جنایت خیابانی در دفاع از برادر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. حوادث
جنایت خیابانی در دفاع از برادر

جنایت خیابانی در دفاع از برادر

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
مردی مسن که در حمایت از برادرش مرتکب قتل شده‌ بود، با شکایت اولیای‌دم به‌زودی در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، وقوع درگیری در شهرک ولیعصر ۲۰ مرداد سال گذشته به مأموران پلیس گزارش داده و اعلام شد فردی در این نزاع جان باخته است. با حضور مأموران در محل، تحقیقات آغاز شد. بررسی‌ها نشان داد طرفین اصلی نزاع دو مرد جوان بودند که ساعاتی قبل از حادثه مرگ‌بار با هم دعوا کرده بودند اما دو نفر که ربطی به این درگیری نداشتند، در این ماجرا دخالت کردند و یکی از آنها به‌دست دیگری به قتل رسید.

مأموران با انجام تحقیقات چند مرد جوان را که در درگیری حضور داشتند، بازداشت کردند. آنها همگی به‌اتفاق گفتند ضارب جوان کشته‌شده مردی به نام فریدون است. یکی از شاهدان گفت: ظهر روز حادثه فرهاد، برادر فریدون که مردی جوان است، با سعید درگیری لفظی پیدا کرد و سعید به او فحاشی کرد بعد دعوا تمام شد. سعید و دوستانش در کنار خیابان قلیان سرو می‌کردند و من هم به آنجا می‌رفتم. روز حادثه هم به آنجا رفته بودم که فرهاد و برادرش آمدند. فریدون مرد جاافتاده‌ای بود ما اصلا فکر نمی‌کردیم او برای دعوا آمده باشد چون آن‌طور که از ظاهرش پیدا بود نزدیک به ۷۰ سال داشت اما وقتی رسید زیر وسایل سعید زد و آنها را شکست. او با عصبانیت گفت حق ندارید به برادر من فحش بدهید و هر کسی فحش داده است، باید درباره دلیل این رفتارش توضیح دهد و عذرخواهی کند.

این شاهد ادامه داد: وقتی این موضوع مطرح شد، سعید خیلی عصبانی شد و دعوا بالا گرفت. رامین، دوست سعید، برای میانجیگری سمت فریدون رفت و به او گفت شما که سن‌وسالی دارید، بهتر است ماجرا را تمام کنید و درگیری ایجاد نکنید اما فریدون به‌ سمتش حمله کرد و چاقو را به بدنش فرو برد. در نهایت با دخالت مأموران درگیری تمام شد.

پلیس تحقیقاتی را درباره فریدون آغاز کرد و متوجه شد این مرد ۶۶ ساله است و پرونده شخصیت نزد پلیس دارد. او فرد شروری است که چند سال زندانی بود. عمده اتهاماتی هم که به‌خاطرش بارها به زندان افتاده، درگیری و نزاع ‌است. وقتی فریدون بازداشت شد مأموران آثار جراحت روی بدنش پیدا کردند که برخی از این جراحت‌ها قدیمی و برخی هم به دلیل درگیری اخیر بود. فریدون بعد از بازداشت به قتل رامین اعتراف کرد و گفت: سعید به برادرم فرهاد فحش داده‌ و فرهاد خیلی از این موضوع ناراحت بود. من برای دفاع از برادرم و آرام‌کردن او سراغ سعید رفتم اما آنها تعدادشان زیاد بود و به سمت ما حمله کردند من و برادرم تنها بودیم و مجبور شدیم با آنها درگیر شویم. آنها با سیخ و پایه قلیان به جان ما افتادند و من هم مجبور شدم چاقو درآورم چون آنها به‌سمت من حمله کردند و با چاقو مرا زدند که آثارش هم وجود دارد. من به قصد کشتن کسی را نزدم وقتی رامین به سمت من آمد برای اینکه از خودم دفاع کنم او را زدم.

در خبری بخوانید: اخبار حوادث ایران

با وجود ادعای فریدون، پزشکی قانونی اعلام کرد ضربه‌ای که بر بدن مقتول وارد شده، مستقیم و عمیق بوده است. بر اساس این نظریه، چاقوی سلاخی به صورت کامل و عمیق وارد بدن مقتول شده و قلب او را پاره ‌کرده و همین هم باعث مرگ او شده ‌است. همچنین مشخص شد ضربه از فاصله نزدیک به مقتول وارد شده ‌است در حالی که به گفته شاهدان، مقتول هیچ آلت کشنده‌ و سلاح و سرد و گرم در دست نداشت.

همچنین مأموران متوجه شدند علاوه بر فریدون افراد دیگری هم در این درگیری بودند که چند نفر از آنها نیز زخمی شده‌اند. فریدون از یکی از آنها به نام ساسان شکایت کرد و گفت: ساسان به‌ضرب چاقو من را زد. او چنان مرا زخمی کرد که چند عمل جراحی روی بدنم انجام شد تا زنده بمانم. من از او شکایت دارم چون او بود که باعث شد درگیری بالا بگیرد و جو آنجا به هم بریزد. من وقتی رفتم و داد و فریاد کردم کسی چیزی نگفت اما ساسان به ‌سمتم حمله کرد و مرا زد و بعد بقیه هم به ‌سمت ما آمدند که این موضوع باعث درگیری و کشته‌شدن رامین شد. آنها بودند که ما را وادار به دفاع کردند. با توجه به تحقیقاتی که مأموران انجام دادند، پنج مرد دیگر از جمله ساسان به اتهام شرکت در نزاع دسته‌جمعی بازداشت شدند اتهامی نیز از سوی فریدون متوجه‌شان شد و فریدون به دلیل آسیبی که دیده ‌بود، از آنها شکایت و درخواست غرامت کرد. به این ترتیب، پرونده با صدور کیفرخواست از سوی دادسرا به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و به این ترتیب، فریدون به اتهام قتل عمدی رامین، همچنین ساسان و چهار نفر دیگر به اتهام آسیب‌رساندن به فریدون و شرکت در نزاع دسته‌جمعی محاکمه می‌شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سیل سیستان و بلوچستان/ ارتش: خیلی از هموطنانمان را از بالای درخت نجات دادیم

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

سیل مهربانی دریادلان برای مناطق سیل‌زده سیستان و بلوچستان + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، با گذشت ۶ روز از سیل و آبگرفتگی در شهر‌های مختلف استان محروم سیستان و بلوچستان، مثل همیشه عموم مردم از اقشار مختلف به کمک و یاری این هموطنان شتافتند. نیرو‌های مسلح کشورمان از جمله نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز از این قاعده مستثنی نبود و با نیرو‌ها و بالگرد‌های خود به کمک رسانی به مردم نقاط در محاصره آب پرداختند. در ادامه گزارشی از تلاش ستودنی این دلیرمردان را برای کمک رسانی در سیل سیستان و بلوچستان، مشاهده می‌کنید. انتهای پیام/
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، قربان میرزایی افزود: چند تیم هم اکنون کارگزاران و نیروهای حج و زیارت استان‌های سیستان و بلوچستان و نیز خراسان جنوبی به عنوان استان معین اعزام شده است. وی عنوان کرد: تیمی هم از سازمان مرکزی در این مناطق حضور یافته تا با هماهنگی با ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان نسبت به مدیریت و توسعه ارتقا سطح خدمت رسانی به سیلزدگان به تناسب نیاز و شرایط اقدام نمایند. قربانی اظهار کرد: پخت و توزیع غذای گرم از دیروز با استقرار تیم‌ها در روستای نگور و برخی دیگر از مناطق آغاز شده و بخشی از منابع لازم هم از محل کمک‌های خیرین و کارگزاران تأمین گردیده است. معاون سازمان حج و زیارت تصریح کرد: هم اکنون حج و زیارت استان‌های کرمان و یزد هم آمادگی لازم برای اعزام نیرو و خدمت رسانی به سیلزدگان را دارد و در صورت اعلام نیاز؛ فوری اقدام می‌شود. وی عنوان کرد: همچنین نمایندگی مقام معظم رهبری در حج و زیارت هم نمایندگانی را در حوزه اهل سنت در کنار این تیم‌ها در مناطق سیلزده مستقر کرده تا نسبت به ارائه خدمات فرهنگی و دینی و شرعی مورد نیاز سیلزدگان اقدام نمایند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
وزیر راه با اشاره به وضعیت راه‌های استان سیستان و بلوچستان گفت: بیش از ۸۰۰ راه روستایی دچار آسیب یا انسداد شده بود که با همت راهداران و با بسیج امکانات و استفاده از ۳۷۵ دستگاه ماشین آلات سنگین و نیمه سنگین بازگشایی راه‌ها صورت گرفت. وزیر راه و شهرسازی در ادامه افزود: الویت ما این است که راه‌های اصلی مسدود نباشد. اکنون راه‌های اصلی تماما باز و بسیاری از راه‌های فرعی نیز ترمیم شده‌اند. وی افزود: باید بتوانیم اعتباراتی را برای بازسازی مناطق سیل زده مصوب کنیم و بعد از آن کار بازسازی را شروع خواهیم کرد. بر اساس این گزارش، سه استان کشور در سیل اخیر درگیر شدند به طوری که جنوب استان کرمان، شرق استان هرمزگان و جنوب استان سیستان و بلوچستان از ایرانشهر تا چابهار درگیر سیل هستند.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کارشناسان سازمان ملل متحد روز پنجشنبه در گزارشی درباره وضعیت کودکان سوری از تجاوز به دختران، بردگی جنسی، شکنجه پسران و اجبار آنها به آموزش نظامی و بمباران مدارس و بیمارستان‌ها خبر داده است. به گزارش یورونیوز؛ این گزارش می‌گوید که در جنگ داخلی سوریه، دختران ۹ ساله به بردگی جنسی گرفته شده‌اند و به آنها تجاوز شده است. بر اساس این گزارش در جریان جنگ سوریه کودکان توسط تک‌تیراندازان مورد هدف قرار گرفته‌اند و گروه‌های مختلف از کودکان به‌عنوان گروگان استفاده‌ کرده‌اند تا از نزدیکانشان باج بگیرند. این کمیسیون می‌گوید پس از گذشت هشت سال از جنگ سوریه، کودکان همچنان در سوریه کشته می‌شوند، مورد تجاوز قرار میگیرند، زخمی می‌شوند و مورد ضرب و شتم می‌گیرند و در پی کشته شدن خانوادهایشان یتیم می‌شوند. این گزارش که دوره سپتامبر ۲۰۱۱ تا اکتبر ۲۰۱۹ را در بر می‌گیرد به کمک بیش از ۵ هزار مصاحبه با کودکان سوری و همچنین شاهدان، بازماندگان، بستگان، متخصصان پزشکی و مبارزان سوری بدست آمده است.
مهرمهر1 روز قبل
به گزارش خبرنگار مهر، به دلیل بارش‌های شدید و وقوع سیل در شهرستان‌های بشاگرد و جاسک تیم خودروهای آفرود هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی استان هرمزگان به منظور تسریع در امر امدادرسانی به حادثه دیدگان به مناطق سیل زده اعزام شدند. براساس این گزارش به دلیل مسدود شدن برخی راههای ارتباطی شرق هرمزگان و قابلیت مناسب خودروهای آفرود برای تردد در مناطق صعب العبور، ۴ تیم از کلوپ سافاری و گردشگری استان با هماهنگی جمعیت هلال احمر استان جهت امدادرسانی عازم مناطق سیل زده شد. گفتنی است؛ این تیم متشکل از ۴ دستگاه خودرو به همراه شش نفر داوطلب و یک نفر پزشک متخصص جهت امدادرسانی، توزیع و تقسیم اقلام امدادی به شهرستان‌های جاسک و بشاگرد اعزام شدند. به دلیل مسدود شدن راههای ارتباطی شهرستان بشاگرد، تیم‌های آفرود با حضور در بخش گافروپارامون نسبت به جابجایی خانواده‌های گرفتار در محاصره سیلاب اقدام کردند که دراین بین یک کودک بیمار نیز جهت درمان به مراکز درمانی اعزام شد. توزیع اقلام امدادی بین حادثه دیدگان روستاهای جاسک و تاکنون ویزیت بیش از ۳۰ بیمار توسط پزشک اعزامی داوطلب جمعیت هلال احمر از دیگر اقدامات اعضای هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی استان هرمزگان در مناطق سیل زده است.

نظرها

اخبار بیشتر