بنی گانتس، نتانیاهو را به کارشکنی در مذاکره متهم کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

بنی گانتس، نتانیاهو را به کارشکنی در مذاکره متهم کرد

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما؛ به نقل از شبکه تلویزیونی ای پی تی ان، با ناکام ماندن بنی گاتس, رئیس حزب آبی و سفید در سرزمین‌های اشغالی فلسطینی, امکان می‌رود اسرائیلی‌ها در اقدامی که در تاریخ این رژیم سابقه نداشت, در کمتر از یک سال برای بار سوم راهی صندوق‌های رأی شوند.

احزاب اسرائیلی بیست و یک روز مهلت دارند که از نتانیاهو, گانتس یا نامزد سومی برای تشکیل کابینه حمایت کنند و در غیر این صورت, انتخابات برای بار سوم برگزار خواهد شد.

بنی گاتس رئیس حزب آبی و سفید در نشستی خبری در تل آویو با مهم برشمردن این بیست و یک روز برای اسرائیل و آنچه که وی مردمسالاری اسرائیل نام گذاشت و آن را مهم‌ترین محک برای اسرائیلی‌ها دانست گفت: بنیامین نتانیاهو نباید فراموش کند که اسرائیل هنوز مردمسالاری دارد, حتی اگر این مساله به مذاق وی خوش نیاید.

وی با متهم کردن نتانیاهو به کارشکنی در مذاکرات تشکیل کابینه رژیم اشغالگر قدس گفت: تلاش هایی خشن و گستاخانه برای محروم کردن رأی دهندگان از انتخاب مردمسالارانه آنها در جریان است. بسیاری از مردم دولت وحدت ملی را به پیشتازی حزب آبی و سفید برگزیده‌اند. بسیاری رأی داده‌اند تا از قدرت افراط گرایان کاسته شود. بسیاری از مردمی که رأی داده‌اند راهی جدای از راهی را انتخاب کرده‌اند که نتانیاهو در سالهای اخیر پیموده است.با امتناع آویگدور لیبرمن, چهره تاثیر گذار در تشکیل کابینه رژیم صهیونیستی در حمایت از هر دو رقیب اصلی این کرسی یعنی نتانیاهو و گانتس, اسرائیلی‌ها در کمتر از یک سال, ممکن است مجبور شوند برای بار سوم در انتخابات شرکت کنند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

نخست وزیر دست راستی و افراط گرای اسرائیل با انتخابات ماه سپتامبر, برای تشکیل کابینه به بن بست رسید و اکثریت لازم از صد و بیست کرسی کنست را برای تشکیل کابینه از دست داد.

گانتس و نتانیاهو, هر دو برای تشکیل دولت باید رضایت حزب لیبرمن, یعنی «اسرائیل خانه ما» را به دست می‌آوردند و با امتناع لیبرمن از حمایت از این دو نفر برای تشکیل دولت, گره برای تشکیل دولت در اسرائیل کور‌تر و اسرائیل به انتخابات بعدی نزدیک‌تر شد.

نخست وزیر اسرائیل که تلاش می‌کند بار دیگر کرسی نخست وزیری را از چنگ رقیب خود بنی گانتس بیرون بیاورد گفت: می‌خواهم به بنی گانتس بگویم دیگر خیلی دیر شده است. ماموریت وی برای تشکیل دولت تا همین امشب است و بنابراین وی هنوز فرصت دارد. پیشنهاد من به وی این است که امروز عصر جمع شویم و بگوییم ما دولت وحدت ملی تشکیل داده‌ایم. این چیزی است که اسرائیل به آن نیاز دارد. به نظر من نباید اسرائیل را وارد انتخاباتی اضافی کنیم.

وی تصریح کرد: همچنین می‌خواهم از آویگدور لیبرمن به خاطر کنار گذاشتن دیدگاه متوهمانه برای تشکیل دولت اقلیت که به تروریست‌ها و به کسانی که از بدترین دشمنان ما دستور می‌گیرند تمایل دارند, تشکر کنم. همچنین از بنی گانتس و گابی اشکنازی این سوال را می‌پرسم که شما چطور به خاطر این دیدگاه دیوانه وار, دنبال (یائیر) لاپید افتاده‌اید؟ چگونه می‌توانید امنیت اسرائیل را سر این موضوع به مصالحه بگذارید؟

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اصلاحات بن سلمان شکاف جامعه سعودی را بر ملا کرد

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه‎؛ روزنامه گاردین چاپ انگلیس در مقاله‌ای نوشت تغییراتی که محمد بن سلمان ولیعهد رژیم سعودی به بهانه اصلاحات و در پیش گرفتن سیاست باز در مقابل جهان اعمال کرده است, شکاف‌ها و تناقض‌های موجود در جامعه سعودی را بر ملا می‌کند. با بررسی تغییراتی که بن سلمان اعمال کرده است، تناقض‌ها و شکاف‌های بزرگی در جامعه سعودی آشکار می‌شود. این روزنامه نوشت پیشتر نیز برخی در جامعه سعودی خواستار تغییرات مشابهی بودند هرچند احتمال خشمگین شدن مردم آنان را نگران می‌کرد. گاردین در این مقاله به گزارش ماه گذشته سازمان دیده بان حقوق بشر درباره افزایش سرکوب و تجاوزات از زمان روی کار آمدن بن سلمان بر سر قدرت اشاره کرده است. دیده بان حقوق بشر اعلام کرده بود که اصلاحات واهی بن سلمان با گسترش بازداشت‌ها و شکنجه مخالفان سیاست‌های او، هزینه سنگینی داشته است.
خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
اما در ذهن مردم و مسئولین کشور ما این مکانیزم ساده، چنان با مفاهیم انتزاعی و نمادین و برداشتها و احساسات پیچیده شخصی درآمیخته که ماهها قبل از هر انتخابات تمام انرژی جامعه صرف بحث و جدل و قانع کردن و استدلال آوردن و تحریک احساسات یکدیگر در مورد «قهر» یا «آشتی» با صندوق میشود و تا سالها بعد از هر انتخابات صرف «منت» رای دادن و «پز» رای ندادن و سرکوفت زدن به یکدیگر. واقعیت این است که ما با رای دادن یا ندادنمان هیچ «پیامی» برای «جهان» ارسال نمیکنیم و «جوهری» شدن نوک انگشت یا «مهر خوردن» شناسنامه ما هیچ ارتباطی به «شرافت» و «خیانت» یا فضیلتها و رذیلتهای شخصیتی و اخلاقی ما ندارد. تنها تاثیری که مشارکت یا عدم مشارکت ما در انتخابات دارد، بر نوع نگاه و شیوه مدیریتی کشور برای ۴ سال آینده است. و تنها گفت وگویی که پیرامون انتخابات موضوعیت دارد بحثهای مربوط به نحوه برگزاری، نظارت استصوابی، تنوع دیدگاهها، کیفیت برنامه‌ها و وعده‌های سیاسی احزاب و نامزدهاست. وقتش است که بعد از ۴۰ سال تجربه انتخابات، درک دقیق‌تر و «کاربردی» تری از این مکانیزم قانونی پیدا کنیم و فضای سیاسی کشور را از نگاههای بیش از حد انتزاعی و نمادگرایانه و احساسی پاک کنیم.
افکارنیوزافکارنیوز15 ساعت قبل
افکارنیوز، به گزارش «حلوصی آکار» وزیر دفاع ترکیه روز یکشنبه در سخنانی درباره توافق این کشور با دولت وفاق ملی لیبی به نخست‌وزیری «فائز السراج» گفت که این توافق به معنای تهدید یا نقض حقوق دیگر کشورها نیست. اخبار بین الملل - آکار درباره روابط ترکیه با پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) نیز گفت: «ما تهدیدها علیه ائتلاف را جدی می‌گیریم. به همان شیوه نیز ما انتظار داریم که ائتلاف مسئولیت‌های خود در قبال ما را انجام دهد.» وزیر دفاع ترکیه درباره توافق با آمریکا و روسیه درباره ایجاد منطقه امن در شمال سوریه گفت: «ما به تعهدات خود در قبال این توافق ادامه می‌دهیم و انتظار داریم که دوستان آمریکایی و روسی ما نیز اقدام مشابه انجام داده و به مسئولیت‌های خود عمل کنند.» ترکیه هفدهم مهرماه دست به یک اقدام نظامی جدید در خاک سوریه زد و این بار در عملیات موسوم به چشمه صلح حملات به مناطق تحت کنترل گروه‌های کرد سوری را در دستور کار قرار داد. به دنبال این اقدام نظامی، ترکیه با محکومیت‌های بین‌المللی مواجه شد و با گذشت چندین روز از آغاز این عملیات نظامی در مناطق شمالی سوریه، آنکارا به صورت جداگانه با واشنگتن و مسکو برای توقف این عملیات دو توافق کرد؛ توافق‌هایی که وجه مشترک آنها دور شدن ی‌پ‌گ از مرز ترکیه بوده است. طبق توافق ۲۲ اکتبر گذشته (۳۰ مهر) «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه و «رجب طیب اردوغان» رئیس‌جمهور ترکیه در شهر سوچی روسیه باید شبه‌نظامیان کرد سوریه تا عمق ۳۰ کیلومتری در شمال سوریه عقب‌نشینی کنند و مقرر شد تا دو کشور گشت‌زنی مشترک در این منطقه داشته باشند.

نحوه تعیین نرخ عوارض نوسازی مشخص شد

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
همچنین در تبصره این ماده آمده است: مؤدیانی که از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون ظرف مدت یکسال نسبت به تعیین تکلیف نحوه پرداخت عوارض نوسازی معوق خود اقدام نمایند، مشمول بخشودگی جرایم عوارض می‌شوند. تصویب اصلاح قانون نظارت بر سفر‌های خارجی کارکنان دولتنمایندگان مجلس با یک فوریت طرح اصلاح قانون نظارت بر سفر‌های خارجی کارکنان دولت موافقت کردند. نماینده مردم اصفهان افزود: از آنجا که هزینه سفر‌های خارجی از محل بیت المال تهیه می‌شود، لازم است در شرایطی که بسیاری از مردم در تامین نیاز‌های اساسی خود دچار مشکل هستند تامین هزینه سفر‌های خارجی نظام‌مند و علت سفر نیز مشخص شود. رئیس جمهور یک ساعت فرصت خواهد داشت در خصوص بودجه و مسائل مختلف کشور سخنرانی کند و سپس لایحه بودجه را تقدیم رئیس مجلس خواهد کرد. به گفته آقای نوبخت بودجه امسال نسبت به بودجه سال گذشته بیش از ۵ درصد رشد داشته است.
کرد آنلاینکرد آنلاین20 ساعت قبل
عصر کرد - سنندج - مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کردستان گفت: تسهیلات اشتغال پایدار روستایی به ۶ هزار و ۷۰۰ نفر از روستایان این استان با هدف بستر کارآفرینی و ایجاد شپرداخت شده است. وی با اشاره به برگزاری ۲۴ جلسه کارگروه تخصصی در این مدت اضافه کرد: در این راستا، ۲۳ کمیته فنی و هشت کمیته نظارت برای جذب و پرداخت تسهیلات اشتغال پایدار روستایی در این استان مشغول فعالیت هستند. استان کردستان دارای ۱۰ شهرستان، ۳۱ بخش، ۸۶ دهستان و یک هزار و ۶۷۵ روستای دارای سکنه است که ۴۷۷ هزار نفر در این روستاها ساکن هستند. روستاهای استان کردستان دارای ۱۳۴ هزار خانوار است و ترکیب ۴۷۷ هزار نفری جمعیت آن شامل ۲۴۰ هزار نفر مرد و ۲۳۰ هزار نفر زن است و متوسط رشد سالانه جمعیت آن در مقایسه سرشماری‌های سال ۹۰ و ۹۵ منفی یک دهم است. برچسب‌هاکردستان تسهیلات اشتغال کشاورزی بانک وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی تعاونی

بررسی بودجه سال آینده از ۴ اسفند

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس ادامه داد: نهایتا چهارم اسفند ۹۸ بررسی لایحه بودجه در نشست علنی مجلس آغاز می‌شود؛ امیدواریم این لایحه بودجه مدنظر رهبر معظم انقلاب باشد، چرا که در سال گذشته و در جلسه با نمایندگان صحبت از حذف تدریجی نفت شده است. سخنگوی هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: حذف یکصد ردیف هزینه‌ای تغییری در بودجه سنواتی محسوب می‌شود و همچنین مسائلی، چون طرح تحول سلامت نیز از جمله ویژگی‌های بودجه سال ۹۹ است. وی در خصوص بودجه شرکت‌های دولتی نیز گفت: ۲۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه شرکت‌های دولتی برای بخش سرمایه گذاری است و همچنین ۷۰ هزار میلیارد تومان نیز برای بخش عمرانی دیده شده است که در مجموع به ۲۷۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد. سخنگوی هیئت رئیسه مجلس افزود: در بخش کشاورزی، عمران، ارتباطات و اطلاعات، طرح ملی اطلاع رسانی و … بودجه یاد شده اختصاص یابد. بررسی مشکلات اقتصادی شرکت‌های دانش بنیانسخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: دستاورد‌ها و مشکلات اقتصادی شرکت‌های دانش بنیان در جلسه علنی سه شنبه با حضور دولتی‌ها بررسی می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر