انتقاد شدید چاووش‌اوغلو از مواضع آمریکا و اروپا درباره سوریه
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. سیاسی
انتقاد شدید چاووش‌اوغلو از مواضع آمریکا و اروپا درباره سوریه

انتقاد شدید چاووش‌اوغلو از مواضع آمریکا و اروپا درباره سوریه

فارسخبرگزاری فارس |
وزیر خارجه ترکیه بعد از دیدار با همتای آمریکایی و رئیس پارلمان اروپا در بروکسل، از نحوه برخورد اروپا و آمریکا با موضوع عملیات نظامی و توافق بر سر شمال سوریه شدیدا انتقاد کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، «مولود چاووش‌اوغلو» وزیر امور خارجه ترکیه شامگاه چهارشنبه گفت توافق دوجانبه‌ای که با واشنگتن بر سر شمال سوریه داشتند در مواردی نقض شده و این را به اطلاع طرف آمریکایی رسانده است.

چاووش‌اوغلو این اظهارات را در نشست خبری بعد از دیدار با «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه ایالات متحده در حاشیه نشست «ناتو» در بروکسل به زبان آورد.

به نوشته خبرگزاری «آناتولی» وی با اشاره به نقض‌های موردی توافق آنکارا-واشنگتن درباره طرح ایجاد منطقه امن در شمال سوریه، توضیح داد نگرانی خود از این اتفاقات و تداوم حملات شبه‌نظامیان کرد به نظامیان و شهرهای ترکیه را به اطلاع پامپئو رسانده است.

وزیر خارجه ترکیه همچنین تاکید کرد که تمام مفاد توافق با آمریکا باید اجرایی شود.

چاووش‌اوغلو در بخش دیگری از صحبت‌هایش به موضوع دخالت‌های آمریکا در امر خرید سامانه‌های پدافند موشکی اس-۴۰۰ توسط ترکیه از روسیه پرداخته و گفت هنوز اختلافاتی در این زمینه وجود دارد و در همین راستا روز جمعه دیداری دوجانبه در آنکارا برگزار می‌شود.

در وبسایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

وی همچنین در حاشیه نشست سازمان پیمان آتلانتیک شمالی در بروکسل با «دومینیک راب» وزیر خارجه انگلیس، «دیوید ساسولی» رئیس پارلمان اروپا و «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو دیدار کرد.

خبرگزاری آناتولی در خبر دیگری نوشت، وزیر خارجه ترکیه اظهارات ساسولی بعد از دیدار با خود را تکذیب و محکوم کرد. ساسولی بعد از دیدار با چاووش‌اوغلو در صفحه توئیتر خود نوشته بود که در این دیدار نسبت به عملیات نظامی ترکیه در سوریه شدیدا ابراز نگرانی کرده است.

چاووش‌اوغلو اما با تاکید بر اینکه موضوع عملیات نظامی ترکیه در سوریه هرگز در دیدار با ساسولی مطرح نشد، گفت: «این نمونه دیگری از دورویی و نفاق اتحادیه اروپا است. رئیس پارلمان اروپا از موضوعاتی حرف می‌زند که هرگز در مقابل من نگفت. تعجب می‌کنم کسی که نماینده مردم اروپاست، چطور محتوای دیدار را تحریف می‌کند».

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

پربحث‌ترین خبرها