مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی: ۹۰ درصد فتنه‌انگیزها و افراد شرور دستگیر شده‌اند‌
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی: ۹۰ درصد فتنه‌انگیزها و افراد شرور دستگیر شده‌اند‌

مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی: ۹۰ درصد فتنه‌انگیزها و افراد شرور دستگیر شده‌اند‌

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی گفت: حدود ۹۰ درصد فتنه‌انگیزها و افراد شرور شناسایی و اکثر آن‌ها دستگیر شده‌اند و خوشبختانه شناسایی و دستگیری این افراد به موقع انجام شد.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی در جلسه شورای اداری استان اظهار کرد: جمهوری اسلامی امروز کشوری مقتدر و توانمند است و به خوبی می‌تواند مسائل داخلی و خارجی خودش را با تکیه بر ظرفیت‌های موجود مدیریت کند.

وی افزود: برخی افراد در قالب تبلیغات روانی از ضعف کشور در برخی مسائل حرف می‌زنند درحالی که این مسائل سزاوار خودشان است و برخلاف این گفته‌ها، کشور در اوج اقتدار قرار دارد.

مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی اضافه کرد: کشور در حوزه نفوذ و در وادار کردن طرف مقابل به تامین خواسته‌ها موفق عمل کرده است؛ همه تلاش دشمنان بر این مسئله متمرکز شده است که ایران در مقام اعمال قدرت توانایی نداشته باشد.

وی گفت: در افکار عمومی نظام جمهوری اسلامی را متهم به بی‌اعتنایی به امور داخل و توجه بیش از حد به مسائل منطقه می‌نمایند در حالی که حضور ما در حوزه‌های پیرامونی اهداف امنیتی و دفاعی دارد.

مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی ادامه داد: به رغم مورد اصابت قرار گرفتن پهباد آمریکایی توسط سامانه‌های موشکی ایران، آمریکا حتی جرأت تعرض به کشورمان را نداشت درصورتی که اگر ما فقط مرزهای خود را کنترل می‌کردیم، حتما مورد تهاجم قرار گرفته بودیم.

وی گفت: این که آمریکایی‌ها با همه پول و قدرت خود توان اعمال قدرت علیه کشور را ندارند برای این است که چون در حوزه نفوذ از توانایی برخوردار شده‌ایم که منافع آن‌ها را به چالش می‌کشد.

مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی تصریح کرد: اینکه گاهی اوقات گفته می‌شود مشکل مدیریتی در کشور وجود دارد، بنای تخطئه مدیران نیست؛ شرایط واقعا دشوار و مانند یک بازی شطرنج پیچیده شده است. به این معنی که هر کجا قدم گذاشته می‌شود مهره‌های حریف نشسته و اقدام مورد نظر را خنثی می‌کند.

وی با اشاره به وجود فساد اقتصادی در کشور ابراز کرد: علی رغم اینکه مدیران پاکدست بسیاری در کشور وجود دارند اما کسی خیال نکند همه مدیران کشور از این صفت برخوردار هستند.

مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی ادامه داد: ما با چالش نرم در داخل کشور مواجه هستیم، مردم برای گرانی‌ها اعتراض دارند و اعتراض حق آن‌هاست لذا ما درگیر با ملت نیستیم و باید به این نکته مهم توجه داشت. اگر برداشت اشتباه از این اعتراضات داشته باشیم ممکن است که رفتار اشتباهی هم صورت گیرد.

وی تصریح کرد: دشمن در تلاش است که چالش نرم ما را به یک چالش سخت یا رادیکالیزه تبدیل کند لذا باید به این مسئله توجه کرد و اجازه نداد دشمن به اهداف خود دست پیدا کند. باید حساب مردم را از مشتی شرور و خرابکار جدا کرد.

مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی جامعه ایرانی را تحول خواه دانست و اظهار کرد: ما با حادثه امنیتی مواجه هستیم اما بحران امنیتی نداریم؛ اگر هر یک از این دو مقوله جا به جا شود و به اشتباه مورد توجه قرار گیرد، ممکن است رفتار اشتباهی به دنبال داشته باشد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی دلار و بورس

وی با بیان اینکه امنیت، ثبات و آرامش نتیجه رفتار و رویکرد عاقلانه است، خاطرنشان کرد: هدف دشمن این است که اردوگاه ملی ما را از عناصر جسور، حاضر در میدان و باانگیزه تخلیه کند.

مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود تحریم، عملیات روانی و تشویق رسانه‌ای را رویکرد دشمن برای مقابله با قدرت جمهوری اسلامی ایران برشمرد و اضافه کرد: دشمن با این سه رویکرد به دنبال چند هدف مهم از جمله تبدیل کردن صحنه‌های اعتراضات به خشونت، جلوه دادن ماهیت تقابل مردم و نظام از اعترض به قیمت کالاها به تقابل ریشه‌ای در معادلات فهمی و دینی، پرداخت هزینه تامین خواسته‌های خود از طرف مردم ایران و آشتی ناپذیر جلوه دادن فضای داخلی و مناسبات نظام جمهوری اسلامی است.

وی بیان کرد: اعمال فشار دشمن نسبت به ایران به بهانه فعالیت هسته‌ای، موشکی، نفوذ منطقه‌ای و نقض حقوق بشر در دنیا به نمایش گذاشته می‌شود اما انگیزه این رفتار در حقیقت نتیجه شکستی است که دشمن از ملت ایران خورده است.

مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی تصریح کرد: دشمنان از تحریم و فشار به عنوان راهبرد پیروزی یاد می‌کنند در حالی که نفس این راهبرد به معنایی شکست در برابر قدرت نظامی و منطقه‌ای کشورمان است؛ آنها با عنوان کردن این راهبرد به عبارتی به شکست خود اقرار می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه شرایط بعد از اجرای قانون مدیریت و اصلاح مصرف سوخت در کشور با موفقیت مدیریت شد، افزود: در این زمینه استان خراسان رضوی برای بسیاری از استان‌ها می‌تواند الگو باشد، این موفقیت با تلاش شبانه روزی مسئولان تحت مدیریت استاندار اتفاق افتاد.

مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی افزود: حدود ۹۰ درصد فتنه‌انگیزها و افراد شرور شناسایی و اکثر آن‌ها دستگیر شده‌اند و خوشبختانه شناسایی و دستگیری این افراد به موقع انجام شد.

وی با بیان این که در چارچوب اقتصاد مقاومتی برای حل مشکلات اقتصادی باید اقداماتی انجام شود، گفت: در حوزه ماموریتی که بر عهده تک تک مسئولان قرار دارد، باید خدمات‌رسانی به مردم تقویت شود. مسئولان بدانند اقدامی که به صورت میدانی در چند روز اخیر انجام شد؛ تمام نمی‌شود مگر این که مشکلات معیشت مردم مرتفع شود.

مشاور وزیر و مدیرکل اطلاعات خراسان رضوی افزود: دستگاه‌های نظارتی و قضایی باید با مدیرانی که به وظایف خود عمل نمی‌کنند، مدارا نکرده و مسئولان هم باید با فساد در حوزه‌های کاری خود مقابله کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تماشا کنید: وزیری که مردم را زمین زد / چرا روحانی باید رحمانی وزیر صمت را عزل کند؟

انتخابانتخاب1 روز قبل
گزارش ویدیویی «انتخاب»؛ ۲۴ آبان ۹۸، درست در همان روز افزایش قیمت بنزین، وزیر صنعت تاکید کرد دلیلی برای افزایش قیمت بنزین وجود ندارد. او پس از آن نیز چند بار دیگر همین موضوع را تکرار کرد، اما واقعیت بازار در همین مدت کوتاه نشان می‌دهد قیمت‌ها متاثر از گرانی بنزین افزایش یافته‌اند. در چنین شرایط خاصی از نظر اقتصادی، چه اصراری بر ادامه کار این وزرا وجود دارد و چرا روحانی دست به تغییر در کابینه نمی‌زند؟

فیلم | جنجال و درگیری فیزیکی در سخنرانی قالیباف در دانشگاه علامه

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
اقتصادنیوز: محمد باقر قالیباف ساعتی قبل از حضور در وزارت کشور برای ثبت نام در انتخابات مجلس و صدور بیانیه انتقادی درباره سیاست‌های دولت در دانشگاه علامه طباطبایی سخنرانی داشت. جایی که جنبش پر سر و صدای عدالتخواه میزبان بود بود و از پمپ بنزین روی سن استفاده کرده بودند اما عدم اجازه به دانشجویان برای طرح پرسش‌های‌شان این سخنرانی را به جنجال و کمی درگیری فیزیکی و هول دادن همدیگر کشاند.

آمار و ارقام لایحه بودجه سال آینده

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رقم کل بودجه سال آینده حدود ۱۹۸۸ هزار میلیارد تومان برآورد شده است که این عدد شامل ۴۸۴ هزار میلیارد تومان منابع عمومی بودجه و حدود ۱۴۸۳ هزار میلیارد تومان بودجه شرکت‌های دولتی است. برای تامین منابع عمومی بودجه، قرار است از فروش نفت برای سال آینده حدود ۴۸ هزار میلیارد تومان، و از واگذاری دارایی‌های دولت حدود ۵۰ هزار میلیارد تومان تامین شود. همچنین برای درآمد‌های گمرکی و مالیاتی هم حدود ۲۶۰ هزار میلیارد تومان پیش بینی شده است و انتشار اوراق هم ۱۲۴ هزار میلیارد تومان را تامین خواهد کرد. افزایش حقوق کارمندان برای سال آینده ۱۵ درصد خواهد بود و سقف معافیت مالیاتی برای حقوق بگیران با افزایش به عدد ۳ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسیده است. سقف وام ازدواج ۳۰ میلیون تومان و عوارض خروج از کشور ۲۶۴ هزار تومان برای سفر اول، از اعداد بودجه سال ۹۹ است. نرخ ارز برای کالا‌های اساسی و دارو هم همان ۴۲۰۰ تومان خواهد بود. از منابع هدفمندی یارانه‌ها ۷۴ هزار میلیارد تومان به صورت نقدی به خانواده‌ها پرداخت می‌شود. بودجه سال آینده در منابع با رشد ۲۴ درصدی بسته شده است و به گفته رئیس جمهور باید منتظر رشد اقتصادی مثبت در سال ۹۹ باشیم.

اولین قطار تمام خورشیدی جهان ساخته شد + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، قطار متفاوت و جذابی طراحی و تولید شده است که برای حرکت، از انرژی خورشید استفاده می‌کند. این وسیله مسافربری، اولین قطار تمام خورشیدی جهان و ساخته‌ی یک شرکت استرالیایی است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لامبورگینی و مدلی که فقط یک دستگاه از آن موجود است! (+تصاویر)

9+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
تسنیمتسنیم11 ساعت قبل
این تولیدکننده قطعات خودرو در ادامه به دلایل نابسامانی صنعت خودروسازی کشور نیز اشاره کرد. رضایی با اعلام اینکه در تقسیم منابع دولتی عدالت وجود ندارد، تصریح کرد: نبود یک استراتژی و اهداف مشخص در توسعه کلان اقتصادی کشور عامل اصلی این پدیده است که از طریق افزایش تولید، رفاه عمومی ایجاد و صادرات رونق می‌یابد. او گفت: تبدیل این موارد به منافع اقتصادی نیاز به ابزار‌هایی دارد که نیاز ملی است و این یکی از مهمترین زیست بوم‌ها به شمار می‌آید. او افزود: در همین زمینه ظرفیت عظیمی از منابع انسانی هم به وجود آمده که این نیرو نیز در همین کشور متخصص شده‌اند و ظرفیت ملی در صنایع نفت و گاز کشور را تولید می‌کنند. تالاری ادامه داد: بنابراین ما صاحب هر دو زیست بوم مورد نیاز برای اعتلای کشور هستیم که باید از این مواهب به طور مناسبی بهره گیری کنیم.

نظرها

اخبار بیشتر