جزییات ایرادات پلیس به طرح جدید ترافیک
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اجتماعی
جزییات ایرادات پلیس به طرح جدید ترافیک

جزییات ایرادات پلیس به طرح جدید ترافیک

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
معایب طرح کنترل آلودگی هوا را تشریح از سوی پلیس تشریح شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، اوایل مهر ماه امسال بود که انتقادهای پلیس به طرح ترافیک جدید شدت گرفت. مسئولان راهور از ارسال نامه‌ای به شهرداری خبر دادند که در آن مشکلات طرح جایگزین زوج و فرد را تشریح و پیشنهاداتی نیز مطرح کرده‌اند.

مدیران شهرداری و اعضای شورای شهر هم اظهار نظرهایی در خصوص این نامه کردند اما جزییات این نامه و انتقادهای مطرح شده نه از سوی پلیس و نه از سوی شهرداری تشریح نشد.

بر اساس نامه‌ای که سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ به شهردار تهران در تاریخ ۲۵ شهریور ماه نوشته است، ۱۲ مورد از معایب این طرح شناسایی شده است.

در این نامه آمده است: پلیس معایبی را برای طرح جدید ترافیکی مبنی بر تغییر نحوه اجرای طرح شیوه تردد نوبتی (زوج و فرد) در محدوده با پرداخت عوارض، بررسی و اعلام می‌کند.

۱- در شرایط حاضر زیرساخت‌ها و معابر کلان شهر تهران به صورت روزانه، ظرفیت محدودی برای تحمل بار ترافیکی وسایل نقلیه را دارند این در حالی است که برابر طرح زوج و فرد گذشته از حدود ۴ میلیون خودروی موجود، تعداد دو میلیون خودرو امکان تردد روزانه داشتند و در طرح جدید نیز عملا ۱٫۵ روز در هفته به صورت رایگان، خودروها مجاز به تردد بوده و مابقی روزها نیز با پرداخت عوارض بدون محدودیت، اجازه تردد خواهند داشت. بدیهی است این روش زمینه افزایش تقاضای سفر بیش از گذشته را فراهم کرده است.

۲ تقاضای سفر و حجم تردد در معابر حاشیه طرح از جمله بزرگراه‌های امام علی (ع) شهید همت و شهید چمران افزایش یافته و به تبع آن افزایش میانگین زمان سفر و تأخیر در شبکه معابر و افزایش آلودگی هوا را به همراه داشته است.

۳ افزایش تقاضای استفاده از موتورسیکلت و در نتیجه رشد فزاینده تصادفات منجر به جرح و فوت

۴ پیش‌بینی افزایش تقاضای سفر در ایام پایانی هر فصل با توجه به امکان ذخیره زمان رایگان (به طور مثال تمرکز و تجمیع سفرهای خرید در ایام پایانی شهریور و اسفند ماه)

۵ عدم تناسب و پاسخگویی ناوگان حمل و نقل عمومی با تقاضای سفر جدید

در خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

۶ عدم برنامه‌ریزی و پیش‌بینی لازم جهت پوشش سفرهای مراجعین سازمان‌های خدمات‌رسان از جمله مراجعات ضروری به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه به مراکز انتظامی و نظامی سرویس‌دهی به مدارس و مراکز دانشگاهی و همچنین حمل و نقل مایحتاج ضروری مانند خودروهای حمل آرد

۷ فراهم‌سازی زمینه بی‌اعتمادی مردم نسبت به سیستم مدیریت کشور با استنباط بر کسب درآمد به بهانه بهبود وضعیت آلودگی هوا

۸ افزایش انگیزه کاربران ترافیک به ارتکاب تخلف (پوشش و مخدوش کردن پلاک)

۹ ایجاد بستر مناسب جهت تردد بدون محدودیت و آسان اقشار پردرآمد در محدوده طرح جدید و سوق دادن افراد کم‌درآمد به سمت استفاده از معابر پیرامونی

۱۰ افزایش نارضایتی کسبه و ساکنین مستقر در محدوده طرح به علت محدودیت تردد و پرداخت عوارض

۱۱ ناکارآمدی طرح جدید از زمان اجرا و عدم موفقیت در کاهش بار ترافیکی منطقه مرکزی کلانشهر تهران و کاهش آلودگی هوا

۱۲ افزایش قابل ملاحظه بار ترافیکی از ساعت ۱۹ الی ۲۳ در معابر و محدودیت‌های منتهی به اجرای طرح»

در ادامه این نامه آمده است: «نظر به مواد مطروحه و افزایش نارضایتی‌های مردمی و مشکلات ترافیکی که در نتیجه اجرای طرح ایجاد شده است، به نظر می‌رسد طرح مذکور دارای نواقصی است و لازم است به منظور رفع معایب و مشکلات ذکر شده، در موارد ذیل مورد بازنگری قرار گیرد:

۱ کلیه وسایل نقلیه شخصی می‌توانند در هر هفته فقط دو روز به صورت مجاز تردد نموده و سایر روزهای هفته به استثنای روزهای تعطیل، ممنوعیت مطلق تردد اعلام شده و برای تردد خودروهای غیرمجاز، جریمه توسط پلیس صادر شود.

۲- برای موارد تردد ضروری، رانندگان می‌توانند از ظرفیت روزانه طرح ترافیک استفاده کنند.

۳-کاهش زمان طرح ترافیک از ساعت ۱۹ به ۱۷ و کاهش زمان طرح کاهش آلودگی از ۱۹ به ۱۸ در نیمه دوم سال.

۴ اجازه یکبار خروج و یکبار ورود برای ساکنین و کسبه بدون محدودیت زمانی

۵ در نظر گرفتن تردد مجاز برای خودروهای نظامی، امنیتی و خدماتی».

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری21 ساعت قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

خط تولید باتری‌های لیتیومی

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ شرکت صبا باتری در راستای ماموریت اصلی خود که همانا توسعه سیستم‌های ذخیره ساز پیشرفته انرژی است‏، با نگاه راهبردی به جریان توسعه صنعت حمل و نقل الکتریکی به عنوان یک کلان روند صنعتی در سطح بین المللی و با درک نیاز استراتژیک این صنعت به انواع باتری‌های پرانرژی، در سال ۱۳۹۳، به راه اندازی نخستین صنعت تحقیقاتی تولیدی باتری‌های لیتیومی در کشور، از طریق انتقال و اکتساب دانش فنی تولید باتری‌های لیتیومی در انواع سیلندری و تخت اقدام کرده است.

یه سوال از بچه‌های بالاشهر و پایین‌شهر: آرزوتون چیه؟

مهرمهر16 ساعت قبل
تسنیمتسنیم14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از اردبیل، حمید لطف‌اللهیان عصر امروز در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار داشت: فرهنگسرای هنر در اردبیل فعالیت براساس مصوبه شورای شهر اردبیل خود را آغاز می‌کند که تخصصی کردن فعالیت فرهنگسراها به صورت تخصصی در خدمت هنر و فرهنگ است. وی با اشاره به این که کارکرد فرهنگی و هنری اولویت اساسی شهرداری اردبیل است بیان کرد: پرهیز از اجرای برنامه‌های عمومی و مشترک تخصصی‌محور می‌شود که اجرای این برنامه‌ها با همکاری خانه فرهنگ و هنر به شکل منسجم برگزار می‌شود که باید مورد توجه واقع شود. شهردار اردبیل بیان کرد: ساماندهی تابلوهای تبلیغاتی شهر و جلوگیری از ناهمگونی سیمای شهری به عنوان اولویت اساسی در دستور کار قرار گرفته و تلاش بر این است که در راستای نظارت و کنترل بر وضعیت بهبود سیمای شهری برنامه‌ریزی اساسی داشته باشیم که این موضوع به عنوان اولویت اساسی مبنای کار است. وی بیان کرد: اجرای طرح تفصیلی شهری به عنوان یک اولویت اساسی و مهم مبنای کار است که باید اجرای این طرح را در اردبیل به شکل عملیاتی اجرا کنیم. انتهای پیام/۱۳۲/ش

افزایش غلظت آلایندگی هوا در شهرهای صنعتی

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
آقای اصغری در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما؛ با اشاره به افزایش آلایندگی به گروه‌های حساس توصیه کرد که از سفر‌های غیر ضرور خودداری کنند. وی با اشاره به ورود موج بارشی از شمال غرب به کشور، گفت: این موج بارشی فردا سراسر نیمه غربی کشور از جمله آذربایجان شرقی، زنجان، کردستان، کرمانشاه، ایلام، خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، همدان، ​مرکزی، قزوین، البرز، زنجان و تهران را با بارش‌های موقتی روبرو می‌کند. اصغری همچنین این بارش‌ها را برای فردا در استان‌های اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، شمال استان فارس و بوشهر به صورت موقتی پیش بینی کرد که با ورود به نیمه شرقی، این سامانه ضعیف می‌شود. کارشناس هواشناسی افزود: هفته آینده کاهش دما را پیش رو داریم.

فیلم | آتش دوباره به جان پلاسکو افتاد

همشهریهمشهری23 ساعت قبل
وی با تاکید بر اینکه محل حادثه در ضلع شرقی پلاسکو قدیم واقع شده بود گفت: ساختمان محل آتش سوزی در گذشته گاراژ بوده و مغازه‌هایی در کنار آن وجود داشت. در طبقه بالایی این ساختمان که بیش از ١٠٠٠ متر وسعت داشت، چندین باب مغازه دچار اتش سوزی شده که انبارها و مغازهها کاربری تولید و نگهداری لباس داشتند و وسعت آتش سوزی حدود ٢٥٠متر بود. سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: در ابتدا شعله زیادی از پنجره‌ها بیرون می‌زد اما بعد از مدتی با تلاش آتش نشانان شدت آن کاهش یافت. در ادامه نیز با توجه به اینکه آتش به شیروانی‌ها هم سرایت کرده بود عملیات را ادامه دادند تا آتش به طور کامل اطفاء شود. به گفته وی این عملیات مصدومی نداشته است.

نظرها

اخبار بیشتر