نگاهی به عناوین روزنامه‌های جهان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

نگاهی به عناوین روزنامه‌های جهان

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
بررسی مهم ترین عناوین و موضوعات روزنامه ها در برخی کشورهای جهان

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ مهم‌ترین عناوین مطبوعات و روزنامه‌های برخی کشور‌های جهان در روز پنجشنبه ۳۰ آبان به شرح ذیل است …پاکستان

روزنامه نئی بات

- شکایت نمایندگان احزاب مخالف از دولت عمران خان در دادگاه عالی پاکستان

- وزیر خارجه پاکستان: تکمیل کریدور اقتصادی «سی پک» و افزایش مناسبات با چین اولین اولویت پاکستان در امور اقتصادی است.

روزنامه جنگ

- دستگیری دو تروریست در ایالت پنجاب پاکستان

- وزیر اطلاع رسانی پاکستان: فضل الرحمان و حزب جمعیت علمای اسلام از تحصن در پایتخت هیچ دستاوردی نداشته است.

- وزیر بهداشت و درمان پاکستان: موسسه خیریه «بیل گیت» دو میلیارد دلار جهت مبارزه با بیماری فلج اطفال در پاکستان هزینه خواهد کرد.

روزنامه اوصاف

- عمران خان: پاکستان برای هماهنگی بین مذاهب مصمم است.

- جلوگیری از ورود هواپیمای نظامی آمریکا به حریم هوایی پاکستان توسط سازمان هواپیمایی این کشور

- کشف ۱۰ کیلوگرم «هروئین» در فرودگاه بین المللی شهر لاهور پاکستان

روزنامه ایکسپرس

- دیدار فرمانده نیروی دریایی پاکستان با همتای انگلیسی

- رئیس حزب جماعت اسلامی پاکستان: دولت با وعده‌های پوچ، مردم را فریب داده است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار سیاسی روز ایران و جهان

- رئیس جمهور پاکستان: اسلام آباد برای گسترش گردشگری مذهبی تلاش خواهد کرد.افغانستانروزنامه «افغانستان ما»

- مقامات آمریکایی: اگر طالبان آزاد شده از زندان دست به خشونت بزنند، به آن‌ها پاسخ می‌دهیم.

- ده‌ها کیلوگرم مواد مخدر در استان بادغیس افغانستان آتش زده شد.

- کمیسیون انتخابات افغانستان: بازشماری آرا در پانزده استان این کشور پایان یافت.

روزنامه «اطلاعات روز»

- عبدالله عبدالله: امیدوارم مبادله زندانیان، مذاکرات صلح میان افغان‌ها را تسهیل کند.

- دو نظامی آمریکایی در سقوط بالگرد در استان لوگر کشته شدند.

- یازده میلیون نفر از مردم افغانستان با ناامنی غذایی روبرو هستند.

روزنامه «ماندگار»

- نهاد‌های ناظر: کمیسیون انتخابات افغانستان از قانون انتخابات بی اطلاع است.

- افزاد طالبان ده نفر را در استان جوزجان آتش زدند.

- ممنوعیت استفاده از نیرو‌های امنیتی برای مقاصد سیاسی.

روزنامه «هشت صبح»

- نهاد‌های ناظر انتخابات: بازشماری آرا شفاف نیست.

- وزارت دولت در امور صلح افغانستان: زمان برگزاری نشست چین هنوز مشخص نیست.

- در انفجار استان خوست افغانستان یک افسر پلیس کشته شد و چهار نفر دیگر زخمی شدند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اصلاحات بن سلمان شکاف جامعه سعودی را بر ملا کرد

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه‎؛ روزنامه گاردین چاپ انگلیس در مقاله‌ای نوشت تغییراتی که محمد بن سلمان ولیعهد رژیم سعودی به بهانه اصلاحات و در پیش گرفتن سیاست باز در مقابل جهان اعمال کرده است, شکاف‌ها و تناقض‌های موجود در جامعه سعودی را بر ملا می‌کند. با بررسی تغییراتی که بن سلمان اعمال کرده است، تناقض‌ها و شکاف‌های بزرگی در جامعه سعودی آشکار می‌شود. این روزنامه نوشت پیشتر نیز برخی در جامعه سعودی خواستار تغییرات مشابهی بودند هرچند احتمال خشمگین شدن مردم آنان را نگران می‌کرد. گاردین در این مقاله به گزارش ماه گذشته سازمان دیده بان حقوق بشر درباره افزایش سرکوب و تجاوزات از زمان روی کار آمدن بن سلمان بر سر قدرت اشاره کرده است. دیده بان حقوق بشر اعلام کرده بود که اصلاحات واهی بن سلمان با گسترش بازداشت‌ها و شکنجه مخالفان سیاست‌های او، هزینه سنگینی داشته است.

نحوه تعیین نرخ عوارض نوسازی مشخص شد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
همچنین در تبصره این ماده آمده است: مؤدیانی که از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون ظرف مدت یکسال نسبت به تعیین تکلیف نحوه پرداخت عوارض نوسازی معوق خود اقدام نمایند، مشمول بخشودگی جرایم عوارض می‌شوند. تصویب اصلاح قانون نظارت بر سفر‌های خارجی کارکنان دولتنمایندگان مجلس با یک فوریت طرح اصلاح قانون نظارت بر سفر‌های خارجی کارکنان دولت موافقت کردند. نماینده مردم اصفهان افزود: از آنجا که هزینه سفر‌های خارجی از محل بیت المال تهیه می‌شود، لازم است در شرایطی که بسیاری از مردم در تامین نیاز‌های اساسی خود دچار مشکل هستند تامین هزینه سفر‌های خارجی نظام‌مند و علت سفر نیز مشخص شود. رئیس جمهور یک ساعت فرصت خواهد داشت در خصوص بودجه و مسائل مختلف کشور سخنرانی کند و سپس لایحه بودجه را تقدیم رئیس مجلس خواهد کرد. به گفته آقای نوبخت بودجه امسال نسبت به بودجه سال گذشته بیش از ۵ درصد رشد داشته است.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل

بررسی بودجه سال آینده از ۴ اسفند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس ادامه داد: نهایتا چهارم اسفند ۹۸ بررسی لایحه بودجه در نشست علنی مجلس آغاز می‌شود؛ امیدواریم این لایحه بودجه مدنظر رهبر معظم انقلاب باشد، چرا که در سال گذشته و در جلسه با نمایندگان صحبت از حذف تدریجی نفت شده است. سخنگوی هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: حذف یکصد ردیف هزینه‌ای تغییری در بودجه سنواتی محسوب می‌شود و همچنین مسائلی، چون طرح تحول سلامت نیز از جمله ویژگی‌های بودجه سال ۹۹ است. وی در خصوص بودجه شرکت‌های دولتی نیز گفت: ۲۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه شرکت‌های دولتی برای بخش سرمایه گذاری است و همچنین ۷۰ هزار میلیارد تومان نیز برای بخش عمرانی دیده شده است که در مجموع به ۲۷۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد. سخنگوی هیئت رئیسه مجلس افزود: در بخش کشاورزی، عمران، ارتباطات و اطلاعات، طرح ملی اطلاع رسانی و … بودجه یاد شده اختصاص یابد. بررسی مشکلات اقتصادی شرکت‌های دانش بنیانسخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: دستاورد‌ها و مشکلات اقتصادی شرکت‌های دانش بنیان در جلسه علنی سه شنبه با حضور دولتی‌ها بررسی می‌شود.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، هر ساله با تقدیم لایحه بودجه سال آینده کشور به مجلس، حقوق کارمندان و کارگران متناسب با شرایط اقتصادی کشور افزایش می‌یابد؛ بودجه ۹۹ هم از این قاعده مستثنی نیست. محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور روز گذشته (شنبه) از افزایش ۱۵ درصدی حقوق کارمندان در سال آینده خبر داد و گفت: «برای جبران قدرت خرید مردم، افزایش ۱۵ درصدی حقوق را در بودجه سال ۹۹ پیش بینی کرده‌ایم». همچنین حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی، رئیس جمهوری که امروز برای تقدیم لایحه بودجه ۹۹ در مجلس شورای اسلامی حضور یافته بود، با تایید افزایش ۱۵ درصدی حقوق کارمندان و کارگران گفت: حقوق ثابت کارمندان و کارگران در سال جاری ۲۰ درصد افزایش یافت و در سال ۹۹ هم ان‌شاءالله ۱۵ درصد افزایش حقوق داریم که در این دو سال حدود ۳۵ درصد به حقوق افزودیم. جزئیات افزایش حقوق کارمندان از زبان رئیس جمهوروی افزود: تلاش ما این است که سختی معیشت مردم را کاهش دهیم، بنابراین در سال جاری برای کالاهای اساسی ارز ۴۲۰۰ هزار تومانی را اختصاص دادیم و برای سال ۹۹ باز هم برای کالاهای اساسی ارز ۴۲۰۰ در نظر داریم؛ برای کالاهای غیراساسی نیز ارز نیمایی که ۸۵۰۰ تومان است، در نظر گرفته‌ایم.

فیلم| دفاع روحانی از قطع اینترنت جهانی و راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات!

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
در جریان اعترضات بنزینی، دسترسی ایرانیان به اینترنت جهانی قطع شده بودرییس جمهور گفت: در زمینه این که بتوانیم شبکه ملی اطلاعات داخلی را آنچنان تقویت کنیم که مردم بتوانند برای نیازمندی‌های خود نیازی به خارج نداشته باشند و اخیرا هم رهبر معظم انقلاب در این زمینه دستوری دادند که در شورای عالی فضای مجاری آن را دنبال می‌کنیم مردم شرایط بهتری را لمس خواهند کرد. به گزارش آفتاب‌نیوز؛ در جریان اعترض مردم به گرانی بنزین، دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی قطع و بعد از یک هفته به مرور اینترنت وصل شد؛ به گونه‌ای که اینترنت استان سیستان و بلوچستان در هفته اخیر وصل شده است.

نظرها

اخبار بیشتر