فارس من| رئیس دانشگاه تهران: تلفیق آزمون تستی، سوابق تحصیلی و مصاحبه برای پذیرش دانشجوی ارشد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. فرهنگ
فارس من| رئیس دانشگاه تهران: تلفیق آزمون تستی، سوابق تحصیلی و مصاحبه برای پذیرش دانشجوی ارشد

فارس من| رئیس دانشگاه تهران: تلفیق آزمون تستی، سوابق تحصیلی و مصاحبه برای پذیرش دانشجوی ارشد

فارسخبرگزاری فارس |
رئیس دانشگاه تهران گفت: آزمون تستی و کوتاه کنکور، رقابت سالم و منطقی برای ورود به دانشگاه را فراهم نمی‌کند و روش «آ. ت. ت» به عنوان تلفیقی از آزمون تستی، سوابق تحصیلی و مصاحبه در مقطع ارشد بهتر جواب می‌دهد.

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، برخی کاربران فارس با ثبت سوژه در سامانه فارس من با موضوع «اعتراض به مصوبه آ. ت. ت»، اعلام کردند که این طرح عدالت را برقرار نمی‌کند.

روح کلی این طرح، تغییر نحوه پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد است که با اختیار دادن به دانشگاه‌ها در انتخاب دانشجویان از بین دانشجویان معرفی شده بیشتر از ظرفیت صورت می‌گیرد تا دانشجویانی با شایستگی بیشتر به دانشگاه‌‌ها راه پیدا کنند.

برخی دانشجویان که بیشتر از دانشگاه‌های آزاد، غیرانتفاعی و علمی کاربردی یا دانشجوی تغییر رشته‌ای هستند نگران‌ هستند که این روش عدالت را برقرار نکند و استادان در انتخاب دانشجو به دانشجویان دانشگاه خود رغبت بیشتری داشته باشند.

همچنین برخی کاربران هم با ثبت سوژه دیگری خواستار «لغو طرح آ.ت.ت از کنکور ارشد 99 در راستای ایجاد عدالت» شده‌اند.

خبرنگار فارس نظر مسئولان دانشگاهی را درباره این طرح جویا شده است.

*رئیس دانشگاه تهران: طرح آ. ت. ت برای دانشگاه زحمت دارد؛ اما موافق آن هستیم

محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس، درباره مطرح شدن دوباره طرح «آ. ت. ت» برای تغییر شیوه پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد، اظهار داشت: در دانشگاه تهران به دنبال عدالت آموزشی هستیم.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار فرهنگی و هنری

وی ادامه داد: به این معنا که افرادی که امکان ورود به یک رشته دانشگاهی را دارند در یک رقابت سالم و منطقی وارد دانشگاه شوند.

نیلی احمدآبادی تصریح کرد: ما متقاضی هر شیوه سنجش و پذیرشی هستیم که رقابت سالم و منطقی را تأمین کند.

رئیس دانشگاه تهران افزود: روش‌های فعلی که در آنها طی یک آزمون در مدت زمان کوتاه و به روش تستی، سنجش انجام می‌شود این نیاز را تأمین نمی‌کند و به همین دلیل روش «آ. ت. ت» که تلفیقی از آزمون تستی، آزمون سوابق تحصیلی و مصاحبه است به نظر ما بسیار بهتر جواب می‌دهد.

وی خاطر نشان کرد: این شیوه پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد، برای دانشگاه زحمت زیادی دارد و اساتید دانشگاه باید وقت زیادی برای آن بگذارند؛ اما به دلیل اینکه کیفیت پذیرش برای ما بسیار مهم است بنابراین ما موافق این طرح هستیم.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

پایان انحصار صداوسیما؛ «من با تلویزیون حرف نمیزنم»

عصر ایرانعصر ایران2 روز قبل
هواداران فوتبال و استقلال هم مصاحبه کامل وریا غفوری را در کانال‌های تلگرامی یا سایت‌های خبری خواندند. این دیالوگ معروف وریا غفوری کاپیتان تیم استقلال است که در فضای مجازی دست به دست می‌شود. اینکه چرا وریا نمی‌خواهد با تلویزیون حرف بزند، به خود او تلویزیون مربوط است. هواداران فوتبال و استقلال هم مصاحبه کامل وریا غفوری را در کانال‌های تلگرامی یا سایت‌های خبری خواندند. شبکه‌های اجتماعی بر خلاف صداوسیما تیغ سانسور هم ندارند و مردم بدون ممیزی می‌توانند نقطه نظرات مختلف را بخوانند و ببیند.

پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در این برنامه سید محمد جواد شوشتری رییس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور به موضوع «پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی» می پردازد.

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.

ضرورت نظارت بر محتوای شبکه نمایش خانگی

صدا و سیماصدا و سیما1 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر