سازمان تامین اجتماعی ۳۳۰ ھزار بیمه شده و ۸۵ ھزار مستمری‌بگیر در خارج از کشور دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اجتماعی

سازمان تامین اجتماعی ۳۳۰ ھزار بیمه شده و ۸۵ ھزار مستمری‌بگیر در خارج از کشور دارد

ایلناخبرگزاری ایلنا |
نشست کارگروه «فرھنگ و رسانه» شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، با حضور مسئولین و شخصیت‌ھای فرھنگی در محل سازمان فرھنگ و ارتباطات اسلامی برگزارشد.

سازمان تامین اجتماعی ۳۳۰ ھزار بیمه شده و ۸۵ ھزار مستمری‌بگیر در خارج از کشور دارد - 1

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، سیدمحمدحسین ھاشمی (معاون علمی و فرهنگی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی) تعامل و ارتباط مستمر با ایرانیان خارج از کشور را ضروری دانست و گفت: سازمان فرھنگ و ارتباطات اسلامی با داشتن نمایندگی‌ھای فرھنگی در خارج از کشور در عرصه دیپلماسی فرھنگی به ویژه حوزه ایرانیان مقیم، گام‌ھای بلندی برداشته است.

وی با اشاره به اھمیت توجه به مطالبات فرھنگی ایرانیان خارج از کشور گفت: ایرانیان ساکن در دیگر کشورھا، سرمایه بزرگ و ارزشمندی برای کشورمان ھستند و می‌توانند نمایندگان شایسته برای فرھنگ و تمدن اسلامی ایرانی باشند.

هاشمی افزود: امور ایرانیان خارج از کشور و اھمیت این مسئله بر ھیچ کسی پوشیده نیست و لذا تأکیدات مقام معظم رھبری (مدظله العالی)، ریاست جمھوری و مسئولان نظام مقدس جمھوری اسلامی ایران از جمله وزارت امورخارجه ھمواره مورد توجه است.

وی ھمچنین، بیان کرد: شورای عالی امور ایرانیان خارج از کشور دارای ھفت کارگروه است که «فرھنگ و رسانه» یکی از این کارگروه‌ھا برشمرده می‌شود. سازمان فرھنگ و ارتباطات اسلامی با داشتن نمایندگی‌ھای فرھنگی در خارج از کشور و توانمندی فرھیختگان و کارشناسان سازمانی در تلاش است در حوزه امور ایرانیان خارج از کشور مؤثر واقع شود.

هاشمی در پایان سخنانش، اظھار امیدواری کرد با بھره‌گیری از امکانات و ظرفیت‌ھای دستگاه‌ھای اجرایی و نھادھای مختلف در حوزه فرھنگ و امور ایرانیان خارج از کشور و ھم افزایی، تعامل و ارتباط مستمر با ایرانیان خارج از کشور بتوانیم در عرصه دیپلماسی فرھنگی گام‌ھای بلندی برداریم.

حفظ و تقویت ھویت ملی و ارزش ھای دینی ایرانیان مقیم خارج از کشور

ادیب، رییس دبیرخانه شورای عالی ایرانیان در سخنانی در این نشست، با اشاره به منویات مقام معظم رھبری (مدظله العالی) در خصوص توجه ویژه به ایرانیان خارج از کشور، حفظ و تقویت ھویت ملی و ارزش‌ھای دینی ایرانیان مقیم خارج از کشور را ضروری دانست.

وی در ادامه سخنان خود، وزیر فرھنگ و ارشاد اسلامی، سازمان صداوسیما، سازمان فرھنگ و ارتباطات اسلامی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت کار، وزارت اطلاعات، مرکز مشارکت امور زنان، سازمان میراث فرھنگی، گردشگری و صنایع دستی و وزارت امور خارجه از اعضای کارگروه «فرھنگ و رسانه» برشمرد.

در خبری بخوانید: خبر های آنلاین اجتماعی از سراسر وب

ادیب در ادامه، شرح وظایف این کارگروه را ۸۰ عنوان نام برد و بررسی و تصویب سیاست‌ھا و برنامه‌ھای کلان در خصوص ایرانیان خارج از کشور، اتخاذ تدابیر لازم برای تعامل سازنده با ایرانیان خارج از کشور، حمایت از حفظ موقعیت ایرانیان خارج از کشور، برنامه‌ریزی برای گسترش فرھنگ ایرانی اسلامی در خارج از کشور و ایجاد زمینه فعالیت ایرانیان خارج از کشور در برنامه‌ھای فرھنگی را از مھمترین اقدامات مطرح کرد.

احمدرضا خزاعی (مدیرکل اتباع سازمان تأمین اجتماعی) در این نشست آمار ایرانیان خارج از کشور را بر مبنای آمار وزارت امور خارجه ۳ میلیون و ۵۰۰ ھزار نفر که ۵۲درصد در آمریکای شمالی و۲۹ درصد در اروپا ساکن ھستند، برشمرد.

وی گفت: از این تعداد ۳۳۰ ھزار نفر بیمه شده سازمان تأمین اجتماعی و حدود ۸۵ ھزار نفر آنان مستمری‌بگیر سازمان تامین اجتماعی هستند و در حال حاضر اداره کل اتباع این سازمان با ایجاد ۲۸ کارگزار رسمی برون مرزی تأمین اجتماعی در ۱۹ کشور جھان زمینه استفاده از خدمات و مزایای سازمان را برای ایرانیان خارج از کشور فراھم نموده است. لذا به نظر می‌رسد بیمه نمودن اتباع ایرانی به عنوان مأموریتی اجتماعی برای سازمان تأمین اجتماعی می‌تواند باعث استمرار ارتباط و تعلق خاطر، علقه و وابستگی ایرانیان ساکن در خارج از کشور با مام وطن باشد.

وی در ادامه اظھار امیدواری کرد که دستگاه‌ھای متولی ھمچون شورای عالی ایرانیان خارج از کشور، بخش برون مرزی صداوسیما و وزارت امور خارجه با اطلاع‌رسانی این خدمت جمھوری اسلامی به ایرانیان خارج از کشور باعث گسترش پوشش بیمه‌ای و تعمیق ارتباط ایرانیان خارج از کشور با وطن خود شوند.

در ادامه، نمایندگان سایر دستگاه‌ھا و سازمان‌ھای حاضر در نشست به ارایه نقطه نظرات خود پیرامون موضوع جلسه پرداختند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گفتگوی صریح دانشجویان با رئیس دستگاه قضا

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رئیس قوه قضائیه همچنین تاکید کرد که جریان دانشجویی همواره باید دلداده نظام و انقلاب باشد و در زمینه هر اشکالی در کشور احساس مسئولیت کند.
ایلناایلنا1 روز قبل
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس گفت: متاسفانه شرکت‌های دولتی از همه در گران کردن کالاها و خدمات سبقت گرفته‌اند و ما می‌بینیم که ملت در این رابطه خون دل می‌خورد؛ بنابراین باید این موارد پیگیری شود. نماینده مردم شاهین‌شهر و میمه در مجلس شورای اسلامی افزود: آقای روحانی در نشست امروز مطالبی را یکطرفه بیان کرد که ما اصلا باورمان نمی‌شود که چنین سخنانی علمیاتی شود. ما در گذشته هم سخنان عمل نشده‌ ایشان را دیده‌ایم لذا عموما حرف‌هایی که از رئیس جمهور می‌شنویم را باور نمی‌کنیم مگر اینکه خلاف آن ثابت شود. وی با اشاره به اجرای طرح افزایش قیمت بنزین بیان کرد: ما که در جریان نبودیم قرار است کالاها گران شود و یا بنزین افزایش قیمت داشته باشد، اما متاسفانه در شرایط کنونی کالاها در حال گران شدن است و هیچ کس کاری برای جلوگیری از این روند انجام نمی‌دهد. این نماینده مردم در مجلس افزود: متاسفانه شرکت‌های دولتی از همه در گران کردن کالاها و خدمات سبقت گرفته‌اند و ما می‌بینیم که ملت در این رابطه خون دل می‌خورد؛ بنابراین باید این موارد پیگیری شود.
صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی اداره کل تعزیرات حکومتی تهران، آقای محمد علی اسفنانی، گفت: باشکایت شکات خصوصی و گزارش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، پرونده تخلف شرکت مذکور برای رسیدگی به این اداره کل ارسال و به شعبه ششم هیات بدوی تعزیرات حکومتی تهران ارجاع شد. وی افزود: شعبه پس از رسیدگی و احراز تخلف، مدیر عامل شرکت را جمعا به مبلغ ۶ میلیارد و ۹۲۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد که ۲ میلیارد و ۳۰۷ میلیون ریال آن مربوط به شکات خصوصی پرونده است که از جهت اضافه دریافتی باید بازگردانده شود.
صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​ آقای یحیی جعفری صبح امروز با حضور در مجتمع قضایی شهید فهمیده، از نزدیک در جریان رسیدگی به پرونده‌ها و مشکلات کارکنان این مجتمع قرار گرفت. وی همچنین در ملاقات مردمی، ​ به مطالبات مراجعان رسیدگی و با بررسی پرونده‌های قضایی دستور لازم را صادر کرد. رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب تهران همچنین امروز به کانون اصلاح و تربیت رفت و پای درددل مددجویان این مجموعه تربیتی نشست. بازدید رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران از مجتمع‌های قضایی سطح شهر تهران ادامه دارد.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، پیروز حناچی امروز در حاشیه مراسم افتتاح «سومین همایش و نمایشگاه شهر هوشمند» که با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات، محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای‌شهر، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و فعالان این عرصه در برج میلاد برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران با تاکید بر این‌که ما هر لحظه سرویس و خدمت جدیدی با استارتاپ‌ها در زمینه شهر هوشمند داریم، گفت: در دوره جدید نیز تلاش می‌کنیم تا شهرداری به عنوان یک شتاب دهنده اصلی فضایی را برای استارتاپ‌ها فراهم کند تا ارایه این خدمات توسط بخش خصوصی و نیرو‌های جوان تسهیل شود. وی درباره موانع به اشتراک‌گذاری بیگ‌دیتا (اطلاعات کلان) میان سازمان‌ها و شرکت‌های مختلف نیز عنوان کرد: انتقال داده‌ها در همه کشور‌ها در ابتدا با مقاومت‌هایی مواجه می‌شود؛ اما بعد که خدمات مبتنی بر آن‌ها راه افتاد، همه درمی‌یابند که این امر به خدمت‌رسانی بیشتر منتهی می‌شود. حناچی گفت: در حال حاضر تمام تلاش ما بر این است که این داده‌ها را بیشتر در اختیار استارتاپ‌ها بگذاریم. مهم این است که در حال حاضر بسیاری از این داده‌ها از طریق همین استارتاپ‌ها و شرکت‌های خصوصی در اختیار دیگران قرار می‌گیرد. حناچی همچنین درباره اینترنت پرسرعت فیبر نوری که در اختیار شرکت‌ها قرار دارد، گفت: بیشتر شرکت‌های دانش‌بنیان در این زمینه از فیبر‌های نوری ما استفاده می‌کنند و هیچ منعی برای استفاده از آن‌ها وجود ندارد. شهردار تهران گفت: وقتی خدمات شهری از طریق تلفن همراه دریافت شود، بسیاری از سفر‌های بی‌مورد درون‌شهری حذف می‌شود و دیگر لازم نیست برای بسیاری از کار‌های جزیی در سطح شهر تردد کنیم و یکی از تأثیر این قبیل خدمات کاهش سفر‌های درون‌شهری است. وی در پاسخ به سوالی درباره احتمال قطع همکاری شهرداری با شرکت بیدود تاکید کرد: قطع همکاری با شرکت بیدود نداریم. این شرکت گزارش‌هایی تهیه کرد که براساس آن‌ها مشخص شد به نسبت سرمایه‌گذاری این شرکت، چرخ اقتصادی‌اش نمی‌چرخد. بیدود یک شرکت خصوصی است که باید سودده باشد؛ تلاش می‌کنیم با مذاکره این شرکت را به عرصه خدمات رسانی برگردانیم. پیروز حناچی در پایان خاطرنشان کرد: این عرصه، عرصه رقابت است و یکی از تبعات عرصه رقابتی نیز ارزان‌تر شدن خدمات است. اگر مردم ارزش خدمات را حس کنند، شرایط هم برای این خدمات بهتر می‌شود.
انتخابانتخاب20 ساعت قبل
شکوری راد نگرانی از ریزش رای اصلاح طلبان در انتخابات به دلیل اعتراضات بنزینی را منتفی دانسته بود. تحلیل اشتباهبعید است تحلیل شکوری راد از عدم ریزش رای اصلاح طلبان مورد تایید تحلیلگر دیگری باشد. مجالی برای حضور قشر خاکستری نماندهاز طرفی، بنزین فقط یکی از دلایل نارضایتی بدنه اجتماعی اصلاح طلبان از عملکرد این جریان است. شهروند درجه دو؟ گویا شکوری راد حتی شعار‌های اصلاح طلبان که از خرداد ۷۶ به مرور گسترش یافته و در مانیفست نانوشته اصلاح طلبان جای گرفتند را نیز فرموش کرده. لگرایان می‌گویند به قدری با خواسته‌های بدنه اجتماعی اصلاح طلبان متفاوت است که نمی‌توان تصور کرد رای اصلاح طلبان به سبد اصولگرایان خواهد رفت.

نظرها

اخبار بیشتر