داستان‌های باورنکردنی سوشا و پرسپولیس (گزارش)
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ورزش۳
  4. ورزشی
داستان‌های باورنکردنی سوشا و پرسپولیس (گزارش)

داستان‌های باورنکردنی سوشا و پرسپولیس (گزارش)

ورزش۳خبرگزاری ورزش۳ |
سوشا مکانی هرگز بازیکن کم سر و صدایی نیست. او نه یک دروازه‌بان عادی که گلری است که حتی سکوتش صدای بلندی دارد.

به گزارش «ورزش سه»، شاگردان مهدی تارتار به عنوان شگفتی ساز و تیم بدون شکست این فصل تا پایان هفته دهم در شرایطی پا به استادیوم آزادی خواهند گذاشت که در میان بازیکنان این تیم یکی از چهره‌های ویژه را می‌توان سوشا مکانی دانست. گلر سابق پرسپولیس که بعد از حضور چند ساله در فوتبال اروپا بار دیگر به ایران بازگشته و اکنون با پیراهن طلایی‌پوشان نمایش درخشانی نیز از خود به جا گذاشته است.

با این حال دوران حضور سوشا مکانی در پرسپولیس با فراز و نشیب و حواشی زیادی همراه بوده است. چه او در زمان حضورش در استیل آذین و چه دورانی که راهی زندان شد و مدیریت و هواداران را با اتفاقات و حواشی باورنکردنی همراه کرد. اکنون به بخشی از تقابل او و پرسپولیس پیش از این جدال خواهیم پرداخت و باید دید اینبار چه ماجرایی در پیش خواهد بود.

پاره کردن عکس علی دایی!

اولین برخورد سوشا مکانی با پرسپولیس در دیدار این تیم مقابل استیل آذین رقم خورد؛ جایی که گلر جوان و تازه چهره شده استیل آذین عصبانی بابت عدم فیرپلی پرسپولیسی‌ها که منجر به گل دریافتی این تیم شد، جنجال بزرگی را رقم زد. در آن دیدار پربرخورد، پرسپولیسی‌ها به شدت نسبت به وقت کشی حریف و خصوصا مکانی معترض بودند و راهی برای فرار از این اتفاق هم پیدا نمی‌کردند اما در یکی از صحنه‌ها، سوشا توپ را از آن خود کرد و بعد به بهانه مصدومیت آن را به اوت فرستاد و ثانیه‌هایی با گرفتن کمرش روی زمین افتاد. داور اما دستور به ادامه بازی داد و دایی نیز از بازیکنانش خواست توپ را به نفع خود به جریان بیندازند و سرخ‌ها نیز حمله خود را روی دروازه حریف شکل دادند و در نهایت به گل دست یافتند.

سوشا مکانی اعتراضات تندی نسبت به این گل داشت و حتی با نیمکت نشینان حریف نیز قصد درگیری داشت و در نهایت نیز در پایان بازی در شرایطی که اشک‌هایش جاری بود از علی دایی به عنوان سرمربی حریف گلایه کرد و مدعی شد او دیگر اسطوره‌اش نیست و عکس‌هایش را از دیوار اتاقش پاره و دور خواهد انداخت.

پیشنهاد علی دایی و حضور در پرسپولیس

سوشا اما سه سال بعد و در شرایطی که طی این مدت حضور در فولاد و نفت تهران را تجربه کرده بود، با دعوت علی دایی به پرسپولیس پیوست و تمام صحبت‌هایش را هم فراموش کرد و از دایی به عنوان یکی از اسطوره‌های تاریخ فوتبال ایران یاد کرد. با این حال دوران پرسپولیس و سوشا مکانی با ماجراهایی تازه‌ای از این زمان تبدیل شد.

گل‌های سوشا؛ یکی از یکی جذاب‌تر

در میان تمام نمایش‌های موفقی که سوشا در ترکیب پرسپولیس داشته شاید ماجراهای گل‌های دریافتی او از جذابیت‌های خاصی نیز برخوردار باشد. زوج این دروازه‌بان و محسن بنگر سه گل بخودی ثبت کرده که شاید در تاریخ پرسپولیس بی‌سابقه بوده باشد. یکی از این‌ها در ثانیه‌هایی ابتدایی دیدار با فولاد رقم خورد که پاس به عقب محسن بنگر را به شکلی عجیب به دنبال برگشت دادنش بود اما توپ به درون دروازه پرسپولیس غلطید.

داستان‌های باورنکردنی سوشا و پرسپولیس (گزارش) - 10

کوبیدن موبایل به سمت حمید درخشان

در دوران پرحاشیه سرمربیگری حمید درخشان در پرسپولیس، پیش از دیدار با ذوب آهن، سوشا مکانی متوجه حضورش روی نیمکت تیم می‌شود و درگیری لفظی بزرگی را با مربی وقت تیمش شکل می‌دهد. دامنه درگیری طرفین باعث می‌شود تا سوشا مکانی موبایل خود را نیز به شدت به سمت درخشان پرتاب کرده و تصاویر ویژه‌ای از شکسته شدن صفحه موبایل او دو روز بعد از این اتفاقات نیز در رسانه‌ها منتشر و منعکس شد.

در خبری بخوانید: به روزترین اخبار ورزشی را در خبری بخوانید

سوشا اما کمتر از ۷۲ ساعت بعد از این اتفاق آشتی‌کنان رمانتیکی را با سرمربی تیمش شکل می‌دهد و با اهدای دسته گلی بزرگ سعی در پایان این ماجرا دارد.

شلوار باب اسفنجی و محرومیت‌ها

کمتر کسی آن روز در تمرین پرسپولیس تصور می‌کرد عکس‌هایی که سوشا مکانی با هوادارانش می‌گیرد می‌تواند آغاز یک دردسر بزرگ برای او باشد. سوشا ساعاتی بعد از انتشار یکی از تصاویر مربوط به حضور در تمرین و سلفی با هوادارانش با شلوار باب اسفنجی از سوی کمیته اخلاق با محرومیت شش ماهه مواجه شد تا هواداران این تیم به اوج عصبانیت از گلر خود برسند. کمیته اخلاق سوشا مکانی را با محرومیت شش ماهه مواجه کرد و البته در این رای اعلام شد او مشکلی برای عقد قرارداد با تیم‌های خارجی ندارد.

داستان‌های باورنکردنی سوشا و پرسپولیس (گزارش) - 17

درگیری لفظی و با علیرضا بیرانوند و دلخوری بابت جانشینی‌اش

سوشا مکانی در آخرین روزهای حضورش در پرسپولیس در جریان مذاکره باشگاه با علیرضا بیرانوند قرار می‌گیرد. او به شدت نسبت به این اقدام ناراحت شده و گلایه خود را نیز مطرح می‌کند. شنیده می‌شود او در جریان یکی از اردوها نیز با علیرضا بیرانوند که زمانی با او در نفت تهران نیز دچار چالش شده بود به درگیری لفظی می‌پردازد که البته با انتشار تصویری دو نفره در حاشیه تمرین تیم ملی سعی در پایان این ماجرا دارد.

درگیری با حنیف عمران زاده

یکی دیگر از تصاویر و اتفاقات ماندگار دوران حضور سوشا مکانی در پرسپولیس به ماجرای او در پایان دربی تک گله پرسپولیس و درگیری با حنیف عمران زاده مربوط است. جایی که در پایان بازی و در شرایطی که هواداران به شدت نسبت به پیروزی خود با گل علیپور خوشحال هستند، سوشا و حنیف در قسمت ورودی رختکن با یکدیگر درگیر می‌شوند و مشت به سمت یکدیگر حواله می‌دهند. کمیته اخلاق و انضباطی به واسطه این درگیری نیز سوشا مکانی را با محرومیت دیگری مواجه می‌کند تا سریال محرومیت‌های او در جمع سرخپوشان از تعداد انگشتان دست خارج شود.

داستان‌های باورنکردنی سوشا و پرسپولیس (گزارش) - 22

علاقه ویژه مرد کروات به شماره یک

شاید برای هواداران پرسپولیس هم عجیب بود که سوشا مکانی بعد از هر جنجالی بار دیگر شانس اصلی بازگشت به ترکیب اصلی بود. برانکو ایوانکوویچ یکی از علاقمندان به سبک این دروازه‌بان محسوب می‌شد و همواره با ستودن سختکوشی و روحیه بالای این دروازه‌بان همیشه پای او ایستاد و مقابل انتقادات او را حمایت می‌کرد. در نهایت اما ماجرای ادامه کار او و پرسپولیس و برانکو میسر نشد و سوشا سر از فوتبال اروپا در آورد تا شاید آنجا بدون حاشیه و ممیزی بتواند سبک زندگی خود را دنبال کند.

آرامش سوشا در بازگشت

سوشا اکنون بار دیگر پا به استادیوم آزادی می‌گذارد و اینبار بعد از درخشش در تیم نفت مسجدسلیمان طی دیدارهای اخیر، امیدوار است بار دیگر بتواند نمایش درخشانی از خود به جا بگذارد. او طی روزهای اخیر بدون حاشیه و البته بیشتر روی بورس با توجه به عملکردش جلوی چشم بوده و باید دید مقابل پرسپولیس نیز قادر به ارائه همان عملکرد خواهد بود یا خیر.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ کاشته زیبای وریا و گل اول استقلال

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل
در دقیقه ۸ بازی استقلال - الریان، وریا غفوری ضربه ایستگاهی پشت محوطه جریمه را به تیر دروازه قطری‌ها کوبید و توپ برگشتی را دیباته به گل اول استقلال تبدیل کرد.
مهرمهر10 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، مرحله پلی آف لیگ قهرمانان آسیا در منطقه شرق قاره امروز سه شنبه برگزار شد که در یکی از مسابقات امروز تیم شانگهای اس. آی. پی. جی موفق شد با سه گل بوریرام تایلند را حذف کند. تیم ملبورن ویکتوری هم در دیدار با کاشیما ژاپن به پیروزی رسید تا این نماینده ژاپن که در سال ۲۰۱۸ در تقابل با پرسپولیس به عنوان قهرمانی آسیا رسیده بود، از صعود به مرحله گروهی فصل ۲۰۲۰ باز بماند. استرالیا و ژاپن هم سه نماینده در مرحله گروهی دارند. مسابقات مرحله گروهی از ۲۱ بهمن آغاز می‌شود. مرحله پلی آف غرب آسیا هم بعدازظهر امروز در کشورهای مختلف برگزار می‌شود و شهرخودرو و استقلال دو نماینده ایران به مصاف حریفان قطری می‌روند.

فیلم / گل اول استقلال به الریان توسط دیاباته

ایلناایلنا8 ساعت قبل
وانانیوزوانانیوز9 ساعت قبل
به گزارش وانانیوز، دیگو آگیره سرمربی الریان اسامی بازیکنان تیمش برای دیدار با استقلال را به شرح زیر معرفی کرد: فهد یونس باکر، فرانک کوم، دیم ترائوره، یاسین براهیمی، رودریگو تاباتا، عبدالعزیز حتیم، موفاک احمد، لی جائیک، محمد العلاوی، گابریل مرکادو و احمد محمد السیددیدار دو تیم ساعت ۱۸:۴۵ آغاز می‌شود.

تشییع پیکر مطهر شهید گمنام در فدراسیون کشتی+عکس و فیلم

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز13 ساعت قبل
به گزارش مشرق، پیکر مطهر شهید گمنام هشت سال دفاع مقدس که در عملیات کربلای ۵ و در منطقه شلمچه به درجه رفیع شهادت نائل شد، در فدراسیون کشتی تشییع شد. در این مراسم که با حضور حمید سوریان قهرمان کشتی فرنگی المپیک و جهان، علی پروین پیشکسوت پرسپولیس و تیم ملی، علیرضا دبیر و حسن رنگرز رئیس و سخنگوی فدراسیون، محمد بنا و غلامرضا محمدی سرمربیان کشتی آزاد و فرنگی، فردین معصومی قهرمان کشتی آزاد جهان، محمد طلایی، عباس حاج کناری، سردار یزدانی رییس بسیج ورزشکاران و جمع کثیری از مردم و مسولان برگزار شد، ابتدا مراسم تشییع برگزار و پس از آن نماز جماعت در خانه کشتی شهید صدرزاده اقامه شد. مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴
فوتبالیفوتبالی4 ساعت قبل
پایگاه خبری فوتبالی- بازیکن پیشین تیم فوتبال استقلال می‌گوید آبی‌پوشان پایتخت در بازی با الریان قطر با تفکر فرهاد مجیدی کار خود را پیش بردند و توانستند به موفقیت برسند. ما این تیم را نباید دیگر تیم استراماچونی بنامیم چون استقلال در این بازی با تفکر فرهاد مجیدی به مصاف الریان رفته بود و بازیکنان توانستند به وظایف خودشان به طور کامل عمل کنند. همچنین هافبک‌های مرکزی تیم توانسته بودند عملکرد خوبی داشته باشند و بازی را در میانه زمین به خوبی مدیریت کنند. بازیکن پیشین استقلال افزود: استقلال در نیم‌فصل اول لیگ برتر با ۱۴ بازیکن کار خود را جلو برد و این مساله باید در نیم فصل دوم لیگ برطرف شود. او کار سختی دارد اما استقلال نام بزرگی دارد و یکی از بهترین تیم‌های ایران است و می‌تواند در سه جام بجنگند.

نظرها

اخبار بیشتر