انجام ۱۴۷۴ مورد بازرسی در کردستان/نظارت‌ها تشدید می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اقتصادی
انجام ۱۴۷۴ مورد بازرسی در کردستان/نظارت‌ها تشدید می‌شود

انجام ۱۴۷۴ مورد بازرسی در کردستان/نظارت‌ها تشدید می‌شود

مهرخبرگزاری مهر |
سنندج - مسئولان و مدیران مرتبط با حوزه نظارت ضمن اشاره به تشدید نظارت ها، از انجام هزار ۴۷۴ مورد بازرسی توسط گشت های مشترک ادارات و سازمان های دولتی درکردستان خبر می دهند.

خبرگزاری مهر - گروه استانها: تشدید نظارت‌ها بر بازار از سوی ادارات و سازمان‌های دولتی مسئول در استان کردستان از ابتدای هفته جاری در دستور کار قرار گرفته و به همین دلیل با راه اندازی گشت‌های مشترک اقدامات مختلفی در این راستا دنبال و پیگیری می‌شود.

بعد از اصلاح قیمت بنزین مهمترین دغدغه مردم عدم افزایش قیمت کالاها و خدمات در سطح کشور بود که ستاد تنظیم بازار کردستان با برگزاری نشست‌های مستمر و منظم در تلاش است تا از افزایش قیمت‌ها جلوگیری کند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان کردستان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص تشدید نظارت‌ها بر بازار، بیان کرد: در حال حاضر اداره کل تعزیرات حکومتی در کنار فعالیت‌های روزمره خود در قالب گشت‌های مشترک از تمامی ظرفیت‌های در اختیار برای نظارت بهتر بر بازار استفاده می‌کند.

نجیم حسینی ادامه داد: خوشبختانه طی چند روز اخیر و به دنبال اصلاح قیمت بنزین تا کنون گزارش و اطلاعی در خصوص افزایش خودسرانه کالا در کردستان گزارش نشده است و گزارش‌ها طبق روال معمول روزها و هفته‌های قبلی است.

وی با بیان اینکه از تمامی ظرفیت‌های در اختیار به بهترین شکل برای نظارت بهتر بر بازار استفاده می‌شود، افزود: انتظار داریم که با توجه به گستردگی کار، مردم نیز در راستای نظارت بهتر بر قیمت کالا و خدمات مشارکت و همراهی خوبی با ما داشته باشند.

تشکیل ۱۱۲ پرونده تخلف صنفی در بازار کردستان

در همین حال رئیس اداره بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان نیز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اقدامات صورت گرفته در این بخش، بیان کرد: از زمان راه اندازی گشت‌های مشترک بین ادارات و سازمان‌های دولتی مسئول تاکنون هزار ۴۷۴ مورد بازرسی صورت گرفته است.

فرزاد سردارزاده ادامه داد: همچنین در همین مدت زمان ۱۱۲ مورد پرونده تخلف در بازار استان کردستان تشکیل شده است و برای جریمه این پرونده‌های تشکیل شده در مجموع بیش از ۵۱ میلیون تومان حکم صادر شده است.

وی با اشاره به مهمترین تخلفات ثبت شده در استان کردستان در حوزه بازار طی یک هفته اخیر، عنوان کرد: عدم درج قیمت و گرانفروشی از جمله مهمترین تخلفات ثبت شده است که البته باید به این نکته هم توجه داشت که تمامی این تخلفات به صورت معمول در دیگر هفته‌های سال جاری گزارش شده است.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار کردستان نیز در آخرین اظهار نظر خود در خصوص وضعیت نظارت‌ها بر بازار در این استان، اظهار داشت: نظارت تمامی ادارات و سازمان‌های دولتی بر فعالیت‌های بازار یکی از نیازهای لازم و ضروری است و انتظار می‌رود که از تمامی ظرفیت‌های در اختیار به بهترین شکل ممکن بهره برداری شود.

نظارت مناسب بر بازار مطالبه جدی نماینده ولی فقیه در کردستان از مدیران

حسین فیروزی گفت: تا این لحظه هیچ گونه افزایش قیمتی به صورت رسمی از سوی مسئولان و مراجع مسئول در کشور اعلام نشده است و به همین دلیل هر گونه افزایش قیمت کالا و خدمات در این استان کردستان ممنوع است.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در خصوص ساماندهی وضعیت آژانس‌ها و سایر تاکسی‌های اینترنتی، افزود: در این حوزه هم برنامه ریزی‌های لازم صورت گرفته و انتظار می‌رود که مدیران و مسئولان مربوطه با دقت هر چه تمامتر مسائل و موارد را مورد پیگیری قرار دهند.

هر چند که هم اکنون و به صورت رسمی هیچ گونه افزایش قیمتی در سطح استان و کشور اعلام نشده است ولی نظارت و دقت هر چه تمامتر بر وضعیت قیمت‌ها و ثبات آنها یکی از انتظارات جدی و اصلی مردم به شمار می‌رود و در همین راستا نماینده ولی فقیه در استان کردستان نیز روز دوشنبه این مهم را به عنوان یکی از مطالبات اصلی خود خطاب به مسئولان و مدیران استان اعلام کرد.

اقشار مختلف مردم نیز در اظهار نظرهای خود در گفتگو با رسانه‌ها و یا در محافل عمومی و خصوص نظارت مناسب و بهتر بر بازار برای کنترل هر چه بهتر قیمت‌ها را یکی از مطالبات اصلی خود عنوان کرده و به همین دلیل از مسئولان و مدیران مربوطه انتظار دارند که این موارد را به خوبی رعایت کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بودجه نیازمند اصلاح ساختاری

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بودجه سال آینده در حالی به مجلس ارائه شد که قرار بود برای پایدار شدن درآمد‌ها و کارایی هزینه‌ها با اصلاحی ساختاری تبیین شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما اصلاح نظام بودجه ریزی اگر سطحی و محدود باشد پاسخگو شرایط فعلی اقتصاد کشور نخواهد بود در فرصتی که تحریم‌ها برای جداشدن از درآمد‌های نفتی ایجاد کرده ضرورت اصلاح ساختار بودجه بیش از گذشته احساس می‌شود اصلاحی که انجام آن اراده عزم جدی را می‌طلبد.

سورن پلاس به زودی رونمایی می‌شود +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

به ثانیه‌های آخر این ویدیو دقت کنین!

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

:: استانبول - همایش اقتصادی ایران و ترکیه

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از استانبول، فعالان اقتصادی دو کشور در این نشست، زمینه‌های توسعه مبادلات تجاری و رفع موانع موجود را بررسی کردند.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
این مرد ادامه داد: صورت هیچ کسی را نمی‌دیدم و چند روزی به همین حالت بودم. این متهم ادعا کرد: وقتی به خانه این پیرمرد رفتم او با یک لیوان آب میوه از من پذیرایی کرد که بعد از خوردن آن بیهوش شدم. آن‌ها وقتی فهمیدند که از سوی پیرمرد هدف تجاوز قرار گرفته‌ام پیشنهاد دادند از او انتقام بگیرم. وی افزود: در این نقشه تصمیم گرفتم اموال و سرمایه پیرمرد تنها را بالا بکشم. بنا به این گزارش، تجسس‌های پلیسی برای دستگیری دو همدست مرد انتقام جو ادامه دارد.

نگاهی به فرآیند تصفیه آب شهر سنندج

تابناکتابناک1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر