مراسم گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در قزوین برگزار شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور
  4. فرهنگ
مراسم گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در قزوین برگزار شد

مراسم گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در قزوین برگزار شد

مراسم گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار با تقدیر از ۲۳ نفر از فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی در استان قزوین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی قزوین، مراسم گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار استان قزوین روز چهارشنبه ۲۹ آبان ماه با حضور هدایت الله، جمالی پور استاندار قزوین؛ داود محمدی، نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی؛ بهمن طاهرخانی، نماینده مردم تاکستان در مجلس شورای اسلامی؛ هادی آشتیانی، مدیرکل ترویج کتاب‌خوانی و امور فرهنگی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر و شهرداران، مدیران و مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان با تجلیل از ۲۳ نفر از فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی برگزار شد.

خواندنی که با تعقل و تفکر باشد، سعادت جامعه را به همراه دارد

هدایت اله جمالی پور در این مراسم گفت: جامعه‌ای که در آن مطالعه در اولویت نباشد، دچار جهل و نادانی می‌شود. برای آن‌که آینده خوبی را رقم بزنیم، همه نیازمند مطالعه و تحقیق هستیم، پس همه ما در زمینه ترویج خواندن تکلیف بزرگی بر عهده داریم.

جمالی پور گفت: خواندنی که مبتنی بر ارزش‌های دینی و در سایه تعقل و تفکر باشد، جامعه را به سعادت می‌رساند.

رئیس انجمن کتابخانه‌های عمومی استان افزود: باید با همکاری و همراهی همه نهادها، فرهنگ مطالعه را در جامعه تقویت کنیم؛ چراکه جهل و نادانی آتش فتنه به پا می‌کند.

استاندار قزوین خاطر نشان کرد: امید است با تاسی از ارزش‌های دینی و تاریخ عاشورا، جامعه را بر اساس علم و آگاهی و اخلاق بنا کنیم و تنها راه تحقق این امر ترویج مطالعه و کتابخوانی است.

مراسم گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در قزوین برگزار شد - 7

کتابخانه‌های عمومی با همراهی کتابداران به پایگاه‌های فرهنگی تبدیل شده‌اند

هادی آشتیانی، مدیرکل ترویج کتابخوانی و امور فرهنگی نهاد در آیین گرامیداشت روز کتاب، کتاب‌خوانی و کتابدار استان قزوین ضمن تقدیر از تلاش و زحمات کتابداران خدوم، گفت: کتابخانه‌های عمومی باید با همراهی و تلاش کتابداران به پایگاه‌های فرهنگی محلات تبدیل شوند؛ چراکه این امر مطالبه مردم است.

وی اظهار داشت: با تلاش نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و همراهی کتابداران در برگزاری جشنواره‌های کتابخوانی امکان مطالعه و کتابخوانی در فضاهای مختلف بیش از گذشته فراهم شده است.

مدیرکل ترویج کتابخوانی و امور فرهنگی نهاد، با ابراز تاسف از آتش زدن یکی از کتابخانههای عمومی استان تهران در وقایع اخیر گفت: این اقدام با هیچ عقل و منطقی سازگار نیست و نشان از جهل و نادانی عده‌ای خاص در جامعه است و این وظیفه ما است که با آگاهی بخشی، سطح دانایی اقشار مختلف را افزایش دهیم.

وی عنوان کرد: کتابداران باید خودشان را به زینت علم و دانش آراسته و با ارائه مشاوره صحیح به اعضا و مراجعان نقش موثری در افزایش دانایی و آگاهی جامعه ایفا کنند.

کتاب‌خوانی یکی از نیازهای اصلی است

داود محمدی، رئیس کمسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی در مراسم گرامی‍‌داشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار با اشاره به اهمیت کتابخوانی، گفت: یکی از نیازهای ضروری در جامعه توجه به امر کتابخوانی است. همان اندازه که غذای جسم مورد توجه است، غذای روح هم باید مورد توجه قرار گیرد.

نماینده مردم قزوین با اشاره به اهمیت راه اندازی کتابخانه‌های سیار، گفت: دسترسی راحت مردم به کتاب، گام بزرگی در توسعه مطالعه و کتابخوانی است و باید اقدامات موثری در جهت تقویت کتابخوانی برداشته شود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

محمدی با اشاره به پایین بودن سرانه مطالعه در کشور خاطر نشان کرد: در راستای تقویت کتابخوانی در جامعه، تعهد و همکاری دستگاه‌های دولتی بیش از گذشته موثر است. امیدواریم با همکاری سایر دستگاه‌ها، گام‌های مفیدی در رشد و اعتلای فرهنگ کتابخوانی برداریم و سرانه مطالعه را افزایش دهیم.

مراسم گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در قزوین برگزار شد - 18

کتابخانه‌های عمومی به مراکزی فعال و پویا در استان بدل شده‌اند

فاطمه محمد بیگی، مدیرکل کتاب‌خانه‌های عمومی استان در این مراسم اظهار داشت: توسعه یافتگی در جوامع حاصل نمی‌شود مگر با خواندن کتاب، و خرسندیم که در سایه همکاری و تلاش کتابداران خدوم، کتابخانه‌ها از محیط هایی ایستا به مراکزی فعال و پویا تبدیل شده‌اند.

وی افزود: کتاب بهترین وسیله برای انتقال دانایی در جوامع به شمار می‌رود، چرا که اندیشه در کتاب‌ها جمع شده و جهالت را برطرف می‌کند.

محمد بیگی با اشاره به اقدامات گسترده این اداره کل در ایام بیست و هفتمین دوره هفته کتاب، بیان کرد: در این ایام و به جهت ترویج فرهنگ کتابخوانی و مطالعه مفید، بیش از ۳۶۰ برنامه فرهنگی با همکاری کتابداران در کتابخانه‌های عمومی استان برگزار شد.

محمدبیگی در پایان ضمن ارائه گزارشی از سرانه فضای کتابخانه‌ای، منابع و سرانه مطالعه، عنوان کرد: در حال حاضر شکافی بین وضعیت موجود و ایده آل وجود دارد که امید است این خلأ با زحمات کتابداران و تلاش مسئولان پر شود و با همکاری تمام دستگاه‌ها شاهد رشد و پویایی کتابخانه‌ها بیش ازگذشته باشیم.

در پایان مراسم از کتابداران، ‌کتابخوانان و فعالان عرصه کتاب و کتابخوانی استان قزوین تقدیر شد.

برگزیدگان مسابقه هدهد سفید

پریسا کهنسال / برگزیده مسابقه هدهد سفید در بخش کتابداران

یگانه رضوان نیا / برگزیده داوران مسابقه هدهد سفید در بخش کودکان

تینا ناصری فرد / برگزیده داوران مسابقه هدهد سفید در بخش نوجوانان

برگزیدگان مسابقه خاطره نویسی

لیلا محمدی /مسئول کتابخانه شهدای فارسجین/ برگزیده مسابقه خاطره نویسی کتابداران

سعید نوری / مسئول کتابخانه شهید مطهری / برگزیده مسابقه خاطره نویسی کتابداران

مسئولان و کتابداران برتر

ثریا یوسفی منفرد / مسئول برتر کتابخانه علامه طباطبایی شهرستان تاکستان

ستاره کشاورز خامسی / مسئول برتر کتابخانه کامیاب آقایی شهرستان قزوین

محمد زارعی / مسئول برتر کتابخانه امام محمد باقر (ع) شهرستان آبیک

شیرین شهبازی / کتابدار برتر کتابخانه علامه دهخدا شهرستان البرز

کتابخانه‌های برتر نهادی، مشارکتی و پیشکسوت برتر

لیلا زکی لو / مسئول کتابخانه برتر نهادی / کتابخانه صاحب الزمان (عج) شهرستان بوئین زهرا

لیلا اسد پشامی / مسئول کتابخانه برتر مشارکتی / کتابخانه موسی بن جعفر (ع) شهرستان البرز

محمد علی خرمشاهی / پیشکسوت برتر

کتابخوانان برتر در رده سنی کودک

مهرشاد خوش جهانی/ کتابخوان برتر کتابخانه علامه دهخدا شهرستان البرز

محدثه سکاکی/ کتابخوان برتر کتابخانه علامه رفیعی شهرستان قزوین

کتابخوانان برتر در رده سنی نوجوان

ستایش صالحی پور/ کتابخوان برتر کتابخانه آیت اله حاج سید حسین موسوی شهرستان قزوین

حسین نوری/ کتابخوان برتر کتابخانه امام خمینی (ره) شهرستان قزوین

آیدا زارعی/ کتابخوان برتر کتابخانه حسن صباح شهرستان قزوین

زهرا قهوچی/ کتابخوان برتر کتابخانه بقیه الله شهرستان آوج

کتابخوانان برتر در رده سنی جوان

حسن سعیدی/ کتابخوان برتر کتابخانه شهید مطهری شهرستان تاکستان

زهرا تیماسی/ کتابخوان برتر کتابخانه شیخ محمد عاملی شهرستان بوئین زهرا

کتابخوانان برتر در رده سنی بزرگسال

محمد امام/ کتابخوان برتر کتابخانه عارف قزوینی شهرستان قزوین

مسلم برزآبادی فراهانی/ کتابخوان برتر کتابخانه دبیرسیاقی شهرستان البرز

مراسم گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در قزوین برگزار شد - 55مراسم گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در قزوین برگزار شد - 56مراسم گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در قزوین برگزار شد - 57مراسم گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در قزوین برگزار شد - 58مراسم گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در قزوین برگزار شد - 59مراسم گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در قزوین برگزار شد - 60مراسم گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در قزوین برگزار شد - 61مراسم گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در قزوین برگزار شد - 62مراسم گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در قزوین برگزار شد - 63مراسم گرامیداشت روز کتاب، کتابخوانی و کتابدار در قزوین برگزار شد - 64

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نانو شیشه زیست فعال

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‏، محققان دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر‏ نانو مواد شیشه زیست فعالی را به دست آوردند که خواص بیولوژیک دارد.

یک سوال همیشگی درباره نمایشگاه کتاب

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
کلاکت این هفته به موضوعاتی چون سوال همیشگی درباره نمایشگاه کتاب و یک مرمت و کلی حرف و حدیث پرداخته است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در کلاکت این هفته خواهید دید: >> این روز‌ها سینمای کودک و نوجوان سهم خواهی کرده است و چند فیلمی را در سینما به نمایش درآورده است البته از بین این آثار «منطقه پرواز ممنوع» پرفروش شده و به باشگاه میلیاردی‌ها پیوسته است>> چرخه نمایش فیلم‌ها همچنان مطلوب نیست و تهیه کنندگان فیلم‌های کودک اعتراض‌هایی دارند>> هادی حجازی فر بازیگر سینما و تلویزیون که در اصل کارگردان تئاتر است به خانه اول خود بازگشته است و این روز‌ها آستین بالا زده و برای جوانان اهل تئاتر جشنواره‌ای به نام «هامون» راه انداخته است>> یک مرمت و کلی حرف و حدیث درباره مسجد شیخ لطف‌الله اصفهان>> سوال همیشگی درباره نمایشگاه کتاب، مکان برگزاری نمایشگاه کجاست، ‏ مصلی یا شهر آفتاب؟ و خانه به دوشی ناشران>> اعضای هیئت انتخاب فیلم‌های سینمایی جشنواره فیلم فجر انتخاب شدند>> پردیس ملت میزبان اهالی رسانه در جشنواره فیلم فجر سی و هشتم
رکنارکنا12 ساعت قبل
داستان این تصویر جدید اما کمی متفاوت است: ماجرای ازدواج مجدد مهدی پاکدل با رعنا آزادی ور از کجا شروع شدو حالا انتشار عکسی از مهدی پاکدل در کنار رعنا آزادی ور بازیگر کشورمان ماجراهایی از ازدواج مجدد آقای بازیگر را در فضای مجازی و رسانه‌ها به راه انداخت و باعث شکل گیری حواشی تازه‌ای پیرامون مهدی پاکدل شد. این خبر توسط مهدی پاکدل و رعنا آزادی ور تا به این لحظه نه تکذیب شده است و نه تایید. البته این اولین بار نیست که مهدی پاکدل با حواشی ازدواج مجدد دست و پنجه نرم می‌کند. جدایی پرحاشیه بهنوش طباطبایی از مهدی پاکدلبهنوش طباطبایی و مهدی پاکدل در ۱۳۸۹ پس از ۵ سال زندگی مشترک از یکدیگر جدا شدند. ازدواج مجدد بهنوش طباطبایی؛ شایعه جدیدی در راه است؟ و حالا پس از شایعاتی که سال گذشته درباره ازدواج مجدد بهنوش طباطبایی منتشر شد، با انتشار این عکس جدید نوبت به مهدی پاکدل رسیده است که شایعه ازدواج مجددش با رعنا آزادی ور، ورد زبان‌ها شود.

بررسی شاخصه‌های دانشجوی تراز انقلاب از منظر قرآن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ گفتگوی ویژه اخبار قرآنی با موضوع «دانشجوی تراز انقلاب اسلامی با شاخصه‌های قرآنی» با حضور حجت الاسلام و المسلمین دکتر اصغر هادوی کاشانی استاد دانشگاه و پژوهشگر قرآنی، فردا جمعه ساعت ۱۰ روی آنتن می‌رود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
اکران خصوصی «مطرب» به کارگردانی مصطفی کیایی با حضور پرویز پرستویی، الناز شاکردوست و محسن کیایی، شب گذشته (چهارشنبه ۱۳ آذر) در پردیس چارسو برگزار شد.
الفالف1 روز قبل
به گزارش فارس، امروز خبری منتشر مبنی بر اینکه بخشی از سقف یک مدرسه در تهران ریخته است و دانش‌آموزان آسیب دیدند. آموزش و پرورش شهر تهران اعلام کرد: بخش کوچکی از سقف کاذب یکی از کلاس‌های درس در مدرسه حضرت فاطمه (س) منطقه ۱۰ ریزش کرده است. عبدالرضا فولادوند مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران همراه با ارغوانی مدیر آموزش و پرورش منطقه ۱۰، ثقفی رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی با حضور در مدرسه و بازدید از فضا و موقعیت کلاس درس، دستور ترمیم هر چه سریع‌تر قسمت آسیب دیده سقف کاذب را داد. همچنین وی از دانش آموز این مدرسه که جهت کنترل‌های درمانی به بیمارستان منتقل شده بود هم عیادت کرد. آموزش و پرورش اعلام کرد در این حادثه هیچ گونه آسیبی به دانش آموزان وارد نشده است.

نظرها

اخبار بیشتر