کتابخانه عمومی کوثر نور به وسعت یک شهرستان است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور
  4. فرهنگ
کتابخانه عمومی کوثر نور به وسعت یک شهرستان است

کتابخانه عمومی کوثر نور به وسعت یک شهرستان است

افسانه مظفری، مسئول کتابخانه عمومی کوثر نور که سه سال متوالی عنوان کتابدار نمونه و خلاق کشور را از آن خود کرده است، این موفقیت را نشان همدلی در کتابخانه های عمومی و مرهون توجه و احترام به نیاز مخاطب دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، افسانه مظفری، مسئول کتابخانه عمومی کوثرنور شهر نی ریز، دانش آموخته کارشناسی ارشد رشته علم اطلاعات و کتابداری است که از سال ۸۷ در کتابخانه‌های عمومی شهر نی ریز مشغول به کار است. مظفری در سال ۹۶ عنوان کتابدار نمونه کشور و در سال ۹۷ دو عنوان کتابدار خلاق کشوری و تقدیر ویژه به دلیل استمرار فعالیت‌ها را از آن خود کرد. امسال نیز برای سومین سال متوالی این کتابدار از جمله برگزیدگان ملی استان فارس بود که جایزه کتابدار نمونه کشوری را در آیین ملی گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار کسب کرد.

مظفری در گفت و گو با روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس، کسب این موفقیت‌ها را نشان همدلی در کتابخانه‌های عمومی و مرهون توجه و احترام به نیاز مخاطبان دانست و گفت: من کتابدار هستم و رسالت خود را ترویج کتابخوانی می‌دانم. دامنه فعالیت کتابخانه محدود به دیوارهای ساختمان کوثرنور نیست بلکه کتابخانه من به وسعت یک شهرستان است. هرجایی که مخاطب نیاز به خدمات کتابخوانی داشته باشد، آنجا حاضر می‌شوم و جامعه را به سمت کتابخانه می‌کشانم.

وی استمرار فعالیت‌های کتابخوانی را یکی از اصول کاری خود دانست و گفت: وقتی برنامه‌ها دنباله دار می‌شود، نتایج بهتری می‌گیرم. در این کتابخانه به هر سه قشر کودک، نوجوان و بزرگسال خدمات ارائه می‌شود. نیاز هر قشر نیز درنظر گرفته می‌شود. من کتاب رسان سیار شده‌ام تا بتوانم کتاب را به دست خوانندگان آن برسانم و از وقتی اجرای طرح‌های ترویجی را شروع کردم، اعضای کتابخانه من بیشتر شده است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی امروز در ایران و جهان

کتابخانه عمومی کوثر نور به وسعت یک شهرستان است - 5

این کتابدار نمونه کشوری از همدلی و صمیمت کتابداران و مدیریت خوب در مجموعه کتابخانه‌های عمومی یاد کرد و گفت: اگر موفقیتی نصیب من شده، به تنهایی حاصل نشده و نتیجه تلاش‌های تمامی همکاران در شهرستان است.

مظفری ادامه داد: کتابداران کتابخانه‌های عمومی با جان و دل برای ترویج کتابخوانی کار می‌کنند و نمونه شدن یعنی اینکه تلاش‌های ما کتابداران در شهرها و جوامع روستایی به عنوان مروجان کتابخوانی دیده می‌شود که این بسیار ارزشمند است.

مسئول کتابخانه عمومی کوثر نور با بیان اینکه در چند سال اخیر سیزده طرح خلاقانه در این کتابخانه اجرا شده است، گفت: پنج طرح مربوط به سال گذشته بوده که برنامه «انجمن مطالعاتی بانوان» از جمله آن‌ها است. بانوان خانه دار، گروه هدف این طرح هستند و در این طرح کارگاه‌های مهارت زندگی، فرزند پروری، نکات بهداشت و تغذیه برگزار می‌شود.

کتابخانه عمومی کوثر نور به وسعت یک شهرستان است - 9

مظفری اضافه کرد: «کمپ کتابخوانی» به منظور اجرای طرح‌های ترویجی در مناطق کمتر برخوردار، «شما هم بخوانید» ویژه گروه سنی نوجوان با هدف مشاوره کتابخوانی اعضا به یکدیگر و برنامه‌های «قصه‌گو شو» «همگام با ورزش، همراه با کتاب» با همکاری مدارس از جمله طرح‌های خلاقانه این کتابخانه در سال گذشته بوده است.

کتابخانه عمومی کوثر نور به وسعت یک شهرستان است - 11کتابخانه عمومی کوثر نور به وسعت یک شهرستان است - 12کتابخانه عمومی کوثر نور به وسعت یک شهرستان است - 13کتابخانه عمومی کوثر نور به وسعت یک شهرستان است - 14کتابخانه عمومی کوثر نور به وسعت یک شهرستان است - 15

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر