انتقاد وزیر صنعت از تفکر «بعد از افزایش قیمت بنزین همه چیز باید گران شود» / همتی: بر بازار ارز کنترل کامل داریم/ مصرف CNG به ۲۱ میلیون متر مکعب در روز رسید/ احتمال افزایش سقف تسهیلات مسکن
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تابناک
  4. اقتصادی

انتقاد وزیر صنعت از تفکر «بعد از افزایش قیمت بنزین همه چیز باید گران شود» / همتی: بر بازار ارز کنترل کامل داریم/ مصرف CNG به ۲۱ میلیون متر مکعب در روز رسید/ احتمال افزایش سقف تسهیلات مسکن

تابناکخبرگزاری تابناک |
این پیمانه تیتر‌هایی همچون سبزپوشی بورس تهران در آخرین روز هفته، سقوط آزاد ارزش سهام در بازار‌های بورس اروپا، ثبات بر بازار سکه حاکم شد، طلای جهانی گران‌تر می‌شود، قیمت جهانی نفت کاهش یافت، بعید است روسیه با کاهش بیشتر تولید نفت موافقت کند، اصلاح نرخ بنزین تاثیری بر قیمت تخم‌مرغ ندارد و ثبات قیمت دلار و یورو در بازار تهران را در بر دارد.

تابناک هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و … تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون سبزپوشی بورس تهران در آخرین روز هفته، سقوط آزاد ارزش سهام در بازار‌های بورس اروپا، ثبات بر بازار سکه حاکم شد، طلای جهانی گران‌تر می‌شود، قیمت جهانی نفت کاهش یافت، بعید است روسیه با کاهش بیشتر تولید نفت موافقت کند، اصلاح نرخ بنزین تاثیری بر قیمت تخم‌مرغ ندارد و ثبات قیمت دلار و یورو در بازار تهران را در بر دارد.

انتقاد وزیر صنعت از تفکر «بعد از افزایش قیمت بنزین همه چیز باید گران شود»

رضا رحمانی با بیان اینکه موج گرانی با توجه به تغییر نرخ بنزین به هیچ عنوان قابل قبول نیست، گفت: وزارت صنعت، معدن و تجارت طی روزهای اخیر مهمترین کارویژه خود را، کاهش بار روانی افزایش قیمت‌ها ناشی از افزایش قیمت بنزین قرار داده تا با این موضوع مقابله نماید و حتی رئیس جمهور هم دستور داده تا تمام دستگاه‌های دولتی تا پایان سال هیچ گونه افزایش قیمتی نداشته باشند. وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: طی هفته گذشته سه جلسه در کمیسیون‌های تخصصی مجلس شورای اسلامی در خصوص افزایش قیمت بنزین برگزار شده که نگرانی تمامی آنها اثرگذاری افزایش قیمت این حامل انرژی بر روی کالاها و افزایش قیمت آنها بود اما باید اطمینان داد که وزارت صنعت و دولت اجازه هیچ گونه افزایش قیمتی نخواهد داد.

وی تصریح کرد: نباید بدنبال اجرای این طرح بزرگ، موج بزرگتری از گرانی‌ها به راه افتد و این تفکر که «بعد از افزایش قیمت بنزین همه چیز باید گران شود» باید از میان مردم رخت بر بندد درحالی که متاسفانه طی سال‌های اخیر فرهنگسازی لازم در این راستا صورت نگرفته است. این عضو کابینه دوازدهم از تشدید بازرسی‌ها در بازار خبر داد و اظهار داشت: با هماهنگی‌های صورت گرفته با تعزیرات حکومتی مقرر شد پرونده تخلف تشکیل شده طی روزهای اخیر به صورت خارج از نوبت مورد رسیدگی واقع شوند چرا که تمامی افرادی که طی روزهای اخیر اقدام به افزایش قیمت کالا به صورت خودسرانه کرده‌اند دقیقا همگام و در جهت حرکت اخلالگران و اشرار حرکت نموده‌اند.

سبزپوشی بورس تهران در آخرین روز هفته

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات دیروز، با افزایش ۳۰۸ واحدی معادل ۰٫۱۰ درصد به رقم ۳۰۴ هزار و ۹۹۶ واحد رسید. این در حالی است که در فرابورس شاخص کل با رشد ۲۸ واحدی به رقم ۳ هزار و ۹۵۰ واحد رسید. همچنین امروز معامله‌گران در فرابورس ۱۳۸ هزار معامله انجام دادند. همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۸۲ واحدی معادل ۰٫۱۰ درصد به رقم ۸۱ هزار و ۷۰۹ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۹۷۷ واحدی معادل ۱٫۱۳ درصد، عدد ۸۷ هزار و ۷۷۹ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۶۵۳ واحدی معادل ۱٫۱۳ درصد به رقم ۵۸ هزار و ۶۸۴ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۱۱۹۱ واحد افزایش معادل ۰٫۳۴ درصد را رقم زد و به سطح ۳۵۵ هزار و ۲۹۷ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۱۸۲ واحد کاهش معادل ۰٫۰۸ درصد به رقم ۲۲۰ هزار و ۷۸۶ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۲۴۵۹ واحد افزایش معادل ۰٫۴۰ درصد همراه بود و عدد ۶۲۴ هزار و ۲۲۶ واحد را به نمایش گذاشت.

انتقاد وزیر صنعت از تفکر «بعد از افزایش قیمت بنزین همه چیز باید گران شود» / همتی: بر بازار ارز کنترل کامل داریم/ مصرف CNG به ۲۱ میلیون متر مکعب در روز رسید/ احتمال افزایش سقف تسهیلات مسکن - 8

سقوط آزاد ارزش سهام در بازارهای بورس اروپا

شاخص‌های اصلی بازارهای سهام اکثر کشورهای اروپایی روز (چهارشنبه ۲۰ نوامبر ۲۰۱۹) سیر نزولی در پیش گرفتند. شاخص «یورو استوکس-۶۰۰» با کاهش ۰٫۵۸ درصدی به ۴۰۳٫۱۵ واحد سقوط کرد. شاخص‌ «داکس» بورس آلمان نیز با نزول ۰٫۶۹ درصدی در سطح ۱۳٫۱۲۹,۹۳ واحد قرار گرفت. همچنین ارزش شاخص سهام «فوتسی-۱۰۰» بورس لندن با ۰٫۶۶ درصد کاهش به ۷٫۲۷۵,۲۰ واحد و شاخص «ایبکس-۳۵» بورس اسپانیا با ۰٫۷۱ درصد ریزش به ۹٫۱۹۳,۲۰ واحد افت کردند. شاخص «کک-۴۰» بورس فرانسه با ۰٫۷۳ درصد کاهش به ۵٫۸۶۶,۱۴ واحد و شاخص «ام. آی. بی-۳۰» بازار بورس ایتالیا با کاهش ۰٫۴۳ درصدی به ۲۳٫۲۲۷,۸۹ واحد رسیدند. از سوی دیگر نرخ برابری یورو در برابر دلار آمریکا ۱,۱۰۶۰ واحد است.

احتمال افزایش سقف تسهیلات مسکن

قیمت پایانی هر ورق تسهیلات وام مسکن دی ۹۶ چهارشنبه با افت ۶/ ۲ درصدی به ۴۰ هزار و ۲۶۹ تومان رسید. با وجود این، قیمت «تسه۹۶۱۰» در آخرین معامله افت ۶/ ۴ درصدی را تجربه کرد و به کانال ۳۹ هزار تومان رسید. دیروز امتیازهای وام معامله شده به‌طور میانگین ۸/ ۰ درصد افت قیمت داشتند. با وجود این، «تسه» ‌ها در روزهای اخیر از رونق نسبی برخوردار شدند و میانگین قیمت این اوراق در آخرین جلسه معاملاتی هفته به حدود ۴۳ هزار تومان رسید. این رقم دو هفته پیش زیر ۴۰ هزار تومان بود. مدیرعامل بانک مسکن این هفته از افزایش عمربنای واحدهای مسکونی مشمول وام مسکن خبر داد و افزود افزایش سقف تسهیلات هم در دست بررسی است. انتظار می‌رود در صورت افزایش سقف وام مسکن، اوراق تسهیلات با افزایش تقاضای چشمگیری مواجه شوند.

ثبات بر بازار سکه حاکم شد

قیمت هر عدد سکه تمام بهار آزادی طرح جدید چهار میلیون و ۱۵۰ هزار تومان (بدون تغییر نسبت به روز سه شنبه) و قیمت هر عدد سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم، چهار میلیون و ۱۳۰ هزار تومان (بدون تغییر) بود. همچنین هر عدد نیم سکه به قیمت دو میلیون و ۲۰۰ هزار تومان (۳۰ هزار تومان افزایش نسبت به روز سه شنبه)، ربع سکه یک میلیون و ۳۸۰ هزار تومان (۲۰ هزار تومان افزایش نسبت به روز سه شنبه) و هر عدد سکه یک گرمی به قیمت ۸۵۰ هزار تومان (بدون تغییر) عرضه شد. قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۲۲ هزار و ۴۵۵ تومان (۶۹۳ تومان افزایش نسبت به روز سه شنبه) بود.

طلای جهانی گران‌تر می‌شود

قیمت طلا در معاملات روز چهارشنبه بازار جهانی در پی تهدید ترامپ برای افزایش تعرفه‌ها روی واردات چین در صورت عدم توافق با پکن، افزایش پیدا کرد. هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز چهارشنبه بازار سنگاپور ۰٫۱ درصد رشد کرد و به ۱۴۷۳ دلار و ۹۸ سنت رسید. در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ثابت بود و در ۱۴۷۴ دلار و ۴۰ سنت ایستاد.

سنای آمریکا دومین قانون را برای ممنوعیت صادرات برخی تسلیحات به نیروهای پلیس هنگ کنگ تصویب کرد. چین این اقدام را محکوم و اعلام کرد واشنگتن باید مداخله را متوقف کند. دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا روز سه شنبه اعلام کرد اگر با پکن به توافق تجاری نرسد، تعرفه‌های وارداتی روی کالاهای چینی را بالاتر خواهد برد. به گزارش ایسنا، ایلیا اسپیواک، استراتژیست ارشد ارزی در دیلی فارکس در این باره گفت: نگرانیهایی وجود دارد که تصویب لایحه قانونی اخیر در آمریکا که در حمایت از معترضان هنگ کنگ انجام شده است، ممکن است روند پیشرفت مذاکرات برای توافق تجاری آمریکا و چین را منحرف کند. با این حال رشد قیمت طلا محدود بود زیرا سرمایه گذاران در آستانه انتشار جزییات آخرین نشست سیاستگذاری بانک مرکزی آمریکا، هنوز آماده نبودند در بازار طلا سرمایه گذاری جدیدی انجام دهند.

در خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

قیمت جهانی نفت کاهش یافت

با افزایش ذخایر نفت آمریکا که نگرانی در مورد رشد اقتصادی بی فروغ جهان را تقویت کرد، قیمت نفت برای سومین روز کاهش یافت؛ در عین حال، امید برای هرگونه حرکت در جنگ تجاری آمریکا و چین فروکش کرده است. دیروز هر بشکه نفت خام آمریکا با ۳ سنت کاهش ۵۵٫۱۸ دلار معامله شد. این نوع نفت روز سه شنبه بیش از ۴ درصد از ارزش خود را از دست داده بود. هر بشکه نفت برنت دریای شمال با ۹ سنت کاهش ۶۰٫۸۲ دلار فروخته شد. این نوع نفت نیز روز سه شنبه ۳٫۸ درصد از ارزش خود را از دست داده بود. آمارهای امریکن پترولیوم در روز سه‌شنبه نشان داد ذخایر نفت در آمریکا، بزرگ‌ترین مصرف‌کننده نفت جهان، در هفته منتهی به ۱۵ نوامبر، ۶ میلیون بشکه افزایش یافت و به ۴۴۵٫۹ میلیون بشکه رسید.

بعید است روسیه با کاهش بیشتر تولید نفت موافقت کند

سه منبع آگاه به رویترز گفتند بعید است روسیه در نشست ماه آتی با همتایان صادرکننده خود با کاهش بیشتر تولید نفت موافقت کند اما ممکن است برای حمایت از عربستان، به کاهش تولید کنونی متعهد بماند. کشورهای عضو اوپک در ۵ دسامبر در وین دیدار می‌کنند و روز بعد با گروه دیگر تولیدکنندگان از جمله روسیه دیدار خواهند کرد. همچنین قرار است در ۵ دسامبر، عربستان قیمت‌ پیشنهادی برای سهم عمومی شرکت آرامکو را اعلام کند. در آن زمان، احتمالا قیمت نفت نقش مهمی در قیمت‌گذاری سهام آرامکو خواهد داشت. این منابع آگاه به رویترز گفتند اوپک و هم‌پیمانانش در مورد رشد تقاضای ضعیف برای نفت در سال ۲۰۲۰ نگران هستند. مسکو استدلال می‌کند که در زمان روزهای سرد زمستان برای این کشور دشوار است که تولید خود را به ویژه در غرب سیبری که دو سوم تولید نفت این کشور و بیشتر چاه‌های نفتی‌اش واقع شده است، به صورت داوطلبانه کاهش دهد. کارشناسان می‌گویند چاه نفت در صورت توقف فعالیتش در شرایط یخبندان و سرما منفجر خواهد شد. با این حال، با این حال، این ریسک وجود دارد که دمای به شدت پایین در حدود منفی ۵۸ سانتی‌گراد می‌تواند به کاهش تولید غیرداوطلبانه منجر شود.

ثبات قیمت دلار و یورو در بازار تهران

در حالی که خبرهای رسیده از بازار ارز تهران حکایت از کاهش تقاضا و خلوت بودن صرافی‌ها دارد، دلار به کانال ۱۱ هزار تومان بازگشته است. به گونه‌ای که دیروز در صرافی‌های مجاز و بانکی سطح کشور هر اسکناس دلار آمریکا به نرخ ۱۱۸۵۰ تومان از مردم خریداری شد و به قیمت ۱۱۹۵۰ تومان به متقاضی دریافت ارز فروخته شد که نسبت به روزهای ابتدایی هفته کاهش چشم گیری داشته است. این افت نرخ همچنین با کاهش فاصله نرخ ارز آزاد و بانکی همراه شده است. در کنار دلار؛ هر اسکناس یورو به نرخ ۱۳۰۰۰ تومان در این صرافی‌ها از مردم خریداری و به قیمت ۱۳۱۰۰ تومان به متقاضی دریافت یورو فروخته شد.

همتی: بر بازار ارز کنترل کامل داریم

عبدالناصر همتی رئیس کل بانک مرکزی ظهر روز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه هیئت وزیران در جمع خبرنگاران در رابطه با پیش‌بینی‌های انجام شده در خصوص تاثیر قیمت بنزین در رقم تورم اظهار کرد: یکسری برآوردهایی بر اساس مبنای جدول داده‌ها و ستانده‌ها و تاثیرگذاری بنزین در بخش‌های دیگر انجام دادیم. بر اساس اعلام همکاران من اجرای این طرح به طور مستقیم حدود ۲ و نیم درصد و با احتساب تاثیر غیر مستقیم در کل حدود ۴ درصد در طول یک سال آینده در تورم تاثیر خواهد گذاشت. وی در پاسخ به این سوال که آیا این نتایج منطقی است؟ خاطرنشان کرد: این آمار بر اساس محاسبات علمی انجام شده است.

رئیس کل بانک مرکزی همچنین در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش قیمت بنزین تاثیری در بازار ارز داشته است؟ اعلام کرد: تاثیری نداشته است و بازار ارز کنترل شده است‌ من قبلا نیز اعلام کرده‌ام که بر بازار ارز کنترل کامل داریم و از مردم نیز خواهش کرده‌ام که دارایی‌های خود را در این بازار به کار نگیرند چرا که ریسک بالایی دارد. همتی در پایان بیان کرد: بانک مرکزی بر بازار مسلط است و از نظر ذخایر اسکناسی و ارزی شرایط ما نسبت به قبل بهتر شده است؛ بنابراین خواهش می‌کنم اجازه دهند همین روال طبیعی را که در بازار ارز داریم و ثباتی که ایجاد شده ادامه پیدا کند و این روند کاهشی تورم که در ماه‌های گذشته داشتیم، در آینده نیز ادامه پیدا کند. امیدوارم با کمک مردم و تلاش‌های همکارانم در دیگر بخش‌های اقتصادی بتوانیم نتایج بهتری را شاهد باشیم.

اصلاح نرخ بنزین تاثیری بر قیمت تخم‌مرغ ندارد

مدیرعامل اتحادیه مرغداران تخم‌گذار با اشاره به اصلاح قیمت بنزین، اظهار کرد: اصلاح قیمت بنزین تاثیری بر قیمت تمام شده تخم مرغ ندارد، زیرا میزان عرضه و تقاضا در این زمینه تعیین کننده قیمت این محصول است. وی ادامه داد: نوساناتی به دلیل تغییرات آب‌وهوایی، در حمل و نقل تخم مرغ و قیمت این محصول ایجاد شده بود؛ درحالیکه اکنون تخم مرغ به نرخ مصوب و بدون افزایش قیمت عرضه می‌شود که اکنون این محصول کیلویی ۷ هزار و ۵۰۰ تومان است.

مصرف CNG به ۲۱ میلیون متر مکعب در روز رسید

حسن قلی‌پور مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران گفت: تاکنون به‌طور میانگین روزانه ۱۹ میلیون مترمکعب گاز طبیعی فشرده (سی‌ان‌جی) در جایگاه‌های عرضه سی‌ان‌جی کشور توزیع می‌شد که این رقم با اعلام طرح سهمیه‌بندی بنزین و هم‌زمان با اجرای این طرح به‌طور میانگین به روزانه ۲۱ میلیون مترمکعب رسیده است. وی با اشاره به اینکه خودروهای دوگانه‌سوز اکنون امکان استفاده از سهمیه بنزین خود را هم دارند، افزود: پیش‌بینی ما این است که با اتمام سهمیه بنزین ماهانه، مقدار مصرف سی‌ان‌جی در کشور، حدود ۲ میلیون مترمکعب دیگر افزایش یابد. مدیر طرح سی‌ان‌جی شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به اینکه زمان فعلی برای پیش‌بینی دقیق زود است و امیدواریم تا پایان آذرماه بتوانیم مقدار دقیق این افزایش را اعلام کنیم، گفت: پیش‌بینی ما این است که میزان مصرف سی‌ان‌جی در کشور به حدود روزانه ۲۴ میلیون مترمکعب برسد.

رییس جمهور ترکیه: ۲۰۲۰ سال کاهش بیشتر بهره بانکی است

رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور و رئیس حزب عدالت و توسعه ترکیه، گفت: ۲۰۲۰، سال کاهش بیشتر نرخ بهره‌های بانکی خواهد بود. اردوغان اظهار داشت: درحالی که میزان صادرات در سطح جهان با کاهش ۵۲ درصدی روبرو شده اما صادرات ترکیه دو درصد افزایش یافته است. وی ادامه داد: وقتی ما دولت را تشکیل دادیم به بانک جهانی ۲۳٫۵ میلیارد دلار بدهی داشتیم. ما پرداخت این بدهی‌ها را در ماه می‌۲۰۱۳ به اتمام رساندیم و دیگر با بانک جهانی کاری نخواهیم داشت. رییس‌جمهور ترکیه تصریح کرد: دوران بدهکاری ارزی به پایان رسیده و با پول ملی خود در راستای رسیدن به اهداف گام بر می‌داریم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیمه عمر در سبد خانوار قرار گیرد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای اویار حسین در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، با اشاره به این که راه‌های زیادی برای افزایش فرهنگ بیمه‌ای وجود دارد، افزود: در کشور ما بیش از ۷۰ نوع بیمه نامه وجود دارد که عموم مردم اکثرا فقط با بیمه شخص ثالث یا درمان آشنایی دارند. مدیرعامل بیمه پارسیان گفت: وظیفه مهمی که ما داریم و می‌خواهم که صدا و سیما به ما کمک کند آشنایی مردم با انواع و اقسام بیمه نامه‌هایی است که می‌تواند در زندگی روزمره شان مفید باشد. آقای اویار حسین اضافه کرد: بیمه نامه‌های عمر الان در دنیا حدود ۶۵ درصد سهم بازار را دارد گرچه در کشور ما این رقم حداکثر حدود ۱۵ درصد است. وی افزود: شناساندن بیمه‌های عمر به مردم سخت است، ما باید سبد خانوار را طوری طراحی کنیم که یکی از ضرورت‌های زندگی همه افراد جامعه بیمه عمر باشد. آقای اویار حسین گفت: بیمه یک صنعت یا کالای لوکس نیست که تصور کنیم فقط افراد پردرآمد باید بیمه عمر بگیرند. وی افزود: شاید در برخی کشور‌هایی که سطح درآمد سرانه شان خیلی پایین است فروش بیمه نامه‌های عمر بسیار زیاد است. آقای اویار حسین خاطرنشان کرد: با توجه به این که ما در کشور معمولا حوادث طبیعی و زلزله داریم ضرورت دارد مردم با شرکت‌های بیمه‌ای که در حوادث طبیعی مختلف برای پرداخت خسارت در کنار آن‌ها هستند آشنا شوند. مدیرعامل بیمه پارسیان گفت: در حوادث اخیر سیل و زلزله برای کسانی که بیمه نامه داشتند در اسرع وقت همه شرکت‌های بیمه تعهدات شان را برآورده کردند و التیامی بود بر زخم خسارت‌های مالی و جانی. وی با بیان اینکه باید در فرهنگ سازی بیمه به درون خانواده‌ها برود، اضافه کرد: فرزندان ما باید در مدارس یاد بگیرند که بیمه از ضرورت‌های زندگی است. آقای اویار حسین افزود: انواع بیمه نامه‌هایی که شرکت‌های بیمه صادر می‌کنند یک شرکت بیمه‌گر روی ریسک می‌رود و باید جبران خسارت کند. مدیرعامل بیمه پارسیان گفت: بنابراین شرکت بیمه برای این که جبران خسارت کند نیاز دارد که یک بیمه‌گر اتکایی یا چند شرکت بیمه اتکایی را در قالب قرارداد‌های مختلف داشته باشد که در زمانی که خودش متعهد به پرداخت خسارت است بتواند از شرکت‌های بیمه‌گر اتکایی بازیافت کند. وی افزود: اکنون در کشور ما بیمه مرکزی اتکایی اجباری و اختیاری وجود دارد و در این زمینه دو شرکت بیمه اتکایی فعال هستند و سه شرکت بیمه هستند که اجازه دارند قبولی اتکایی داشته باشند و با توجه به توانی که شرکت بیمه ما داشته است بزرگترین شرکت بیمه خصوصی در سراسر کشور هستیم که می‌توانیم قبولی اتکایی از سایر شرکت‌های بیمه‌ای داشته باشیم. آقای اویار حسین گفت: البته ضرورت این است که برای حفظ سرمایه ملی شرکت‌های بیمه‌گر اتکایی هم ریسک‌های خودشان را باز به شرکت‌های بیمه اتکایی دیگر منتقل کنند، اما با توجه به تحریم‌هایی که در کشور ما حاکم است این مسئله کاهش پیدا کرده است. وی افزود: امیدواریم شرکت‌های بیمه بتوانند خود را حفظ کنند و ریسک‌هایی را که می‌پذیرند بیمه اتکایی کنند.

فیلم | مدیرعامل معتاد و کارتن خواب در جلسه رسیدگی به یک پرونده ارزی

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
دومین جلسه محاکمه متهمان پرونده شرکت طرح و نقشه پناهی چهارشنبه (۱۳ آذر) در شعبه چهارم دادگاه ویژه رسیدگی به جرایم اخلالگران و مفسدان اقتصادی و به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد. در پرونده فساد ارزی گروه «طرح و نقشه پناهی» در دو مورد مشخص شد متهمان با یک وعده غذای گرم و یک قطعه تراول چک پنجاه هزار تومانی افراد کارتن خواب و دارای اعتیاد را به عنوان مدیرعامل شرکت معرفی می‌کردند.

خبر‌های خوش برای بازنشستگان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کانون بازنشستگی تامین اجتماعی با بیمه آتیه سازان حافظ برای افزایش چتر حمایت بیمه‌ای قرارداد بستند. بر اساس این قرارداد شرکت بیمه‌گر موظف شده با کلیه بیمارستان‌های خصوصی و دولتی قرارداد داشته باشد.
دنیای خودرودنیای خودرو1 روز قبل
به گزارش «اخبار خودرو»، بازار امروز خرید و فروش خودرو در مقایسه با هفته‌های گذشته شاهد افزایش قیمت‌ها در انواع محصولات داخلی و خارجی نیست. به‌اعتقاد فعالان بازار در یک ماه اخیر قبل از گرانی بنزین بازار خودرو با شوک افزایش قیمت‌ها در خودروهای داخلی و خارجی مواجه شد اما این موضوع مقطعی بود به‌نحوی که بعد از گرانی بنزین فقط خودروهای دوگانه‌سوز شاهد افزایش قیمتها شدند و سایر خودروها با کاهش تقاضا در بازار روبه‌رو بودند. * تمامی خودروها فقط دارای حق گارانتی هستند و شامل خدمات دیگری (کارت طلایی، کارت نارنجی، بیمه بدنه و …) نمی‌باشد. * تحویل تمامی خودروهای ذکر شده، از مهرماه به بعد است. * رنگ‌های تیره (متالیک) ممکن است با قیمت‌ها بسیار بالاتری در بازار به فروش برسد.

بومی سازی با دستگاه میکرواسپکتروفتومتر

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
در مرکز نوآوری دانشگاه الزهرا برای اولین بار یک تیم نخبه موفق به طراحی و ساخت دستگاه میکرواسپکتروفتومتر شدند. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ دستگاهی با کاربری گسترده در صنایع مختلف که پیش از این جزو اقلام تحریمی محسوب میشده و حالا در ایران بومی شده است.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، خبرگزاری آسوشیتدپرس مدعی توقیف یک محموله از قطعات موشکی ایران در دریای عرب شد. آسوشیتدپرس ادعا کرد: یک کشتی جنگی متعلق به ناوگان دریایی ایالات متحده محموله‌ای از قطعات موشکی با دقت بالا را که از ایران توسط یک کشتی کوچک به سمت یمن ارسال شده بود، توقیف کرد.

نظرها

اخبار بیشتر