استاندار اصفهان هفته کتاب را به کتابداران تبریک گفت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور
  4. فرهنگ
استاندار اصفهان هفته کتاب را به کتابداران تبریک گفت

استاندار اصفهان هفته کتاب را به کتابداران تبریک گفت

عباس رضایی، استاندار اصفهان در پیامی هفته کتاب را به اهالی قلم، کتابدوستان و کتابداران تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان اصفهان، عباس رضایی، استاندار اصفهان در پیامی فرارسیدن بیست هفتمین دوره هفته کتاب را، به اهالی قلم، فرهنگ دوستان و کتابداران تبریک گفت. متن این پیام به شرح زیر است:

«اقراء باسم ربک الذی خلق» اولین آیه‌ای است که بر پیامبر عظیم الشان اسلام نازل و منشا بزرگ‌ترین تحولات بشری در تاریخ شد. دین اسلام با خواندن آغاز می‌شود و این دستور صریح پروردگار است که بر حضرت محمد (ص) نازل و بر جهانیان ابلاغ شد؛ جای بسی خرسندی است که در سال جاری میلاد پیامبر اکرم (ص) با روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار مقارن شده است.

نامگذاری ۲۴ آبان ماه به عنوان روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار فرصتی مغتنم برای ترویج و نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه است. بی شک توسعه علمی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی جوامع در گرو خواندن کتاب است. اهمیت دادن به موضوع کتاب و کتابخوانی و ترویج مطالعه در جامعه به ویژه در میان جوانان و نوجوانان یکی از مهم‌ترین راه‌های توسعه فرهنگی است؛ به همین دلیل یکی از مهم‌ترین شاخص‌های توسعه در جهان امروز، میزان سرانه مطالعه است.

خبری: اخبار فرهنگی هنری جهان

لذا تلاش برای نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی برای ارتقای سرانه مطالعه استان، موضوعی است که باید نظام آموزشی و خانواده‌ها به عنوان اولین بنیاد تاثیرگذار و کتابخانه‌ها و کتابداران به عنوان مروجان اصلی این مساله مهم، مورد توجه قرار دهند. اهتمام مراکز علمی و دانشگاه‌ها به فراهم کردن فضای مناسب و کتاب‌های مورد نیاز برای مطالعه و راه اندازی کتابخانه‌ها و نمایشگاه‌ها در سطح شهر و مشارکت کتابداران در این موضوع، از جمله مواردی است که می‌تواند فرهنگ کتابخوانی را در جامعه نهادینه کند.

اینجانب ضمن تبریک میلاد پیامبر رحمت حضرت محمد مصطفی (ص) و امام صادق (ع) و گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار، توفیق روز افزون همراهان همیشگی و مشتاقان عرصه کتاب و کتابخوانی را در خدمت به فرهنگ، علم و ادب ایران اسلامی از درگاه خداوند متعال مسالت دارم.

عباس رضایی

استاندار اصفهان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نمایشگاه جوان ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل

پایان انحصار صداوسیما؛ «من با تلویزیون حرف نمیزنم»

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
هواداران فوتبال و استقلال هم مصاحبه کامل وریا غفوری را در کانال‌های تلگرامی یا سایت‌های خبری خواندند. این دیالوگ معروف وریا غفوری کاپیتان تیم استقلال است که در فضای مجازی دست به دست می‌شود. اینکه چرا وریا نمی‌خواهد با تلویزیون حرف بزند، به خود او تلویزیون مربوط است. هواداران فوتبال و استقلال هم مصاحبه کامل وریا غفوری را در کانال‌های تلگرامی یا سایت‌های خبری خواندند. شبکه‌های اجتماعی بر خلاف صداوسیما تیغ سانسور هم ندارند و مردم بدون ممیزی می‌توانند نقطه نظرات مختلف را بخوانند و ببیند.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
«دل» مجموعهٔ نمایشی به کارگردانی منوچهر هادی و به تهیه کنندگی جواد فرحانی، محصول سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ در شبکه نمایش خانگی است. این سریال در ۲۸ قسمت به قلم بابک کایدان و میثم کایدان نگاشته شده‌است. نمایی از این سریال را مشاهده می‌کنید.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سلول‌های سرطانی به طور معمول دارای الگوی رشد مهار گسیخته و تمایل به جدا شدن از منشا اصلی و متاستاز هستند. با استفاده از این سیستم می‌توان در احجام خیلی کم نمونه خون، جداسازی سلول‌های هدف را انجام داد. سلول‌های هدف می‌تواند سلول‌های سرطانی در گردش خون یا هر سلولی که جداسازی و شناخت آن حائز اهمیت است مثل سلول‌های بنیادی را در برگیرد. سلول‌های هدف در این مطالعه سلول‌های سرطانی هستند که جداسازی آن‌ها حائز اهمیت است. وی ادامه داد: استفاده از این سیستم تحولی شگرف در زمینه تشخیص سرطان محسوب می‌شود.
صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت میراث فرهنگی، نادر فلاحی امروز پنجشنبه ۲۱ آبان در جلسه بررسی برنامه‌های زمستان بیدار تصریح کرد: برنامه‌های زمستان بیدار امسال کیفی‌تر از پارسال و به منظور شناساندن ظرفیت‌های زمستانی استان اردبیل در سطح ملی برگزار خواهد شد. او گفت: با توجه به فرابخشی بودن گردشگری و لزوم توسعه این صنعت برای پویایی اقتصادی در استان طبق سند آمایش و اسناد بالادستی لازم است دستگاه‌های عضو کارگروه گردشگری همکاری بیشتری برای برگزاری برنامه‌های زمستان بیدار داشته باشند. مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان ادامه داد: این برنامه‌ها با محوریت توسعه گردشگری استان اردبیل از شهرستان‌های شمالی تا جنوبی استان و با برنامه‌های متنوع و جذاب برگزار می‌شود. فلاحی گفت: ایده‌ها و برنامه‌های بسیار متنوع و خوبی به ستاد برگزاری جشنوراه زمستان بیدار ارسال گردیده است که بعد از بررسی نهایی اعلام خواهد شد. وی افزود: با توجه به این برنامه زمستان بیدار استان اردبیل به عنوان یکی از برنامه‌های ملی در وزارتخانه میراث فرهنگی مورد تأیید قرار گرفته است و سعی می‌کنیم در برگزاری این برنامه‌ها از ظرفیت‌های استان‌های مختلف به ویژه استان‌های همجوار نیز بهره‌مند شویم.
صدا و سیماصدا و سیما2 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی وزارت علوم؛ بر اساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، آقایان دکتر محمد پورمحمود آقابابا، عضو هیأت علمی گروه مهندسی برق از دانشکده فناوری‌های صنعتی و دکتر وحید زارع، عضو هیأت علمی گروه مهندسی مکانیک از دانشکده انرژی‌های تجدیدپذیر دانشگاه صنعتی ارومیه در جمع یک درصد نویسندگان برتر جهان در حوزه‌های پژوهشی قرار گرفتند. در این ارزیابی که با بررسی سوابق پژوهشی محققان در بازه زمانی ۱۰ ساله و با روش شناسی پیشرفته شناسایی از پایگاه استنادی ESI و WOS مورد مطالعه قرار گرفته است، سه شاخص استنادات کل به مقالات نویسنده، تعداد متوسط خوداستنادی به ازای هرمقاله و متوسط درصد خوداستنادی یک نویسنده به عنوان معیار‌های مهم ارزیابی مورد استفاده قرار گرفته‌اند که به طور متوسط در داده‌های جهانی و نمونه‌های مطالعه شده، به ترتیب با مقادیر ۱٫۵، ۶ و ۱۴ درصد در محدوده نرمال شناخته می‌شوند. طبق گزارش معاونت پژوهش و فناوری پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، آقای دکتر پورمحمود با تعداد کل ۵۷ مقاله و شاخص H-index معادل ۲۳ و آقای دکتر زارع با تعداد کل ۲۵ مقاله و شاخص H-index معادل ۱۹ موفق به کسب این عنوان شدند.

نظرها

اخبار بیشتر