وظیفه اصلی کمیته امداد ترویج فرهنگ انفاق است/ ساخت ۲ واحد مسکونی برای ایتام مازندران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مازن آنلاین
  4. اجتماعی

وظیفه اصلی کمیته امداد ترویج فرهنگ انفاق است/ ساخت ۲ واحد مسکونی برای ایتام مازندران

مازن آنلاینخبرگزاری مازن آنلاین |
وظیفه اصلی کمیته امداد ترویج فرهنگ انفاق است/ ساخت ۲ واحد مسکونی برای ایتام مازندران - 0

بزرگنمایی:

پیام مازند - ایسنا/مازندران معاون توسعه مشارکت‌های مردمی مازندران با اشاره به اینکه بعضی از مددجویان کمیته امداد به صورت مستمری و بعضی در قالب تسهیلات اشتغال یا هزینه درمانی حقوق دریافت می‌کنند، گفت: یکی از وظایف اصلی کمیته امداد ترویج فرهنگ انفاق است به همین منظور ۱۱۰ مرکز نیکوکاری در استان دایر کردیم که مردم به طور خودجوش کمک‌ها را جمع‌آوری و بین نیازمندان محلات خودشان توزیع می‌کنند.

احمد سعادت در حاشیه نمایشگاه مطبوعات در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه کمیته امداد نهادی است که حدود ۷۰ درصد از منابع دولتی و ۳۰ درصد از منابع مردمی استفاده می‌کند و این میزان بسته به درآمد هر شهرستان متفاوت است، اظهار کرد: در مازندران حدود ۴۵۰ هزار صندوق صدقات وجود دارد که یکی از منابع درآمدی کمیته امداد، وجود همین صندوق‌ها است.

وی تصریح کرد: یکی دیگر از راه‌های تامین منابع این نهاد وجود ۳۰ هزار نفر از حامیان طرح اکرام است که این افراد به طور میانگین در هر ۶ ماه حدود ۲۷۰ هزار تومان به هر ایتام کمک می‌کنند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی مازندران با اشاره به اینکه سومین منبع درآمد کمیته امداد زکوات است، خاطرنشان کرد: دبیرخانه شورای زکات در این استان در کمیته امداد راه‌اندازی شده است و رییس آن نماینده ولی فقیه دراستان، قائم مقام این شورا استاندار و مدیرکل کمیته امداد دبیر آن هستند.

سعادت با بیان اینکه طرح‌های «مبتنی بر نیاز» چهارمین منبع درآمد کمیته امداد محسوب می‌شود، گفت: جشن نیکوکاری، عاطفه‌ها و کمک‌های مردمی در مواقع سیل یا زلزله که بین مددجویان تحت پوشش توزیع می‌شود بخشی از این طرح است.

وی با اشاره به اینکه طرح‌های مختص مازندران که توسط کمیته امداد درحال اجرا است، «دوشنبه‌های پرمهر» و «امواجی از بهشت» نام دارند، افزود: سن خیرین استان در حال بالا رفتن است به همین دلیل با همکاری آموزش و پرورش از آبان ۹۷ در راستای ترویج فرهنگ انفاق طرح دوشنبه‌های پرمهر را شروع کردیم.

در سایت خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی مازندران ادامه داد: در این طرح دانش‌آموزان در روزهای دوشنبه برای سلامتی خودشان و خانواده‌شان صدقه می‌دهند که این امر هم آموزش نیکوکاری به آن‌ها است وهم این دانش‌آموزان در آینده جایگزین خیرین امروز خواهند شد.

۲ واحد مسکونی برای ایتام دانش‌آموزی ساخته شد

سعادت با بیان اینکه در طول سال تحصیلی گذشته هزار و ۳۰۰ مدرسه در کل استان مشارکت کردند که با جمع‌آوری این مبلغ ۲ واحد مسکونی برای ایتام دانش‌آموزی ساخته شد و قصد داریم این طرح را تا پایان سال تحصیلی امسال به ۴ هزار مدرسه برسانیم، گفت: دومین طرح با نام «امواجی از بهشت» توسط خیران، ایتام و با نام شهدا آغاز شده است و طی دو ماه گذشته ۱۲۰ خانواده شهید و ۳۲۰ خیر وارد این طرح شدند.

وی تصریح کرد: در این طرح خیران هر یتیمی را برای حمایت و کمک با نام و نیت شهیدی انتخاب می‌کنند، همچنین ۴ نهاد بنیاد شهید، بنیاد حفظ و آثار و ارزش‌های دفاع مقدس، اوقاف و امور خیریه و کمیته امداد امام خمینی (ره) مشارکت دارند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی مازندران یادآور شد: قصد داریم تا پایان سال آینده به تعداد ده هزار و ۴۰۰ شهید مازندران خیر به این مجموعه اضافه شوند تا حامی ایتام باشند.

سعادت از اجرای طرح «اموات» در آینده خبر داد و گفت: در این امر مردم می‌توانند به نیت اموات خود حامی ایتام شوند.

انتهای پیام

وظیفه اصلی کمیته امداد ترویج فرهنگ انفاق است/ ساخت ۲ واحد مسکونی برای ایتام مازندران - 19

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدیو) ماجرای نوزاد رها شده در یکی از خیابان‌های شهرضا

فراروفرارو2 روز قبل
مدیرکل روابط عمومی اداره بهزیستی اصفهان گفت: نوزاد رها شده در یکی از خیابان‌های شهرستان شهرضا هم‌اکنون در شیرخوارگاه این شهر تحت مراقبت قرار دارد. به گزارش برنا؛ محمدرضا عسکریان‌زاده، افزود: این نوزاد در وضعیت سالم و مطلوب قرار دارد و تمامی اقدامات موردنیاز درباره او در حال انجام است. وی از دادن هر گونه اطلاعات بیشتر در این زمینه خودداری کرد و آن را بسته به اعلام مسوولان عنوان کرد. روز گذشته کلیپی مبنی بر رهاشدن یک نوزاد در یکی خیابان‌های شهرضا در جنوب اصفهان منتشر شد. براساس روال قانونی نوزادانی که در سطح معابر و خیابان‌ها رها می‌شوند پس از دریافت حکم قضایی و طی شدن یک دوره زمانی و مطمئن شدن از عدم بازگشت والدین، به خانواده‌هایی که تائید صلاحیت شوند و نوزاد امنیت جانی و روانی داشته باشد، سپرده می‌شوند.

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری1 روز قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

یه سوال از بچه‌های بالاشهر و پایین‌شهر: آرزوتون چیه؟

مهرمهر1 روز قبل

بارندگی‌ها تا پایان امشب ادامه دارد

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
آقای مرتضی ضرابی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: در آخرین ساعات دیشب یک سامانه بارشی از نوار غربی وارد کشور شد و نخستین بارش‌ها به شکل برف از ارومیه، سردشت آذربایجان غربی و سقز کردستان گزارش شد. وی افزود: همچنین از دیشب تا صبح امروز در بندر ماهشهر، ایلام، آبادان، بوشهر، شیراز و بروجرد گزارش بارندگی شده است. کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: در مناطق مرتفع و سردسیر، چون مراغه، سردشت، پیرانشهر، ارومیه و زنجان بارش برف گزارش شده است. آقای ضرابی گفت: مناطق مرکزی کشور و بخش‌هایی از استان‌های مرکزی و همدان در دامنه‌های زاگرس نیز تحت تأثیر این بارندگی‌ها قرار گرفتند. آقای ضرابی گفت: از بعدازظهر دوشنبه هفته آینده یک سامانه بارشی از سمت غرب و جنوب غربی وارد کشور می‌شود و از نیمه دوم هفته آینده شاهد فعالیت بارشی این سامانه خواهیم بود.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل

فیلم | آتش دوباره به جان پلاسکو افتاد

همشهریهمشهری1 روز قبل
وی با تاکید بر اینکه محل حادثه در ضلع شرقی پلاسکو قدیم واقع شده بود گفت: ساختمان محل آتش سوزی در گذشته گاراژ بوده و مغازه‌هایی در کنار آن وجود داشت. در طبقه بالایی این ساختمان که بیش از ١٠٠٠ متر وسعت داشت، چندین باب مغازه دچار اتش سوزی شده که انبارها و مغازهها کاربری تولید و نگهداری لباس داشتند و وسعت آتش سوزی حدود ٢٥٠متر بود. سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: در ابتدا شعله زیادی از پنجره‌ها بیرون می‌زد اما بعد از مدتی با تلاش آتش نشانان شدت آن کاهش یافت. در ادامه نیز با توجه به اینکه آتش به شیروانی‌ها هم سرایت کرده بود عملیات را ادامه دادند تا آتش به طور کامل اطفاء شود. به گفته وی این عملیات مصدومی نداشته است.

نظرها

اخبار بیشتر