چشم‌انداز بازار سرمایه در روزهای آتی مثبت خواهد بود/ ترس بازار سهام از افق‌های سودآوری در بودجه سال آینده
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اقتصاد آنلاین
  4. اقتصادی
چشم‌انداز بازار سرمایه در روزهای آتی مثبت خواهد بود/ ترس بازار سهام از افق‌های سودآوری در بودجه سال آینده

چشم‌انداز بازار سرمایه در روزهای آتی مثبت خواهد بود/ ترس بازار سهام از افق‌های سودآوری در بودجه سال آینده

اقتصاد آنلاینخبرگزاری اقتصاد آنلاین |
یک کارشناس بازار سرمایه، با اشاره به اینکه تورم منجر خواهد شد تا نقدینگی از سوی بانک، روانه بازار سهام شود افزود: یکی از موارد مهم در کاهش حجم معاملات بورس، مسئله بی‌خبری و عدم دسترسی به کانال‌های تحلیلی است.

اقتصادآنلاین - میلاد عبداللهی؛ مهدی طحانی کارشناس بازار سرمایه در خصوص آخرین وضعیت بازار سهام و پیش‌بینی روزهای آتی به خبرنگار اقتصادآنلاین گفت: با توجه به آرامش حاکم در سطح اجتماعی و قیمت دلار و همچنین کاهش التهابات روزهای قبل، به نظر می‌آید در هفته آتی بازار سهام شاهد وضعیت متعادلی خواهد بود، اما پیش‌بینی می‌شود شاخص کل کماکان بین ۳۰۰ تا ۳۱۰ هزار واحد روند نوسانی را پی خواهد گرفت؛ نکته قابل تامل آن است که چشم‌انداز بازار سرمایه در روزهای آتی مثبت خواهد بود، اما متاسفانه با توجه بهگران شدن بنزین، انتظار تورم در روزهای آتی افزایش خواهد یافت که این مهم توجیه وجود منابع در بازار سرمایه را تا حد زیادی بالا می‌برد، اما در حالت کلی همانگونه که عنوان شد با کاهش تنش‌های روزهای گذشته، فرصت در بازار سهام بیشتر خواهد شد.

طحانی با اشاره به اینکه افزایش تورم زمینه‌ای را فراهم خواهد ساخت تا مردم پول‌های خود را از بانک خارج کنند، اظهار داشت: این پول‌ها روانه بازارهای دیگر همچون بورس خواهد شد و بالا رفتن تورم برای بازار سهام مناسب‌تر است.

این کارشناس بازار سرمایه در خصوص مسائل و متغیرهای مربوط به بودجه و تاثیر آن طی روزهای آینده بر بازار سهام، اضافه کرد: این مهم یکی از موارد بسیار تاثیرگذار بر روند بازار سرمایه خواهد بود، به طوریکه یکی از نگرانی‌های حاکم در شرایط فعلی گران شدن یکباره بنزین بود که همین امر می‌تواند زمینه بالارفتن نرخ حامل‌ها انرژی و مالیات شرکت‌ها را فراهم کند، به عبارتی دقیق‌تر زمانیکه هزینه افزایش قیمت بنزین پذیرفته شد در نتیجه هزینه افزایش نرخ سایر محصولات نیز به راحتی پذیرفته خواهد شد، از سویی منابع درآمدی دولت با محدودیت‌های متعددی رو‌به روست و متاسفانه اقتصاد کشور ما شکل یارانه‌ای پیدا کرده است، به علاوه برخی از مشاغل در کشور ما مالیات پرداخت نمی‌کنند و در قبال آن موضع‌گیری ‌می‌کنند، لذا ترس بازار سهام نیز همین موضوع است که بودجه سال آینده مشمول مواردی شود تا به نفع اقتصاد و کسب و کار نباشد، این عامل سبب خواهد شد تا شرکت‌های بزرگ بازار به رغم آنکه افق‌های سودآوری مناسبی در سال آینده دارند مشتری نداشته باشند و استقبال لازم از صنایع و شرکت‌ها انجام نشود.

خبری: جديدترين اخبار اقتصادی لحظه به لحظه ايران وجهان

وی در پایان نسبت به تاثیر قطع شدن اینترنت بر روند معاملات بازار سرمایه و کاهش حجم دادوستدها، تصریح کرد: یکی از موارد مهم در کاهش حجم معاملات بورس مسئله بی‌خبری و عدم دسترسی به کانال‌های تحلیلی است، چراکه فعالیت در بازار سرمایه مستلزم کسب اطلاعات بسیار است، به طوریکه برای به روز کردن تحلیل‌ها نیازمند اطلاع یافتن از وضعیت بازارهای جهانی هستیم و تا پیش از این شبکه‌های اجتماعی نقش پررنگی در این خصوص ایفا می‌کردند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تماشا کنید: وزیری که مردم را زمین زد / چرا روحانی باید رحمانی وزیر صمت را عزل کند؟

انتخابانتخاب1 روز قبل
گزارش ویدیویی «انتخاب»؛ ۲۴ آبان ۹۸، درست در همان روز افزایش قیمت بنزین، وزیر صنعت تاکید کرد دلیلی برای افزایش قیمت بنزین وجود ندارد. او پس از آن نیز چند بار دیگر همین موضوع را تکرار کرد، اما واقعیت بازار در همین مدت کوتاه نشان می‌دهد قیمت‌ها متاثر از گرانی بنزین افزایش یافته‌اند. در چنین شرایط خاصی از نظر اقتصادی، چه اصراری بر ادامه کار این وزرا وجود دارد و چرا روحانی دست به تغییر در کابینه نمی‌زند؟
ایلناایلنا1 روز قبل
وی با بیان اینکه در حال حاضر در دنیا جایگاه‌های کوچک سی ان جی حتی برای مجتمع‌های مسکونی تعبیه می‌شود، اظهار کرد: به عنوان مثال کمپانی بنز تجهیزات تامین خانگی سوخت سی ان جی را در برخی مکان‌ها بنا کرده است. عباس پور با بیان اینکه همانطور که اخذ مصوبه اخیر از سوی وزارت نفت در کمک بلاعوض به خودروهای دوگانه سوز بسیار موثر است، عنوان کرد: همکاری صنعت با دانشگاه نیز می‌تواند در گسترش و حل چالش‌های پیش رو در توسعه سی ان جی تاثیرگذار باشد. به گفته وی، همکاری شهرداری‌ها در ارائه زمین مناسب، وزارت صمت و خودروسازان با ظرفیت سازی در مصرف از طریق افزایش خودروهای سی ان جی سوز و وزارت نفت در تولید و توزیع این گاز می‌تواند با همکاری دانشگاه‌ها یک جهش بزرگی در توسعه صنعت سی ان جی ایجاد کند. وی با بیان اینکه قطر برنامه بلند مدتی برای افزایش برداشت در دست دارد، بر ضرورت برنامه ریزی برای افزایش برداشت از ذخایر این میدان تاکید کرد. عباسپور ادامه داد: ایران با انتشار ۸۰۰ میلیون تن گازهای گلخانه‌ای رتبه هفتم کشورهای تولید کننده این گازهای آلوده را داراست؛ این در حالی است که جمعیت چین و آمریکا نیز قابل مقایسه با ایران نیست؛ بنابراین توسعه گاز سی. ان. جی با توجه به کاهش قابل توجه گازهای‌های گلخانه‌ای را ایجاب می‌کند.
نامه‌نیورنامه‌نیور8 ساعت قبل
حسن مصطفوی با اشاره به تفاوت دستمزد بازیگران در ژانر کمدی و اجتماعی گفت: دستمزد بازیگران در هر ژانری که کار می‌کنند تفاوتی ندارد. او ادامه داد: از کل هزینه‌هایی که صرف یک پروژه می‌شود یک سوم آن به دستمزد بازیگران اختصاص می‌یابد. مدیر تولید فیلم «قلاده‌های طلا» در ادامه با اشاره به دستمزد بازیگران بیان داشت: دستمزد بازیگران در ژانر کمدی یا اجتماعی تفاوتی ندارد. معیار تعیین قیمت بازیگرانعبدالله علیخانی با اشاره به تفاوت هزینه ساخت فیلم در ژانر‌های گوناگون گفت: اینکه یک تهیه کننده در چه ژانری فیلم می‌سازد تاثیری بر هزینه‌ها ندارد. تهیه کننده فیلم «دختر شاه پریون» با اشاره به دستمزد بازیگران تصریح کرد: علاوه بر هزینه‌های تولید، میزان دستمزد بازیگران هم در ژانر‌های گوناگون تفاوتی ندارد.
شاناشانا21 ساعت قبل
به گزارش روزنامه عرب تایمز، کاهش تولید نفت اوپک و متحدانش، تصمیم دشواری بود که تنها از سوی عربستان و با هدف تثبیت قیمت نفت اتخاذ شد، زیرا این به آن معناست که ممکن است عربستان وادار شود کل بار کاهش تولید را از سال آینده میلادی یا حتی پیش از آن به دوش بکشد. بی‌گمان این نگرانی نیز وجود دارد که افزایش تولید نفت دیگر کشورهای غیر عضو اوپک موجب خواهد شد توازن بازار نفت به هم بخورد و بازار با عرضه مازاد روبه‌رو شود. احتمال بالاتر این است که قیمت نفت پایین خواهد رفت، اما امید است که به کمتر از رقم جادویی ۶۰ دلار نرسد. اوپک و روسیه، اشاره‌ای به قیمتی خاص برای نفت نکردند و تنها اعلام کردند بازار نفت به توازن و حذف نفت مازاد نیازمند است. عربستان تا چه زمان بار اضافی کاهش تولید نفت را به دوش می‌کشد، در شرایطی که می‌داند با افزایش قیمت نفت، پایبندی اعضای اوپک و متحدانش به سهمیه تولید، دشوارتر می‌شود؟ احتمالا این مسئله را در پایان سه ماه نخست سال ۲۰۲۰ میلادی در می‌یابیم.

نظرها

اخبار بیشتر