فروش ۶ ماهه «غگلستا» به ۱۱ هزار تن رسید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. بازار سرمایه ایران
  4. اقتصادی
فروش ۶ ماهه «غگلستا» به ۱۱ هزار تن رسید

فروش ۶ ماهه «غگلستا» به ۱۱ هزار تن رسید

بازار سرمایه ایرانخبرگزاری بازار سرمایه ایران |
شرکت شیر پاستوریزه پگاه گلستان در گزارش ۶ ماهه منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ میزان فروش خود را ۱۱ هزار و ۱۰۴ تن اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بازار سرمایه (سنا)، شرکت شیر پاستوریزه پگاه گلستان در صورت‌های مالی ۶ ماهه سود هرسهم را ۷۵ ریال اعلام کرده است.

این شرکت سود عملیاتی را ۱۷ میلیارد و ۱۱۸ میلیون ریال، سود خالص را ۹ میلیارد و ۴۸ میلیارد ریال و سود انباشته را ۴۲ میلیارد و ۲۳۵ میلیون ریال اعلام کرد. همچنین «غگلستا» دلایل تغییرات اطلاعات واقعی دوره منتهی به ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ را اعلام کرد که عمده افزایش قیمت محصولات نسبت به ۳ماهه بابت اعمال افزایش نرخ محصولات طبق مصوبه شماره ۸۵۶۷۳/۶ مورخ ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ طبق مصوبه کارگروه تنظیم بازار و وزارت صنعت و معدن و تجارت بوده که در سامانه کدال مورخ ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ اطلاع رسانی و افشا شده است. همچنین دلیل دیگر در افزایش نرخ میانگین فروش محصولات به علت تغییر در ترکیب محصولات با ارزش ریالی بالاتر بوده است.

از سوی دیگر این شرکت میزان فروش خود را در دوره ۶ ماهه ۱۱ هزار و ۱۰۴ تن به مبلغ ۹۲۰ میلیارد ریال اعلام کرد و سود ناخالص آن از این محل به ۳۳ میلیارد و ۴۲۸ میلیون ریال رسید.

اهداف تشریح شده این شرکت با توجه به سیاست‌های کلی شرکت صنایع شیر ایران فروش داخلی محصولات از طریق شرکت پخش سراسری بازار گستر پگاه و فروش صادرات از طریق شرکت بازرگانی اعلام شده است. همچنین با توجه به استراتژی‌های افزایشی سهم بازار شرکت صنایع شیر ایران در سال ۱۳۹۸ ترکیب فروش بر اساس ترکیب بهینه محصول و نیاز بازار و پرکردن سبد افزایش دیده شده است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

«غگلستا» قیمت نهاده‌های دامی متاثر را از نوسانات نرخ ارز اعلام کرد و در صورت عدم ثبات قیمت ارز و افزایش قیمت آن، با افزایش قیمت روبرو بوده و خواهد بود این امر موجب افزایش قیمت شیر خام دریافتی که بخش عمده قیمت تمام شده را تشکیل می‌دهد خواهد شد. علاوه بر این اینکه قیمت مواد اولیه و بسته بندی نیز تابع مستقیم نرخ ارز بوده که آن هم موجب افزایش قیمت تمام شده می‌شود. بنابراین با توجه به اینکه افزایش قیت‌ها در ۶ماهه اول اتفاق افتاده است، پیش بینی می‌شود روند تغییرات افزایش نرخ شیر خام از سوی دامداران و نرخ خرید سایر مواد اولیه بسته بندی تا پایان سال جاری چشمگیر نباشد.

این شرکت در برنامه ریزی تولید خود به ارتقای بهینه تولید اشاره کرده است و در این راستا هماهنگی‌های کامل با معاونت‌های بازاریابی و تولید شرکت صنایع شیر ایران و شرکت پخش سراسری بازار گستر پگاه و شرکت بازرگانی صنایع شیر صورت گرفته است. همچنین پایش‌های مستمر در خصوص روند فروش در حال انجام بوده که در صورت نیاز بازنگری در پیش بینی آتی صورت می‌پذیرد. مقدار تعدیلات مندرج در جدول گردش مقداری - ریالی موجودی کالا مربوط به سایر اقلام غیر از فروش وجذب نشده صادره از انبار محصول است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

امکان صادرات روزانه ۲۵ تا ۳۰ میلیون لیتر بنزین

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سخنگوی اتحادیه صادر کنندگان فرآورده‌های نفت، گاز و پتروشیمی با بیان این که هم اکنون بازار بسیار خوبی در کشور‌های همسایه برای فرآورده‌های نفتی کشور بوجود آمده است، افزود: هم اکنون ما روزانه ۱۱۵ میلیون لیتر بنزین تولید می‌کنیم که پیش بینی می‌شود ۶۰ تا ۶۵ میلیون لیتر آن به صورت سهمیه‌ای و ۲۰ میلیون لیتر آن به صورت آزاد در داخل عرضه شود بنابراین حدود ۳۰ میلیون لیتر بنزین مازاد خواهیم داشت که می‌توان آن را برای صادرات عرضه کرد. آقای حسینی با بیان این که صادرات فرآورده‌های نفتی مشکلات صادرات نفت خام را ندارد گفت: صادرات فرآورده‌ها به دلیل این که از طریق مرز‌های زمینی به کشور‌های همسایه انجام می‌شود راحت‌تر است و معمولا خریداران ما عمدتا بخش خصوصی هستند که تحریم‌های آمریکا بر آن‌ها اثرگذار نیست. وی تصریح کرد: با صادرات فرآورده‌های نفتی می‌توان بخشی از کمبود منابع ارزی کشور که به دلیل ایجاد مشکلات در صادرات نفت خام بوجود آمده، جبران کرد. کد ویدیو دانلود فیلم اصلی رضا پدیدار، درگفتگو اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما افزود: در صنایع بالادستی نفت، ۵۰ شرکت فعال داریم که بیش از ۳۰ تای آن‌ها در اختیار بخش خصولتی است. رئیس شورای سیاستگذاری نخستین نمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفتنمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفت برگزار می‌شودنخستین نمایشگاه بین‌المللی صنایع پایین دستی نفت ایران به همت بخش خصوصی در تهران برگزار خواهد شد.

تماشا کنید: وزیری که مردم را زمین زد / چرا روحانی باید رحمانی وزیر صمت را عزل کند؟

انتخابانتخاب16 ساعت قبل
گزارش ویدیویی «انتخاب»؛ ۲۴ آبان ۹۸، درست در همان روز افزایش قیمت بنزین، وزیر صنعت تاکید کرد دلیلی برای افزایش قیمت بنزین وجود ندارد. او پس از آن نیز چند بار دیگر همین موضوع را تکرار کرد، اما واقعیت بازار در همین مدت کوتاه نشان می‌دهد قیمت‌ها متاثر از گرانی بنزین افزایش یافته‌اند. در چنین شرایط خاصی از نظر اقتصادی، چه اصراری بر ادامه کار این وزرا وجود دارد و چرا روحانی دست به تغییر در کابینه نمی‌زند؟

فیلم | جنجال و درگیری فیزیکی در سخنرانی قالیباف در دانشگاه علامه

اقتصادنیوزاقتصادنیوز19 ساعت قبل
اقتصادنیوز: محمد باقر قالیباف ساعتی قبل از حضور در وزارت کشور برای ثبت نام در انتخابات مجلس و صدور بیانیه انتقادی درباره سیاست‌های دولت در دانشگاه علامه طباطبایی سخنرانی داشت. جایی که جنبش پر سر و صدای عدالتخواه میزبان بود بود و از پمپ بنزین روی سن استفاده کرده بودند اما عدم اجازه به دانشجویان برای طرح پرسش‌های‌شان این سخنرانی را به جنجال و کمی درگیری فیزیکی و هول دادن همدیگر کشاند.
همشهریهمشهری1 روز قبل
رهبر حزب لیبرال دموکرات انگلیس که طرفدار باقی ماندن در اتحادیه اروپا است، پیشنهاد همکاری با حزب کارگر را در صورت قبول خواسته‌های آن‌ها مطرح کرده است. هم‌چنین هر دلار آمریکا به ۱٫۳۲۵۱ دلار کانادا افزایش یافت. میشل آرون، استراتژیست ارزی در موسسه «استیت استریت» گفت: داده‌های اخیر نشان می‌دهد که اقتصاد آمریکا در وضعیتی بهتر از چیزی که پیش‌تر تصور می‌شد قرار دارد. به دنبال کاهش شدید رشد اقتصادی سومین اقتصاد بزرگ جهان، دولت ژاپن اعلام کرده یک بسته محرک ۱۲۰ میلیارد دلاری را برای تقویت رشد اقتصادی این کشور به زودی عملیاتی خواهد کرد. در برابر همتای استرالیایی، هر دلار آمریکا به ازای ۱٫۴۶۲۱ دلار مبادله شد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، در اولین اقدام سیاسی میان ایران و آمریکا از زمان روی کار آمدن ترامپ، امروز ژیو وانگ تبعه آمریکایی متهم به جاسوسی که اخیرا مورد عفو قرار گرفته بود با دکتر مسعود سلیمانی دانشمند ایرانی ربوده شده توسط دولت آمریکا معاوضه شد. بر اساس این گزارش، برایان هوک در سوئیس او را از دولت این کشور تحویل گرفته است.

کمیاب‌ترین «مار سمی» معرفی شد/ خودرویی که فقط ۲۵۰ دستگاه خواهد بود! (+تصاویر)

18+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر