نسخه موفقیت سامسونگ زیر ذره‌بین
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصادنیوز
  4. تکنولوژی
نسخه موفقیت سامسونگ زیر ذره‌بین

نسخه موفقیت سامسونگ زیر ذره‌بین

اقتصادنیوزخبرگزاری اقتصادنیوز |
اقتصادنیوز: قله تولید در دنیا از مسیر سیاست‌های انگیزشی قابل فتح است یا سیاست‌های جبری؟ مروری بر سه داستان خودروسازی اروگوئه، سامسونگ کره جنوبی و زیمنس آلمان می‌تواند پاسخ را روشن کند.

به گزارش اقتصادنیوز اروگوئه تصور می‌کرد با سیاست‌های جبری و اعمال تعرفه‌های سنگین بر خودروهای خارجی، باعث شکوفایی خودروسازی‌اش می‌‌‌شود. این نگاه تحمیلی موجب شده بود تا خودروسازان این کشور به نیازهای سمت تقاضا اهمیت ندهند و نوآوری و ارتقای محصولاتشان را به فراموشی بسپارند. این چک سفید امضا، در نهایت باعث روی برگرداندن کامل مردم این کشور از خودروهای وطنی شد. اما زیمنس آلمان، شرکتی در تراز بین‌المللی زمانی که وارد عرصه تولید تلفن‌های همراه شد، تصورش این بود که باید صفر تا صد قطعات در داخل مجموعه تولید شود. این مساله، افزایش هزینه تمام شده را برای زیمنس به بار آورد و توان رقابت با شرکت‌های دیگر را ربود تا زیمنس از نحوه ورود به این بازار، به عنوان یک اشتباه در تاریخش یاد کند. در کنار این دو داستان، داستان سامسونگ قرار دارد که این شرکت با تاسیس در کشوری با بازار «بیزینس دوست» از فرصت‌های تولیدی در خارج نیز بهره برد. فعالیت آزادانه سامسونگ نشان می‌دهد که مسیر فتح قله از سیستم انگیزشی توام با نگاهی به بیرون می‌گذرد.

برندهای بزرگ دنیا، چطور ایجاد شدند؟ آیا این دولت‌ها بودند که به شکل مستقیم، به حمایت از تولیدکنندگان داخلی می‌پرداختند یا مسیر شکوفایی تولید، از یک بستر انگیزشی خلق شده است؟ «دنیای‌اقتصاد» در این گزارش با مروری بر تجربه سه کشور، به جست‌وجوی پاسخ این سوالات رفته است.

دوراهی شکست و موفقیت

سیاست حمایت از تولید داخلی اگر چه در دهه اخیر در فضای تحلیلی اقتصاد ایران مورد توجه بوده، اما در حوزه عمل تقریبا با بی‌توجهی مواجه شده است. البته گاهی اوقات مفهوم و چارچوب این سیاست نیز در معرض کج‌فهمی قرار گرفته است. کشورهای بسیاری در مسیر حرکت خود، حداقل یک بار با سیاست حمایت از تولید داخلی مواجه شده‌اند. اما کشورها معمولا به منظور حمایت از تولید داخلی دو مسیر مختلف را انتخاب کرده‌اند: انتهای یکی از این مسیرها شکست و انتهای مسیر دیگر موفقیت در حمایت از تولید داخلی است. برخی از کشورها مسیر اول و برخی دیگر مسیر دوم را انتخاب کردند. کشورهایی که مسیر صحیح حمایت از تولید داخلی را انتخاب کردند، بعدها صاحب صنایع قدرتمند و رقابتی شدند و به بزرگ‌ترین صادرکنندگان دنیا تبدیل شدند. در مقابل، کسانی که مسیر اشتباه را برای رسیدن به حمایت از تولید داخلی انتخاب کردند، صاحب تولیدات وابسته، بی‌کیفیت و غیررقابتی شدند و در سیر زمان به واردکنندگان کالاهای مورد حمایت تبدیل شدند؛ به این معنا که در این کشورها سیاست حمایت از تولید داخلی نه‌تنها به سرانجام نرسید بلکه در نهایت نتیجه معکوس داد و حتی مصرف‌کنندگان داخلی به تقاضای گسترده کالاهای خارجی روی آوردند. عناوینی که این دو سیاست را از همدیگر جدا می‌کند «سیاست‌های جبری» و «سیاست‌های انگیزشی» است. سیاست‌های جبری سیاست‌هایی است که ذیل آنها سیاست‌گذار تلاش می‌کند تا با استفاده از یک نیروی بیرونی یا حتی یک محوریت جبری، به حمایت از تولید داخلی بپردازد. به‌عنوان مثال، وضع تعرفه سنگین بر کالاها و خدمات وارداتی و سهمیه‌بندی مقداری از این نوع هستند. در مقابل، سیاست‌های انگیزشی سیاست‌هایی هستند که مجاری و چارچوب بازارها را به نحوی تنظیم می‌کنند که اقتصاد به‌صورت خودجوش به سمت حمایت از تولید داخلی حرکت کند؛ به این معنا که دولت و سیاست‌گذار نقش یک تنظیم‌کننده را بازی و زمین بازی را به نحوی طراحی کند که تقویت تولید داخلی به‌صورت انگیزه‌های فعالان بازار محقق شود. امروزه عمده کشورهایی که مسیر انگیزشی را در یک صنعت خاص انتخاب کرده‌اند، به یکی از غول‌های صادراتی جهانی در آن صنعت تبدیل شده‌اند. صنایع مختلفی در کره‌جنوبی، آلمان و حتی ترکیه نمونه‌های موفقی از انتخاب مسیر صحیح حمایت از تولید داخلی هستند. از آن سو، کشورهای آمریکای لاتین به ویژه اروگوئه در سیاست حمایت از تولید داخلی خود به ویژه در صنعت خودرو شکست خورده‌اند.

سامسونگ اگر در اروگوئه بود؟

امروزه وقتی نام کره‌جنوبی شنیده می‌شود، برخی برندهای الکترونیکی و صنایع سنگین مانند کشتی‌سازی طنین‌انداز می‌شود؛ شاید مهم‌ترین برندی که سیاست موفق کره‌جنوبی در تقویت صنایع داخلی را روایت می‌کند، برند شناخته شده «سامسونگ» باشد؛ برندی که امروزه نه تنها در بازارهای فقیر و کشورهای در حال توسعه، بلکه در اقتصادهای غربی و در بازارهای رقابتی، قدرت‌نمایی می‌کند. البته سامسونگ و تاریخچه آن، نماد یک صنعت موفق تنها نیست؛ این برند منعکس‌کننده یک پکیج سیاستی موفق برای ترغیب صنایع داخلی به منظور پیمایش بازارهای جهانی در کره جنوبی است. شاید اگر موسس سامسونگ در کشوری مانند اروگوئه یا آرژانتین متولد می‌شد، امروزه این شرکت در بازارهای دنیا شناخته شده نبود و مصرف‌کنندگان در شرق و غرب این محصول را در اختیار نداشتند. تنها بازار «بیزینس دوست» کره‌جنوبی بود که می‌توانست این شرکت کوچک را به یک شرکت بزرگ و جهان‌شمول تبدیل کند. بررسی تاریخچه این شرکت نقش زمین بازی را در پیشرفت سامسونگ روایت می‌کند. «لی بیونگ جول» در سال ۱۹۳۸ شرکت سامسونگ را تاسیس کرد؛ شرکتی که زمینه فعالیت آن صادرات ماهی، میوه و سبزی به چین بود. در آن موقع، موسسان شرکت حتی در خوابشان تحولات امروز سامسونگ را نمی‌دیدند. زمین بازی و قواعد آن در بازارهای کره به نحوی تنظیم شده بود که شرکت‌ها با انگیزه و آزادانه فعالیت خود را توسعه می‌دادند. به ویژه بعد از دهه‌های ۶۰ و۷۰ که آزادی اقتصادی در کره تقویت شد. در این دهه‌ها بود که سامسونگ نیز وارد وادی الکترونیک شدن و «شرکت سامسونگ الکترونیک» متولد شد. به تدریج شرکت در صنایع سنگین شیمیایی، پتروشیمی و ساخت کشتی راه صنعتی شدن را در پیش گرفت. در کره صنایع خودروسازی به‌صورت همزمان توسعه می‌یافتند و بازارهای جهانی را قبضه می‌کردند. قطعا اگر کره برای دسترسی به تقویت تولید داخلی راه اروگوئه را انتخاب می‌کرد، امروز برندهای کره‌ای در دنیا شناخته نشده بود. مدل حمایت اروگوئه کاملا تحمیلی بود. این کشور در ابتدای دهه ۹۰ با وضع تعرفه‌های سنگین، به حمایت از صنایع خودروسازی خود پرداخت. نرخ تعرفه در مقاطعی حتی به بالای ۵۰ درصد نیز افزایش یافت. به مرور زمان خودروسازان داخلی دیگر دغدغه تقاضا نداشتند؛ می‌دانستند که به پشتوانه دولت هر خودرویی با هر کیفیتی تولید شود، در بازار داخلی تقاضای لازم را دارد؛ به همین دلیل، کیفیت محصول در بازار خودروی این کشور هیچ اولویتی نداشت. مصرف‌کنندگان به میزان قابل‌توجهی از خودروهای داخلی مایوس شدند؛ بعدها در مقاطعی که نرخ تعرفه‌ها کم شد، اروگوئه به تقاضای گسترده خودروهای خارجی روی آورد.

در سایت خبری بخوانید: بهترین اخبارعلمی و تکنولوژی از سراسر وب

شرکت زیمنس، مثال دیگری است که نشان می‌دهد حمایت از تولید باید با اتکا به سیاست‌های انگیزشی درونی توام با نگاه به بیرون باشد. اگر شرکت زیمنس قرار بود در مدل اولیه خود باقی بماند و تنها متکی به داخل آلمان باشد، اکنون همان شرکت کوچکی بود که در سال ۱۸۴۷ با ۱۰ نفر نیرو، کار خود را آغاز کرد. اما زیمنس در طول سال‌های پس از تاسیس، چندین شرکت در کشورهای دیگر خریداری کرد و به زیرمجموعه خود درآورد. در آلمان حتی پس از جنگ جهانی دوم اینطور نبود که شرکت زیمنس بدون رقیب خارجی به تولید لوازم خانگی در کشورش بپردازد. با ورود ایتالیا و ژاپن به بازار آلمان بود که در سال ۱۹۶۳، دو فعال اصلی صنعت لوازم خانگی یعنی بوش و زیمنس تصمیم به همکاری گرفتند و شرکتی مشترک را تاسیس کردند. زیمنس همواره در رقابت شدید قرار داشته و در همین رقابت‌ها تصمیم به نوآوری گرفته است، چرا که حمایت بی‌چون و چرا، فرصت نوآوری و بهره‌وری بیشتر را از شرکت‌ها می‌گیرد. زیمنس در دوره‌ای به تولید گوشی موبایل روی آورد و تلاش کرد همه قطعات گوشی را خودش تولید کند. نتیجه‌اش این شد که قیمت تمام شده‌اش به شدت بالا رفت و دیگر نتوانست با رقبا رقابت کند؛ چرا که عرصه تکنولوژی مدام تغییر پیدا می‌کرد و نیازمند سرمایه‌گذاری جدیدتری بود و در این شرایط زیمنس، نتوانست با شرکت‌های دیگر مانند نوکیا که با تقسیم کار وارد شده بودند، رقابت کند. حتی پس از آن با استفاده از این الگو، زیمنس بخشی از صنایع را به خارج از جغرافیای آلمان انتقال داد؛ مناطقی که مزیت تولیدی داشت.

مروری بر تجربه دیگر کشورها تایید می‌کند که حمایت دولتی از صنایع نوپا ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است، اما این حمایت باید هدفمند و در چارچوب یک سیاست صنعتی مشخص باشد و نه «کارت سفیدی» که تولید‌کنندگان داخلی را از نوآوری و افزایش بهره‌وری باز دارد. حمایت از تولید با اتکا به ظرفیت‌های درونی، در این کشورها همراه با نگاهی برون‌زا بوده است، به این معنی که ممکن است برخی مزیت‌های تولیدی یا رقابتی در خارج از مرزها باشد و نباید این فرصت از دست تولیدکنندگان برود. اما در کشورمان، مشخص نیست که حمایت سفیدامضا از تولید قرار است تا چه زمانی ادامه یابد و استراتژی حمایت از تولید، چه زمانی تغییر می‌کند. این مطلب برایم مفید است بلی ۰ نفر این پست را پسندیده‌اند

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، در این طرح که از ساعت ۱۰ صبح امروز در سایت اینترنتی فروش محصولات سایپا آغاز خواهد شد، خودرو پراید ۱۳۱ به قیمت ۳۷۵ میلیون ریال عرضه می‌شود که ۴۰ میلیون ریال از آن در قالب تسهیلات با بازپرداخت یک‌ساله دریافت خواهد شد. در این طرح نیز مانند طرح‌های اجرا شده قبلی، محدودیت ثبت‌نام برای افراد کمتر از ۱۸ سال، عدم امکان ثبت نام بیش از یک خودرو برای هر کد ملی، عدم فروش خودرو به کدهای ملی که در ۱۸ماه گذشته از سایپا خودرو خریده‌اند و در یک استان بودن کدپستی ثبت نام‌کننده و کد نمایندگی انتخابی توسط مشتری درنظر گرفته شده تا خودرو به مشتری واقعی فروخته شود. خودروتک۲۰۲۵
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ در این مراسم که با حضور عباس ملکی قائم مقام ایران خودرو و همچنین تعدادی از مدیران ایران خودرو دیزل برگزار شد از زحمات مهدی یونسیان مدیر عامل سابق ایران خودرو دیزل تجلیل و محمد زالی به عنوان مدیر عامل جدید این شرکت معرفی شد. وی تاکید کرد: شرکت‌های خودرویی در دو سال گذشته شرایط سختی را سپری کردند، اما بعضی از شرکت‌ها همچون ایران خودرو دیزل توانستند پابرجا بمانند. مدیر عامل جدید ایران خودرو دیزل نیز در همین رابطه گفت: باید ایران خودرو دیزل به شرکتی در تراز انقلاب اسلامی تبدیل شود. زالی با اشاره به سخنان یونسیان در خصوص پابرجا ماندن شرکت ایران خودرو دیزل در شرایط سخت افزود: دیگر نمی‌توان با این منطق ایران خودرو دیزل را هدایت کرد بلکه باید علاوه بر بازار‌های داخلی چشممان به صادرات و بازار‌های خارجی باشد. محمد زالی پیش از این مدیر شرکت ایپکو (تحقیق و طراحی موتور) ایران خودرو بود.
صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
آقای محمد زالی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما گفت: این خودرو‌ها محصولی از شرکت ایران خودرو و ایران خودرو دیزل است که با موتور ef۷ پرخوران یا همان توربو شارژ تولید می‌شود. وی افزود: با تغییراتی که در مخازن این ون انجام شده، قابلیت پیمایش ۳۰۰ کیلومتر در هر بار سوختگیری را خواهد داشت. عضو هیئت مدیره ایران خودرو دیزل بابیان اینکه، این نخستین ون پایه گازسوز تولید کشور خواهد بود گفت: این خودرو سال آینده وارد بازار خواهد شد و امیدواریم تحولی اساسی در حمل ونقل عمومی از سرویس‌های مدارس گرفته تا سرویس ادارات ایجاد کند. زالی با بیان اینکه تولید خودرو‌های پایه گازسوز به کاهش مصرف کمک خواهد کرد و کارایی موتور را بالا خواهد برد گفت: با تولید و عرضه این خودروها، گام موثری در راستای کاهش مصرف بنزین، حفظ محیط زیست و کاهش آلایندگی‌ها برداشته خواهد شد. مدیرعامل ایران خودرو دیزل با اشاره به اینکه یکی از نیاز‌های کشور استفاده از گاز طبیعی در وسایل سنگین و نیمه سنگین است افزود: امیدوارم خودرو‌های دیزلی پایه گاز طراحی و از گازوئیل کمتری استفاده شود.
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
وی با بیان اینکه پیش بینی‌ها این است که با گازسوز کردن یک میلیون و ۴۰۰ هزار خودروی عمومی روزانه حدود ۱۰ میلیون لیتر بنزین صرفه جویی خواهد شد، گفت:: اگر قیمت صادراتی هر لیتر بنزین را ۵۰ سنت در نظر بگیریم روزانه حدود ۵ میلیون دلار، ماهیانه ۱۵۰ میلیون دلار، و سالانه یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار درآمد عاید کشور می‌شود که ارزش ریالی آن حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان خواهد بود. وی زمان اجرای این طرح را حدود یک سال اعلام کرد و افزود: هم اکنون ظرفیت تکمیل خودرو‌های بنزینی به دوگانه سوز حدود ۲۰۰ هزار دستگاه است که تبدیل یک میلیون و ۴۰۰ هزار خودرو حدود یک سال زمان خواهد برد. فرشاد مقیمی با بیان اینکه هم اکنون ظرفیت تولید موتور پایه گازسوز در شرکت ایران خودرو ۴ هزار دستگاه در روز است گفت:: با اجرای این طرح می‌شود این ظرفیت را افزایش داد. وی در خصوص تولید ون‌های گازسوز نیز افزود: با مذاکرات انجام شده هم اکنون شرکت ایران خودرو آمادگی دارد سالانه ۴ هزار دستگاه از این ون‌ها را تولید و به مشتریان تحویل دهد. مقیمی همچنین از تولید خودرو‌های نیمه سنگین و سنگین پایه گازسوز خبر داد و افزود: این کار در شرکت ایران خودرو دیزل آغاز شده و امیدواریم در آینده نزدیک این خودرو‌ها را به بازار عرضه کنیم.

قدرتمندترین مرسدس ۴ سیلندر جهان یک خودروی شهری است! (+تصاویر)

13+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، رئیس کلانتری ۱۲۸ تهران نو از دستگیری یک سارق حرفه‌ای خودرو در خیابان سی متری نیروی هوایی خبر داد. سرهنگ رسول بهرامی گفت: ساعت ۱۱:۰۰ روز گذشته هفدهم آذرماه ماموران کلانتری ۱۲۸ تهران نو حین گشت زنی در خیابان سی متری نیروی هوایی به یک دستگاه سمند روشن که در کنار خودرو‌ها متوقف شده بود، برخورد کردند. این مقام انتظامی عنوان داشت: با شنیدن فرمان پلیسی، سرنشین و راننده خودرو به سرعت از محل به سمت‌های مختلفی متواری شدند و ماموران گشت انتظامی به تعقیب راننده متواری پرداختند. کلانتر محله تهران نو با اشاره به دستگیری راننده خودرو و انتقال وی به کلانتری، ادامه داد: در تحقیقات پلیسی وی به ۲۰۰ فقره سرقت خودرو و لوازم داخلی آن با همکاری همدستش اعتراف کرد. رئیس کلانتری ۱۲۸ تهران نو اعلام کرد: دستگیری متهم دوم پرونده و شناسایی سایر مال باختگان ادامه دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

چه کسی جایگزین فتحی در استقلال شد؟

خبری16 ساعت قبل

اعتراض هواداران تیم استقلال به فسخ قرارداد سرمربی ایتالیایی این تیم

خبری1 روز قبل

استراماچونی ایران را ترک کرد!

خبری1 روز قبل

توبه مرد در سرنوشت سیاه زن همسایه

خبر فوری1 ساعت قبل

فیلم/ دور ریختنی‌هایی که چرخ کردند و به مردم فروختند!

مشرق‌نیوز1 ساعت قبل

هوملس: فاوره احساسات و انرژی خود را به ما منتقل کرد؛ بورکی برابر اسلاویاپراگ در سطح کلاس جهانی ظاهر شد

طرفداری1 ساعت قبل

ارنستو والورده: اضطراب گل نزدن در نیمه دوم روی کار اینتر تاثیر گذاشت؛ آنها برای حضور در جمع ۱۶ تیم به اندازه کافی خوب بودند

طرفداری1 ساعت قبل

عکس روز: پیاده‌روهای پردود سیدنی

همشهری1 ساعت قبل

حضور تاج و سلطانی فر در مجلس برای شفاف سازی قراردادهای استراماچونی و ویلموتس؛ وزیر ورزش طرفداری از هر تیمی را تکذیب کرد

طرفداری1 ساعت قبل

چگونه از خراب‌شدن کارت حافظه جلوگیری کنیم؟ | راهنمای حل مشکلات مربوط به مموری‌کارت

همشهری1 ساعت قبل