ارزش معاملات بورس مازندران به ۴۸۵ میلیارد ریال رسید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مازن آنلاین
  4. اقتصادی

ارزش معاملات بورس مازندران به ۴۸۵ میلیارد ریال رسید

مازن آنلاینخبرگزاری مازن آنلاین |
ارزش معاملات بورس مازندران به ۴۸۵ میلیارد ریال رسید - 0

بزرگنمایی:

پیام مازند - ساری - طی هفته جاری فعالان بازار سرمایه ۴۸۵ میلیارد و ۹۵ میلیون ریال سهم را در بورس منطقه‌ای مازندران معامله کردند.

هفته جاری سهامداران فعال در بورس منطقه‌ای مازندران تعداد ۸۲ میلیون و ۶۶۶ هزار و ۶۲۱ سهم به ارزش کمتر از ۴۸۵ میلیارد ریال خرید و فروش کردند.

در هفته‌ای که گذشت تقریبا ارزش سهام خریداری شده و فروخته شده با یکدیگر برابر بود، ۵۸ درصد سهام در سبد فروش قرار گرفته یعنی ۲۵۱ میلیارد ریال سهم فروخته و ۲۳۴ میلیارد ریال سهم خریداری شد.

خودروسازان برای دومین هفته متوالی بیشترین ارزش معاملاتی فعالان بازار سرمایه مازندران را به خود اختصاص دادند و ایرانخودرو و سایپا در صدر جدول خرید و فروش قرار گرفتند.

خبری: اخبار اقتصادی دلار و بورس | پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

علاوه بر این سهام ماشین‌سازی اراک، سرمایه گذاری صنعت نفت و بانک تجارت نیز بعد از خودروسازان بیشترین ارزش معاملاتی هفته جاری را متوجه خود کردند.

به اعتقاد کارشناسان بالارفتن قیمت خودرو در ۲ هفته اخیر و همچنین اصلاح قیمت بنزین که به تکاپو در بازار خودرو دامن زد بیشترین تاثیر را در توجه فعالان بورس به سهام خودروسازان داشته است.

اما شاخص قیمت بازار در مجموع هفته‌ای که گذشت روند کاهشی را دنبال کرد و با ۲ هزار و ۹۷ واحد سقوط در پله ۳۰۴ هزار و ۹۹۷ واحد متوقف شد.

برچسب‌ها

بازار سهام مازندران اقتصاد بازار بورس

ارزش معاملات بورس مازندران به ۴۸۵ میلیارد ریال رسید - 15

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.

نظرها

اخبار بیشتر