عنایتی: تیم ملی فوتبال ایران مردم را عذاب می‌دهد/ به انتقاد کورکورانه عادت کرده‌ایم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فوتبالی
  4. ورزشی
عنایتی: تیم ملی فوتبال ایران مردم را عذاب می‌دهد/ به انتقاد کورکورانه عادت کرده‌ایم

عنایتی: تیم ملی فوتبال ایران مردم را عذاب می‌دهد/ به انتقاد کورکورانه عادت کرده‌ایم

فوتبالیخبرگزاری فوتبالی |

پایگاه خبری فوتبالی- مهاجم اسبق تیم ملی فوتبال ایران درباره ارزیابی اش از وضعیت این تیم و حواشی مربوط به مارک ویلموتس توضیحاتی ارائه کرد.

به گزارش فوتبالی و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رضا عنایتی مهاجم اسبق تیم ملی فوتبال ایران، درباره ارزیابی اش از آخرین وضعیت تیم ملی فوتبال ایران پس از ۲ باخت متوالی مقابل بحرین و عراق بیان کرد: شرایط تیم ملی در این بازی‌ها به هیچ وجه خوب نبود. از زمان حضور ویلموتس چیز خاصی در این تیم ندیده‌ایم و حتی می‌توانم بگویم وضعیت ما بسیار سخت‌تر شده است. نمی‌توانم به نکته مثبتی در تیم ملی اشاره کنم. عراق و بحرین جزو تیم‌های قدرتمند و درجه اول فوتبال آسیا نیستند که به راحتی از آن‌ها شکست خوردیم. عادت نداریم تیم ملی در مرحله اول انتخابی جام جهانی اینگونه نتیجه بگیرد چراکه در دوران هشت ساله کی روش ۲ بار متوالی مقتدرانه به جام جهانی صعود کردیم و ثبات خوبی داشتیم.

تیم ملی با تداوم این روند به هیچ جایی نمی‌رسد

او افزود: خیلی زشت بود که تیم ملی برای کسب تساوی به مصاف عراق رفت و از همان دقیقه اول بازی تحت تاثیر حریف بود. اعتقاد دارم ویلموتس تاکنون نکته مثبتی را به تیمش انتقال نداده است و تیم ملی با تداوم این روند به جایی نمی‌رسد. امیدوارم وضعیت در دور برگشت تغییر کند و بتوانیم از داشته هایمان بهترین استفاده را ببریم. مقابل عراق و بحرین سردرگم بودیم و هواداران هم از سبک تیم ملی و نتایج این بازی‌ها عذاب می‌کشند.

باور نمی‌کردم مربی‌ای مانند ویلموتس هیچ طرح و استراتژی‌ای نداشته باشد

مهاجم اسبق تیم ملی فوتبال ایران تصریح کرد: مشخص بود ویلموتس ارنج و برنامه خاصی هم برای بازی با عراق ندارد. باور نمی‌کردم مربی‌ای مانند ویلموتس که سال‌ها سرمربی تیم ملی بلژیک به عنوان یکی از قدرت‌های فوتبال جهان بوده برابر حریفی مثل عراق هیچ طرح، استراتژی و برنامه‌ای نداشته باشد. اکنون که چهار ماه تا بازی‌های دور برگشت زمان باقی مانده باید نقاط ضعف تیم ملی را برطرف کنیم.

باید دید قوچان نژاد چه تصمیمی برای بازگشت به تیم ملی می‌گیرد؟

او درباره لزوم بازگشت بازیکنانی مانند علیرضا جهانبخش و رضا قوچان نژاد به تیم ملی ایران گفت: تا جایی که من اطلاع دارم خود رضا نمی‌خواهد به تیم ملی بازگردد و حتی دعوت مارک ویلموتس را رد کرده است. به هر حال او از فوتبال ملی خداحافظی کرده و نمی‌دانم چه تصمیمی برای آینده دارد. اگر خودش و کادرفنی به این جمع بندی برسند که رضا می‌تواند به تیم ملی بازگردد، اتفاق مثبتی است.

با دعوت نشدن علیرضا جهانبخش به تیم ملی سرمایه سوزی می‌کنیم

عنایتی تصریح کرد: می‌خواهم به دعوت نشدن بازیکنانی مانند علیرضا جهانبخش یا سعید عزت اللهی به تیم ملی اشاره کنم. هرچند این نفرات در تیم‌های باشگاهی شان بازی نمی‌کنند، اما همه می‌دانیم فوتبال ملی با باشگاهی زمین تا آسمان متفاوت است. این نفرات و البته رضا قوچان نژاد می‌توانند از لحاظ شخصیت تیمی و فنی به تیم ملی کمک کنند و ما نباید قید سرمایه‌های مان را زده و سرمایه سوزی کنیم. امیدوارم ویلموتس هرچه سریع‌تر نگاه دقیق‌تری روی بازیکنانی که به دلیل بازی نکردن در تیم‌های باشگاهی شان به تیم ملی دعوت نمی‌شوند، اندازد.

او افزود: نفراتی مانند جهانبخش می‌توانند گره از کار تیم ملی باز کنند و دیگر فرصتی برای آزمون و خطا نداریم. باید ویلموتس بار دیگر به نفراتی که امتحان خود را در تیم ملی پس داده‌اند اعتماد کند.

در سایت خبری بخوانید: اخبار آنلاین ورزشی در ایران و جهان

عادت کرده‌ایم کورکورانه و هیجانی از بازیکنان انتقاد کنیم و این بار نوبت شجاعی است

مهاجم اسبق تیم ملی فوتبال ایران درباره انتقاد‌هایی که پس از بازی با عراق نسبت به مسعود شجاعی مطرح شده است، بیان کرد: ما ایرانی‌ها عادت داریم کورکورانه و از روی هیجان درباره یک بازیکن اظهارنظر کنیم. شجاعی ۱۴، ۱۵ سال برای تیم ملی زحمت کشیده و اگر نتوانسته در یک بازی کیفیت خود را نشان بدهد، دلیلی برای بد بودن مسعود نیست. از طرفی باید به تفکرات سرمربی تیم ملی اعتماد شود. شاید او روی سلیقه‌اش و شناختی که در تمرینات تیم ملی از بازیکنان پیدا کرده تصمیم گرفت مقابل عراق به شجاعی بازی بدهد.

با یک بازی کل زحمات مسعود شجاعی را از یاد نبریم

او افزود: شجاعی یکی از بازیکنان باتجربه تیم ملی است و در شرایطی که مارک ویلموتس و وحید هاشمیان به تازگی سرمربی و مربی ایران شده‌اند، تجربه او می‌تواند به تیم ملی کمک کند. بازیکنان دیگر هم مسعود را قبول دارند و به همین دلیل نباید برای یک بازی کل زحماتی که شجاعی برای تیم ملی کشیده از یاد ببریم.

عنایتی: تیم ملی فوتبال ایران مردم را عذاب می‌دهد/ به انتقاد کورکورانه عادت کرده‌ایم - 17

نمی‌توانیم یک بازیکن را وادار کنیم از تیم ملی خداحافظی کند

عنایتی درباره اینکه به نظر می‌رسد برخی بازیکنان پا به سن گذاشته تیم ملی باید زودتر از این تیم خداحافظی کنند، گفت: من درباره این موضوع صحبت نمی‌کنم. به هر حال تفکر سرمربی این بوده که همچنان از بازیکن باتجربه و کاپیتان تیمش استفاده کند. نمی‌توانیم به زور یک بازیکن را وادار کنیم از تیم ملی کنار برود و خودش باید به این جمع بندی برسد. نمی‌توانیم علایق شخصی مان را وارد تیم ملی کنیم. هر بازیکنی روز خوب و بد دارد و نظر سرمربی برای استفاده از بازیکن پا به سن گذاشته مهم است.

باید دید ویلموتس چه اختیاراتی به هاشمیان داده است

او درباره اینکه به نظر می‌رسد وحید هاشمیان با وجود توانمندی‌های فنی و اخلاقی اش تاکنون نتوانسته است ارتباط مناسبی بین بازیکنان و ویلموتس ایجاد کند و مانند کریم باقری در پرسپولیس وظایفی فراتر از یک دستیار برای سرمربی خارجی داشته باشد، گفت: هاشمیان در کنار ویژگی‌های بارز فنی از لحاظ انضباط و اخلاق هم الگو است، اما من هم چنین نظری دارم و باید ببینیم او در ادامه چگونه رفتار می‌کند. از طرفی باید دید ویلموتس چه اختیاراتی به وحید داده است. اکنون ما تنها هاشمیان را در شرایطی می‌بینیم که با تماشای بازی‌های لیگ برتر از لحاظ معرفی بازیکنان به ویلموتس کمک می‌کند و از اینکه او در رختکن چه وظایفی دارد بی اطلاع هستیم.

وضعیت تیم ملی به هیچ وجه امیدوار کننده نیست

مهاجم سابق تیم‌های استقلال و سپاهان درباره ارزیابی اش از شانس صعود ایران به مرحله بعدی انتخابی جام جهانی بیان کرد: شرایط فعلی تیم ملی ایران ما را به آینده امیدوار نمی‌کند و تنها به عنوان یک هوادار امیدوارم ویلموتس تیم ملی را از این وضعیت خارج کند. اطمینان دارم اگر وضعیت تغییر کند راحت به عنوان تیم اول از گروه مان بالا می‌آییم.

موافق برکناری ویلموتس نیستم

او درباره احتمال برکناری مارک ویلموتس گفت: به هیچ وجه موافق این موضوع نیستم چراکه برای استفاده از مربی خارجی دیگر زمان نداریم. با وجود احترامی که برای مربیان ایرانی قائل هستم هم باید بگویم آن‌ها بار‌ها نشان داده‌اند نمی‌توانند زیر فشار‌های اینچنینی تصمیم‌های درستی بگیرند. اکنون زمان برکناری مارک ویلموتس نیست و بهتر است باز هم به او اعتماد کنیم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خلاصه بازی استقلال و پدیده/ پدیده قربانی بعدی غول آبی

مهرمهر1 روز قبل
استقلال و پدیده در قالب هفته سیزدهم لیگ برتر به مصاف همدیگر رفتند که این بازی با تک گل شیخ دیاباته به سود استقلالی‌ها به پایان رسید. در این فیلم خلاصه بازی را مشاهده می‌کنید.

ببینید | محمدرضا احمدی به خاطر این شوخی جنجالی ناچار به عذرخواهی از استقلالی‌ها شد!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
شوخی جنجالی محمدرضا احمدی گزارشگر بازی استقلال و پدیده شهر خودرو با همکارش روی تصاویر و در زمانی که هنوز مسابقه آغاز نشده بود، او را وادار به عذرخواهی از هواداران استقلال کرد.

خلاصه بازی نساجی ۲-۲ سپاهان (لیگ برتر ایران - ۱۳۹۸/۹۹)

طرفداریطرفداری1 روز قبل
طرفداری- دیدار تیم‌های نساجی و سپاهان از هفته سیزدهم لیگ برتر ایران با تساوی ۲-۲ خاتمه یافت. نور افکن و مهدی زاده برای سپاهان گلزنی کردند و گل‌های میزبان نیز توسط ممشلی و عباس زاده به ثمر رسید.

فدراسیون فوتبال باید از مربی ایرانی استفاده کند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی درباره سخنان یکی از نمایندگان مجلس درباره دستمزد سرمربی تیم ملی فوتبال گفت: چرا نمایندگان مجلس در زمان انتخابات اظهار نظر و انتقاد می‌کنند و آیا این نماینده که گفته است پول ویلموتس تهیه نشده است نمی‌توانست این مسأله را در مجلس شورای اسلامی پیگیری کند؟ مصطفوی افزود: آیا نمایندگان مجلس نمی‌توانستند مبلغی را به فدراسیون فوتبال برای پرداخت دستمزد سرمربی تیم ملی بدهند و پس از وصول طلب فدراسیون فوتبال از فیفا این مبلغ را بازپس گیرند؟ وی درباره محل انعقاد قرارداد با سرمربی تیم ملی و محل فسخ آن گفت: بیشتر مربی‌ها در محل زندگی خود با تیم‌ها قرارداد می‌بندند. رئیس سابق فدراسیون فوتبال کشورمان افزود: با توجه به شرایطی که برای برانکو در عربستان پیش آمد و حالتی که وی از کشور ما خارج شد برانکو نمی‌تواند برای فوتبال ما موثر باشد. مصطفوی گفت: از برانکو چیزی ندیده‌ایم و کمیته فنی فدراسیون فوتبال باید به جای بله قربان گو بودن حرفش را محکم بزند. وی افزود: از نظر روحی مربی که از پرسپولیس شکایت کرده نمی‌تواند سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان شود و برانکو می‌داند ایران دیگر جای او نیست. مصطفوی گفت: کار‌هایی که برانکو با پرسپولیس کرد یا پرسپولیس با وی انجام داد دیگر جایی برای سرمربی شدن برانکو در تیم ملی نگذاشته است. وی افزود: بسیار سخت مربیان خارجی را بدست می‌آوریم، اما بسیار آسان از دست می‌دهیم. علی فتح الله زاده مدیرعامل سابق باشگاه استقلال نیز گفت: زمانی که مربی برای انعقاد قرارداد به کشورمان نمی‌آید در شأن فوتبال ما نیست که رئیس فدراسیون فوتبال برای انعقاد قرارداد به محل زندگی مربی برود. وی افزود: این که در فوتبال ساحلی و داخل سالن و والیبال به عنوان‌های قهرمانی در عرصه جهانی دست یافته‌ایم به دلیل دخالت نکردن سیاسیون در این ورزش هاست و افراد متخصص توانسته‌اند درباره این ورزش‌ها تصمیم بگیرند، اما همه می‌خواهند در فوتبال وارد شوند و اجازه به متخصصان برای تصمیم گیری نمی‌دهند. فتح الله زاده گفت: در آستانه حذف تیم ملی از رقابت‌های جام جهانی، همه باید دست به دست هم بدهند و کار را پیش ببرند تا وزارت ورزش در این زمینه کمک کند. وی افزود: مدیریت فدراسیون فوتبال را درباره سرمربیان تیم ملی قبول ندارم البته آقای تاج یک تنه همه کار‌ها را به دوش می‌کشد. مدیرعامل سابق باشگاه استقلال گفت: اگر می‌خواهیم با مربی قراردادی ببندیم باید در آن ذکر شود دستمزد وی با گذشتن از هر مرحله به او پرداخت می‌شود. فتح الله زاده افزود: در زمان حضور کیروش در ایران هشت سال فرصت داشتیم مربیان جوان خود را در کنار وی آموزش دهیم، اما این فرصت از دست رفت. وی گفت: اگر ویلموتس را راضی کنیم که در تیم ملی بماند بهترین گزینه است در غیر این صورت برانکو از همه مناسب‌تر است. فتح الله زاده افزود: البته می‌توانیم یک مربی ایرانی با یک دستیار قوی خارجی را به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب کنیم.

ویدیو؛ نامزد‌های ۱۰ گل برتر ماه نوامبر بوندس لیگا (فصل ۲۰۱۹/۲۰)

طرفداریطرفداری1 روز قبل

هر آنچه در مراسم توپ طلای جهان گذشت + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران20 ساعت قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، لیونل مسی به عنوان برنده توپ طلا ۲۰۱۹ معرفی شد. مهاجم بارسلونا با پشت سر گذاشتن بازیکنانی همچون ویرجیل فان دایک، کریستیانو رونالدو و سادیو مانه برای ششمین بار این جایزه را کسب کرد. ستاره آرژانتینی بارسلونا به نخستین بازیکنی تبدیل شد که شش بار توپ طلا را می‌برد و بر این اساس توانست از رونالدو پیشی بگیرد. ستاره پرتغالی پنج بار این عنوان را به دست آورده بود. بیشتر بخوانید: لحظه‌هایی که پنجمین توپ طلا را نصیب رونالدو کرد + فیلمانتهای پیام/

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

ویروس جدید آنفالونزا تاکنون جان چه تعدادی از ایرانی‌ها را گرفته است؟

خبری3 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۱۳ آبان‌ماه

خبری3 روز قبل

اظهارات امروز روحانی و نامه رییس اتحادیه کانون وکلا به او + فیلم

خبری3 روز قبل

ورزش برای بیماران ام اس مضر است؟

آفتاب‌نیوز7 ساعت قبل

بارسلونا نیمار را به امباپه ترجیح می‌دهد

ایسنا7 ساعت قبل

قدرت نظامیان آمریکا در خاورمیانه برای ایجاد بازدارندگی کافی است!

مهر7 ساعت قبل

کمکی که استرا به تیم المپیک می‌کند/قائدی هر روز کاملتر از دیروز!

مشرق‌نیوز7 ساعت قبل

سانس آخر؛ سه‌گانه «قالیباف - عارف - جلیلی» کاندیدای مجلس می‌شوند؟

خبرآنلاین7 ساعت قبل

ویزای اسپانیا برای ایرانی‌هایی که شرایط لازم را ندارند، صادر نمی‌شود/ تنوع غذایی و صنایع دستی ایران برای اسپانیایی‌ها جذاب است/ صدور ۱۹ هزار ویزا برای ایرانی‌ها

ایلنا7 ساعت قبل

حذف سرانه درمان هفت دهک میانی و کم درآمد، میخی بر تابوت عدالت است/ چرا وزارت بهداشت به منافع ملی پشت کرد؟

ایلنا7 ساعت قبل