تصویب برابری سهم شهرداری‌ها و دولت از مالیات بر ارزش افزوده
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
تصویب برابری سهم شهرداری‌ها و دولت از مالیات بر ارزش افزوده

تصویب برابری سهم شهرداری‌ها و دولت از مالیات بر ارزش افزوده

مهرخبرگزاری مهر |
مشاور شهردار تهران در امور توسعه منابع پایدار از تصویب برابری سهم شهرداری ها و دولت از مالیات بر ارزش افزوده در کمیسیون مشترک خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سید مناف هاشمی در حاشیه کمیسیون مشترک لایحه «درآمد پایدار شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور» در خصوص آخرین وضعیت این لایحه گفت: این لایحه جهت بار مالی برخی از بندها برای بررسی بیشتر به کمیسیون مشترک ارجاع شده است و از ماده ۵ تا ۱۱ آن به تصویب اعضای کمیسیون رسید.

وی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین مباحث این مواد به عوارض نوسازی مربوط است، افزود: عوارض نوسازی با پیشنهاد ۳ درصد مطرح شده بود که در این جلسه با ۲٫۵ درصد به تصویب اعضای محترم رسید و تصویب شد.

مشاور شهردار تهران در امور توسعه منابع پایدار عنوان کرد: مواد ۶، ۷، ۸ و ۹ بررسی و سهم شهرداری‌ها از جرایم راهنمایی و رانندگی و گذرنامه در کمیسیون تصویب شد.

هاشمی در خصوص تصویب ماده ۱۰ تصریح کرد: این ماده یکی از بهترین مواد این لایحه است که برابری سهم شهرداری‌ها و دولت را به دنبال دارد. در واقع با تصویب این ماده شهرداری‌ها ۵۰ درصد و دولت ۵۰ درصد در مالیات بر ارزش افزوده سهیم می‌شوند.

در وبسایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

وی بیان کرد: یکی از این مواد به شهرداری‌های با جمعیت کمتر از ۲۵۰ هزار نفر مرتبط است که یک درصد از مالیات‌های مستقیم به این شهرها اختصاص داده شد.

مشاور شهردار تهران در امور توسعه منابع پایدار اظهار امیدواری کرد بررسی هایی که در کمیسیون به طور کارشناسی انجام می‌شود، مورد توجه نمایندگان محترم در صحن مجلس شورای اسلامی قرار بگیرد و گفت: این لایحه پس از ۳۶ سال شهرداری‌های کشور را به سمت درآمدهای پایدار می‌برد.

هاشمی با اشاره به اینکه امیدواریم با تصویب این قانون تراکم فروشی‌ها و تغییر کاربری‌ها کاهش پیدا کند، گفت: با تصویب قوانین تجمیع عوارض و مالیات بر ارزش افزوده بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان به درآمد پایدار شهرداری‌ها اضافه شد. پیش بینی می‌کنیم درآمد پایدار شهرداری‌ها با تصویب این قانون حداقل ۱۰ تا ۱۵هزار میلیارد تومان افزایش داشته باشد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدیو) ماجرای نوزاد رها شده در یکی از خیابان‌های شهرضا

فراروفرارو1 روز قبل
مدیرکل روابط عمومی اداره بهزیستی اصفهان گفت: نوزاد رها شده در یکی از خیابان‌های شهرستان شهرضا هم‌اکنون در شیرخوارگاه این شهر تحت مراقبت قرار دارد. به گزارش برنا؛ محمدرضا عسکریان‌زاده، افزود: این نوزاد در وضعیت سالم و مطلوب قرار دارد و تمامی اقدامات موردنیاز درباره او در حال انجام است. وی از دادن هر گونه اطلاعات بیشتر در این زمینه خودداری کرد و آن را بسته به اعلام مسوولان عنوان کرد. روز گذشته کلیپی مبنی بر رهاشدن یک نوزاد در یکی خیابان‌های شهرضا در جنوب اصفهان منتشر شد. براساس روال قانونی نوزادانی که در سطح معابر و خیابان‌ها رها می‌شوند پس از دریافت حکم قضایی و طی شدن یک دوره زمانی و مطمئن شدن از عدم بازگشت والدین، به خانواده‌هایی که تائید صلاحیت شوند و نوزاد امنیت جانی و روانی داشته باشد، سپرده می‌شوند.

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری14 ساعت قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

ناهماهنگی در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس شورای شهر گفت: ناهماهنگی بین وزارتخانه‌های صمت، کشور، نفت و برنامه و بودجه باعث عدم اجرای مصوبات و تخصیص اعتبارات برای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شده است. آلودگی هوا و ترافیک و مصرف بالای سوخت، واژگانی است که مدیران دولتی و شهری برکاهش آن‌ها تاکید دارند و راهکار آن را نوسازی حمل و نقل عمومی می‌دانند که با وجود مصوبات و تخصیص اعتبارات همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. همه نگاه‌ها به سوی دولت است تا به تعهداتش در حوزه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی عمل کند که در این صورت می‌توان از مردم انتظار داشت از خودرو شخصی کمتر استفاده کنند.

سخنگوی سازمان غذا و دارو: تکذیب پیداشدن قرص‌های مشکوک در کیک دانش آموزان

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

مروری بر پرونده‌های مفاسد اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
از پرونده ابربدهکار بانکی، سلطان سکه، متهمان بانک سرمایه، تخلفات پتروشیمی‌ها و موسسات مالی غیرمجاز تا اخلال در بازار دارو که در یکسال اخیر اتفاق افتاده را، بررسی می‌کنیم. آنطور که سخنگوی دستگاه قضا اعلام کرده تا مرداد سال ۹۸ برای بیش از ۹۰۰ پرونده در تهران و شهرستان‌ها، حکم صادر شده است. پرونده تخلفات پتروشیمی‌ها هم از دیگر پرونده‌های مهمی است که با تشکیل جلسات دادرسی متعدد، رسیدگی‌ها همچنان ادامه دارد. رسیدگی به تخلفات موسسات مالی غیرمجاز، پرونده پرسرو صدای شاندیز و پیگیری اخلال ارزی از دیگر پرونده‌های یکسال اخیر است. در ماه‌های گذشته هم اخلال در بازار گوشت و دارو رسیدگی شد که هنوز در پرونده شبنم نعمت زاده با تخلفات دارویی، حکمی صادر نشده است.
افکارنیوزافکارنیوز2 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشچندی قبل دختر جوانی با مراجعه به پلیس از یک مرد شیاد شکایت کرد و گفت: من تازه نامزد کرده بودم و برای خرید جهیزیه‌ام نیاز به پول داشتم. در یکی از سایت‌های آگهی در فضای مجازی تبلیغ فروش وام ۱۵ میلیون تومانی دیدم و با شماره‌ای که داده بودند تماس گرفتم. مرد جوانی تلفن را جواب داد و بعد از چند دقیقه که با هم گفتگو کردیم به من گفت می‌تواند برایم وام بیشتری هم بگیرد. اما گفت این شرط من برای پرداخت وام بود حالا وام را برایت جور می‌کنم. اما مأموران در بررسی گوشی تلفن همراه متهم چند عکس خصوصی از دختر جوان پیدا کردند.

نظرها

اخبار بیشتر