مردم نظام و انقلاب را دوست دارند/ مسئولان مطالبات مردم را بشنوند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. سیاسی
مردم نظام و انقلاب را دوست دارند/ مسئولان مطالبات مردم را بشنوند

مردم نظام و انقلاب را دوست دارند/ مسئولان مطالبات مردم را بشنوند

مهرخبرگزاری مهر |
کرج - نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: مردم نظام، انقلاب و کشور را دوست دارند و برای دفاع از این ارزش ها به میدان می آیند.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سیدمحمد مهدی حسینی همدانی پیش از ظهر پنج شنبه در راهپیمایی خودجوش مردم غیور کرج که در محکومیت فتنه گران و آشوبگران حوادث اخیر در کشور برگزار شد، اظهار کرد: سیل امروز جمعیت در شهر کرج بی بدیل است، مردم در دوران چهل ساله گذشته همواره همگام انقلاب بوده و پاسداری از خون‌های ریخته شده شهدا را فراموش نکرده‌اند.

وی خطاب به مردم‌ افزود: مردم انقلابی ایران در دفاع از اسلام با کسی مدارا ندارند، تجمع امروز مردم کرج و دیگر نقاط کشور نشان می‌دهد که مردم نظام، انقلاب و کشور را دوست دارند و برای دفاع از این ارزش‌ها به میدان می‌آیند.

خطیب جمعه شهر کرج با بیان اینکه مردم کشور به ویژه البرزی‌ها همواره نشان داده‌اند که در چرخه افکار پلید گرفتار نمی‌شوند، گفت: دشمنان از آشوبگران اخیر به عنوان مردم ایران نام بردند اما ملت ایران به فرمان رهبری صف خود را از آشوب گران جدا کردند.

وی با بیان اینکه آیا آتش زدن مسجد و حوزه و تخریب اموال مردم و بیت المال کار آشوبگران است یا ملت فهیم و انقلابی ایران؟ بیان کرد: در این جریانات مشخص شد که عده‌ای از آشوب گران عده‌ای از اتباع بیگانه و آموزش دیده بودند و دیدیم که چگونه امنیت کشور را در نقاطی از کشور مانند البرز و در شهرهای از جمله فردیس، محمدشهر و کرج را به هم ریختند.

آیت الله حسینی همدانی توضیح داد: در چند روز گذشته آشوبگران جنایتی انجام دادند و دیدیم که اگر بخواهند سلطه یابند برای این اقدام خبیث چه کارهایی انجام می‌دهند.

وی با اشاره به اینکه دشمنان این حرکت‌های دشمن که از جنگ سیاسی، فرهنگی شروع شد و اخیرا اقتصادی شده برای این بوده که ما را به عقب باز گردانده و اسلام و نظام را از ما بگیرند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: در جریان فتنه‌ها و آشوب‌های اخیر شهید دادیم و مجروح داشتیم و خسارت دیدیم اما جلوی این فشارها که برای تسلیم شدن ما در برابر ظلم و استکبار است، ایستاده‌ایم.

وی با بیان اینکه دشمنان قسم خورده ملت ایران از هر روزنه‌ای برای ضربه به ما استفاده می‌کنند، گفت: در جریان تصمیم تغییر نرخ بنزین که بر اساس تصمیم سران سه قوه و برای برون رفت از شرایط اقتصادی کنونی بود، در شرایطی رخ داد که از قبل سختی معیشت، تورم، گرانی و رکود را مردم به دوش می‌کشیدند و اکنون گرانی بنزین نیز به این مشکلات افزوده شد.

آیت الله حسینی همدانی تشریح کرد: در خصوص تغییر قیمت بنزین از قبل توضیح کاملی داده نشده بود و نخبگان را هم توجیه نکرده بودند که این مسائل موجب اعتراضات خیابانی مردم برای بیان مطالبات مدنی خود شد، در این میان دشمن دستور رخنه در صفوف اعتراضات مردمی را داد و مردم را به سمت افراد خود سوق داد.

وی با بیان اینکه در اتفاقات اخیر دشمن کینه‌های دیرین خود را بیرون ریخت و شروع به فتنه کرد، افزود: دشمن خواست که جوانان را به سمت خود بکشاند.

در خبری بخوانید: جدیدترین اخبار سیاسی بین المللی

خطیب جمعه کرج بیان کرد: بعد از این شرایط طبق فرامینی که رهبری داشتند توجه به این مسائل مهم مورد توجه قرار داده شد که بر اساس آن باید از این تصمیم نرخ جدید بنزین حمایت کرد، مسئولان دولت باید شرایط اقتصادی را کنترل کنند، صف مردم از اشرار جدا است و مردم برای اینکه به مطالبات برحق برسند باید صف خود را از اشرار و آشوب گران جدا کنند.

وی با بیان اینکه حمایت از ساختارهای قانونی کشور از دیدگاه‌ها ی امام خمینی (ره) و ولی فقیه است، توضیح داد: رهبری در جریان فتنه اخیر طوری تصمیم گرفتند که امنیت کشور حفظ شد و جلوی سقوط دولت و مجلس را گرفتند.

آیت الله حسینی همدانی در ادامه با حمایت از اعلام موضع رهبری در برابر تصمیم سران سه قوه در خصوص نرخ جدید بنزین تاکید کرد: اگر رهبری دستور توقف سهمیه بندی بنزین را می‌دادند این کار ایراداتی داشت و ممکن بود حاکمیت دوگانه‌ای در کشور القاء شود، از طرفی بهانه بدست آنهایی در دولت داده می‌شد که بگویند داشتیم کار می‌کردیم و نگذاشتند.

وی در ادامه گفت: از طرفی سکوت رهبری در برابر این مسئله یعنی اعلام نرخ جدید بنزین به صلاح کشور نبود و ممکن بود با طرح توقف آن توسط طرح دو فوریتی و یل سه فوریتی مجلس مشکلاتی در کشور ادامه دار شود، اما تصمیم سوم رهبری در اعلام موضع ایشان در برابر نرخ بنزین بهترین تصمیم بود و ما در دفاع از حمایت از رهبری انقلاب سر سوزنی کم نخواهیم گذاشت.

نماینده ولی فقیه در استان البرز افزور: رهبری بر اساس سخنانی که یک انقلابی صادق و با بصیرت دارد فرمودند که من در این موضوع تخصصی ندارم و به مسئولان مربوطه آن را می‌سپارم.

وی با اشاره به اینکه مدیریت در شرایط حساس و بحرانی از صفات ولی فقیه است، بیان کرد: دفع تهدید دشمن در چنین شرایطی نیازی بود که از سوی رهبری اعلام شد.

آیت الله حسینی همدانی در ادامه اقدامات اخیر آشوب گران در کشورمان را اعمال داعشی برشمرد و گفت: ریشه دواندن ترس و ایجاد رعب از مقاصدی بود که دشمن در چند روز فتنه اخیر مددنظر داشت و بکار برد، اما این‌ملت یادگرفته‌اند که در کنار رهبر باشتد و حتی اگر جنگ اقتصادی شرایط را سخت کرده باشد می‌ایستد و صحنه را برای دشمن خالی نمی‌کنند.

وی با تاکید بر اینکه باید مسئولان کشور درد مردم و مطالبات آنها را بشنوند، افزود: زندگی و معیشت مردم سخت شده است طرح و لوایح در کشور باید در جهت رفع این مشکلات و دغدغه‌ها باشد، دولت باید برای بهبود زندگی و رفاه حال مردم تلاش کند و چشم به بیگانه نداشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان البرز گفت: امروز مقدمات گام دوم انقلاب را بر می‌داریم اما آمریکا می‌خواهد مردم با دست از انقلاب‌گری بردارند ولی ملت انقلابی ایران تنها یک شعار دارند و آن مرگ بر آمریکا است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

تماشا کنید: ریاضت اقتصادی برای مردم، افزایش بودجه برای مصباح یزدی

انتخابانتخاب1 روز قبل
گزارش ویدیویی «انتخاب»؛ حسن روحانی، رئیس جمهور هنگام تقدیم لایحه بودجه به مجلس گفته بود: «بودجه سال آینده بودجه استقامت و مقابله با تحریم است»؛ با این حال نگاهی به ردیف‌های بودجه نشان می‌دهد که گویا برخی موسسات بودجه بگیر، سهم چندانی از این «استقامت» ندارند.

پایان یک اتهام …

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
گزارش سازمان ملل مشخص کرد سخنان سعودی‌ها، اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها درباره اتهام به ایران در زمینه حمله به آرامکو، فقط گمانه‌زنی بوده و نه ارائه اطلاعات دقیق و درست. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ۲۳ شهریور امسال بود که برخی شهروندان سعودی در منطقه بقیق از شنیدن صدا‌هایی خبر دادند. اما بلافاصله جنبش انصارالله یمن، این حمله را تایید و آن را پاسخی به حمل ۱۵۰۰ روزه سعودی‌ها و شهادت بیش از ۴۰ هزار یمنی می‌داند. خبرگزاری رویترز در روز گذشته با انتشار گزارشی به نقل از دبیر کل سازمان ملل به صراحت می‌گوید این سازمان اعلام کرده است نمی‌تواند ایرانی بودن پهپاد‌ها و موشک‌های مورد استفاده در حمله به آرامکو را تایید کند. به نظر می‌رسد هر چند آمریکایی‌ها و سعودی‌ها تلاش کردند در این سه ماه با جعل سند و مدرک سازی بتوانند پرونده‌ای در این خصوص برای ایران باز کنند با گزارش سازمان ملل مشخص شد سخنان سعودی‌ها، اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها فقط گمانه زنی بوده و نه ارائه اطلاعات دقیق و درست.

:: استانبول - همایش اقتصادی ایران و ترکیه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از استانبول، فعالان اقتصادی دو کشور در این نشست، زمینه‌های توسعه مبادلات تجاری و رفع موانع موجود را بررسی کردند.
مهرمهر18 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، طبق نتایج جدیدترین نظرسنجی اگرچه حزب جانسون همچنان پیروز انتخابات خواهد بود اما آرای کمتری بدست می‌آورد. این نظرسنجی که توسط موسسه «یوگاو» انجام شده است، نشان می‌دهد برخلاف پیش‌بینی‌های قبلی، حزب حاکم محافظه‌کار به رهبری «بوریس جانسون» باوجود پیروزی در انتخابات موفق به کسب اکثریت قدرتمند نخواهد شد. بر همین اساس حزب کارگر به رهبری «جرمی کوربین» نیز با وجود آنکه پیروزانتخابات نخواهد بود اما اقلیت قوی‌تری را تشکیل خواهد داد. دوهفته پیش یوگاو پیش‌بینی کرده بود حزب محافظه کار موفق به تصاحب ۳۵۹ کرسی از مجموع ۶۵۰ کرسی مجلس می‌شود که اکثریت قابل قبولی بود ولی طبق پیش‌بینی جدید حزب محافظه‌کار۳۳۹ کرسی نماینگی کسب خواهد کرد که اکثریتی شکننده خواهد بود. پس از اعلام این خبر «لیره استرلینگ» واحد پول انگلیس که در ۷ ماه‌ اخیر روند رو به رشدی در برابر دلار آمریکا داشته با کاهش روبرو شده است.
تسنیمتسنیم20 ساعت قبل
قرارداد صادرات گاز ایران به این کشور در سال ۱۹۹۶ به امضای دو طرف رسید و بر طبق این قرارداد ایران تا سال ۲۰۲۶ باید روزانه ۲۷ میلیون متر مکعب گاز به این کشور صادر کند. در بخش LNG نیز قطر، الجزایر و آمریکا مهم‌ترین صادرکنندگان گاز به کشور ترکیه طی چند سال گذشته بوده‌اند. صادرات گاز ایران به ترکیه همواره با مشکلات عدیده ­ای روبه­ رو بوده؛ قیمت و کیفیت گاز وارداتی بارها مورد مناقشه طرفین بوده است. اما با وجود همه این مسائل و فشار‌های آمریکا درطول مدت تحریم، هیچ­گاه گاز صادراتی ایران به ترکیه قطع نشده و همواره صادرات گاز ایران به ترکیه ادامه داشته است. به طوری که در مقاطعی که صادرات نفت کشور با چالش‌های جدی مواجه بوده است صادرات گاز ایران اما درآمدی پایدار و تحریم ناپذیر برای کشور تامین نموده است.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز22 ساعت قبل
سردار مرتضی قربانی گفته بود «به فرمان رهبری، دستمان روی ماشه است» وزیر اطلاع رسانی لبنان به اظهارات مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران ایران واکنش نشان داد. مشاور فرمانده سپاه اخیرا گفته بود: رژیم صهیونیستی اگر مرتکب کوچک‌ترین خطایی در قبال ایران شود از همان لبنان «تل‌آویو» را با خاک یکسان می‌کنیم و اصلا نیازی نیست که از ایران موشک و تجهیزات بلند شود. براساس عرب نیوز، جمال الجراح، وزیر اطلاع رسانی لبنان در واکنش به اظهارات مرتضی قربانی، مشاور عالی فرمانده سپاه پاسداران ایران گفت: این سخنان غیرقابل قبول است. ایران می‌تواند به هر شیوه‌ای که مایل است از خود دفاع کند اما لبنان نه میدانی باز برای استفاده دیگر کشورها است و نه صندوق پستی سپاه پاسداران ایران است. رژیم صهیونیستی اگر مرتکب کوچک‌ترین خطایی در قبال ایران شود، از همان لبنان «تل‌آویو» را با خاک یکسان می‌کنیم و اصلا نیازی نیست که از ایران موشک و تجهیزات بلند شود.

نظرها

اخبار بیشتر