ترامپ فاسدترین رئیس جمهور در تاریخ مدرن آمریکاست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

ترامپ فاسدترین رئیس جمهور در تاریخ مدرن آمریکاست

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
نامزد‌های دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا : تلاش ترامپ در پرونده اوکراین نشان از فساد دولت آمریکا است

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما؛ نامزد‌های دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا چهارشنبه در مناظره انتخاباتی در آتلانتا با حمایت از تحقیق درباره استیضاح ترامپ، رئیس جمهور جمهوریخواه اعلام کردند تلاش‌های ترامپ برای واداشتن اوکراین به تحقیق درباره جو بایدن، معاون رئیس جمهور سابق، نمونه‌ای از فساد مالی دولت است.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلیبه گزارش شبکه تلویزیونی رویترز، جو بایدن، معاون رئیس جمهور سابق در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا اگر رئیس جمهور شود، دستور خواهد داد دونالد ترامپ، به عنوان رئیس جمهور سابق، مورد پیگرد قانونی کیفری قرار گیرد گفت: «من به وزارت دادگستری ام، دستور‌هایی را که این رئیس جمهور می‌دهد، نمی‌دهم. من به آن‌ها اجازه می‌دهم به طور مستقل قضاوت کنند. من برای آن‌ها تعیین نمی‌کنم که چه کسی باید مورد پیگرد قانونی قرار گیرد، یا چه کسی باید تبرئه شود. این نقش رئیس جمهور آمریکا نیست. این (وظیفه) دادستان کل است، نه وکیل شخصی رئیس جمهور. پس من هر تصمیمی را (انجام خواهم داد) که دادستانی که از او حمایت و منصوب کرده‌ام، اتخاذ کند. من اجازه می‌دهم آن‌ها به طور مستقل قضاوت کنند و تصمیم بگیرند. اگر نظر آن‌ها این باشد که او (ترامپ) قانون را نقض کرده است، و باید از لحاظ کیفری مورد پیگرد قانونی قرار گیرد، در این صورت، همین طور خواهد شد. اما به آن‌ها دستور نخواهم داد. همچنین فکر نمی‌کنم این ایده خوبی باشد که ما مثل ترامپ رفتار کنیم و بگوییم زندانی اش کنید. ما باید این کشور را متحد کنیم.»

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

برنی سندرز، سناتور ایالت ورمونت گفت: «ما رئیس جمهوری داریم که نه تنها به صورتی بیمارگونه دروغ می‌گوید، بلکه احتمالا فاسدترین رئیس جمهور در تاریخ مدرن آمریکاست. اما ما نمی‌توانیم به راحتی توسط دونالد ترامپ تضعیف شویم، چون اگر اینطور شود، در انتخابات شکست خواهیم خورد. ما می‌توانیم با فساد مالی ترامپ مقابله کنیم، اما باید برای حمایت از خانواده‌های کارگر این کشور هم به پا خیزیم.»

الیزابت وارن، سناتور ایالت ماساچوست گفت: «ما باید این اصل را تثبیت کنیم که هیچ کسی، بالاتر از قانون نیست. ما بر اساس قانون اساسی مسئولیت داریم و باید به این مسئولیت عمل کنیم.»

کامالا هریس، سناتور ایالت کالیفرنیا گفت: «اول از همه، ما در کاخ سفید با فضای تبهکارانه‌ای رو به رو هستیم؛ و هیچ تردیدی نیست که در انتخابات سال ۲۰۲۰، بزرگترین موضوع پیش روی ما، تا زمانی که به آن» لحظه حساس «برسیم، عدالت خواهد بود. چیزی که امروز شاهد بودیم این بود که سفیر ساندلند با زبان خود به ما گفت: همه (از درخواست ما به ازاء از اوکراین) اطلاع داشتند. این بدان معناست که این اقدامی تبهکارانه است که -با توجه به اظهاراتی که امروز شنیدیم- رئیس جمهور، معاون رئیس جمهور، وزیر خارجه و رئیس کارکنان (کاخ سفید) در آن دست داشتند.»

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

روزنوروزنو3 روز قبل
مسئولان باشگاه استقلال ظاهرا در تلاش هستند تا به هواداران بگویند در تلاش هستند استراماچونی را بازگردانند ولی به نظر نمی‌رسد، خواست واقعی این باشد. امروز استراماچونی فاش کرد اصلا قراری با مسئولان این باشگاه در ترکیه ندارد! شب گذشته استقلالی‌ها اعلام کردند خلیل زاده سرپرست استقلال عازم ترکیه شده تا با این مربی دیدار و توافق کند. حتی تصویری از خلیل زاده هم منتشر شد که اصلا حواسش به دوربین نبود. بدین ترتیب برای همه این سوال به وجود می‌آید که سرپرست استقلال در ترکیه به دیدار چه کسی رفته است؟!

نظرها

اخبار بیشتر