آموزش و پرورش استثنایی خلائی ندارد/ آموزش تمام ساحتی را در دستور کار داریم‌
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
آموزش و پرورش استثنایی خلائی ندارد/ آموزش تمام ساحتی را در دستور کار داریم‌

آموزش و پرورش استثنایی خلائی ندارد/ آموزش تمام ساحتی را در دستور کار داریم‌

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور گفت: خلائی در آموزش و پرورش استثنایی نداریم و آموزش تمام ساحتی را در این حوزه در دستور کار داریم.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، سیدجواد حسینی صبح امروز در اجلاسیه رؤسای ادارات آموزش و پرورش استثنایی کشور اظهار داشت: برنامه‌ای محوری در آموزش و پرورش وجود دارد که شامل در نظر گرفتن ضریب نفوذ کمی و کیفی اقدامات است، همچنین باید مباحثی که تاکنون مورد توجه قرار نگرفته‌اند انجام شوند.

وی عنوان کرد: هیچ خلائی در بخش آموزش و پرورش استثنایی کشور نیست؛ باید با توجه به دو امر عدالت و کیفیت زمینه ارتقاء آموزش و پرورش استثنایی را فراهم کنیم و هدف متعالی آموزش و پرورش استثنایی کشور، تربیت تمام ساحتی است.

حسینی خاطرنشان کرد: ما از ابعاد نظری باید عبور کنیم و به لایه برنامه‌ای برسیم، بالغ بر ۶۰۰ برنامه در ارتباط با مدارس استثنایی کشور در نظر گرفته شده است، پس از آن به لایه عملیاتی می‌رسیم که این امر در مدارس انجام می‌شود، ما هنوز در این حوزه ورود پیدا نکردیم، چهارمین لایه به عنوان لایه نهادی نام دارد که تاکنون انجام نشده و یا با ضعف‌هایی روبرو است.

وی تصریح کرد: روح حاکم بر این پروسه، عدالت و کیفیت است، سازمان‌های مرتبط با آموزش و پرورش و پژوهش تنها سازمان‌هایی هستند که تمامی ابعاد را در برگرفته، آموزش و پرورش استثنایی باید پنج برابر نیروی بیشتری برای دانش‌آموزان در نظر بگیرد، باید به مرزنشینان، روستاییان، مناطق کم برخوردار و نظایر آنها نیز توجه کنیم.

خبری: اخبار فرهنگی هنری جهان

رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی کشور بیان کرد: برای اجرای سند تحول بنیادین باید دو امر ارتقاء فرهنگ سازمانی و ارتقاء استانداردهای آموزش و پرورش را در نظر بگیریم، بخش‌های مختلفی در آموزش و پرورش استثنایی وجود داشته که باید از بخشی‌نگری در آنها پرهیز کنیم.

حسینی افزود: آموزش و پرورش استثنایی باید از دو آسیب تعارض و تطابق پرهیز کند و به سمت تعامل، توافق و تعاون پیش برود، نکته دیگر شفافیت سازمانی است، در سیستم اداری سه نوع اداره کلبه‌ای شکل، غاری شکل و شیشه‌ای شکل مشاهده می‌شود.

وی اظهار داشت: سازمانی ارتقاء فرهنگی و سازمانی دارد که شیشه‌ای باشد، باید اعتبارات و نظایر امور آن برای تمامی افراد شفاف باشد، اجتماعی کردن آموزش و پرورش استثنایی ضرورت دارد.

حسینی در ارتباط با بخش دانش بنیان بیان کرد: ما باید به نظام مبتنی بر شبکه دانش توجه کنیم، باید تمام کارگروه‌ها و معاونین با یکدیگر همکاری و کارگروه کاربست طرح‌های ملی موفق را راه‌اندازی کنند، نظام برنامه‌ریزی و تثبیت مشارکت نیز از دیگر محورهای ماست، یکی از امور حائز اهمیت برای تحقق اهداف مشارکت محوری است.

وی خاطرنشان کرد: پنج پارلمان دانش‌آموزان، معلمان، اولیاء، فرهنگیان و مدیران در خراسان رضوی تشکیل شده است، در پایان این جلسه نیز باید مجامع مشورتی دانش‌آموزان متوسطه، اولیاء و مدیران آموزشگاه راه‌اندازی شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | بدل میوه فروش موذن زاده اردبیلی، این بار درحال فروختن کدو تنبل

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
پیرمرد میوه فروش اردبیلی که پیشتر با ویدئویی در حال فروختن سیب که صدایش شباهت زیادی به موذن زاده اردبیلی داشت، معروف شده بود این بار با ویدئویی جدید در شبکه‌های اجتماعی وایرال شده است. او مشغول فروش کدو تنبل است. او با صدای زیبایش دارد بورانی‌هایش _ {آذری‌ها به کدو تنبل می‌گویند بورانی} را با عسل مقایسه می‌کند و سعی می‌کند آنها را بفروشد.

جراح حادقی که رکورددار معرفت است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
برنامه «بدون تعارف»، این هفته به سراغ جراح مغز و اعصابی رفته که رکورددار اخلاق، معرفت و مرام پزشکی است. خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما در بدون تعارف این هفته به سراغ جوانی ۳۷ ساله رفته که ۹ سال است جراح مغز و اعصاب است، دکتر رضا جباری، جراح حاذقی است که دو رکورد دارد؛ یکی در تعداد جراحی‌هایش که به چند هزار جراحی می‌رسد و دومی در اخلاق و مرام پزشکی.

روایتی از قهرمانان ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
نگاه فیلم مرد نقره‌ای به ایران و ایرانی قهرمانانه است. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ فیلم مرد نقره‌ای داستان یک مرد؛ گروگان گیری و ماجرای مبارزه سخت است.

«رادیکال سه» به استقبال روز دانشجو می‌رود

مهرمهر20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شبکه سه، برنامه دانشجویی «رادیکال سه» این هفته به مناسبت فرارسیدن روز دانشجو در ویژه‌ برنامه‌ای شش قسمتی به بررسی جنبش دانشجویی در دهه ۷۰ و ۸۰ و ۹۰ می‌پردازد. سیدنظام موسوی مسئول سابق بسیج دانشجویی دانشگاه تهران و سیدمهدی طباطبایی دبیر سابق دفتر تحکیم وحدت مهمان‌های بخش اول ویژه‌برنامه «رادیکال سه» هستند و به بررسی فعالیت‌های جنبش دانشجویی در دهه ۷۰ می‌پردازند. همچنین ایمان ملکا دبیر سابق انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه تهران و مهدی امامقلی دبیر سیاسی سابق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل مهمان‌های این برنامه در بخش دوم هستند که ابعاد فعالیت‌های جنبش دانشجویی را در دهه ۸۰ مورد نقد و بررسی قرار می‌دهند. در بخش پایانی این هفته نیز امین سلیمی مسئول سابق شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور و رضا نجابت دبیر سیاسی سابق اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در مورد جریان دانشجویی در دهه نود سخن می‌گویند. «رادیکال سه» در روزهای شنبه تا پنجشنبه ۱۶ تا ۲۱ آذرماه هر روز ساعت ۱۸:۱۵ روی آنتن شبکه سوم سیما می‌رود.

پاسخ تند یک مداح به خواننده لس‌آنجلسی+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
حسین طاهری مداح اهل بیت (ع) در نوحه‌ای، به اظهارات خواننده لس‌آنجلسی درباره امیرالمومنین (ع) واکنش نشان داد. مراسم جشن میلاد امام حسن عسکری (ع) در حسینیه‌‌ ‌محبان ‌‌اهل‌بیت (ع) با سخنرانی حجت‌الاسلام علی خزاعی و مدیحه‌سرایی حسین طاهری برگزار شد. خبرگزاری فارس نوشته است: در این مراسم حسین طاهری مداح اهل بیت (ع) در نوحه‌ای، به توهین خواننده لس‌آنجلسی به امیرالمومنین (ع) واکنش نشان داد و در ابتدای آن اظهارداشت: به کوری چشم آن خواننده کثیفی که دهانش را به بی‌احترامی باز کرد، این گونه می‌گویم: کی شود دریا به پوز سگ نجس! بخشی از شعر این نوحه به شرح زیر است: تن علی، تهمتن علی، نعره متنتن علیقدرت یل افکن علی، هیبت مدون علیروشن و مبرهن علی، وجه خدا به وجه احسن علیبرتر و سرتر ازهمه افلاک، ولی عهد خواجه لولاتولی والی والا علی، تعالی عالی اعلی علییاعلی یاعلی
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
اعتمادآنلاین| بیست و چهارمین جشنواره فیلم کرالا از ۱۵ تا ۲۲ آذر (۶ تا ۱۳ دسامبر) در هند برگزار و میزبان یک داور و آثار پنج کارگردان ایرانی است. در این جشنواره فاطمه معتمد آریا به عنوان رییس هیات داوران حضور دارد. همچنین فیلم‌های «بنفشه آفریقایی» ساخته مونا زندی حقیقی، «سرخپوست» نیما جاویدی، «متری شیش و نیم» به کارگردانی سعید روستایی، «قصر شیرین» ساخته رضا میرکریمی، «مارگه و مادرش» ساخته محسن مخملباف و محصول ایتالیا و انگلستان و «حوا، مریم، عایشه» به کارگردانی صحرا کریمی و محصول افغانستان به تهیه‌کنندگی کتایون شهابی در بخش‌های غیررقابتی جشنواره به نمایش درخواهند آمد. منبع: ایسنا

نظرها

اخبار بیشتر