عوامل اصلی اغتشاشات به زودی به مردم معرفی می‌شوند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
عوامل اصلی اغتشاشات به زودی به مردم معرفی می‌شوند

عوامل اصلی اغتشاشات به زودی به مردم معرفی می‌شوند

مهرخبرگزاری مهر |
کرمانشاه _ معاون سیاسی، اجتماعی و امنیتی استاندار کرمانشاه گفت: در حال رصد و شناسایی عوامل اصلی اغتشاشات هستیم و به زودی به مردم معرفی می شوند.

محمدابراهیم الهی تبار در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به وضعیت کنونی استان کرمانشاه پس از اعتراضات صورت گرفته به افزایش قیمت بنزین، اظهار داشت: با هوشیاری مردم خوشبختانه هم اکنون فضای استان آرام شده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه افزود: اعتقاد ما این است که هر تصمیمی که در مجموعه حاکمیت، دولت و بخش‌های مختلف حکومتی گرفته می‌شود موافقین و مخالفینی خواهد داشت و این امر طبیعی است.

وی گفت: اما در قانون نحوه اعتراض مردم مشخص شده است که به شکل مدنی و با دریافت مجوز می‌توانند ورود پیدا کنند و ما منکر واکنش‌های اجتماعی نیستیم چرا که ضروری است نظرات مردم شنیده شود اما در بستری که دیگران از این اعتراضات سوءاستفاده نکنند.

الهی تبار خاطرنشان کرد: بحث طرح هدفمندی یارانه‌های سوخت منجر به افزایش قیمت و سهمیه بندی بنزین شد و این امر نگرانی هایی در سطح جامعه به وجود آورد و مردم نگران بودند و نمی‌دانستند چه اتفاقاتی خواهد افتاد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در این خصوص به طور شفاف مواضع خود را اعلام کردند که این تصمیم نظام بوده است و تنها تصمیم دولت نبود، بلکه کارشناسان و روسای قوا این موضوع را به دقت بررسی کردند و جمع بندی آنها این بوده که اگر این سهمیه بندی اتفاق بیفتد به صلاح کشور خواهد بود و رهبر هم اعلام کرده که حمایت می‌کند.

وی گفت: بر این اساس کار باید به صحنه اجرا می‌آمد اثرات و ایرادت خود را مشخص می‌کرد و اگر نقصی بود باید دیده می‌شد و کلیت نظام به دنبال این بودند که نگرانی هایی را که مردم دارند رفع و رجوع کنند.

الهی تبار افزود: اما عده‌ای از این بستر سوءاستفاده کردند و به دنبال اهداف و آمال خود بودند، لذا بر این بستر سوار شدند و مسائل ناخوشایندی را رقم زدند.

این مسئول عنوان کرد: در این میان عده‌ای به بهانه اعتراض به قیمت بنزین با تخریب اموال عمومی نگرانی هایی را در بین مردم به وجود آوردند که خوشبختانه مردم که امنیت را خط قرمز جامعه می‌دانند با هوشیاری صف خود را از اغتشاشگران و فرصت طلبان جدا کردند.

وی ادامه داد: مردم به هیچ وجه راضی نیستند ذره‌ای در امنیت کشورشان خدشه وارد شود چرا که مشاهده کردند وضعیت کشورهایی که ناامنی در آنها موج می‌زند چگونه است، لذا بر این اساس یک ممیزی بین اعتراض و اغتشاش و غارتگری به وجود آوردند.

الهی تبار گفت: با انسجامی که بین نیروهای نظامی و انتظامی و نیروهای امنیتی شکل گرفت و حمایت هایی که دستگاه قضایی به وجود آورد و همچنین در چارچوب مصوبات شورای تامین استان و در راس آنها مدیر ارشد استان خوشبختانه سازماندهی مناسبی شکل گرفت و فضای شهر و استان برای کسانی که به دنبال اخلال در امنیت مردم بودند نا امن شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه افزود: امروزه با توجه به پیشرفتهایی که تکنولوژی دارد و هوشمندسازی هایی که در مناطق مختلف شکل گرفته چه در شهرها و چه در مسیرها تعداد زیادی از اخلالگران در حین ارتکاب جرم دستگیر شدند و هم با استفاده از دانش و تجربه تکنولوژی بسیاری از آنها را شناسایی و دستگیر کردند.

الهی تبار گفت: این افراد در اختیار دستگاه قضایی قرار خواهند گرفت و قطعا تکلیف آنها بر اساس چارچوبهای قانونی مشخص خواهد شد.

وی اظهار داشت: متاسفانه در این قضایایی که اتفاق افتاد حمله به مراکزی که برای آرامش و نجات جان مردم آماده شده بود از جمله خودروهای آتش نشانی، خودروهای اورژانس، مبلمان شهری که از عوارض پرداختی مردم تهیه می‌شود، سیستم‌های بانکی و … و از همه مهم‌تر ایجاد نگرانی برای مردم هدف قرار گرفته بود.

الهی تبار برخورد با اغتشاشگران را مطالبه مردم عنوان کرد و گفت: خوشبختانه با انسجامی که انجام شد کارها به خوبی مدیریت شد و با گردنکشان برخورد شدیدی شکل گرفت و مردم با تماس هایی که داشتند از برقراری دوباره امنیت و آرامش اظهار رضایت کردند.

وی افزود: تقدیر و تشکر بازاریان از نیروهایی که حافظ امنیت جامعه هستند نشان دهنده این است که نیروهای امنیتی به مطالبه مردم پاسخ مثبت دادند و حریم امنیتی مردم را مجددا حفظ کردند.

در خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب | بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان | جدیدترین اخبار سیاسی ایران و سایر نقاط دنیا

این مسئول خاطرنشان کرد: در این جریانات شاهد بودیم کسانی به دنبال کشته سازی بودند که شناسایی شدند و در اختیار قانون قرار گرفتند و یا تحت تعقیب هستند.

وی با اشاره به حمله اغتشاشگران به برخی اماکن نظامی و قضایی، گفت: کسانی که متعرض اماکن حساس و امنیتی شوند قطعا پاسخ شدیدی به آنها داده خواهد شد.

وی ادامه داد: در حال رصد عوامل اصلی اغتشاشات هستیم و به زودی همه آنها شناسایی و به مردم معرفی خواهند شد.

الهی تبار با تاکید بر ایجاد امنیت اقتصادی جامعه، تصریح کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب نیز فرمود باید مجریان کار نگرانی‌های مردم را بررسی و مشکلات را کم کنند.

وی افزود: دولت درصدد تنظیم بازار و کنترل قیمت‌ها است البته این بدان معنا نیست که اصلا قیمت هیچ کالایی گران نخواهد شد چرا که سنوات قبل هم شاهد بودیم همیشه افت و خیزی در قیمت برخی کالاها وجود داشته و برخی محصولات کشاورزی ممکن است بر اساس شرایط بین المللی، کشوری، فصل برداشت و یا غیر آن دچار افزایش و کاهش قیمت شود.

این مسئول خاطر نشان کرد: اما در مجموع دولت خود را موظف می‌داند افزایش در قیمت کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم نداشته باشد.

وی بیان داشت: باید مواظب باشیم در این شرایط جو روانی ایجاد نکنیم چرا که این خواسته کسانی است که آنسوی مرزها کمین گرفته‌اند.

وی اشاره‌ای به حمایت، پشتیبانی و تشویق برخی دشمنان قسم خورده از این اعتراضات داشت و گفت: در این ماجرا کسانی دم از حمایت ملت ایران زدند از جمله جریان نفاق، سلطنت طلب، آمریکا و … که دستهایشان به خون مردم کشورمان آلوده است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه گفت: اینها همه نشان دهنده این است که پشت این قضایا نقشه‌های شوم شیطانی نظام سلطه و کارگزاران آنها در داخل کشور است که خوشبختانه با حضور آگاهانه مردم سرکوب شد.

وی تصریح کرد: جمعیت عظیمی که در تشییع شهید جواهری حضور داشتند آمده بودند تا از شهید مدافع امنیت تکریم کنند و این پیام بزرگی برای جهانیان داشت.

الهی تبار گفت: اگرچه شاید مردم به این طرح اعتراضاتی هم داشتند اما برای آنها اصل نظام از همه چیز مهم‌تر است و قطعا حرکتی را که اغتشاشگران ایجاد کردند، نمی‌پسندند.

وی افزود: دولت در دو مقوله تنظیم بازار و کنترل قیمت‌ها نظارت جدی خواهد داشت و اجازه نمی‌دهد به مردم اجحافی در بحث قیمتها وارد شود.

وی بیان داشت: این حوادثی که اتفاق می‌افتد گاهی جریانات احساسی نیر بر آنها حاکم می‌شود و در برخی مواقع جوانان ما دنبال حرکت‌های احساسی هستند و شاید عقبه کار را ندانند که چه کسانی پشت پرده هستند و چه نیات و اهدافی را دنبال می‌کنند.

الهی تبار ادامه داد: در چنین مواقعی جوانان شاید به دلیل کم تجربه بودن به این فضا وارد شوند لذا از پدران و مادرها خواهش دارم در چنین قضایایی مواظب فرزندانشان باشند.

وی گفت: اگر کسی در این حوادث بازداشت شود و پرونده‌ای برایش شکل بگیرد بر سوابق شخصی او خواهد ماند و این سوابق در مسیر زندگی آنها اثرگذار خواهد بود و اگر قصد کار کردن در حوزه‌های مختلف اجتماعی، سیاسی و … را داشته باشد پس از استعلام با مشکل مواجه خواهد شد.

وی اظهار داشت: جوانان باید بدانند در وضعیت‌های مختلف اعتراضات مختلفی می‌شود و ما به آنها گوش فرا می‌دهیم و تا جایی که قانون اجازه می‌دهد آنها را حل و فصل می‌کنیم اما اینکه بخواهد به این شکل بروز و ظهور پیدا کند نه مردم آنرا می‌پسندند، نه دولت و نه حاکمیت لذا نسبت به این قضایا بسیار توجه داشته باشند.

الهی تبار در پایان به راهپیمایی نیروهای انقلابی در روز یکشنبه ۳ آذر اشاره کرد و گفت: به دنبال حوادث اتفاق افتاده در کرمانشاه و برخی شهرهای کشور قرار است مردم در راهپیمایی باشکوهی در راستای محکوم کردن حرکت آشوبگران و نشان دادن اقتدار نظام و تقدیر از امنیت آفرینان مردم حضور پرشور داشته باشند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

گفتگوی صریح دانشجویان با رئیس دستگاه قضا

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، رئیس قوه قضائیه همچنین تاکید کرد که جریان دانشجویی همواره باید دلداده نظام و انقلاب باشد و در زمینه هر اشکالی در کشور احساس مسئولیت کند.

تماشا کنید: وزیری که مردم را زمین زد / چرا روحانی باید رحمانی وزیر صمت را عزل کند؟

انتخابانتخاب11 ساعت قبل
گزارش ویدیویی «انتخاب»؛ ۲۴ آبان ۹۸، درست در همان روز افزایش قیمت بنزین، وزیر صنعت تاکید کرد دلیلی برای افزایش قیمت بنزین وجود ندارد. او پس از آن نیز چند بار دیگر همین موضوع را تکرار کرد، اما واقعیت بازار در همین مدت کوتاه نشان می‌دهد قیمت‌ها متاثر از گرانی بنزین افزایش یافته‌اند. در چنین شرایط خاصی از نظر اقتصادی، چه اصراری بر ادامه کار این وزرا وجود دارد و چرا روحانی دست به تغییر در کابینه نمی‌زند؟
تابناکتابناک14 ساعت قبل
تهدید علنی و مستقیم وزیر امور خارجه اسرائیل به حمله به خاک ایران و موشک باران ایران، در حالی است که اخیرا اسرائیل اقدام به یک آزمایش موشکی بالستیک کرده که گفته می‌شود، یک آزمایش هسته‌ای بوده است. تهدید علنی اسرائیل برای حمله به ایران، پس از آزمایش هسته‌ای؛ وزیر امور خارجه یسرائیل کاتز (از حزب لیکود) در مصاحبه با روزنامه ایتالیایی Corriere della Sera گفته: حمله اسرائیل به ایران، امری محتمل است که در حال بحث و بررسی است. وزیر امور خارجه اسرائیل، به شکلی جالب توجه و با تهدید علنی به موشک باران ایران، و آوردن نام عربستان و امارات متحده عربی گفته، ایران باید از عواقب کلیه فعالیت‌های خود آگاه باشد. کاتز فاش کرده که اسرائیل و عربستان سعودی همکاری نزدیکی دارند، اما ترجیح داده که در این باره توضیح ندهند. وزیر امور خارجه اسرائیل گفته: تهدید ایران تنها علیه اسرائیل یا عربستان سعودی نیست.

نحوه تعیین نرخ عوارض نوسازی مشخص شد

صدا و سیماصدا و سیما12 ساعت قبل
همچنین در تبصره این ماده آمده است: مؤدیانی که از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون ظرف مدت یکسال نسبت به تعیین تکلیف نحوه پرداخت عوارض نوسازی معوق خود اقدام نمایند، مشمول بخشودگی جرایم عوارض می‌شوند. تصویب اصلاح قانون نظارت بر سفر‌های خارجی کارکنان دولتنمایندگان مجلس با یک فوریت طرح اصلاح قانون نظارت بر سفر‌های خارجی کارکنان دولت موافقت کردند. نماینده مردم اصفهان افزود: از آنجا که هزینه سفر‌های خارجی از محل بیت المال تهیه می‌شود، لازم است در شرایطی که بسیاری از مردم در تامین نیاز‌های اساسی خود دچار مشکل هستند تامین هزینه سفر‌های خارجی نظام‌مند و علت سفر نیز مشخص شود. رئیس جمهور یک ساعت فرصت خواهد داشت در خصوص بودجه و مسائل مختلف کشور سخنرانی کند و سپس لایحه بودجه را تقدیم رئیس مجلس خواهد کرد. به گفته آقای نوبخت بودجه امسال نسبت به بودجه سال گذشته بیش از ۵ درصد رشد داشته است.
صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی اداره کل تعزیرات حکومتی تهران، آقای محمد علی اسفنانی، گفت: باشکایت شکات خصوصی و گزارش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران، پرونده تخلف شرکت مذکور برای رسیدگی به این اداره کل ارسال و به شعبه ششم هیات بدوی تعزیرات حکومتی تهران ارجاع شد. وی افزود: شعبه پس از رسیدگی و احراز تخلف، مدیر عامل شرکت را جمعا به مبلغ ۶ میلیارد و ۹۲۰ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد که ۲ میلیارد و ۳۰۷ میلیون ریال آن مربوط به شکات خصوصی پرونده است که از جهت اضافه دریافتی باید بازگردانده شود.
صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​ آقای یحیی جعفری صبح امروز با حضور در مجتمع قضایی شهید فهمیده، از نزدیک در جریان رسیدگی به پرونده‌ها و مشکلات کارکنان این مجتمع قرار گرفت. وی همچنین در ملاقات مردمی، ​ به مطالبات مراجعان رسیدگی و با بررسی پرونده‌های قضایی دستور لازم را صادر کرد. رئیس کل محاکم عمومی و انقلاب تهران همچنین امروز به کانون اصلاح و تربیت رفت و پای درددل مددجویان این مجموعه تربیتی نشست. بازدید رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران از مجتمع‌های قضایی سطح شهر تهران ادامه دارد.

نظرها

اخبار بیشتر