استفاده از خودرو‌های گازسوز، بهترین راه برای کاهش مصرف بنزین
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. اقتصادی
استفاده از خودرو‌های گازسوز، بهترین راه برای کاهش مصرف بنزین

استفاده از خودرو‌های گازسوز، بهترین راه برای کاهش مصرف بنزین

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
یک کارشناس صنعت خودرو گفت: استفاده از خودرو‌های گازسوز بهترین راه برای کاهش مصرف بنزین است.

به گزارش افکارنیوز،

امیرحسن کاکایی کارشناس صنعت خودرو با اشاره به سوخت‌های جایگزین برای کاهش مصرف بنزین، گفت: استفاده از خودروهای گازسوز بهترین راه برای کاهش مصرف بنزین و سرمایه گذاری است.

اخبار اقتصادی- این کارشناس صنعت خودرو بیان کرد: خودرو‌های گازسوز از نظر تولید ذرات آلاینده بسیار پاک بوده و یکی از بهترین خودرو‌های دنیا به حساب می‌آید. گاز طبیعی یکی از پاک‌ترین سوخت‌های موجود در دنیاست و کمترین کربن را در برابر هیدروژن دارد.

او ادامه داد: تنها مشکلی که در این بین وجود، حق انتخاب مردم برای استفاده از سوخت مورد نظر خود برای رانندگی است، با توجه به اینکه در چند سال اخیر قیمت بنزین و گاز تفاوتی نداشت مردم به سمت خرید این خودرو‌ها نمی‌رفتند، اما اکنون با توجه به این تفاوت، اشتیاق مردم به خرید خودرو‌های گازسوز افزایش خواهد یافت.

این کارشناس صنعت خودرو افزود: هم‌اکنون بهترین گزینه از هر لحاظ مانند تولی کمترین آلایندگی، میزان هزینه هر متر مکعب گاز نسبت به بنزین، سرمایه‌گذاری و عدم وابستگی به کشور‌های خارجی و همچنین کاهش مصرف انرژی، خودرو‌های گازسوز هستند. امیدواریم با تغییرات رخ داده مردم به این گزینه روی آورند در صورتی که دولت قیمت گاز را افزایش ندهد.

در خبری بخوانید: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان | بهترین اخبار تکنولوژی جهان

به گفته کاکایی، بهترین تصمیم دولت برای صرفه‌جویی در مصرف انرژی سرمایه‌گذاری در حمل ونقل‌های عمومی مانند مترو و اتوبوس است.

او با تاکید بر اینکه افزایش قیمت بنزین هیچ گونه اثر مستقیمی بر افزایش قیمت خودرو ندارد، گفت: افزایش قیمت بنزین ارتباطی با افزایش نرخ خودرو ندارد اما می‌تواند منجر به افزایش نرخ تورم شود و از این رویه به صورت غیرمستقیم بر قیمت خودرو تاثیر بگذارد.

این کارشناس صنعت خودرو گفت: اشاره به این نکته هم ضروریست که دولت در یک سال گذشته آنچه برای کنترل قیمت در بازار خودرو می‌توانست انجام دهد را انجام داده است.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

(ویدئو) خشم کودک پس از تصادف

فراروفرارو4 روز قبل
کودک چینی پس از برخورد یک خودرو با او و مادرش خشمگین شد. به گزارش فرارو، در چهار راهی در شهر چونگ‌کینگ در غرب چین یک کودک با مادرش در حال عبور از روی خط عابر پیاده بود که ناگهان یک خودرو با آنها برخورد کرد. بلافاصله کودک از جای خود بلند می‌شود و در حالی که فریاد همراه با گریه سر می‌دهد ابتدا نگاهی به مادر کرده و با لگد به سپر خودرو می‌کوبد. راننده نیز بلافاصله از خودرو خارج شده و مادر مصدوم را به بیمارستان منتقل می‌کند. به گفته پلیس راننده در این حادثه مقصر بوده است.

حادثه عجیب برخورد لاستیک به یک عابر پس از چپ کردن خودرو + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران3 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، راننده یک خودرو در کویت به دلیل شکستن کمک فنرش، خودرویش چپ کرد. شکستن کمک فنر باعث جدا شدن لاستیک از خودرو و برخورد آن به یک عابرپیاده شد. بیشتر بخوانید: انفجار لاستیک کامیون حین تعویض + فیلمانتهای پیام/

(ویدئو) تبدیل انسان به ربات

فراروفرارو3 روز قبل
شرکت رباتیک Skeletonics یک اسکلت خارجی تولید کرده که به انسانی که درون آن قرار می‌گیرد، این امکان را می‌دهد که اعضای بدن خود را حرکت دهد تا دست و پای اسکلت خارجی را به کنترل خود درآورد. دکمه‌های روی دست ربات هم قابلیت کنترل انگشتان را به کاربر می‌دهد. به گزارش فرارو، این اسکلت خارجی Arrive نام گرفته و در شرکتی تولید شده که محصولات آن به انسان این امکان را می‌دهد که احساس غول‌پیکر بودن پیدا کند. ربات Arrive چهارمین محصول تولید شده این شرکت در حوزه اسکلت خارجی است و پوشیدن آن نسبت به دیگر مدل‌ها سریع‌تر و آسان‌تر است و وزن کمتری هم دارد. تهیه این ربات ژاپنی ارزان نیست و قیمت آن از حدود ۷۰ هزار پوند آغاز می‌شود و کسانی که قصد تن کردن این ربات را دارند، باید از قبل آموزش ببینند زیرا استفاده از آن خیلی هم آسان نیست.

نظرها

اخبار بیشتر