تعهد ارمنستان برای رفع کامل ورود آلاینده‌ها به رودخانه ارس
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
تعهد ارمنستان برای رفع کامل ورود آلاینده‌ها به رودخانه ارس

تعهد ارمنستان برای رفع کامل ورود آلاینده‌ها به رودخانه ارس

فارسخبرگزاری فارس |
مدیرعامل آب منطقه ای آذربایجان شرقی گفت: ارمنستان موظف شد نسبت به رفع کامل ورود آلاینده ها به رودخانه ارس اقدام کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، یوسف غفارزاده امروز در پی نشست سالانه کارگروه مشترک ایران وارمنستان که در روزهای ۲۸ تا ۳۰ آبان ماه، در خصوص پایش و جلوگیری از آلودگی رودخانه مرزی ارس به میزبانی تبریز برگزار شد، از تعهد ارمنستان برای رفع کامل ورود آلاینده‌ها به رودخانه ارس طی سه سال آینده خبر داد.

وی با اشاره به اینکه در نتیجه تعاملات موجود بین دو کشور، نقاط تهدید، غلظت و تأثیر تخلیه‌ها به صورت دقیق شناسایی شده و طرف ارمنی با قبول مسئولیت و تعهد به اصلاح و ترمیم تأسیسات با هدف حذف کامل تخلیه‌ها تا سال ۲۰۲۱، با اجرای سیستم بازچرخانی و مرمت سدهای باطله تاکنون در این خصوص بیش از ۵۰ درصد پیشرفت داشته، اظهار داشت: در جلسه اخیر کارگروه مشترک این کشور متعهد شده نسبت به اعمال نظارت‌های دقیق بر کارکرد معادن تا اتمام عملیات ترمیمی اقدام نماید.

غفارزاده همچنین افزود: از سوی دیگر پایش فاکتورهای کیفی در محیط‌های آب و رسوب رودخانه ارس طی دهه اخیر به صورت همزمان و مشترک توسط دو کشور انجام گرفته و به صورت ماهانه و مستمر ادامه خواهد داشت.

وی همچنین گفت: نتایج نشست و توافقات حاصله جهت پیگیری فنی و حقوقی به مراجع ذیربط انعکاس خواهد یافت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ویروسی که قرن‌هاست «جان» می‌گیرد + فیلم

ایسناایسنا1 روز قبل
مهم‌ترین علائم آنفلوآنزاصالحی با اشاره به مهم‌ترین علائم بیماری آنفلوآنزا، اظهار کرد: آنفلوآنزا طیفی از علائم را شامل می‌شود. طول دوره بیماری آنفلوآنزا سه تا پنج روز است و فرد باید استراحت کند. در عین حال اگر به این بیماری مبتلا شدند به مراکز درمانی مراجعه کرده و تحت درمان قرار گیرند. البته اگر بیمار دچار علائم تنفسی شده باشد، بیمار به اورژانس می‌آید و تحت مراقبت قرار می‌گیرد. اما اگر بیماری علائم تنفسی داشته و به درمان‌های خاص نیاز داشته باشد، تحت نظر قرار می‌گیرند.

اصلاحات بن سلمان شکاف جامعه سعودی را بر ملا کرد

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه‎؛ روزنامه گاردین چاپ انگلیس در مقاله‌ای نوشت تغییراتی که محمد بن سلمان ولیعهد رژیم سعودی به بهانه اصلاحات و در پیش گرفتن سیاست باز در مقابل جهان اعمال کرده است, شکاف‌ها و تناقض‌های موجود در جامعه سعودی را بر ملا می‌کند. با بررسی تغییراتی که بن سلمان اعمال کرده است، تناقض‌ها و شکاف‌های بزرگی در جامعه سعودی آشکار می‌شود. این روزنامه نوشت پیشتر نیز برخی در جامعه سعودی خواستار تغییرات مشابهی بودند هرچند احتمال خشمگین شدن مردم آنان را نگران می‌کرد. گاردین در این مقاله به گزارش ماه گذشته سازمان دیده بان حقوق بشر درباره افزایش سرکوب و تجاوزات از زمان روی کار آمدن بن سلمان بر سر قدرت اشاره کرده است. دیده بان حقوق بشر اعلام کرده بود که اصلاحات واهی بن سلمان با گسترش بازداشت‌ها و شکنجه مخالفان سیاست‌های او، هزینه سنگینی داشته است.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خانم مصلحی ۶۷ ساله پس از شکسته شدن مهره گردنش بر اثر یک عطسه شدید فهمید که پوکی استخوان دارد پوکی استخوان نامریی است. درمان پوکی استخوان بسیار موثر بوده و می‌تواند به شما کمک کند به زندگی فعال و مستقل خود ادامه دهید. پوکی استخوان درمان پذیر است بیمارانی که در معرض خطر بالای شکستگی‌های ناشی از پوکی استخوان هستند، می‌توانند با درمان دارویی مناسب، این خطر را کاهش دهند. وقتی پوکی استخوان روی ستون فقرات تاثیر بگذارد، اغلب منجر به درد، کاهش وزن و ایجاد قوز در پشت می‌شود. کارشناسان شبکه تحقیقات استئو پروز (پوکی استخوان) می‌گویند: ناتوانی حاصل از پوکی استخوان همانند یا بیشتر ازناتوانی ناشی از بسیاری از بیماری هاست.
فارسفارس1 ساعت قبل
حناچی ادامه داد: امروز کشور ما صاحب جوانان خلاق بسیار زیادی است که اگر به آن توجه درستی شود می‌تواند فرصت باشد و گرنه می‌تواند به یک تهدید تبدیل شود. وی خاطرنشان کرد: وظیفه ما در شهرداری تهران علاوه بر ارایه سرویس‌های ایجاد شده ایجاد یک محیط کسب و کار امن در این حوزه هم هست و شاید یکی از اصلی‌ترین شتاب دهنده‌های شهر تهران خواهیم بود. شهردار تهران افزود: ایجاد محیط مناسب برای کسانی که سرویس بهتری به مردم می‌دهند اولا توسط شهرداری و ثانیا توسط بخش خصوصی با همکاری ما اجرا خواهد شد. حناچی گفت: به‌زودی لایحه‌ای به شورای شهر می‌دهیم و در آن به ارایه فضای مناسب به استارتاپ‌ها اقدام خواهیم کرد. وی ادامه داد: امروز لایحه‌ای در مجلس درخصوص منابع پایدار شهرداری‌ها در حال تصویب است که این نقطه عطفی برای شهرداری‌های کشور خواهد بود.

زنده زنده سوختن ۴۳ مرد در آتش سوزی یک کارخانه + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
رکنارکنا14 ساعت قبل
مقایسه کردن علنی کودک با دیگران باعث می‌شود کودک فکر کند آن‌گونه که هست، دوستش ندارید. البته مقایسه کردن کمکی هم به تغییر رفتار کودک نمی‌کند. حرف‌های طعنه‌آمیز و مسخره کردن کودک می‌تواند بیش از آنچه فکرش را می‌کنید به او ضربه بزند، چون ممکن است کودک اطلاعی از اتفاقات پیش‌رو نداشته باشد. امری که به گفته محققان هیچ تاثیری بر تغییر رفتار کودکان ندارد. این جمله کلیشه‌ای نه تنها یک تهدید محسوب می‌شود، بلکه دید کودک به اصول اخلاقی شما را تغییر می‌دهد.

نظرها

اخبار بیشتر