مهمترین محور پایداری صندوق‌های بازنشستگی توسعه اشتغال پایدار و فرصت‌های مولد است که اقتصاد فعلی توانایی ایجاد این اشتغال پایدار را ندارد.

وی ادامه داد: اگر قرار است منابع گردآوری شده در صندوق‌هایی تامین اجتماعی به درستی احیا شود، باید شغل پایدار در کشور ایجاد شود.

راغفر گفت: اکنون اقتصاد ناپایدار و تورم بالا و نرخ بیکاری بالا از سه جهت ورودی ناکافی، سرمایه گذاری ناکافی و سو مدیریت صندوق‌ها لطمه‌های جبران ناپذیری را به این صندوق‌های بیمه‌ای وارد آورده است.

وی با تاکید بر اینکه اقتصاد کنونی ایران قادر به خلق شغل پایدار نیست، ادامه داد: اکنون تولید در کشور پرریسک‌تر از گذشته شده است.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

به گفته عضو هیات علمی دانشگاه الزهرا، ظرف ۶۰ سال گذشته سهم بخش کشاورزی از سرمایه گذاری‌ها بسیار ناچیز بوده که این موضوع سبب ناتوانی در پایداری اشتغال‌ها شده است.

این استاد دانشگاه الزهرا با بیان اینکه هیچ کشوری بدون توسعه صنعتی نتوانسته توسعه پیدا کند، گفت: در ۶۰ سال گذشته کل بودجه صنعت بین ۱۵ تا ۲۰ درصد بوده و عمده سرمایه‌گذاریها نیز در صنایعی اتفاق افتاده که نیاز به سرمایه‌های کلان داشته‌اند.

راغفر ادامه داد: در دوره دولت‌های نهم و دهم اقتصاد ایران زیر و رو شد و این امر موجب شد که قیمت زمین در تهران رشدی بیش از ۱۰۷ برابری پیدا کند و بدین ترتیب سرمایه‌ها به جای اشتغال به سمت زمین خواری هدایت شد.

وی ایران را سومین کشور صادرکننده مهندس پس از هند و چین به آمریکا دانست و گفت: این فاجعه‌بار است و نشان می‌دهد که کشور ما نیاز به تولید و تولیدکننده ندارد.

در ادامه، «مسعود هنردوست» نایب رئیس هیات مدیره صندوق بیمه اجتماعی کشاورازن روستاییان و عشایر گفت: این صندوق در سال ۸۴ تاسیس شد و ویژگی آن اختیاری بودن است. این ویژگی سبب شده پنج درصد پرداخت از سوی بیمه شده و دو برابر آن از سوی دولت تعهد شده که پرداخت شود.

هنردوست گفت: تاکنون یک میلیون ۸۰۰ هزار نفر در این صندوق بیمه شده‌اند و میزان بیمه‌شدگان فعال این صندوق نیز یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر است.

هنردوست گفت: درحال حاضر ۱۱۰ هزار نفر مستمری بگیر این صندوق دارد و اکثر کارهایش را برون سپاری کرده است.

وی گفت: مشکلی که اکنون با آن درگیر هستیم، عدم پرداخت حق دولت است که تا پایان امسال به چهار هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازار‌های مالی ۴۵

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما میانگین ارزش معاملات در این هفته حدود ۲۵ درصد نسبت به هفته گذشته افزایش داشته است و این به معنای بازگشت رونق به بازار سرمایه است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز13 ساعت قبل
در بینشان جوانی است که او را کارمند بانک سوخته کوثر معرفی می‌کنند. بااینکه دو هفته از آتش‌سوزی بانک گذشته اما کارمند بانک انگارهنوز شوکه است. شیشه‌های بانک شکسته بود و تعدادی برای غارت بانک خودشان را از لابه‌لای میله‌ها به داخل بانک می‌کشاندند. میلاد هم با هر زور و زحمتی که شده داخل بانک رفت و مرتب فریاد می‌زد «لطفا برید بیرون.» وسایل بانک را به غارت می‌بردند. قبل از اینکه بانک آتش بگیرد هر شخصی که وارد بانک می‌شد بیرونش می‌کردم.

بومی سازی با دستگاه میکرواسپکتروفتومتر

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
در مرکز نوآوری دانشگاه الزهرا برای اولین بار یک تیم نخبه موفق به طراحی و ساخت دستگاه میکرواسپکتروفتومتر شدند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دستگاهی با کاربری گسترده در صنایع مختلف که پیش از این جزو اقلام تحریمی محسوب میشده و حالا در ایران بومی شده است.

پناهجویان در بوسنی با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
با وجود آنکه دولت بوسنی و هرزگوین وعده داده بود تا بیش از ۶۰۰ پناهجوی ساکن کمپ ووچیاک را پیش از آغاز سرمای شدید به زیر سرپناه منتقل کند، آوارگان این اردوگاه در شمال غرب بوسنی پس از بارش اولین برف سنگین عملا با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند.
اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
«هدی زلبر»، سخنگوی ارتش اسرائیل صبح امروز- جمعه- اعلام کرد که ارتش این رژیم در پایگاه نیروی هوایی در اسدود آزمایش موشکی انجام داده است. زلبر گفت: «سامانه پیشران موشکی از سامانه دفاعی «فلاخن داوود» در قالب برنامه از پیش طراحی شده آزمایش شد». این سامانه موشک‌های سنگین را مورد هدف قرار می‌دهد و بین سامانه گنبد آهنین و سامانه ضد موشکی «حتس» قرار گرفته است. سامانه مذکور دو سال پیش وارد سامانه‌های دفاعی ارتش رژیم اسرائیل شد اما با این وجود، نسبت به کارآمدی آنها تردید وجود دارد و به همین منظور به طور متناوب مورد آزمایش قرار می‌گیرد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، توماس چی از دانشگاه سانفرانسیسکو، معتقد است که اگر فرد به اندازه کافی آب نننوشد، پیروی کورکورانه از رژیم غذایی به خلاص شدن از وزن اضافی کمکی نخواهد کرد. افرادی که وزن کم می‌کنند، توجه زیادی به رژیم غذایی می‌کنند، در حالی که نوشیدن روزانه آب ضروری‌تر از رژیم لاغری است. علاوه بر این، تعادل آب برای بدن بسیار مهم است، اگر بدن را به سمت کم آبی بدن بیاورید، مشکلات زیادی من جمله اضافه وزن خواهید داشت. پزشک دیگری، نیکت سونپال، یک درمانگر و متخصص گوارش در نیویورک نیز معتقد است که نوشیدن منظم آب به اندازه حفظ رژیم غذایی سالم مهم است. به گزارش اسپوتنیک، واقعیت این است که گاهی اوقات مردم عطش را با گرسنگی اشتباه می‌گیرند و گاهی که نوشیدن یک لیوان آب کافی است را با گرسنگی اشتباه می‌گیرند.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

محورهای استیضاح وزیر کشور در کمیسیون شوراها بررسی می‌شود

ایلنا1 روز قبل

هشدار WHO درباره افزایش ناگهانی مبتلایان به سرخک | مرگ ۱۴۰ هزار مبتلا در یکسال

همشهری13 ساعت قبل

سه کشته در سقوط بالگرد گارد ملی آمریکا

صدا و سیما1 روز قبل

ورود سالانه ۱۳۰۰۰ پرونده ساخت‌وساز غیرمجاز به دیوان عدالت اداری

اعتمادآنلاین1 روز قبل

اعتصاب در فرانسه ادامه می‌یابد

صدا و سیما9 ساعت قبل

پوگبا خواهان ماندن در منچستریونایتد نیست

ورزش۳11 ساعت قبل

واکنش وزیر دفاع ترکیه به اظهارات اعضای ناتو

فارس1 روز قبل

ایران خواستار حل مساله‌اش با عربستان است/ سعودی از آمریکا ناامید شده است/ ایران و عربستان به عنوان قدرت‌های موثر خاورمیانه ظرفیت‌ و منافع مشترکی دارند

اعتمادآنلاین15 ساعت قبل

ثبت پانزدهمین برد لیورپول و جشنواره گل تاتنهام مقابل برنلی

میزان‌آنلاین4 ساعت قبل

هفته هفدهم لوشامپیونه|برد سن‌ژرمن با کامبک یک‌دقیقه‌ای

فارس3 ساعت قبل