سرمایه گذاری ۱۵ هزار میلیارد تومانی در ایلام طی یک سال گذشته
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
سرمایه گذاری ۱۵ هزار میلیارد تومانی در ایلام طی یک سال گذشته

سرمایه گذاری ۱۵ هزار میلیارد تومانی در ایلام طی یک سال گذشته

مهرخبرگزاری مهر |
ایلام - استاندار ایلام از سرمایه گذاری ۱۵ هزار میلیارد تومانی در ایلام طی یک سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، قاسم سلیمانی دشتکی شامگاه چهارشنبه در جلسه شورای اداری ایلام اظهار کرد: کسی حق ندارد در این شرایط با سخنان ناامید کننده ذهن مردم را خراب کند. امروز باید از تریبون‌ها صدای وحدت و برادری و اتحاد بلند شود. کسی که دنبال تفرقه باشد منادی حق نمی‌تواند باشد.

وی تصریح کرد: کارهای بزرگ و مهمی نظام در استان انجام داده است، (من همیشه کارهای دولت را کارهای نظام عنوان کرده‌ام) شما ببینید در اربعین در سیل اخیر در سرمایه گذاری‌ها اتفاقات خوبی افتاده است.

وی افزود: یک قلم سرمایه گذاری بیش از ۱۵ هزار میلیارد تومان تنها در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی در استان ظرف یک سال گذشته ایجاد شده است و در سفر رئیس جمهور نیز بیش از ۱۶ هزار میلیارد تومان پروژه افتتاح و کلنگ زنی می‌شود.

استاندار ایلام گفت: زائرسرایی در مشهد بنا نهاده شد برای زیارت همه مردم به خصوص مستضعفان، تاکنون با حمایت همه‌ی دوستان فاز اول در حال تمام شدن است، نیاز به حمایت همگان است که این طرح به اتمام برسد.

وی افزود: ظرف این دو سال در زمینه فرهنگی کارهای بسیار خوبی انجام شده است؛ کارهای فرهنگی در استان از جمله حوزه‌ی علمیه استان، برج هنر، مرکز نشر ارزش‌های دفاع مقدس و دیگر اقدامات فرهنگی پیشرفت‌های بسیاری در این دوسال داشته‌اند.

سلیمانی دشتکی اظهار داشت: سفر رئیس جمهور را در پیش داریم همه باید یک واحد باشیم تا استان از خیر و برکت این سفر بهره مند شود. در این سفر هم می‌توانیم کمک و مساعدت بنیادها را داشته باشیم و هم سرمایه گذاران را برای ایجاد سرمایه گذاری در استان پای کار آوریم.

وی گفت: انتخابات مجلس شورای اسلامی را در پیش داریم، بارها اعلام کرده‌ام مسئولینی که در انتخابات نقش دارند کار انتخاباتی مطلقا ممنوع است. مابقی مدیران تحت عناوین مدیر و دولت و نظام به هیچ وجه حق دخالت و استفاده از امکانات دولتی برای کاندیدای خاصی ندارند.

وی تصریح کرد: با اجرای سهمیه بندی بنزی، ن ۱۸ میلیون خانوار از ۵۵ هزار تا ۲۰۵ هزار تومان به حساب آنان واریز می‌شود. طرح حمایتی دولت اقشار ضعیف و دهک‌های پایین جامعه را پوشش می‌دهد.

استاندار ایلام بیان داشت: با سهمیه بندی بنزین ضمن صرفه جویی در مصرف سوخت موجب حفظ منابع ملی می‌شود و از قاچاق سوخت نیز جلوگیری می‌کند.

وی گفت: تا قبل از سهمیه بندی بنزین حداکثر ۱۰ درصد تولید بنزین را می‌توانستیم صادر کنیم اما با اصلاح قیمت بنزین توان صادرات و افزایش درآمد بالاتر خواهد رفت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نمایشگاه جوان ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل

ویدیو؛ پلی به گذشته - گل دیدنی محمد صلاح به لیورپول از تمام زاویه‌ها (۲۰۱۷)

طرفداریطرفداری1 روز قبل
طرفداری- سال ۲۰۱۷ در چنین روزی، محمد صلاح در دیدار تیم‌های لیورپول و اورتون این گل دیدنی را به ثمر رساند. او تاکنون در ۱۲۶ بازی با پیراهن لیورپول، ۸۲ گل به ثمر رسانده است.

همشهری TV | احتمال وقوع سونامی در دریای‌خزر

همشهریهمشهری1 روز قبل

طرح زمستانه دستگاه‌های امدادی آغاز شد

مهرمهر23 ساعت قبل

انباشت زباله‌های بیمارستانی سرکوچه‌های شهر + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، زباله‌های بیمارستانی به زباله‌های شهر بازگشتند. مدتی می‌شود که دوباره شاهد دور ریخت زباله‌های بیمارستانی در مخزن‌های زباله شهری هستیم که در دسترس کودکان کار و زباله گردان قرار می‌گیرد. براساس آمارهای جهانی بین ۱۰ تا ۵۲ درصد زباله‌های بیمارستانی عفونی هستند و حتی در صورت بازیافت نیز ممکن است باعث انتقال بیماریهای واگیردار شوند. چرا که این زباله‌های بیمارستانی می‌تواند به آنها آسیب‌های گاه جبران ناپذیر وارد کند. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پس از این جبهه گیری اعلام کرده است مردم می‌توانند با دیدن زباله‌های بیمارستانی در مخازن زباله با وزارت بهداشت تماس گرفته و مراکز بهداشتی متخلف را معرفی کنند.

(ویدئو) انفجار مهیب مخزن پمپ بنزین در مدینه

فراروفرارو1 روز قبل
فرارو- مشتریان پمپ بنزین با خیال راحت منتظر هستند تا باکشان را پر کنند و مسیر خود را ادامه دهند که ناگهان انفجار مهیبی در پمپ بنزین رخ می‌دهد. مشتری‌های و کارکنان از همه جا بی خبر به خود می‌آیند و هر کدام از طریقی از مهلکه می‌گریزند. در ویدئو مشاهده می‌شود که شعله‌های آتش زبانه می‌کشند. دیگری به سمت اتومبیل خود رفته، سوار و پیاده می‌شود. نفر سوم دوست خود را از ماشین خارج کرده و پایش را روی گاز می‌گذارد، در حالی که شیلنگ پمپ بنزین هنوز به ماشینش متصل است.

نظرها

اخبار بیشتر