در نشست آسه‌آن در سئول شرکت نخواهیم کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. بین‌المللی

در نشست آسه‌آن در سئول شرکت نخواهیم کرد

ایلناخبرگزاری ایلنا |
کره شمالی دعوت کره جنوبی از رهبر این کشور را برای شرکت در نشست کشورهای شرق آسیا (آسه‌آن) در سئول رد کرد.

در نشست آسه‌آن در سئول شرکت نخواهیم کرد - 1

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری رویترز، کره شمالی دعوت کره جنوبی از «کیم جونگ‌اون»، رهبر این کشور را برای شرکت در نشست کشورهای شرق آسیا (آسه‌آن) در سئول رد کرد. این خبر را رسانه رسمی کره شمالی امروز -‌پنج‌شنبه- اعلام کرد. پیونگ‌یانگ در واکنش به دعوت کره جنوبی اعلام کرد که «در حال حاضر و با توجه به تنش‌ها در روابط دو طرف زمان مناسبی برای سفر به سئول نیست.»

پیشتر «مون جائه-این»، رئیس‌جمهوری کره جنوبی طی نامه‌ای از کیم برای شرکت در این نشست دعوت کرده و خواسته بود که چنانچه خود رهبر کره شمالی قادر به حضور در این مراسم نیست، ‌ هیئتی را به نمایندگی از خود ارسال کند.

خبرگزاری رسمی کره شمالی گزارش داد که پیونگ‌یانگ ضمن تشکر از سئول برای این دعوت‌نامه اعلام کرد که کره جنوبی «باید درک کند که هیچ دلیل قانونی» برای شرکت کیم در این مراسم وجود ندارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جام نیوزجام نیوز1 روز قبل
به گزارش جام نیوز، عکس‌های برهنه ملانیا ترامپ، در دوران مدل بودنش، برای اولین بار در سال ۱۹۹۶ در مجله‌ای فرانسوی به چاپ رسید اما این تصاویر دوباره در سال ۲۰۱۶ و در دوران کارزار انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا توسط نیویورک پست بازنشر شد. در آن زمان، ترامپ درگیر نزاع داغی با خانواده همایون خان، سرباز آمریکایی کشته شده در جنگ عراق بود. همچنین یک «اتاق پرزرق و برق» دیگر که مختص انجام آرایش و رسیدگی به موهایش است، به علاوه یک باشگاه ورزشی اختصاصی. بنت از ملانیا به عنوان فردی «قدرتمند و با نفوذ» در کاخ سفید یاد می‌کند که اغلب هم درباره تصمیمات سیاسی همسرش و هم در نحوه رفتار با کارمندان نظر می‌دهد. این نویسنده نوشت: «او مدام بحث‌هایی عمیق با رئیس‌جمهور دارد، معمولا بیش از یک بار در روز و از طریق تلفن.» این کتاب همچنین ادعا می‌کند بین ملانیا و ایوانکا، دختر همسرش، تنش‌هایی وجود دارد و آن را به عنوان «شکاف در نمای آفتابی میان دو خانم بر سر نزدیکی و نفوذ بیشتر بر رئیس‌جمهوری» توصیف می‌‌‌‌کند.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
«کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی برای بار دوم طی کمتر از ۲ ماه گذشته به کوهستان زادگاه جد پدری خود (کیم ایل سونگ= بنیانگذار حکومت کمونیستی کره شمالی) رفت. به گزارش عصرایران، در تصاویر جدیدی که خبرگزاری رسمی کره شمالی از اسب‌سواری رهبر کره شمالی و همسرش (ری سول جو) در کوهستان «پکتو» منتشر کرده، رهبر کره شمالی و همسرش و جمعی دیگر از ملازمان سوار بر اسب سفید در حال اسب سواری دیده می‌شوند. در تبلیغات رسمی – حکومتی در کره شمالی کوهستان «پکتو» در شمال کره شمالی به دلیل اینکه زادگاه بنیانگذار حکومت کمونیستی کره شمالی است، مقدس توصیف می‌شود. رهبر کره شمالی در هفته آخر مهر ماه سال جاری نیز سوار بر اسب سفید در این کوهستان دیده شده بود. اسب سفید در خاندان حاکم بر کره شمالی یک نماد است و گفته می‌شود «کیم ایل سونگ» پدر بزرگ رهبر فعلی کره شمالی و بنیانگذار حکومت کمونیستی کره شمالی هم به هنگام رهبری جنبش مبارزه با استعمار ژاپن، سوار بر اسب سفید می‌شد.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز8 ساعت قبل
به گزارش مشرق، «حافظ آل بشاره» از توطئه آمریکا و برخی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس علیه عراق خبر داد. آل بشاره به پایگاه خبری «المعلومه» گفت که قرار بوده است آمریکا و کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس از جمله عربستان سعودی و امارات عربی متحده، عناصر داعش را وارد بغداد کنند. آل بشاره در پایان تأکید کرد که نیروهای امنیتی عراق نباید بار دیگر اجازه دهند که تروریسم، وارد مناطق آزاد شده، شود. تظاهرات مردم عراق که از ابتدای اکتبر آغاز شده بود، از بیست و پنجم اکتبر از سر گرفته شد. بیشتر این اعتراضات، در اعتراض به وضعیت نامناسب معیشتی است، ولی برخی جریان‌های سیاسی و کشورهای خارجی از جمله آمریکا و عربستان و امارات در پی بهره‌برداری از آن هستند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
این نماینده عراقی با اشاره به اینکه حضور سردار سلیمانی در عراق به منظور تقریب دیدگاه‌های میان احزاب سیاسی است و طبق قانون مرسوم این کشور، نخست‌وزیر از میان شیعیان انتخاب می‌شود، گفت: ایرانی‌ها مایلند که نخست وزیر آتی عراق به دیکته‌های آمریکایی‌ها درباره ایران تن ندهد. مشاور رئیس پارلمان عراق: روزهای آتی مملو از غیرمنتظره‌هاست «کامل الدلیمی» مشاور رئیس پارلمان عراق هم محاسبات و معادلات سیاسی در عراق را از اول اکتبر به بعد در عراق متحول خواند و گفت: از آن تاریخ ملت عراق در هر توافق و تفاهمی به حساب می‌آیند و انکار این قضیه ممکن نیست. الدلیمی گفت: نشست‌های جاری میان احزاب سیاسی به شرطی نتیجه می‌دهد که به انتخاب نخست وزیری منجر شود که نماینده واقعی جوانان معترض این کشور باشد. «محمد الحلبوسی» رئیس پارلمان عراق روز گذشته از «برهم صالح» رئیس جمهور این کشور خواست تا طی ۱۵ روز تکلیف نامزد تصدی پست نخست وزیر عراق را مشخص کند. پارلمان عراق روز یکشنبه با حضور حداکثر نمایندگان تشکیل جلسه داد و درخواست رسمی عادل عبدالمهدی برای کناره‌گیری از پست نخست‌وزیری را پذیرفت.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، آرتاشس تومانیان، امروز در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به بازدید خود از پنج واحد تولیدی و صنعتی، آذربایجان شرقی را یکی از استان‌های توسعه‌یافته و توانمند از نظر فناوری و منابع انسانی خواند و اظهار داشت: روابط رو به رشد ایران و ارمنستان این اجازه را می‌دهد که در مورد همکاری‌های مشترک در زمینه‌های مختلف فکر کنیم. با اشاره به امضای توافق‌نامه تجارت آزاد بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا، گفت: کارآفرینان و فعالان اقتصادی ارمنی از مزایای عضویت در این اتحادیه بهره‌مند شده‌اند و اکنون زمان آن است که همراه با ایران، به طور مشترک از این امکانات استفاده کنیم. وی با بیان اینکه امکانات نامحدودی برای همکاری در زمینه‌های مختلف با ایران داریم، افزود: مسیر هزاران ساله‌ای که دو ملت ایران و ارمنستان طی کرده‌اند ما را ملزم می‌کند که روابط کنونی را توسعه و تحکیم ببخشیم. سفیر ارمنستان همچنین آمادگی کشورش را برای توسعه همکاری‌های علمی، فرهنگی و هنری با ایران اعلام کرد و گفت: نباید همواره به اروپا چشم بدوزیم و خود ما به عنوان کشورهای همسایه نیز می‌توانیم دادوستد علمی و فناوری داشته باشیم.
فارسفارس10 ساعت قبل
فرماندهان نظامی گارد ریاست جمهوری مصر همچنان مورد اعتماد حداکثری عبدالفتاح السیسی رئیس جمهور این کشور هستند تا جایی که او بتازگی سرلشکر «احمد علی» فرمانده گارد ریاست جمهوری را جایگزین سرلشکر «مصطفی شریف» رئیس دفتر ریاست جمهوری خود کرده است. در حالی که چهار سال پیش خبر انتصاب وی در این سمت رسما اعلام شد تا خبر از ورود دفتر ریاست جمهوری مصر به مرحله‌ای از یک مدیریت جدید بدهد. بخصوص که طرف‌ها و شخصیت‌های متعددی هستند که السیسی در وظایف و پرونده‌های مرتبط با حیطه کار دفتر ریاست جمهوری به آنها اعتماد کرده است، کارهایی که تا قبل از اینکه او رئیس دفتر السیسی شود منحصرا در حیطه وظایف و اختیارات دفتر ریاست جمهوری بوده است. العربی الجدید اعتماد السیسی به فرمانده سابق گارد ریاست جمهوری به عنوان رئیس دفتر خود را تصادفی نخواند و گفت: رئیس جمهور مصر در ژوئن ۲۰۱۸ هم «محمد زکی» فرمانده سابق گارد ریاست جمهوری مصر را به عنوان وزیر دفاع برگزید. «محمد زکی» هم در سال ۲۰۱۲ به فرمان محمد مرسی به فرماندهی گارد ریاست جمهوری رسید و شش سال در آنجا ماند و بعدا وزیر دفاع شد.

نظرها

اخبار بیشتر