پردردسرترین پلی‌آف تاریخ برای استقلال!
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ورزش۳
  4. ورزشی
پردردسرترین پلی‌آف تاریخ برای استقلال!

پردردسرترین پلی‌آف تاریخ برای استقلال!

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳ |
استقلال برای برگزاری بازی های خود در پلی آف لیگ قهرمان آسیا با دردسر بزرگی روبرو است.

به گزارش «ورزش سه»، بالاخره بعد از مدت‌ها حرف و حدیث مشخص شد سهمیه باشگاه ایرانی برای بازی‌های لیگ قهرمانان در سال ۲۰۲۰، ۲+۲ است و با این شرایط استقلال باید به همراه شهرخودرو در مرحله دوم مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا شرکت کند.

طبق سیدبندی لیگ قهرمانان آسیا آبی‌ها باید در راند اول مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا با برنده بازی الفیصلی اردن- الکویت کویت در ورزشگاه آزادی بازی کند و بعد از آن آبی‌ها در قطر یک تک بازی با الریان قطر برگزار می‌کنند، بازی که برنده آن می‌تواند به مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا راه پیدا کند.

اما سختی برنامه استقلال فقط به بازی سخت این تیم برابر الریان ربط پیدا نمی‌کند، پیچیدگی برنامه آبی‌ها به این دلیل است که بازی‌های پلی آف لیگ قهرمانان آسیا در تعطیلات نیم فصل برگزار می‌شود، تیم ملی امید در همین زمان برای گرفتن سهمیه المپیک رقابت می‌کند و از طرف دیگر آبی‌ها به سختی می‌توانند در تعطیلات کوتاه خود در نیم فصل اردوی خارج از کشور برگزار کنند که این کار آبی‌ها را هم برای این ۲ بازی سرنوشت ساز خود سخت می‌کند و هم می‌تواند در روند آبی‌ها در نیم فصل دوم تاثیر بگذارد چراکه بازیکنان این تیم نمی‌توانند مثل سایر تیم‌ها در این مدت استراحت کافی داشته باشند.

استقلال و مشکل برگزاری اردو

طبق برنامه ریزی سازمان لیگ تعطیلات نیم فصل به جای هفته پانزدهم، در پایان هفته هفدهم لیگ برتر آغاز می‌شود، به این ترتیب که استقلال در تاریخ ششم دی ماه به مصاف فولاد می‌رود و بعد از آن باید هفته هجدهم لیگ برتر در تاریخ ۱۳ بهمن ماه برگزار شود، جایی که آبی‌ها باید در تهران از نفت مسجدسلیمان میزبانی کنند.

در این بین لیگ برای باشگاه‌ها بین ۳۵ تا ۳۷ روز تعطیل است اما استقلال در این مدت شرایط متفاوتی را تجربه می‌کند چراکه استقلال باید در تاریخ اول بهمن ماه به مصاف برنده الکویت کویت با الفیصلی اردن برود و در صورت صعود از این مرحله در تاریخ هشتم بهمن ماه با الریان قطر بازی کند. پس با این شرایط تعطیلات نیم فصل برای استقلال و البته پدیده برخلاف سایر تیم‌ها تنها ۲۴ روز خواهد بود.

پردردسرترین پلی‌آف تاریخ برای استقلال! - 8

سوال مهم اینکه با این شرایط آیا استقلال می‌تواند اردوی خارج از کشور برگزار کند یا نه؟ استراماچونی از مدت‌ها قبل به باشگاه برنامه داده است که این تیم در مدت تعطیلی لیگ در کشورهای حوزه خلیج فارس اردو برگزار کند اما برگزاری اردوی این تیم با این شرایط در وضعیتی نامعلوم قرار می‌گیرد.

در خبری بخوانید: اخبار ورزشی دنیا، از سراسر‌ وب را در خبری بخوانید

البته شاید استقلال بتواند برنامه خود را طوری طراحی کند که این تیم قبل از بازی اول خود در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا خارج از کشور برگزار کند، به این شکل که آبی‌ها بعد از بازی با فولاد ۵ روز تمرینات خود را تعطیل کنند و در تاریخ دوزادهم دی ماه اردوی دو هفته‌ای خود را برگزار کند، با این شرایط آبی‌ها می‌توانند از تاریخ ۲۶ دی ماه به تهران برگزار کنند و با چند جلسه تمرین خود را آماده راند اول مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا کند.

معمای حضور امیدهای استقلال در پلی آف

استقلال هم اکنون دو بازیکن در اردوی تیم امید دارد که از نفرات اصلی ترکیب استراماچونی هم محسوب می‌شوند.

نکته عجیب ماجرا اما اینکه درست زمانی که استقلال باید در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا به میدان برود تیم امید برای کسب سهمیه الکپیک بازی کند و با این شرایط مشخص نیست آیا باشگاه استقلال مهدی قائدی و عارف غلامی را در اختیار تیم امید قرار می‌دهد یا نه.

پردردسرترین پلی‌آف تاریخ برای استقلال! - 15

تیم امید در مرحله گروهی رقابت‌های قهرمانی آسیا در اولین بازی خود در دور گروهی در تاریخ ۱۹ دی ماه به مصاف ازبکستان می‌رود، در تاریخ ۲۲ دی به مصاف کره جنوبی می‌رود و این تیم در تاریخ ۲۵ دی ماه هم به مصاف چین می‌روند.

اگر امیدهای ایران در این مرحله حذف شوند مشکلی وجود ندارد ولی درسر استقلال در صورت صعود این تیم به مراخل بعد آغاز می‌شود، جایی که تیم امید باید در مرحله یک چهارم نهایی در تاریخ ۲۸ یا ۲۹ دی ماه بازی کند، در صورت صعود از این مرحله در تاریخ دوم بهمن ماه باید در مرحله نیمه نهایی به میدان برود که این بازی دقیقا یک روز بعد از بازی اول استقلال در مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا است.

همچنین تیم امید در صورت شکست در مرحله نیمه نهایی باید در تاریخ پنجم بهمن بازی رده بندی را برگزار کند و در صعود به فینال در تاریخ ششم بهمن ماه به میدان می‌رود، یعنی ۲ و ۳ روز قبل از بازی دوم استقلال برابر الریان.

با این شرایط باید منتظر ماند و دید آیا استراماچونی حاضر می‌شود در این شرایط سخت غلامی و قائدی را در اختیار تیم امید قرار بدهد یا نه.

پردردسرترین پلی‌آف تاریخ برای استقلال! - 20پردردسرترین پلی‌آف تاریخ برای استقلال! - 21پردردسرترین پلی‌آف تاریخ برای استقلال! - 22پردردسرترین پلی‌آف تاریخ برای استقلال! - 23

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

انتخاب‌های اشتباه در فوتبال

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
اول فصل خود فوتبالی‌ها به این نتیجه رسیده بودند که سمت بازیکن و مربی خارجی نروند که اگر گوش شنوایی بود این همه اتفاقات عجیب و غریب رقم نمی‌خورد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، اول فصل خود فوتبالی‌ها به این نتیجه رسیده بودند که سمت بازیکن و مربی خارجی نروند که اگر گوش شنوایی بود این همه اتفاقات عجیب و غریب رقم نمی‌خورد.

زرینچه: از فردوسی پور گله دارم / به عشق استقلال به کارم ادامه می‌دهم (فیلم)

ایلناایلنا1 روز قبل
سرپرست تیم استقلال تهران که پیش از دیدار مقابل پیکان تهران با هجمه‌های زیادی رو به رو شده بود در میکسدزون ورزشگاه آزادی احساساتی شد و درباره موضوعات مختلف صحبت کرد. سرپرست تیم فوتبال استقلال ادامه داد: من از جزئیات قرارداد استراماچونی اطلاع ندارم. من در آن لحظه اعلام کردم که خسته شده‌ام و نمی‌توانم به بازی ادامه دهم. بعد از بازی از باشگاه استقلال نظری‌جویباری، منزوی، فتح‌الله و … با من تماس گرفتند و خواستند که آخر شب به باشگاه بروم. من از ناصرخان رخصت گرفتم و اولین تمرین را بعد از آن اتفاق در زمین پیکان برگزار کردیم.

آتش استراماچونی در خرمن وزیر/ آینده نامعلوم استقلال (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
آندره آ استراماچونی اعلام کرده از هیچ تیمی پیشنهاد ندارد و اگر مطالباتش پرداخت شود، فردا به استقلال برمی گردد. عصرایران؛ بهنام اکبری - آندره‌آ استراماچونی، سرمربی استقلال به دلیل برخی مشکلات مالی و هم‌چنین بلوکه شدن حساب‌هایش قراردادش را به صورت یک طرفه فسخ و ایران را ترک کرد. به دنبال این اتفاق هواداران استقلال امروز مقابل باشگاه استقلال تجمع کردند و علیه مدیرعامل و وزیر ورزش شعار دادند. بیشتر ببینید:

صحبت‌های جالب هواداران استقلال درباره جدایی استراماچونی + فیلم

میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- هواداران استقلال درباره اتفاقات اخیر این باشگاه و جدایی استراماچونی صحبت‌های جالبی را به زبان آورده‌اند. به گزارش خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، روز گذشته (یکشنبه) آندره‌آ استراماچونی به دلیل عدم پرداخت مطالباتش تصمیم گرفت به همراه دستیارانش قراردادشان را به صورت یک طرفه با باشگاه استقلال فسخ کنند. همین اتفاق باعث شد هواداران این تیم صبح امروز (دوشنبه) به نشانه اعتراض مقابل باشگاه استقلال تجمع کنند و با دادن شعارهایی خواستار استعفای امیرحسین فتحی و سایر اعضای هیئت مدیره از این باشگاه شوند. در حالی که تیم فوتبال استقلال در دیداری از هفته چهاردهم لیگ برتر در ورزشگاه آزادی به مصاف پیکان رفته، برخی از هواداران این تیم پیش از آغاز بازی صحبت‌های جالبی را در خصوص اتفاقات اخیر باشگاه استقلال مطرح کرده‌اند که آن را در ویدیو زیر مشاهده می‌کنید: انتهای پیام/

انتقاد تند کاپیتان استقلال از مدیرعامل این تیم

مهرمهر1 روز قبل
وریا غفوری کاپیتان استقلال: مردم صاحبان اصلی باشگاه هستند. الان بهترین موقع است که من افتضاح مدیریت را توضیح بدهم. کار به جایی رسیده بود که استراماچونی فکر می‌کرد باشگاه او را مسخره می‌کند.

تجمع دوباره هواداران استقلال مقابل ساختمان باشگاه+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز19 ساعت قبل
تعدادی از هواداران تیم فوتبال استقلال مقابل ساختمان این باشگاه تجمع کردند. با وجود اینکه استعفای امیر حسین فتحی توسط وزیر ورزش پذیرفته شده اما باز هم تعدادی از هواداران این تیم مقابل ساختمان این باشگاه حضور پیدا کردند. این نفرات در شرایطی که از عملکرد وزارت ورزش و مازیار ناظمی انتقاد داشتند بعد از یک ساعت حضور مقابل ساختمان خیابان سعادت آباد راهی وزارت ورزش شدند تا در آنجا تجمع کنند. این اتفاق در شرایطی رخ داد که امیر حسین فتحی نیز به باشگاه استقلال رفته و تعدادی از ماموران نیروی انتظامی در مقابل این باشگاه حضور دارند. فیلم حضور هواداران مقابل باشگاه را در زیر ببینید:

نظرها

اخبار بیشتر