۵۰ هزار دانشجو تحت پوشش آموزش الکترونیکی دانشگاه پیام نور هستند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اجتماعی

۵۰ هزار دانشجو تحت پوشش آموزش الکترونیکی دانشگاه پیام نور هستند

ایلناخبرگزاری ایلنا |
رئیس دانشگاه پیام نور گفت: این دانشگاه با اهتمام ویژه در تامین توسعه فناوری‌های الکترونیکی طی دو سال اخیر، اقدامات خوبی در حوزه آموزش مجازی انجام داده است.

۵۰ هزار دانشجو تحت پوشش آموزش الکترونیکی دانشگاه پیام نور هستند - 1

به گزارش ایلنا، محمدرضا زمانی با اشاره به تخصیص اعتبارات اولیه برای تقویت زیرساخت‌های دانشگاه افزود: دانشگاه با همه محدودیت‌های موجود و با بهره‌گیری از منابع مختلف در سال ۱۳۹۷ مبلغ ۷۹۸۶ میلیون ریال به منظور تقویت زیرساخت‌ها اختصاص داد و در سال ۱۳۹۸ نیز توانست با افزایش اعتبارات این رقم را به مبلغ ۸۴۵۰ میلیون ریال افزایش دهد.

وی افزود: تجمیع بخش‌های مختلف مرتبط با آموزش الکترونیکی در یک ساختمان جهت هم‌افزایی برای تولید محتوای الکترونیکی، ارائه دروس به صورت الکترونیکی و برنامه‌ریزی برای استفاده بهینه از امکانات مختلف موجود، از دیگر اقدامات دانشگاه در حوزه آموزش الکترونیکی بوده است.

رئیس دانشگاه پیام نور اظهار کرد: در آمار موجود در سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی دانشگاه پیام نور، تعداد رشته‌های کارشناسی ارشد الکترونیکی دانشگاه را ۷۰ رشته محل، تعداد دانشجویان کارشناسی ارشد الکترونیکی را ۶ هزار و ۴۱۰ نفر، تعداد دانش آموختگان در رشته‌های الکترونیکی کارشناسی ارشد را ۸ هزار ۲۳۳ نفر، و تعداد دروس الکترونیکی کارشناسی ارشد در هر نیمسال را ۸۵۰ عنوان درس اعلام کرده است.

وی ادامه داد: همچنین تعداد دروس الکترونیکی کارشناسی در هر نیمسال را ۲ هزار و ۲۸۰ عنوان، تعداد کل گروه‌های درسی الکترونیکی ارائه شده در هر نیمسال را ۳ هزار و ۶۰۰ گروه درسی، تعداد کل دانشجویان تحت پوشش آموزش الکترونیکی در هر نیمسال را حدود ۵۰ هزار دانشجو و تعداد کل مدرسان الکترونیکی در هر نیمسال را ۱۲۰۰ استاد عنوان شده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان | اخبار فرهنگی هنری جهان

رئیس دانشگاه پیام نور زمانی همچنین به عضویت این دانشگاه در کمیته اجرایی شبکه دانشگاه‌های مجازی جهان اسلام متشکل از ۲۰ دانشگاه داخلی و ۲۵ دانشگاه خارجی و عضویت در کمیته اجرایی کنفرانس انجمن آسیایی دانشگاه‌های باز اشاره کرد و گفت: طرح پذیرش رشته و دانشجوی کارشناسی‌ ارشد مشترک با شیوه الکترونیکی در هر دوی این کمیته‌های اجرایی از طرف دانشگاه پیام نور ارائه شده که مورد استقبال اعضا قرار گرفته و مقرر شده است که برنامه اجرایی از طرف اعضا به کمیته ارائه شود.

وی یادآور شد: برای گسترش فعالیت‌ها و بسط همکاری‌ها، هاب بین‌المللی آموزش الکترونیکی در دانشگاه باید تقویت شود و به تجهیزات مدرن، سرورهای مجهز و سرعت اینترنت قابل قبول جهت تولید محتوای الکترونیکی و ارائه آن مجهز شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازگشت دکتر سلیمانی به وطن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

چگونه از سرایت آنفولاآنزا در خانه پیشگیری کنیم (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

باران پاییزی و هوای پاک

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، باران، هدیه امروز ابر‌های آسمان به مردم شهر بود. امروز بعضی‌ها به رسم مهربانی، کنار هم زیر باران رفتند. امروز هوای باران خورده شهر حسابی صاف بود. البته ترافیک سنگین در خیابان‌ها هم سریال تکراری روز‌های بارانی پایتخت بود. خلاصه اینکه پس از چند روز آلودگی هوا، مردم شهر یک روز پاییزی خوب را پشت سر گذاشتند.

افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی با هدف شناسایی درگاه‌های جعلی پرداخت اینترنتی و آگاه ساختن سرویس گیرنده وب ساخته شده است. پلیس فتا می‌گوید: در فضای سایبری، ۶۷ درصد جرائم مربوط به کلاهبرداری‌های مالی است و پیش بینی می‌شود با استفاده از افزونه ضد فیشینگ درگاه بانکی، این آمار کاهش چشمگیری داشته باشد.

تبهکار ترسناک آمریکا را بشناسید / چارلز منسن کیست؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران11 ساعت قبل
«چارلز منسن» رهبر یک گروه بی‌رحم بود که نیم قرن پیش شوک بزرگی به مردم آمریکا وارد کرد. او نام این فرد را هم برد؛ «چارلز منسن». دستگیری «چارلز منسن» و برخی اعضای گروه او، آمریکا را بهت‌زده کرد. در فیلم تارانتینو حرکت دسته سه نفری قاتلان به خانه هالیوودی‌ها بازسازی شده. «چارلز منسن» تا زمان مرگش در سال ۲۰۱۷ در زندان ماند و با وجود درخواست‌های مکرری که برای عفو داده بود، نتوانست حبس ابد خود را بشکند.

رویداد توسعه فناوری ایرانی در صنعت گاز

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
گزارش اختصاصیرویداد توسعه فناوری ایرانی در صنعت گازنخستین رویداد توسعه فناوری ویژه اقلام پرمصرف گاز با حضور وزیر نفت، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.

نظرها

اخبار بیشتر