عارف: پروفسور «رضا» نقش تعیین کننده‌ای در سازماندهی سیستم آموزش دانشگاهی ایفا کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
عارف: پروفسور «رضا» نقش تعیین کننده‌ای در سازماندهی سیستم آموزش دانشگاهی ایفا کرد

عارف: پروفسور «رضا» نقش تعیین کننده‌ای در سازماندهی سیستم آموزش دانشگاهی ایفا کرد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
رییس فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پروفسور "رضا" با بررسی مسائل مربوط به نظریه اطلاعات در رشته مهندسی مخابرات راه نوینی برای دانشمندان جهان باز کرد تاکید کرد: پروفسور "رضا" نقش تعیین کننده ای در سازمان دهی سیستم آموزش دانشگاهی ایفا کرد.

محمدر ضا عارف عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس و رییس اسبق دانشگاه تهران در یادداشتی که در پی درگذشت پروفسور «فضل الله رضا» در اختیار ایسنا گذاشت، نوشت: «درگذشت دانشمند ارجمند و یکی از مفاخر ایران زمین جناب آقای پروفسور فضل الله رضا، چهره ماندگار کشور و رئیس اسبق دانشگاه تهران، موجب تاثر و تالم خاطر شد.

افتخار می‌کنم از دانشکده‌ای فارغ التحصیل شده‌ام که قبل از من پروفسور رضا از آن فارغ التحصیل شده بود و در همان رشته و تخصصی تحصیل کرده‌ام که استاد تحصیل کرده بود و ریاست دانشگاهی را برعهده داشتم (دانشگاه تهران) که قبل از من پروفسور رضا عهده‌دار ریاست آن بود.

پروفسور رضا با بررسی مسائل مربوط به نظریه اطلاعات در رشته مهندسی مخابرات راه نوینی برای دانشمندان جهان باز کرد. پروفسور رضا در کنار فعالیت‌های علمی غافل از فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی نبود و در زمینه شعر و ادب نیز بسیار تاثیرگذار بود.

در سایت خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

ایشان در سال ۱۳۴۰ کتابی در زمینه نظریه اطلاعات شانون به عنوان انقلابی در علم و پردازش اطلاعات نوشتند که مرجع دانشگاهی شد. این که امروز محققان ما در زمینه نظریه اطلاعات حرفی برای گفتن دارند مرهون وجود اساتیدی چون پروفسور رضاست که خدمات ارزنده‌ای دراین زمینه انجام داده‌اند.

پروفسور رضا نقش تعیین کننده‌ای در سازمان دهی سیستم آموزش دانشگاهی ایفا کرد.

اینجانب ضمن تسلیت درگذشت چهره برجسته علمی کشورمان جناب آقای پروفسور فضل‌الله رضا به خانواده محترم ایشان و جامعه علمی کشورمان، از خداوند متعال برای آن انسان والامقام علو درجات و برای بازماندگان معزز صبر و اجر و سلامتی مسالت دارم.»

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما3 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر