جنایت خیابانی در دفاع از برادر
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فرارو
  4. حوادث

جنایت خیابانی در دفاع از برادر

فراروخبرگزاری فرارو |
مردی مسن که در حمایت از برادرش مرتکب قتل شده بود، با شکایت اولیای‌دم به‌زودی در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه می‌شود.

وقوع درگیری در شهرک ولیعصر ۲۰ مرداد سال گذشته به مأموران پلیس گزارش داده و اعلام شد فردی در این نزاع جان باخته است. با حضور مأموران در محل، تحقیقات آغاز شد. بررسی‌ها نشان داد طرفین اصلی نزاع دو مرد جوان بودند که ساعاتی قبل از حادثه مرگ‌بار با هم دعوا کرده بودند، اما دو نفر که ربطی به این درگیری نداشتند، در این ماجرا دخالت کردند و یکی از آن‌ها به‌دست دیگری به قتل رسید.

به گزارش شرق؛ مأموران با انجام تحقیقات چند مرد جوان را که در درگیری حضور داشتند، بازداشت کردند. آن‌ها همگی به‌اتفاق گفتند ضارب جوان کشته‌شده مردی به نام فریدون است. یکی از شاهدان گفت: ظهر روز حادثه فرهاد، برادر فریدون که مردی جوان است، با سعید درگیری لفظی پیدا کرد و سعید به او فحاشی کرد بعد دعوا تمام شد. سعید و دوستانش در کنار خیابان قلیان سرو می‌کردند و من هم به آنجا می‌رفتم. روز حادثه هم به آنجا رفته بودم که فرهاد و برادرش آمدند. فریدون مرد جاافتاده‌ای بود ما اصلا فکر نمی‌کردیم او برای دعوا آمده باشد، چون آن‌طور که از ظاهرش پیدا بود نزدیک به ۷۰ سال داشت، اما وقتی رسید زیر وسایل سعید زد و آن‌ها را شکست. او با عصبانیت گفت: حق ندارید به برادر من فحش بدهید و هر کسی فحش داده است، باید درباره دلیل این رفتارش توضیح دهد و عذرخواهی کند.

این شاهد ادامه داد: وقتی این موضوع مطرح شد، سعید خیلی عصبانی شد و دعوا بالا گرفت. رامین، دوست سعید، برای میانجیگری سمت فریدون رفت و به او گفت: شما که سن‌وسالی دارید، بهتر است ماجرا را تمام کنید و درگیری ایجاد نکنید، اما فریدون به سمتش حمله کرد و چاقو را به بدنش فرو برد. در نهایت با دخالت مأموران درگیری تمام شد.

پلیس تحقیقاتی را درباره فریدون آغاز کرد و متوجه شد این مرد ۶۶ ساله است و پرونده شخصیت نزد پلیس دارد. او فرد شروری است که چند سال زندانی بود. عمده اتهاماتی هم که به‌خاطرش بار‌ها به زندان افتاده، درگیری و نزاع است. وقتی فریدون بازداشت شد مأموران آثار جراحت روی بدنش پیدا کردند که برخی از این جراحت‌ها قدیمی و برخی هم به دلیل درگیری اخیر بود. فریدون بعد از بازداشت به قتل رامین اعتراف کرد و گفت: سعید به برادرم فرهاد فحش داده و فرهاد خیلی از این موضوع ناراحت بود. من برای دفاع از برادرم و آرام‌کردن او سراغ سعید رفتم، اما آن‌ها تعدادشان زیاد بود و به سمت ما حمله کردند من و برادرم تنها بودیم و مجبور شدیم با آن‌ها درگیر شویم. آن‌ها با سیخ و پایه قلیان به جان ما افتادند و من هم مجبور شدم چاقو درآورم، چون آن‌ها به‌سمت من حمله کردند و با چاقو مرا زدند که آثارش هم وجود دارد. من به قصد کشتن کسی را نزدم وقتی رامین به سمت من آمد برای اینکه از خودم دفاع کنم او را زدم.

در وبسایت خبری بخوانید: حوادث واقعی و تکان دهنده در ایران

با وجود ادعای فریدون، پزشکی قانونی اعلام کرد ضربه‌ای که بر بدن مقتول وارد شده، مستقیم و عمیق بوده است. بر اساس این نظریه، چاقوی سلاخی به صورت کامل و عمیق وارد بدن مقتول شده و قلب او را پاره کرده و همین هم باعث مرگ او شده است. همچنین مشخص شد ضربه از فاصله نزدیک به مقتول وارد شده است در حالی که به گفته شاهدان، مقتول هیچ آلت کشنده و سلاح و سرد و گرم در دست نداشت.

همچنین مأموران متوجه شدند علاوه بر فریدون افراد دیگری هم در این درگیری بودند که چند نفر از آن‌ها نیز زخمی شده‌اند. فریدون از یکی از آن‌ها به نام ساسان شکایت کرد و گفت: ساسان به‌ضرب چاقو من را زد. او چنان مرا زخمی کرد که چند عمل جراحی روی بدنم انجام شد تا زنده بمانم. من از او شکایت دارم، چون او بود که باعث شد درگیری بالا بگیرد و جو آنجا به هم بریزد. من وقتی رفتم و داد و فریاد کردم کسی چیزی نگفت، اما ساسان به سمتم حمله کرد و مرا زد و بعد بقیه هم به سمت ما آمدند که این موضوع باعث درگیری و کشته‌شدن رامین شد. آن‌ها بودند که ما را وادار به دفاع کردند. با توجه به تحقیقاتی که مأموران انجام دادند، پنج مرد دیگر از جمله ساسان به اتهام شرکت در نزاع دسته‌جمعی بازداشت شدند اتهامی نیز از سوی فریدون متوجه‌شان شد و فریدون به دلیل آسیبی که دیده بود، از آن‌ها شکایت و درخواست غرامت کرد. به این ترتیب، پرونده با صدور کیفرخواست از سوی دادسرا به دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد و به این ترتیب، فریدون به اتهام قتل عمدی رامین، همچنین ساسان و چهار نفر دیگر به اتهام آسیب‌رساندن به فریدون و شرکت در نزاع دسته‌جمعی محاکمه می‌شوند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

قتل وحشیانه نوجوان عراقی

تابناکتابناک2 روز قبل
گروهی از معترضان عراقی یک نوجوان شانزده سال به نام هیثم علی اسماعیل را که شایعه شده بود عامل قتل چهار تن از معترضان عراقی بوده را به شکل وحشیانه و بدون حتی اجازه دفاع از خود کشتند. تصاویر منتشر شده از این عمل سبعانه نشان می‌دهد این نوجوان ابتدا به شدت مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد، سپس زیر دست و پا به کشت هدف قرار می‌گیرد، سپس به میدان الخلانی بغداد منتقل می‌شود و در آنجا گلویش توسط چند تن از حاضران بریده می‌شود و در آخر جسدش از تیر چراغ راهنمایی و رانندگی آویزان می‌شود. این تصاویر وحشتناک جنایت را از ابتدا تا انتها با این توضیحات می‌بینید که مناسب افراد کمتر از ۱۸ سال و بیماران قلبی نیست و تماشایش به گروه‌های حساس توصیه نمی‌شود.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز3 روز قبل
مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با بیان اینکه از این تعداد فوتی ۳۴۰ نفر آقا و بقیه خانم بوده‌اند گفت: آمار جاده‌های درون شهری با ۱۲۵ نفر (۳۰ درصد افزایش) و جاده‌های برون شهری و راه روستایی با ۳۲۵ نفر (۲ درصد کاهش) فوتی به ثبت رسیده است. علی عباسی افزود: بر اساس این گزارش، بیشترین آمار فوتی‌های حوادث رانندگی مربوط به شهرستان‌های ساری و میاندرود با ۷۱، بابل با ۶۲، قائم شهر و سیمرغ با ۵۰ مورد بیشترین و شهرستان گلوگاه با ۵ مورد کمترین تعداد فوتی‌ها را به خود اختصاص داده‌اند. مدیرکل پزشکی قانونی مازندران با بیان اینکه در این مدت ۱۰۷ عابر پیاده، ۹۲ سر نشین، ۸۸ موتور سوار، ۸۵ راننده و ۷ دوچرخه سوار جان خود را از دست داده‌اند گفت: ۱۰ هزار و ۳۹۰ مصدوم حوادث رانندگی هم به مراکز پزشکی قانونی شهرستان‌ها مراجعه کردند.

علت آتش‌سوزی در مغازه‌های ضلع غربی پاساژ پلاسکو اعلام شد

رکنارکنا2 روز قبل
به گزارش رکنا، سرکلانتر هفتم از آتش سوزی ۶ باب مغازه در مرکز پایتخت خبر داد و گفت: کارشناسان در برآورد اولیه خسارت وارده را ۲۵ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند. سرهنگ دوستعلی جلیلیان گفت: ساعت ۰۵:۴۵ صبح روز گذشته تعدادی از شهروندان به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس و ماموران سرکلانتری هفتم را در جریان آتش سوزی گسترده در مغازه‌های ضلع غربی ساختمان پلاسکو (چهارراه استانبول) قرار دادند. سرکلانتر هفتم تصریح کرد: خوشبختانه این آتش سوزی، صدمات جانی به همراه نداشت. این مقام پلیسی، اضافه کرد: کارشناسان در محل حاضر هستند و تلاش ماموران برای یافتن علت دقیق حادثه ادامه دارد. وی در خصوص میزان خسارت وارده بیان کرد: در برآورد اولیه کارشناسان میزان خسارت وارده را حدود ۲۵ میلیارد ریال برآرود کرده‌اند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

حادثه عجیب برخورد لاستیک به یک عابر پس از چپ کردن خودرو + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، راننده یک خودرو در کویت به دلیل شکستن کمک فنرش، خودرویش چپ کرد. شکستن کمک فنر باعث جدا شدن لاستیک از خودرو و برخورد آن به یک عابرپیاده شد. بیشتر بخوانید: انفجار لاستیک کامیون حین تعویض + فیلمانتهای پیام/

بشنوید | وکیل محمد علی نجفی: خبر ۷ سال حبس نجفی واقعیت ندارد، اگر تخفیفاتش را لحاظ کنند باید یکسال حبس بگیرد

خبرآنلاینخبرآنلاین3 روز قبل
امروزه می‌توان از اعتیاد بعنوان یکی از مشکلات و معضلات اجتماعی بشر در زندگی مدرن نام برد. با ورود انواع مواد مخدر صنعتی و پایین آمدن سن گرایش افراد به مصرف مواد مخدر، زنگ خطر برای خانواده‌ها و جوامع بشری به صدا درآمده است.

نظرها

اخبار بیشتر