مشکلات نوسازی بافت فرسوده پیکانشهر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. اقتصادی

مشکلات نوسازی بافت فرسوده پیکانشهر

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
شهرکی در منطقه ۲۲ تهران، شهرکی که اهالی آن از وضع موجود ناراضی هستند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، نوسازی بافت فرسوده پیکان شهر قرار بود به عنوان الگوی نوسازی بافت فرسوده در محله‌های تهران قرار بگیرد، اما اکنون این ۱۵۰۰ واحد بافت فرسوده در میان اختلاف نظر بین مجریان و مسئولین ذیربط قرار گرفته است.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فعالسازی رمز دوم پویا

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، فعالسازی رمز دوم پویا، ضریب امنیت تراکنش‌های اینترنتی را افزایش می‌دهد و از کلاهبرداری‌های اینترنتی و سوءاستفاده از حساب‌های بانکی جلوگیری می‌کند. چنانچه فقط از کارتخوان یا خودپرداز استفاده می‌کنید نیازی به فعالسازی رمز دوم پویا نیست برای آشنایی بیشتر با نحوه فعالسازی رمز دوم، گزارش آذری بقا را مشاهده نمایید.

فیلم| زره‌‌پوش‌شدن بانک‌ها بعد از اعتراضات بنزینی

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
تسنیمتسنیم15 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم، طهماسب مظاهری ضمن علت یابی نوسانات ارز در هفته اخیر اظهار کرد: «در طول چند ماه اخیر شاهد ثبات نسبی بودیم و نوسانات چند هفته اخیر نیز جزئی از همین نسبیت است.» وی ادامه داد: «ثبات به معنای ساکن بودن و دارا بودن یک عدد ثابت نه در ایران و نه در هیچ کشوری نیست و هر کشوری متناسب با شاخص‌های پولی و بانکی و نیز تولید ناخالص، نرخ ارز را در نوسان می‌بیند.» مظاهری با اشاره به اقدامات یک سال اخیر بانک مرکزی گفت: «بانک مرکزی اجازه داد نرخ ارز از پایه و مقررات اقتصادی تبعیت کند و سیاست غلط ۶ سال گذشته که بر اساس سرکوب نرخ ارز بود را پیش نگرفت.» وی سیاست‌های قبل از همتی را حراج ارز کشور خواند و افزود: «این کار درستی از سوی بانک مرکزی بود که با تشویق صادرکننده‌ها تامین ارز بازار را بهبود بخشید.» مظاهری نقدینگی و بودجه دولت را دو شاخص مهم در نوسان نرخ ارز برشمرد و گفت: «متاسفانه رشد نقدینگی بالای ۲۵ درصد بود و وقتی چاپ پول صورت می‌گیرد، طبیعتا قیمت واحد ارز را بالا می‌برد.» وی ادامه داد: «بانک مرکزی یک کار درست انجام و اجازه داد شاخص‌های اثرگذار از جمله نقدینگی در قیمت ارز با آرامش و نوسان نه چندان شدید که در ارز جهانگیری شاهد بودیم، اثر خود را بگذارد و از سیاست سرکوب نرخ ارز تبری جست و باید همتی را تشویق کرد که این کار را ادامه دهد.» مظاهری اضافه کرد: «اگر دولت موفق شود در مسائل مالی و بودجه و هزینه‌ها صرفه جویی کرده و منابعی غیر از بانک مرکزی را برای خود تامین کند، رشد نرخ ارز با ثبات بیشتری روی می‌دهد.» وی دستور اداری و تزریق ذخایر ارزی را به فنری تشبیه کرد که روزی جهشی خطرناک خواهد داشت و خاطرنشان کرد: «اگر دولت در چاپ پول ناپرهیزی کند، نرخ ارز نیز بالا خواهد رفت و باید از بانک مرکزی درخواست شود در این راستا مراقبت نماید.» انتهای پیام/

بودجه نیازمند اصلاح ساختاری

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
بودجه سال آینده در حالی به مجلس ارائه شد که قرار بود برای پایدار شدن درآمد‌ها و کارایی هزینه‌ها با اصلاحی ساختاری تبیین شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما اصلاح نظام بودجه ریزی اگر سطحی و محدود باشد پاسخگو شرایط فعلی اقتصاد کشور نخواهد بود در فرصتی که تحریم‌ها برای جداشدن از درآمد‌های نفتی ایجاد کرده ضرورت اصلاح ساختار بودجه بیش از گذشته احساس می‌شود اصلاحی که انجام آن اراده عزم جدی را می‌طلبد.
وانانیوزوانانیوز15 ساعت قبل
نرخ خرید دلار در صرافی‌های بانکی نیز فاصله‌ای ۳۵۰ تومانی با نرخ فروش دارد که این خرق عادت نیز برای دومین روز متوالی رخ می‌دهد. غالبا فاصله خرید و فروش دلار صد تومان است. هر دلار امریکا در صرافی‌های بانکی به قیمت ۱۳ هزار و ۲۰۰ تومان خریداری می‌شود. امروز هر یورو نیز بدون تغییر به قیمت ۱۴ هزار و ۸۵۰ تومان به فروش می‌رسد و نرخ خرید یورو نیز برابر با ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان است. صرافان و فعالان بازار کاهش دوباره نرخ دلار را محتمل می‌دانند اما معتقدند دلار تا کانال یازده هزار تومان پسروی نخواهد کرد و احتمالا پس از آغاز سال جدید میلادی در محدوده قیمتی ۱۲ هزار تومان ماندگار خواهد شد.

نظارت بر تاکسی‎‌های خطی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ حدود یک ماه پس از اجرای طرح سهمیه‌بندی بنزین، رصد کرایه‌ خودروهای عمومی نشان می‌دهد، کرایه‌ تاکسی‌های خطی هیچ‌ افزایشی نداشته‌ است، اما رانندگان تاکسی‌ها نیز مطالباتی دارند که باید به آنها رسیدگی شود.

نظرها

اخبار بیشتر