ادامه روند نزولی قیمت دلار در بازار/ قیمت ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. عصر ایران
  4. اقتصادی

ادامه روند نزولی قیمت دلار در بازار/ قیمت ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان

عصر ایرانخبرگزاری عصر ایران |
ادامه روند نزولی قیمت دلار در بازار/ قیمت ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان - 0

روند افزایشی نرخ دلار یکی دو بیشتر دوام نیاورد و بازگشت آن به کانال ۱۱ هزار تومان، آب پاکی روی دست همه شایعات ریخت؛ امروز دلار با نرخ ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان در صرافی‌های بانکی به فروش می‌رسد.

دلار در طول این هفته روزهای پر فراز و نشیبی را به چشم دید و برای مدتی کوتاه هم که شده، خودش را از کانال ۱۱ هزار تومانی که مدت‌ها در آن راکد مانده بود، بیرون کشید.

پس از سهمیه‌بندی بنزین در بیست و چهارمین روز آبان ماه (جمعه) زمزمه‌ها و پیش‌بینی‌های دهان به دهان برای افزایش نرخ ارز شروع شد و نهایتا تاثیر نگرانی‌های مردم از این موضوع، از اوایل خودش را روی تابلوی صرافی‌ها به رخ کشید؛ چنانچه دلار بانکی از حوالی نرخ ۱۱ هزار و ۳۰۰ تومان دور شده و آنقدر خودش را به سمت بالا کشید تا توانست به کانال ۱۲ هزار تومان هم وارد شود و حتی سقف ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان را هم رد کرد.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

اما این روند یکی دو روز بیشتر دوام نیاورد و در حالیکه بسیاری از مردم افزایش نرخ ارز را نتیجه مستقیم طرح سهمیه‌بندی بنزین می‌دانستند، بازگشت نرخ دلار به کانال ۱۱ هزار تومان آب پاکی روی دست همه آن‌ها ریخت.

چنانچه روز گذشته (چهارشنبه) رئیس بانک مرکزی با اعلام اینکه «بر بازار کنترل کامل داریم»، خاطرنشان کرد که سهمیه‌بندی بنزین هیچ تاثیری بر نرخ ارز نداشته است.

تا امروز (پنج‌شنبه) نرخ ارز به روند نزولی خود ادامه داده و حالا دلار روی تابلوی صرافی‌های بانکی ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان درج شده است که کاهش ۱۰۰ تومانی نسبت به روز گذشته را نشان می‌دهد. همچنین یورو در این صرافی‌ها با نرخ ۱۳ هزار تومان به فروش می‌رسد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فعالسازی رمز دوم پویا

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، فعالسازی رمز دوم پویا، ضریب امنیت تراکنش‌های اینترنتی را افزایش می‌دهد و از کلاهبرداری‌های اینترنتی و سوءاستفاده از حساب‌های بانکی جلوگیری می‌کند. چنانچه فقط از کارتخوان یا خودپرداز استفاده می‌کنید نیازی به فعالسازی رمز دوم پویا نیست برای آشنایی بیشتر با نحوه فعالسازی رمز دوم، گزارش آذری بقا را مشاهده نمایید.

فیلم| زره‌‌پوش‌شدن بانک‌ها بعد از اعتراضات بنزینی

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل
بر اساس آمار‌‌ها حدود ۲٫۶ میلیون پناهنده افغانستانی در۷۰ کشور در سراسر جهان ثبت شده‌ است که قریب به ۹۵ درصد این افراد در ایران و پاکستان به سر می‌برند. آن‌طور که مسئولان کمیساریای عالی سازمان ملل متحد برای پناهندگان اعلام کرده‌اند، ایران ششمین کشور جهان در زمینه میزبانی از پناه‌جویان است. به همین دلیل است که ما از جامعه بین‌الملل تقاضا می‌کنیم میزان کمک‌هایشان را به ایران افزایش دهند؛ به دلیل اینکه نیاز‌ها افزایش پیدا کرده است. ‌‌تحریم‌های اعمال‌شده از سوی کشور آمریکا مسائل مختلفی، از جمله بحث درمان بیماران را در داخل کشور تحت‌تأثیر قرار داده است. آیا این تحریم‌ها بر شرایط پناهندگان و میزان دریافت کمک‌‌های بشردوستانه نیز تأثیراتی داشته است؟ با توجه به تحریم‌ها تورم در کشور ایران نیز بیشتر شده و طبیعتا هزینه‌های زندگی در این کشور، به‌ویژه برای پناهندگان افزایش پیدا کرده‌ است.

بودجه نیازمند اصلاح ساختاری

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
بودجه سال آینده در حالی به مجلس ارائه شد که قرار بود برای پایدار شدن درآمد‌ها و کارایی هزینه‌ها با اصلاحی ساختاری تبیین شود. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما اصلاح نظام بودجه ریزی اگر سطحی و محدود باشد پاسخگو شرایط فعلی اقتصاد کشور نخواهد بود در فرصتی که تحریم‌ها برای جداشدن از درآمد‌های نفتی ایجاد کرده ضرورت اصلاح ساختار بودجه بیش از گذشته احساس می‌شود اصلاحی که انجام آن اراده عزم جدی را می‌طلبد.
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین14 ساعت قبل
ایبناایبنا17 ساعت قبل
به گزارش ایبنا به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران، به این منظور مشتری باید با مراجعه به سایت بانک و دانلود این اپلیکیشن، آن را روی گوشی خود نصب کرده و سپس وارد مرحله راه اندازی شود. با ثبت شماره تلفن همراه، تعریف یک الگو برای ورود به اپلیکیشن و سپس وارد کردن دو کد فعالسازی، رمز یکبار مصرف در اختیار شماست. دریافت کدهای فعالسازی هم که پیش از این از طریق خودپرداز، کیوسک یا Cashless بانک ملی ایران ممکن بود، به تازگی در سامانه بام نیز قابلیت دریافت دارد. با استفاده از رمز یکبار مصرف، امکان سوء استفاده از اطلاعات حساب بانکی در خریدهای غیرحضوری به صفر می‌رسد، بنابراین امنیت حساب مشتریان به طور کامل تصمین خواهد شد. بر اساس دستور بانک مرکزی، از ابتدای دبماه استفاده از رمز دوم یکبار مصرف برای همه مشتریان نظام بانکی الزامی است.

نظرها

اخبار بیشتر