واکنش آیت‌الله علم‌الهدی به اغتشاشات اخیر؛ این حرکت‌ها‌ ضد‌انقلابی بود / ‌دشمن ‌ «روسیاه» شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. سیاسی
واکنش آیت‌الله علم‌الهدی به اغتشاشات اخیر؛ این حرکت‌ها‌ ضد‌انقلابی بود / ‌دشمن ‌ «روسیاه» شد

واکنش آیت‌الله علم‌الهدی به اغتشاشات اخیر؛ این حرکت‌ها‌ ضد‌انقلابی بود / ‌دشمن ‌ «روسیاه» شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی گفت: بر مردم ثابت شد که مسئله حرکت‌های ضد انقلابی، مسئله مردمی نیست، جریان خارجی است، خودشان آمدند پشت تریبون‌هایشان اقرار کردند که ما آماده کردیم و پول خرج کردیم.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از مشهدمقدس، آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در حاشیه جلسه تفسیر قرآن کریم با اشاره به وضعیت به وجود آمده در چند روز اخیر و آشوب‌های پراکنده در کشور، اظهار داشت: حضور شما نوعی حرکت در حمایت از مبانی انقلاب، منویات مقام معظم رهبری و حمایت از ولایت است.

وی به آیه ۲۳ سوره شورا اشاره کرد و ادامه داد: حضور شما در صحنه، تحقق معنای آیه ۲۳ سوره شورا بود «… قل لا أسألکم علیه أجرا إلا المودة فی القربى ومن یقترف حسنة نزد له فیها حسنا إن الله غفور شکور»، مقصود، دفاع عملیاتی از اهل‌بیت است که پیغمبر خواست در دفاع از اهل‌بیتش مقاتله کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی افزود: در قضایای اخیر، این‌طور نیست که بگوییم در این حادثه‌ها اتفاقی نیفتاده، خواستند کاری کنند، بعد دشمن برنامه‌ریزی و نقشه کشید و چنین جنایت‌های فجیعی انجام داد و مردم ایستادند.

وی خاطرنشان کرد: دشمن با ما در جنگ است، از زمان پیغمبر تا امروز، اهل‌بیت دشمن داشتند، آخرین دفاع نیز که وجود مقدس امام زمان تشریف می‌آورند، کار ایشان کندن ریشه دشمن است، تا آن روز که حضرت تشریف می‌آورند، دشمن از ما دست‌بردار نیست منتها ما که بنا داریم در مقابل دشمن بایستیم، باید در برنامه زندگی، مدیریت اجتماعی، تدبیر امور اداره جامعه، انقلاب و حرکت خودمان، حواسمان به این اصل جمع باشد.

برخی غفلت‌ها آتش دشمنی را شعله‌ور می‌کند

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان این‌که متأسفانه برخی غفلت‌ها، آتش مبارزه دشمن را شعله‌ور می‌کند، یادآور شد: نمی‌خواهیم کسی را مقصر و متهم کنیم اما اگر خدایی نکرده سوءتدبیرهایی در کار انجام گرفت، لااقل این سوءتدبیرها تجربه‌ای برای آینده ما باشد.

وی ادامه داد: فضای منطقه ما، فضای غیر متعادلی بود، در لبنان و عراق درگیری بود، خود مردم لبنان و عراق هم به ما می‌گفتند این درگیری که آمریکا و اسرائیل برای ما ایجاد کردند، به خاطر دوستی با شماست، معلوم بود که هدف اصلی در درگیری‌های عراق و لبنان که جریان‌های مزدورانه آمریکا و اسرائیل ایجاد کردند، انقلاب اسلامی بود.

امام جمعه مشهد مقدس با تأکید بر لزوم توجه مسؤولان به نتایج تصمیم آنان، گفت: مسؤولان اجرای هرگونه برنامه باید به این موضوع توجه می‌داشتند که خودمان سیبل دشمن نشویم، همه باید یکی باشیم و وحدت داشته باشیم، گناه به گردن کسی انداختن و مچ گرفتن در نظام وحدت ما غلط است، نمی‌خواهیم مچ‌گیری کنیم اما آنچه مسلم است، در شرایطی که منطقه دچار این وضعیت هست، ندانم‌کاری‌هایی اتفاق افتاد.

تدبیری که باید می‌شد، نشد

وی با بیان این‌که در مدیریت‌ها گاهی دچار غرور می‌شویم، افزود: یکی از علما می‌گفت مشکلی که از اول پیروزی انقلاب تا الآن داشتیم این است که هرکجا غرور به سراغ ما آمد، ورشکسته شدیم، در این قضیه نیز غرور سراغ ما آمد که کشور ما را نمی‌توانند به هم بریزند، مردم هستند و ایستاده‌اند؛ به این حساب که مردم ما متدین و مؤمن هستند، جامعه ما دینی است و مردم در عرصه هستند؛ آن تدبیری که باید می‌شد، نشد.

آیت‌الله علم‌الهدی اضافه کرد: خدایی نکرده نگوییم غرض و نقشه‌هایی در کار بوده، این نگاه دروغ و منتفی است، عزیزان مسؤول ما زحمت می‌کشند، بگوییم بعضی عزیزان ما به قدرت مردم، نفوذ، اصالت و قدرت انقلاب مغرور شدند؛ بعدازاین حواسمان جمع باشد دیگر عزیزان مسؤول سوءتدبیر را نداشته باشند.

ظلم آشکار به مستضعفان

وی با یادآوری این نکته که اصل مدیریت و کنترل مصرف حامل‌های انرژی، امری لازم و درست است، خاطرنشان کرد: اصل قضیه باید انجام می‌گرفت، مسئله کنترل جریان بنزین جزو مسائل وابسته به اقتصاد و عدالت اجتماعی ما است؛ بنزین متعلق به مردم است، همه مردم در این حامل انرژی حق دارند، آقا یا خانم مستضعفی که کنار خیابان در هوای سرد زمستان منتظر اتوبوس ایستاده نیز از این حامل‌ها سهم دارد اما این‌که آقایی سوار ماشین غول‌پیکر آخرین سیستم خارجی شود، یک لیتر بنزین را به قیمت نیم لیتر آب در ماشینش بریزد و از جلوی او عبور کند، ظلم آشکار است.

در وبسایت خبری بخوانید: پربازدیدترین اخبار روز سیاسی

اشکالی که نمی‌توان نادیده گرفت

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان این‌که در قانون وجود دارد که همزمان با رشد تورم، یارانه نیز اضافه شود گفت: اما ۴، ۵ سال است یارانه اضافه نشده، این باید اضافه شود، این حامل انرژی باید به آن نیازمند هم برسد، این کار نشد، نشدنش سؤال دارد، چرا یک‌مرتبه اضافه بشود و چرا این‌قدر هم سؤال دارد، مردم سؤال و اعتراض دارند که حق مردم است.

وی یادآور شد: این‌که در شب و روز عید در شرایطی که منطقه تب‌دار و مسئله دارد است، دشمن منطقه را می‌لرزاند و هدف نیز ما هستیم، بیاییم با کمال بی‌توجهی به این وضعیت، دست به کاری بزنیم که ما بشویم سیبل دشمن، این اشکالی هست که نمی‌شود نادیده گرفت.

حرکت‌های ضد انقلابی، مردمی نیست

آیت‌الله علم‌الهدی با بیان این‌که این اتفاقات، مسائلی را برای مردم ثابت کرد، گفت: بر مردم ثابت شد که مسئله حرکت‌های ضد انقلابی، مسئله مردمی نیست، جریان خارجی است، خودشان آمدند پشت تریبون‌هایشان اقرار کردند که ما آماده کردیم و پول خرج کردیم، قصه جلیقه زردهای فرانسه نیست که مردم بیایند و بعد مردم را به خاک و خون بکشند؛ مردم نمی‌آیند آزمایشگاه را با نمونه‌هایی که در آن وجود داشت، آتش بزنند.

یکپارچگی دستگاه‌های امنیتی مشهد

وی تصریح کرد: در خصوص مشهد، یک امتیاز داریم که باید روشن شود، نمی‌گوییم جاهای دیگر کوتاهی شد، فداکاری کردند و شهید هم دادند اما امتیاز مشهد این بود که قائله خیلی زود به نفع نظام جمع شد و ضایعات و خسرانی نداشتیم، علتش این بود که همیشه در مشهد جریان‌های امنیتی، نظامی و انتظامی ما بعلاوه دستگاه قضایی، یکپارچه هستند، این یکپارچگی مستمر است و در تمام ایام باهم هماهنگ هستند، این هماهنگی سبب می‌شود بحران قابل پیش‌بینی باشد و جلوی آن را می‌گیرند.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی به آمادگی مردم مشهد در مقابل فتنه‌ها اشاره و اظهار کرد: نکته دیگر در مورد مشهد، آمادگی مردم ماست، شب شنبه که مقداری کار شروع شد، شب یکشنبه تمام نقطه‌هایی که دشمن اعلام کرده بود، قبل از رسیدن عوامل دشمن، شما مردم حضور داشتید و نقشه دشمن نقش بر آب می‌شود که اگر این آمادگی در همه‌جای کشور بود، جریان این‌طور پیش نمی‌رفت.

دشمن بازهم روسیاه شد

وی با بیان این‌که سایه آقایی امام رضا (علیه‌السلام) بر سر مشهد و کشور است، افزود: با روح فداکاری و ایثارگری که در شما وجود دارد، دشمن این بار نیز روسیاه شد.

آیت‌الله علم‌الهدی تأکید کرد: باید توجه داشته باشیم این انقلاب تمام نشده، روز آخر انقلاب روزی است که امام زمان (علیه‌السلام) بیایند و حق را بگیرند، تا آن روز انقلاب ادامه دارد ولی ماهیت انقلاب مبارزه است، تدبیر، اندیشه و تعقل هست اما چاشنی انقلاب مبارزه است، باید بجنگیم و بایستیم.

گام دوم انقلاب را بدون شک پیش برویم

وی خاطرنشان کرد: از اول بعثت پیغمبر تا امروز، خدا برای ما چیزی کم نگذاشته، از شروع نهضت تا امروز هرکجا کم آوردیم، خودمان عقب نشستیم و شک کردیم؛ امیدوارم در گام دوم انقلاب همه‌جا جلو برویم و چیزی کم نگذاریم، هرچه پای انقلاب کم بگذاریم، پای خودمان است.

امام جمعه مشهد با اشاره به راهپیمایی مردم انقلابی مشهد در روز جمعه، گفت: تا می‌توانید مردم را دعوت کنید تا در این راهپیمایی شرکت کنند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | زورگیری خشن از یک زن، زد و خورد در سخنرانی قالیباف و دردناک‌ترین اتفاق هفته!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
امروزه می‌توان از اعتیاد بعنوان یکی از مشکلات و معضلات اجتماعی بشر در زندگی مدرن نام برد. با ورود انواع مواد مخدر صنعتی و پایین آمدن سن گرایش افراد به مصرف مواد مخدر، زنگ خطر برای خانواده‌ها و جوامع بشری به صدا درآمده است.

سالگرد یک قتل خاموش

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما؛ آمار دقیقی از کشتار مسلمانان نیجریه‌ای در شهر زاریا اعلام نشده اما تعداد کشته شدگان از ۳۵۰ تا هزاران نفر تخمین زده شده است.

فیلم| شمخانی خطاب به خانواده قربانیان اعتراضات بنزینی: نگران نباشید/ ما از جنس شما و خادم مردم هستیم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز23 ساعت قبل
روزنوروزنو1 روز قبل
مسئولان باشگاه استقلال ظاهرا در تلاش هستند تا به هواداران بگویند در تلاش هستند استراماچونی را بازگردانند ولی به نظر نمی‌رسد، خواست واقعی این باشد. امروز استراماچونی فاش کرد اصلا قراری با مسئولان این باشگاه در ترکیه ندارد! شب گذشته استقلالی‌ها اعلام کردند خلیل زاده سرپرست استقلال عازم ترکیه شده تا با این مربی دیدار و توافق کند. حتی تصویری از خلیل زاده هم منتشر شد که اصلا حواسش به دوربین نبود. بدین ترتیب برای همه این سوال به وجود می‌آید که سرپرست استقلال در ترکیه به دیدار چه کسی رفته است؟!
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
نامه نیوز- گروه بین‌الملل: اعتراف پایگاه معتبر نشنال اینترست و کارشناس نظامی آن «دیوید اکس» یکی از مواردی است که در روزهای اخیر رشد و توسعه نیروی دریایی ایران را نشان می‌دهد. متن این مقاله را در ادامه به زبان فارسی خواهید خواند: ایران گام‌های جدیدی را برای رسیدن به کلاس ناوگان آمریکا بر می‌داردنیروی دریایی ایران، یک ناوشکن کاملا جدید ساخت. این تلاش دو ساله ایران برای ایجاد توانایی‌ ساخت کشتی جدید، می‌تواند به برنامه بلندپروازانه تهران برای توسعه سری جدیدی از ناوشکن‌ها سرعت بیشتری ببخشد. نیروی دریایی ارتش ایران در آگوست ۲۰۱۹ (مردادماه امسال) اعلام کرد که پس از ۱۸ماه محصولی جدید را به خدمت ناوگان دماوند در آورد. به این ترتیب کشتی‌های ناوگان خزر واقعا نمی‌توانند نقش مستقیمی در درگیری در خلیج فارس داشته باشند.

نظرها

اخبار بیشتر