دبیر خانه کارگر ‌اسلامشهر: واگذاری شرکت‌های بزرگ دولتی ‌تبعات منفی برای کارگران به همراه داشت
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
دبیر خانه کارگر ‌اسلامشهر: واگذاری شرکت‌های بزرگ دولتی ‌تبعات منفی برای کارگران به همراه داشت

دبیر خانه کارگر ‌اسلامشهر: واگذاری شرکت‌های بزرگ دولتی ‌تبعات منفی برای کارگران به همراه داشت

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
کارگران اسلامشهری امروز با تجمع در ساختمان خانه کارگر این شهرستان ضمن انتقاد از روند اجرای قانون خصوصی‌سازی بر تبعات منفی آن برای کارگران و نظام تاکید کردند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اسلامشهر، شرایط طاقت فرسای جامعه کارگری در دوران طاغوت و مشکلات معیشیتی که این طیف از جامعه با آن دست و پنجه نرم می‌کرد سبب شد که پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل حساسیت‌های رهبر انقلاب و اعتقادی که امام خمینی (ره) به حقوق کارگران و تاکید بر قانونمند کردن روابط بین کارگر و کارفرما داشت با هدف تسهیل در معیشت و حفظ‌شان و جایگاه کارگران، قانون کار در ۲۹ آبان ماه سال ۶۹ تصویب شود اما اکنون پس از گذشت سال‌ها از اجرای این قانون و تصویب اصل ۴۴ قانون اساسی، کارگران همچنان دست خالی از بار گران خصوصی سازی بر سر سفره هایشان هستند.

در این راستا صبح امروز کارگران و بازنشستگان شهرستان اسلامشهر با حضور در خانه کارگر ضمن انتقاد از روند اجرای قانون خصوصی‌سازی، به بیان مشکلات و دغدغه‌های معیشتی خود پرداختند.

محمدحسین پورطالبیان دبیر خانه کارگر شهرستان اسلامشهر در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم هدف از برگزاری این گردهمایی را اعتراض به خصوصی‌سازی اعلام کرد و گفت: با توجه به اصل ۴۴ قانون اساسی، زمانی که خصوصی سازی به رسمیت شناخته شد باید به افراد زبده و متخصص سپرده می‌شد تا راهگشا و کمکی برای نظام مقدس جمهوری اسلامی و دولت باشد نه اینکه تبدیل به غده چرکی برای نظام و دولت شود.

وی ادامه داد: متاسفانه واحدهای خدماتی، تولیدی و شرکت‌های بزرگ دولتی که تاکنون واگذار شده‌اند نه تنها کمک حال مردم و دولت نبوده بلکه منجر به تبعات منفی برای کارگران و نظام شده است.

دبیر خانه کارگر شهرستان اسلامشهر با بیان اینکه خصوصی‌سازی برگرفته از رانت‌های مختلف بوده است، تاکید کرد: به دلیل سوء‌مدیریتی که در اجرای خصوصی‌سازی در کشور به وجود آمده شاهدیم کارگرانی که مشغول فعالیت در شرکت‌های خصوصی هستند در بدترین وضعیت روانی و روحی و اقتصادی به سر می‌برند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران | پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

پورطالبیان افزود: محور برنامه‌های کارگران در روز ۲۹ آبان ماه مخالفت با خصوصی سازی و سیاست‌های غیراصولی و غیرمنطقی است که منجر به از بین رفتن منافع ملی و عمومی می‌شود که نه تنها سودی برای دولت نداشته بلکه ضررهایی هم متوجه مردم و دولت کرده است.

وی در ادامه با اشاره به مشکلات حدود ۲۰ هزار کارگر بازنشسته شهرستان اسلامشهر تاکید کرد: کارگر ۲۷ درصد حقوق خود را حداقل در طول ۳۰ سال به حساب تامین اجتماعی واریز کرده که در دوران بازنشستگی از حقوق مکفی برخوردار باشد اما متاسفانه حضور غیرتخصصی دولت در تصمیم‌گیری برای سازمان تامین اجتماعی، این قشر زحمتکش را با مشکلات بسیاری روبه رو ساخته است.

پورطالبیان گفت: در حال حاضر خدمات درمانی به کارگران به حداقل رسیده و آنها مجبورند از بیمه تکمیلی استفاده کنند و هزینه بیشتری بپردازند در صورتی که حقوق و درمان بازنشگان با سازمان تامین اجتماعی است که به درستی پرداخت نمی‌شود.

وی تصریح کرد: بیش از ۸۰ درصد ساکنان شهرستان اسلامشهر را کارگران تشکیل می‌دهند که مستقیما حقوق کارگری دریافت می‌کنند و با هزینه‌های اقتصادی بالا و درآمد بسیار ناچیز و هزینه‌های سرسام آور درمان و زندگی دچار مشکلات بسیاری شده‌اند.

دبیر خانه کارگر شهرستان اسلامشهر با بیان اینکه اعتراض برای هر قشر و طبقه‌ای از جامعه را برای احقاق حق افراد به رسمیت می‌شناسیم خاطرنشان کرد: ناامنی و ایجاد رعب و وحشت در جامعه و هرگونه حرکتی که منجر به بی‌نظمی، عدم امنیت و تخریب اموال عمومی به هر شکل باشد را محکوم می‌کنیم.

در این مراسم همچنین جمعی از اقشار کارگری و بازنشسته شهرستان اسلامشهر به بیان مشکلات خود در زمینه عدم پرداخت حقوق بازنشستگان، دریافت حقوق زیر ۲ میلیون تومان، عدم تامین بیمه کارگران توسط کارفرمایان، عدم ارائه خدمات توسط بیمه تامین اجتماعی، مشکلات معیشتی، مسکن و بیکاری جوانان پرداختند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازارهای مالی

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ رئیس کل بانک مرکزی هشدار داد؛ مردم دارایی‌های خود را در معرض ریسک خرید و فروش ارز قرار ندهند. بازار ارزبازار ارز هفته گذشته را با نوسان پشت سر گذاشت و قیمت دلار در پایان هفته به ۱۳ هزار تومان رسید. بازار بورس بازار بورس برخلاف بازار‌های موازی هفته پر رونقی را پشت سر گذاشت و نقدینگی قابل توجهی به این بازار وارد شد. بازار سکه و طلابازار سکه و طلا نیز به دلیل نوسانات بازار ارز هفته گذشته با نوسان زیادی همراه بود و قیمت هر سکه تمام بهار آزادی طرح جدید به ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

رمز یک بار مصرف

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
بانک مرکزی دریافت رمز دوم یکبار مصرف را برای تراکنش‌های بدون کارت و اینترنتی از اول دی اجبار کرده است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ در کشور روزانه بیش از ۳۰ میلیون تراکنش بدون کارت بانکی در حال انجام است که نیاز به تدابیر خاص امنیتی دارد و در همین راستا بانک مرکزی دریافت رمز دوم یکبار مصرف را برای تراکنش‌های بدون کارت و اینترنتی اجبار کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه