قطعی اینترنت مشکلات زیادی برای دانشگاه‌ها ایجاد کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. فرهنگ
قطعی اینترنت مشکلات زیادی برای دانشگاه‌ها ایجاد کرد

قطعی اینترنت مشکلات زیادی برای دانشگاه‌ها ایجاد کرد

مهرخبرگزاری مهر |
رئیس دانشگاه تهران گفت: قطعی اینترنت، مشکلات زیادی برای دانشگاه‌ها ایجاد کرده که امیدواریم به زودی رفع شود.

به گزارش خبرنگار مهر، «بیست‌وپنجمین اجلاس رؤسای دانشگاه‌های بزرگ کشور» با حضور ۱۳ رئیس دانشگاه، عبدالرضا باقری قائم مقام وزیر علوم، ابراهیم خدایی رئیس سازمان سنجش در دانشگاه علم و صنعت امروز برگزار شد.

محمود نیلی‌احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران در ابتدای این نشست با بیان اینکه این جلسه هر دو ماه یکبار میان رؤسای دانشگاه‌ها برگزار می‌شود، به حوادث اخیر در کشور اشاره کرد و گفت: اخیرا شاهد حوادثی در کشور بودیم که مایه تأسف است. اگرچه بیان نظرات و اعتراضات، حق مردم است اما وارد شدن به فاز تخریب به هیچ‌وجه پذیرفتنی نیست.

وی افزود: از همه دانشگاهیان تشکر می‌کنم که حساسیت زمان را درک کردند به طوری که برنامه‌های درسی، آموزشی و پژوهشی در دانشگاه‌ها با آرامش برگزار شد.

رئیس دانشگاه تهران با اشاره به قطعی اینترنت گفت: قطع شدن اینترنت مشکلات زیادی را برای دانشگاه‌ها ایجاد کرده که امیدواریم به زودی رفع شود. دانشگاه‌های ما، دانشگاه‌های بین‌المللی هستند و مراودات گسترده‌ای با جهان بیرون دارند.

نیلی‌احمدآبادی اظهار کرد: در این راستا وزارت علوم مذاکراتی را برای وصل شدن اینترنت انجام داده و امیدواریم به زودی مشکل دانشگاه‌های کشور در این زمینه حل شود.

در وبسایت خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

وی در ادامه به سرفصل‌های مهمی که قرار است در جلسه امروز مورد بررسی قرار گیرد، اشاره کرد و گفت: قرار است در بیست و پنجمین اجلاس رؤسای دانشگاه‌های بزرگ کشور، ساماندهی سهمیه‌های کنکور، بودجه و رتبه‌بندی دانشگاه‌ها، آئین‌نامه‌های کمیته انضباطی، نحوه پوشش در دانشگاه‌ها، پیشنهادات وزارت علوم درباره نظام پرداخت حق‌التدریسی‌ها و مشکل مسکن هیئت علمی دانشگاه‌ها مورد بررسی قرار گیرد.

رئیس دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: متناسب‌سازی حقوق اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها از دیگر موارد مورد بررسی در این جلسه به شمار می‌رود چرا که در حال حاضر میزان حقوق اساتید جوان ما در دانشگاه، بسیار کم است و همین موضوع باعث شده اعضای هیئت علمی نخبه را از دست بدهیم بنابراین در چنین شرایطی باید کمک کنیم نخبگان در کشور بمانند.

نیلی‌احمدآبادی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب مبنی بر «مشارکت نخبگان و دانشگاهیان برای حل مشکلات کشور» گفت: با توجه به تأکیدات ایشان، اگر می‌خواهیم از مشارکت دانشگاهیان و نخبگان بهره‌مند شویم، باید مقدماتی فراهم شود که اعضای هیئت علمی و نخبگان در دانشگاه‌ها بمانند و کشور را ترک نکنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما4 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.
تکراتوتکراتو2 روز قبل
یونسکو ساز دوتار ایرانی را در فهرست میراث فرهنگی ناملموس خود ثبت کرده است. سازمان یونسکو در شرح ثبت ساز دوتار ایرانی، ‌این اثر را یکی از برجسته‌ترین اجزای فرهنگی و اجتماعی موسیقی فولکلور در میان اقوام و نواحی منطقه تلقی کرده است. این ۱۴امین اثر ایرانی است که در فهرست میراث جهانی ناملموس یونسکو به ثبت رسیده است. از میان این موارد باید به قالی کاشان، جشن باستانی نوروز، ورزش چوگان، مراسم تعزیه، لنج ایرانی، ساز کمانچه و نان لواش اشاره کرد. در فهرست میراث جهانی یونسکو (جدا از فهرست ناملموس) نام ۲۴ میراث ثبت شده مربوط به ایران به چشم می‌خورد که دو مورد آن یعنی کویر لوت و جنگل‌های هیرکانی، جزء میراث طبیعی هستند که به ترتیب در سال‌های ۲۰۱۶ و ۲۰۱۹ مورد تایید قرار گرفتند.

نظرها

اخبار بیشتر